Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: Trzaski, drgania podczas zwiększania obrotów 159 1.9 JTD 150km

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2020
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9 JTD 150km sedan
    Postów
    2

    Domyślnie Trzaski, drgania podczas zwiększania obrotów 159 1.9 JTD 150km

    Witam, posiadam AR 159 1.9 JTD 150km sedan, rocznik 2005, kilka dni temu ruszałem normalnie spod świateł, wbiłem dwójkę i zacząłem puszczać sprzęgło, w chwili puszczania pedału sprzęgła zacząłem słyszeć trzaski tak jakby zgrzytnięcie nie wbitego biegu, szybko spowrotem wcisnąłem sprzęgło, lecz trzaski nie ustawały i z czasem zwiększyła się ich częstotliwość, zjechałem na pobliski parking, samochód na wolnych obrotach bez wbitego biegu dalej było słychać trzaski, podczas wciskania i popuszczania sprzęgła w pewnym momencie można było odczuć na nim wibracje, trzaski było słychać niezależnie od wciśniętego sprzęgła czy wbitego biegu, w pewnym momencie uznałem że lepiej jak pojadę z samochodem do domu, musiałem przejechać ok 60km, oczywiście sprzęgło i skrzynia biegów działa bez zarzutu, na początku gdy samochód przyśpieszał do ok 30-40km/h dźwięki ustawały, ale gdy musiałem się zatrzymać na światłach znowu było słychać wyraźnie te trzaski tak jakby jeszcze szybciej, po rozpędzeniu się do stałej prędkości 100km/h odczuwalne były tylko nienaturalne wibracje kierownicy i całego nadwozia, po kilkunastu minutach jazdy przy zatrzymaniu się na światłach dźwięk ustał, ale od tamtego momentu samochód nienaturalnie drżał, od razu pojechałem z nim do mechanika, on wymienił koło pasowe wraz z paskiem (wcześniej już miałem w planach dokonać wymiany ponieważ było słychać cichy pisk), powiedział że sprzęgło i dwumas nie są uszkodzone, samochód dalej drży, przy zwiększaniu obrotów na każdym biegu, wibracje są tym większe im niższe obroty na wyższym biegu, drgania ustają praktycznie tylko wtedy kiedy wciskam sprzęgło.

    W filmie na youtube słychać identyczne trzaski jak u mnie na początku, jako że jestem nowym użytkownikiem i nie mogę dodawać filmów do postów, film wystarczy wyszukać na YT po tytule : " OPEL Vauxhall Vectra C koło dwumasowe do wymiany - broken dual-mass flywhell "

    Starałem się opisać sytuację jak najbardziej szczegółowo, czy ktoś z was też miał taki problem? Na co mogą wskazywać opisane przeze mnie symptomy?

    Z góry dzięki za odpowiedź i pozdrawiam!
    Ostatnio edytowane przez marcing030 ; 07-02-2020 o 18:07

  2. #2
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Pojedź na diagnozę do innego mechanika. To może być koło dwumasowe.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2020
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9 JTD 150km sedan
    Postów
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Pojedź na diagnozę do innego mechanika. To może być koło dwumasowe.
    Dzięki za odpowiedź, w poniedziałek wybiorę się jeszcze raz do tego samego mechanika i wyjaśnię mu że wymiana koła pasowego nic nie zmieniła, jeżeli dowiem się co było problemem, poinformuję was.
    Pozdrawiam.

Podobne wątki

  1. AR 166 2.4 drgania od 2000 tyś obrotów
    Utworzone przez PinioSul w dziale 166
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 26-05-2019, 15:50
  2. [Giulietta] Drgania podczas postoju i podczas jazdy
    Utworzone przez CzareQ w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 31-03-2019, 16:41
  3. Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 19-11-2016, 14:36
  4. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 03-05-2014, 17:29
  5. Drgania podczas jazdy
    Utworzone przez raven80 w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 17-03-2014, 07:46

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory