Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 51

Temat: Auto z Francji , czy mozna wracac na kolach ?

  1. #11
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał vudka123 Zobacz post
    Nie porównywałbym tego do prowadzenia nawet po 1 piwie poniewaz kazdy wie jak jest teraz trudno zarejestrowac samochod. a przypominam iz resjetracja samochodu z innymi blachami niz PL wymaga od razu OC w dniu zarejestrowania samochodu.
    Nie mniej jednak fajnie, że jesteś świadomy czym grozi jazda niezarejestrowanym samochodem bez OC
    Oby obyło się bez żadnych konsekwencji, które w przypadku jakiejkolwiek kolizji (niekoniecznie z Twojej winy) byłyby nieubłagane.
    Swoją drogą można spróbować się dogadać ze sprzedawcą, aby obniżył koszty transportu samochodu lawetą.
    Ja się dogadałem ze sprzedawcą w trakcie negocjacji ceny zakupu samochodu, przywiózł mi auto poand 150 km w cenie. Auto pod domem, bez żadnej spiny.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  2. #12
    Użytkownik Rowerzysta Avatar vudka123
    Dołączył
    12 2018
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4jtdm Ti 20v 2008
    Postów
    442

    Domyślnie

    Tez spoko opcja

    Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

  3. #13
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2010
    Auto
    146 1.4TS, GTV 2.0TS, Giulia. Była: 159 2.0JTDm
    Postów
    682

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam_P Zobacz post
    Gratuluję. tylko nie wiem czego. szczęścia, odwagi, czy głupoty. wszytko fajnie, dopóki coś się nie przydarzy -coś jak z jazdą po 2 piwach. człowiek niby nie czuje że coś wypił, wie, że ma za dużo, ale dopóki nie złapią to jeździ - żeby nie było ja tak nie jeżdżę . pomyśl, że jak spowodujesz wypadek, w konsekwencji może to się skończyć nawet zasądzoną rentą do końca życia.

    w praktyce to powinno wyglądać tak, że jedziesz oglądasz auto ( jazda testowa - prowadzi sprzedający). auto odbierasz lawetą, najlepiej ze zrobionym przez sprzedającego badaniem technicznym. ewentualnie jedziesz z papierami do miejsca zamieszkania, dostajesz blachy, miękki dowód, ubezpieczasz auto. twa to max 2-3 dni. i jedziesz z kompletem papierów po auto. wiadomo więcej zachodu, ale zgodnie z przepisami i zdrowym rozsądkiem. a nie z partyzanta, autem w niewiadomym stanie technicznym tak naprawdę bez żadnych papierów. do kompletu prowizorki brakuje tylko "umowy na niemca".
    jest jeszcze wariant 3 - komisant rejestruje auto w PL, no ale przy większości Mirków handlarzy pewnie będzie płacz, że koszty będą i "po co panu dodatkowy właściciel w karcie pojazdu".
    To są jedyne słuszne opcje. Z tym, że bardziej odpowiednią jest opcja rejestracji auta i powrót po nie. Dlaczego? Sprzedawca musi przygotować Tobie komplet papierów do rejestracji! Gdyby czegokolwiek brakowało auta nie zarejestrujesz. Niektórzy handlarze "zapominają", o niektórych dokumentach, które później musisz sam opłacić. Wtedy trudno od niego uzyskać zwrotu tego co wydałeś. Nerwy, stracony czas wg mnie nie są warte drugiego kursu po auto. W tej opcji jest ryzyko, że do czasu powrotu po auto jego specyfikacja może się trochę zmienić... Warto dobrze auto sprawdzić, może zdjęcia zrobić... Tak swoje auto kupowałem i się nie naciąłem. Ciekawe było jedynie to, że auto z miejsca sie nie ruszyło, a przegląd był

  4. #14
    Użytkownik Rowerzysta Avatar vudka123
    Dołączył
    12 2018
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4jtdm Ti 20v 2008
    Postów
    442

    Domyślnie

    Ja akurat dostałem komplet dokumentow ze tak powiem MM wgl nie zarobił.na niej bo opłacił itd wszystko. Mi zostalo tylko 256 za koszt rejestracji.

    Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

  5. #15
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    Alfa
    Postów
    247

    Domyślnie

    Jakiś miesiąc temu, znajomy znalazł w netcie, w jednym z komisów, Nissana na angielskich blachach - dogadał się z komisantem i ten, na podstawie umowy kupna - sprzedaży, dostał na te angielskie blachy, polisę z AXA na okres 1 miesiąca, za którą zapłacił coś koło 90 złotych - mówił mi, że czytał zapisy polisy, i że nie było tam żadnych kruczków, co jest tym bardziej dziwne, bo ubezpieczyciel nie wymagał aktualnego badania technicznego.

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Swoją drogą można spróbować się dogadać ze sprzedawcą, aby obniżył koszty transportu samochodu lawetą.
    Ze sprzedawcą w ramach negocjacji, można próbować dogadać się na wszystko, na zatankowanie pojazdu pod korek, na zwrot kosztów obiadu, na waciki dla żony itd. itp., w efekcie, zawsze chodzi o pieniądze, a więc nie za bardzo rozumiem, dlaczego to dogadywanie się, miałoby akurat dotyczyć dostarczenia samochodu

  6. #16
    WinnieThePooh
    Gość

    Domyślnie

    dragon, problemem, nie jest dostanie ubezpieczenia na auto zarejestrowane za granicą. problem polega na tym, że te auta są za granicą wyrejestrowane (czasami są to egzemplarze po szkodzie całkowitej), a komisanci dodają do auta wtórniki tablic (kosztują ok. 25zł). czyli masz ubezpieczenie do auta, które nigdzie nie jest zarejestrowane. Bo UK już nie, a w PL jeszcze nie. do tego auto z reguły nie ma badania technicznego, bo jak komisant je zrobi, to mu się liczy 30dni na zarejestrowanie/ubezpieczenie auta. Ubezpieczalnia chętnie przyjmie kasę i nie będzie za wiele sprawdzać/uświadamiać klienta przy zakupie. Klienta uświadomi przy próbie wypłaty odszkodowania Dział Odmowy Wypłat, że w umowie, w paragrafie 78 ustęp 15 punkt 32 (strona 35), jest wymagane by auto miało zielone wycieraczki.

    ps. wracając do tematu. pytanie do eksperta [MENTION=61216]KoŁoS[/MENTION]. to prawda że auto z Francji z jednym kluczykiem = szkoda całkowita?
    Ostatnio edytowane przez WinnieThePooh ; 18-08-2020 o 07:56

  7. #17
    Użytkownik Fachowiec Avatar szerszeń
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Astroserati | 407 coupe | Quattroporte
    Postów
    2,613

    Domyślnie

    W Trójmieście mogę polecić tylko Krzysztofa Krawczyka w Gdyni, znajdziesz w necie. Niestety nie wszystkiego chce się podjąć. Resztę robię u Maćka i Qby w Częstochowie.
    Było: 166 2.4JTD x5, 166 2.0TS x3, 166 3.0 V6 x2, 166 3.0 V6 Sportronic x2, 166 2.5 V6, 156 2.4JTD x3, 156 2.4JTD SW, 156 2.5 V6 x2, 156 1.9JTD, Kappa Coupe 2.0T

  8. #18
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    Alfa
    Postów
    247

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam_P Zobacz post
    Klienta uświadomi przy próbie wypłaty odszkodowania Dział Odmowy Wypłat, że w umowie, w paragrafie 78 ustęp 15 punkt 32 (strona 35), jest wymagane by auto miało zielone wycieraczki.
    Cytat Napisał dragon65 Zobacz post
    mówił mi, że czytał zapisy polisy, i że nie było tam żadnych kruczków, co jest tym bardziej dziwne, bo ubezpieczyciel nie wymagał aktualnego badania technicznego.
    Tyle wiem

    Poza tym, coś takiego, co jak rozumiem wpisałeś, wyłącznie jako przykład, byłoby klauzulą abuzywną

  9. #19
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał dragon65 Zobacz post
    Ze sprzedawcą w ramach negocjacji, można próbować dogadać się na wszystko, na zatankowanie pojazdu pod korek, na zwrot kosztów obiadu, na waciki dla żony itd. itp., w efekcie, zawsze chodzi o pieniądze, a więc nie za bardzo rozumiem, dlaczego to dogadywanie się, miałoby akurat dotyczyć dostarczenia samochodu
    A np tego, że sprzedawca może zawieźć Ci auto np w cenie paliwa, a nie jak firma 3 zł/km. Wiele nie straci przecież, a sprzedaż towar. Trochę kreatywności.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  10. #20
    Użytkownik Świeżak Avatar ktoś ŁDZ
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    Łódź - Teofilów
    Auto
    AR 156 SW 2.4 JTD 10v +
    Postów
    71

    Domyślnie

    Cześć,

    Rok temu kupowałem Lancie Phedrę z Niemiec. Auto było wyrejestrowane w DE, ale miało przegląd zerowy w Polsce + wszelkie tłumaczenia + FV gdybym się zdecydował kupić.
    Zanim po nie pojechałem zaczerpnąłem informacji w wydziale komunikacji w Łodzi czy takim autem można wracać na kołach (jeśli tak jakie są warunki) czy wyłącznie laweta. Byłem też na komisariacie policji w tej sprawie co przy kontroli lub potencjalnym zdarzeniu drogowym i odbyłem kilka rozmów z różnymi infoliniami ubezpieczycieli. Wiadomo, im więcej źródeł tym dane niby miarodajne.

    Otóż pomimo braku tablic rejestracyjnych otrzymałem pozytywne odpowiedzi z tych instytucji/źródeł. Warunek był taki, że auto musi mieć przegląd Polski oraz OC. Wykupiłem ubezpieczenie na nr VIN samochodu na 1 miesiąc - całkiem legalnie, każdy ubezpieczyciel to oferuje. Przyjechałem Phedrą spod Zgorzelca do Łodzi na kołach.

    Myślę że w tym przypadku można postąpić podobnie, pomimo posiadanych tablic francuskich (co chyba jest plusem jechać z tablicami niż bez). Zrobić przegląd zerowy i wykupić ubezpieczenie. Proponuję podzwonić, popytać gdzie trzeba lub napisać maila. Wtedy też będzie dodatkowe potwierdzenie.

    Pzd.

    Wysłane z mojego telefonA

Podobne wątki

  1. Piski w kolach
    Utworzone przez Leniasty w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 06-10-2011, 19:42
  2. Cisnienie w kolach.
    Utworzone przez porterneon w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 16-07-2009, 14:43

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory