Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 15 z 15

Temat: Po czym poznać uszkodzenie turbiny w warunkach podwórkowo-laickich?

  1. #11
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9JTD 16V
    Postów
    148

    Domyślnie

    Co turbo to turbo ale czy syf w okolicach paska to nie czasem strzelona osłona przegubu wewnętrznego? Bardziej na smar to wygląda niż olej

    Wirnik turbosprężarki powinien obracać się lekko, nie mieć luzu wzdłużnego, ale promieniowy powinieneś wyczuwać pod palcami
    Ostatnio edytowane przez kamil_pk ; 07-05-2020 o 09:02

  2. #12
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Obejrzyj jeszcze koło pasowe wału korbowego dokładnie.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  3. #13
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Kleosin
    Auto
    159 2.0 JTDM 170KM
    Postów
    149

    Domyślnie

    kamil_pk może mieć rację.
    W ubiegłym roku puściła mi obejma od osłony przegubu i spód auta wyglądał jakby wybuch granat w misce olejowej. Wszystko od spodu było zasrane smarem, który na pierwszy rzut oka wyglądał jak świeżo zalany olej silnikowy i serducho podeszło mi pod samo gardło gdy to zobaczyłem w pierwszej chwili. Więc na spokojnie...

  4. #14
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Mes
    Dołączył
    10 2019
    Auto
    159 1.9 berlina 2009
    Postów
    23

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Obejrzyj jeszcze koło pasowe wału korbowego dokładnie.
    W punkt. Koło pasowe, rozwulkanizowane. Wymiana, nowy pasek. Godzina roboty... Iiiii tu zaczyna się robić dziwnie.

    Nawet odpaliła na chwilę. Raz. Dziwna praca silnika, jakiekolwiek ciśnienie na turbinie od circa 3500 obrotów, brak mocy, dziwny klang. Potem już strzeliła focha na stałe. O o

    Jak już wspomniałem, wirnik w turbinie ledwo się rusza, poza tym tak jak niektórzy zauważyli na fotach z okolic paska klinowego to rzeczywiście nie olej, tylko resztki z koła pasowego, natomiast pod turbiną jest pełno prawdziwego, nieudawanego oleju. Silnik był myty parę miesięcy temu i było idealnie czysto.

    I teraz pytanie, czy turbiną i koło pasowe mają na siebie jakiś bezpośredni wpływ mogący doprowadzić do jednoczesnej usterki?

    Czy też oba elementy (zdaje się oba nigdy nie wymieniane) postanowiły - po 150k kilometrów i 10 latach razem - jebnąć w tym samym momencie, jak jakieś mechaniczne wersje Romeo i Juli? Zawsze miałem pecha, ale to byłby już taki poziom że po drodze piorun musiałby jeszcze mnie trafić i dom stanąć w płomieniach.

    Na dodatek znajomy który że mną ją odpalił jest przekonany że chodziła tylko na 3 cylindry... Ja natomiast zauważyłem że w tym czasie ( silnik chodził może z 20 minut, plus 200 metrów przejażdżki) Wskaźnik paliwa spadł o jedną kreskę.

    A I podłączyliśmy komputer. Żadnych błędów.

    Psychozy tu zaraz dostanę.
    Ostatnio edytowane przez Mes ; 14-05-2020 o 02:30

  5. #15
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    Była: Alfa 159 1.9 8v JTDm. Teraz: Lexus IS 300h 2020
    Postów
    216

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mes Zobacz post
    W punkt. Koło pasowe, rozwulkanizowane. Wymiana, nowy pasek. Godzina roboty... Iiiii tu zaczyna się robić dziwnie.

    Nawet odpaliła na chwilę. Raz. Dziwna praca silnika, jakiekolwiek ciśnienie na turbinie od circa 3500 obrotów, brak mocy, dziwny klang. Potem już strzeliła focha na stałe. O o

    Jak już wspomniałem, wirnik w turbinie ledwo się rusza, poza tym tak jak niektórzy zauważyli na fotach z okolic paska klinowego to rzeczywiście nie olej, tylko resztki z koła pasowego, natomiast pod turbiną jest pełno prawdziwego, nieudawanego oleju. Silnik był myty parę miesięcy temu i było idealnie czysto.

    I teraz pytanie, czy turbiną i koło pasowe mają na siebie jakiś bezpośredni wpływ mogący doprowadzić do jednoczesnej usterki?

    Czy też oba elementy (zdaje się oba nigdy nie wymieniane) postanowiły - po 150k kilometrów i 10 latach razem - jebnąć w tym samym momencie, jak jakieś mechaniczne wersje Romeo i Juli? Zawsze miałem pecha, ale to byłby już taki poziom że po drodze piorun musiałby jeszcze mnie trafić i dom stanąć w płomieniach.

    Na dodatek znajomy który że mną ją odpalił jest przekonany że chodziła tylko na 3 cylindry... Ja natomiast zauważyłem że w tym czasie ( silnik chodził może z 20 minut, plus 200 metrów przejażdżki) Wskaźnik paliwa spadł o jedną kreskę.

    A I podłączyliśmy komputer. Żadnych błędów.

    Psychozy tu zaraz dostanę.
    Jesteś pewien że turbina ma teraz cokolwiek do rzeczy? Jest pewna szansa, że guma z rozerwanego koła pasowego (bądź też pasek wielorowkowy) wetnie się się w pasek rozrządu i zdewastuje całkowicie silnik. Wtedy zawory spotykają się z tłokami. Nie wiem czy dobrze zrobiłeś odpalając Alfę, chociaż jeżeli rzeczywiście miałeś pecha i przeskoczył rozrząd to nie miałoby to większego znaczenia.
    Ostatnio edytowane przez lucassith ; 14-05-2020 o 21:36

Podobne wątki

  1. [159] 10 dni eksploatowania Alfy w trudnych warunkach - na co mogło wpłynąć?
    Utworzone przez lukasz1979 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 06-10-2015, 16:14
  2. Korbowody , po czym poznać , że są do wymiany ?
    Utworzone przez sulik w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 04-10-2013, 11:24
  3. Po czym poznać Sportpackowe sprężyny?
    Utworzone przez Proxim@Ar w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 01-12-2012, 19:43
  4. VDC - po czym poznać?
    Utworzone przez jendriu w dziale 156
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 08-11-2011, 21:16
  5. Po czym poznać realny przebieg alfy
    Utworzone przez marioroza w dziale 156
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 30-09-2010, 19:05

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory