Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: Kabel diagnostyczny

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    08 2017
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.4JTD
    Postów
    32

    Domyślnie Kabel diagnostyczny

    Szukałem podobnego, w miarę aktualnego wątku, niestety nie udało mi się nic znaleźć. Poszukuję kabla diagnostycznego do Alfy Romeo 156, rocznik 2004 z silnikiem 2.4JTD. Na allegro jest tego mnóstwo, jednak z doświadczenia wiem, że w sporej części interfejsów są problemy z podłączeniem/odczytaniem błędów. Dla mnie idealnie byłoby, aby interfejs posiadał moduł Bluetooth, pozwalał odczytać błędy jak również je skasować. Przykładowo - w tym momencie świeci mi się kontrolka poduszek, chciałbym zdiagnozować z którą z nich jest problem a nie tylko odczytać komunikat typu "niedziałający system poduszek powietrznych".

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    AR 156 SW 2.4JTD CF2 136KM 2000r
    Postów
    408

    Domyślnie

    Miałem parę interfejsów OBD2 Bluetooth z allegro i żaden nie działał prawidłowo, do grupy fiata trzeba przerabiać jednak u mnie nawet mimo przeróbki były problemy pokazywały poprostu bzdury, jedynie kabel dawał radę

    https://viaken.pl/pl/interfejs-fiat-...tyku-obd2.html

    No chyba że chcesz wydać ze 100-150zl bo te tanie na pewno nie będą działały

    Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

  3. #3
    Bags
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Magneto Zobacz post
    Poszukuję kabla diagnostycznego do Alfy Romeo 156, rocznik 2004 z silnikiem 2.4JTD. Na allegro jest tego mnóstwo, jednak z doświadczenia wiem, że w sporej części interfejsów są problemy z podłączeniem/odczytaniem błędów. Dla mnie idealnie byłoby, aby interfejs posiadał moduł Bluetooth, pozwalał odczytać błędy jak również je skasować.
    Niewątpliwie wypowiedź przemo832 w temacie przewagi allegrowskich kabli OBD2 nad interfejsami bluetooth jest jedną z zasadniczych kwestii, które tutaj obalają mit ich "radiowej" niezawodności.
    Ja to załatwiłem przy kilku awariach alfy kablem za ok 40 zł z allegro, bo jakoś w do takiego chińskiego "blututa" w tej kwestii domowej diagnostyki komputerowej, to moje zaufanie jest bliskie lub równe 0.
    Drugie, to cyt "z doświadczenia wiem, że w sporej części interfejsów są problemy z podłączeniem/odczytaniem błędów". To tyle słowem teorii, Twojej teorii. W praktyce jest to proste jak budowa cepa dla kogoś, kto ma podstawowe pojęcie z informatyki o programowaniu portów COM/LPT w kompach. To samo tyczy się analogicznie ustawień "biosa" pierwszego z brzegu FES/MES/Alfadiag i etc.
    Jak wsio jest ok na łączach i ustawione masz odpowiednie parametry, to na darmowej wersji MES-a, ściągniętej z ich firmowej strony masz 20 min. na pełną diagnostykę. W necie jest sporo informacji na ten temat jak skonfigurować kabel OBD2/VAG KKL w systemie i programie diagnostycznym.

    Cytat Napisał Magneto Zobacz post
    Przykładowo - w tym momencie świeci mi się kontrolka poduszek, chciałbym zdiagnozować z którą z nich jest problem a nie tylko odczytać komunikat typu "niedziałający system poduszek powietrznych".
    Działasz na symulacji czy jak???
    Kontrolka poduszki powietrznej w alfie z reguły obejmuje 2 poduchy w desce i 2 maty w przednich fotelach; kurtyny tu pomijam. Klasyką awarii airbag'u jest złączka pod fotelem...
    http://www.forum.alfaholicy.org/156/...ej_airbag.html

Podobne wątki

  1. Kabel diagnostyczny OBD
    Utworzone przez kiniek93 w dziale Małopolskie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 06-09-2016, 19:58
  2. [GTV] Kabel diagnostyczny.
    Utworzone przez przema w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 25-07-2016, 21:37
  3. [146] kabel diagnostyczny
    Utworzone przez dbasia22 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 11-11-2012, 20:27
  4. [159] kabel diagnostyczny
    Utworzone przez tatin142 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 21-06-2012, 19:30

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory