Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Ogarnięcie logów z jazdy. Problem z turbo

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    159 1.9 JTDm
    Postów
    22

    Domyślnie Ogarnięcie logów z jazdy. Problem z turbo

    Hej, czy ktoś byłby w stanie przeglądnąć zapis moich logów z samochodu w czasie jazdy. Problem jest taki, że auto nie chodzi jakby z pełną mocą. Wskaźnik doładowania na turbinie nie chce pokazać więcej niż 1 bar a przy mocnym depnięciu zostawiam za sobą czarną chmurę. EGR, DPF wywalone. Logi w załączniku
    Attached Files Attached Files

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2020
    Auto
    AR SW 159 2.4 JTDm Q4
    Postów
    104

    Domyślnie

    Obecnie walczę z podobnym problemem, u mnie auto przechodzi w tryb awaryjny i wywala błąd dpf-u. Ale po wyłączeniu silnika i ponownym włączeniu błąd zostaje tylko zapisany a pełna moc znowu jest dostępna (dpf oraz egr siedzi w aucie).

    Z danych które udostępniłeś polecałbym Ci przyjrzeć się wtryskom (a dokładnie wtryski z cylindra numer 2 i 3), korekty wtrysków powinny być w granicach od (-0.9 do +0.9). Tłumaczyło by to dymienie aczkolwiek, bez dpf-u, noo auto będzie tak czy inaczej dymić.

    Ja zabieram się za swoje wtryski w następnym tygodniu ponieważ na postoju w pierwszym cylindrze korekta dochodzi do ponad (-2).
    Ostatnio edytowane przez Warwickk ; 21-07-2020 o 21:46

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    159 1.9 JTDm
    Postów
    22

    Domyślnie

    Dzięki wielkie za odpowiedź, lipa trochę że mes próbkuje co 3s. U mnie samochód nie przechodzi w tryb awaryjny bo ponowne zgaszenie nic nie daje w moim przypadku a i prędkość i obroty jak widzisz mogę rozbujać do 140 km/h czy powyżej 3 tys obrotów. Ktoś mi powie dlaczego w czasie przyspieszeń np pompa paliwa pokazuje wartość 0 jako zmierzona i oczekiwana dawka paliwa ?

  4. #4
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Nie mam możliwości przejrzeć logów teraz.
    Mozliwe że wybierasz za dużo parametrów naraz, optymalnie to 3-4i wtedy częstość próbkowania jest akceptowalna. Dodatkowo jeśli korzystać z kiepskiego interfejsu lub Bluetooth to zdarzają się puste próbki.
    Z korektami bez przesady, wartości do 1.5 są akceptowalne. Chyba że ktoś w jakimś serwisie będzie chciał naciągnąć Cię na koszty,
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    159 1.9 JTDm
    Postów
    22

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Nie mam możliwości przejrzeć logów teraz.
    Mozliwe że wybierasz za dużo parametrów naraz, optymalnie to 3-4i wtedy częstość próbkowania jest akceptowalna. Dodatkowo jeśli korzystać z kiepskiego interfejsu lub Bluetooth to zdarzają się puste próbki.
    Z korektami bez przesady, wartości do 1.5 są akceptowalne. Chyba że ktoś w jakimś serwisie będzie chciał naciągnąć Cię na koszty,
    Ogólniie to interfejs mam od PMFactory po kablu z Win10, jak tak poszperałem to jedyne co mi sie rzuca w oczy na tych wykresach to ewidentny problem z niedoładowaniem turbo, różnice pomiędzy wartością oczekiwaną przez sterownik a wartością zmierzoną. Czyżby nieszczelność w dolocie ?

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2020
    Auto
    AR SW 159 2.4 JTDm Q4
    Postów
    104

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Z korektami bez przesady, wartości do 1.5 są akceptowalne. Chyba że ktoś w jakimś serwisie będzie chciał naciągnąć Cię na koszty,
    Jeśli chodzi o wartości korekt, o takich dowiedziałem się kilka dni temu od elektryka z ASO gdy je sprawdzał. Mówię tu o postoju, podczas jazdy ulegają one zmianie.
    Ale jak najbardziej zgadzam się, że 1.5 są to jeszcze akceptowalne granice.

    Aczkolwiek, tutaj w logach widzę, że jeden z wtryskiwaczy dostaję korektę powyżej 2. Wydaję mi się, że warto by myśleć o zajrzeniu tam do nich a przynajmniej bodajże do tego z trzeciego cylindra. Mogło by to tłumaczyć dymienie.

    Nie wiem czy będzie to pomocne ale dzisiaj wyjąłem u siebie dwa wtryski, jeden który posiadał korektę w granicy (0,6) a drugi z korektą (2,3). Wtrysk z większą korektą był w nagarze w porównaniu do tego z mniejszą korektą na którym nie było żadnych oznak nagaru.
    Podmieniam je celem sprawdzenia czy korekta podąży za wtryskiem czy zostanie z cylindrem (problemy ze szczelnością). Niestety nawet do podmiany wtrysków (celem samego testu) potrzebuję nowych podkładek, które jutro kupię.

    Co do turbiny, komputer nie zgłasza Ci żadnych błędów??

  7. #7
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    159 1.9 JTDm
    Postów
    22

    Domyślnie

    Cytat Napisał Warwickk Zobacz post
    Co do turbiny, komputer nie zgłasza Ci żadnych błędów??
    Dziękuje serdecznie za zainteresowanie, nic nie pokazuje, ecu i bcm nie pokazują żadnych błędów związanych z tym problemem, zawór n75 lub nieszczelność w dolocie tak wróżę ze swojej szklanej kuli

Podobne wątki

  1. [159] Analiza logów turbo,wtryski
    Utworzone przez Jafii w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 29-04-2019, 20:19
  2. [159] Problem z torem jazdy
    Utworzone przez wave_pl w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 25-03-2015, 18:34
  3. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 01-02-2014, 22:16
  4. Alfa 156 1.6 lpg problem podczas jazdy
    Utworzone przez karolek1992 w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 26-03-2013, 18:06
  5. Bi-turbo :) Czyli problem z turbo w 2.4 JTD
    Utworzone przez djkubas w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 26-08-2012, 20:02

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory