Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17

Temat: AR 159 2.2 - Wibracje, nierówna praca, wypadanie zapłonu - Nikt nie potrafi zdiag.

  1. #11
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2018
    Auto
    AR 159 2.2 JTS SW
    Postów
    6

    Domyślnie

    Wracam z informacjami.
    Samochód stoi w warsztacie. Otarte przewody zostały zaizolowane. Nic nie pomogło. Nie ma żadnego check engine.

    Potwierdzone informacje od mechanika (pokazywał co jest nie tak na żywo) to, że silnik nie pali na 1 i 4 cylinder. Przez to wypalił się jeden katalizator - paliwo się lało, zapalało już w wydechu. Podmiana kolektora z katalizatorami spowodowała to, że po odpaleniu zimnego silnika, nie ma wibracji, silnik siedzi podczas pracy jak głaz. Po chwili, równocześnie z nabieraniem temperatury wibracje nasilają się.
    Najdziwniejsze jest to, że wszystkie parametry są w normie, tzn wynik kompresji jest na każdym cylindrze taki sam.
    Po rozgrzaniu podczas wibracji, sprawdzając dolot - odginając po kolei dolot każdego cylindra, wyszło na to, że 1 i 4 cylinder w ogóle nie zasysa powietrza. Zupełnie nic. Do zapłonu dochodzi bo z kanałów wydechowych leci ogień, ale cylindry nie zasysają w ogóle powietrza przez przez kanały dolotowe.


    Cytat Napisał krzyh Zobacz post
    Kompresja w cylindrach byla sprawdzana?
    Tak była. 11 na każdym cylindrze.

    Cytat Napisał Pyskaty Zobacz post
    Myśle ze jak kolega pisze ze był u mechaników i rozkładają ręce to podejrzewałem, ze sprawy typu przewody i cewka były już sprawdzone. Dlatego stawiałem na głębsza ingerencje. Dobry elektromechanik powinien od razu sobie poradzić. Tylko podkreślam elektromechanik. Taki który zajmuje się przedeezystkim elektryka, a nie mechanika ogólna.
    Cewka, elektrozawory, świece zostały podmienione na inne. Nic to nie dało. Podmienią jeszcze komputer.
    Gdzie szukać na śląsku takiego speca?

    Cytat Napisał luksad2200 Zobacz post
    a skad jestes kolego? ja mogłbym sie podjac naprawy
    Obecnie auto stoi w warsztacie w Katowicach. Jeździć się da bo, wypale kolejny katalizator.

    Cytat Napisał cimon102 Zobacz post
    Witam
    Miałem kiedyś opla signum z silnikiem 2.2 direct. Trochę podobna konstrukcja do jts'a. Tam przy takich objawach padała pompa wysokiego ciśnienia ( zbyt niskie ciśnienie na - wypadanie zapłonu) lub regulator ciśnienia (zbyt wysokie ciśnienie - nie upuszczał).
    Pozdrawiam
    Dzięki za pomoc. Podobno warsztat sprawdził cały układ ?vacumatorem? (nie wiem dokładnie jak się nazywa to urządzenie) i nie ma żadnych nie nieszczelności. Czy pompa lub regulator ciśnienia może być walnięty mimo szczelności?

  2. #12
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Zastanów się jakim cudem silnik może nie zasysać powietrza do dwóch cylindrów. Są dwie opcje - zamknięte na stałe zawory ssące bądź zerowa kompresja.
    Skoro pomiar kompresji wyszedł OK, obie powyższe można odrzucić. Tak samo jak tezę o tym, że silnik nie zasysa powietrza.

  3. #13
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    159
    Postów
    91

    Domyślnie

    Połaniec wojewodztwo swietokrzyskie

  4. #14
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2018
    Auto
    AR 159 2.2 JTS SW
    Postów
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Zastanów się jakim cudem silnik może nie zasysać powietrza do dwóch cylindrów. Są dwie opcje - zamknięte na stałe zawory ssące bądź zerowa kompresja.
    Skoro pomiar kompresji wyszedł OK, obie powyższe można odrzucić. Tak samo jak tezę o tym, że silnik nie zasysa powietrza.
    Nie jestem mechanikiem, mówię to co widziałem. Po odsunięciu kolektora wydechowego z 1 i 4 cylindra wydobywa się płomień, ale taki jakbyś rozlał benzynę i podpalił zapalniczką.
    Podczas pracy silnika, przy odsuniętym kolektorze wydechowym, mechanik odginał po kolei gumy od kolektora ssącego na każdym cylindrze. Na 1 cylindrze, nie zasysał w ogóle powietrza, na drugim normalnie, na trzecim normalnie, na czwartym w ogóle. Oczywiście był podpięty przyrząd, który pokazywał jak spada ciśnienie, na poszczególnych cylindrach. Na 1 i 4 cylindrze wskazówka nawet nie drgnęła. Na 2 i 3 normalnie parametry spadały, tak jak to zwykle bywa jak silnik dostaje lewego powietrza.

    Co najlepsze pokrywa również została zdjęta i wałki nie są popękane, zjechane, normalnie wszystko kręci.

    Nie mam pojęcia co jest nie tak. Proponujesz żeby zdjąć głowice i sprawdzić zawory ssące na cylindrach.

  5. #15
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    To jest trudny przypadek. Wydaje mi się, że zrzucenie głowicy to może być dobry pomysł, natomiast testy typu uruchamianie silnika bez kolektora nic nie powiedzą.

  6. #16
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    159
    Postów
    91

    Domyślnie

    przeciez to jest normalny silnik, tylko ze wtrysk bezposredni, wiec kompresja iskra paliwo powietrze nic wiecej.
    Kompresja jest
    paliwo jest czy nie ma?
    powietrze dochodzi czy nie, kolektr ssacy do zrzucenia i widac jakie sa kanały czy nie zapchane,
    błedy rozrzadu są jak niema to tez rozrzad jest ok

  7. #17
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Wieliczka
    Auto
    159 Sportwagon 1.8 MPI
    Postów
    60

    Domyślnie

    Hej,

    Czy to przypadkiem nie jest problem spowodowany nagarem na zaworach ssacych? Problem typowy dla wszystkich silnikow z wtryskiem bezposrednim. Masz tyle nagaru, ze nie wciaga powietrza

    http://blog.bestdrive.pl/6977-nagar-...-sie-go-pozbyc
    Ostatnio edytowane przez krzyh ; 07-06-2018 o 16:09

Podobne wątki

  1. Wypadanie zapłonu V6
    Utworzone przez piotren w dziale 166
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 26-07-2018, 21:41
  2. wypadanie zapłonu
    Utworzone przez kelus w dziale 166
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-02-2017, 16:38
  3. Wypadanie zapłonu JTS
    Utworzone przez dawid0924 w dziale 156
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 18-01-2014, 20:29
  4. [166] Wypadanie zapłonu
    Utworzone przez zgrad w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 13-07-2011, 19:54
  5. Wyłączanie zapłonu - nierówna praca.
    Utworzone przez syfon w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 09-08-2010, 12:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory