Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20

Temat: Dym z dołu silnika przy wypalaniu DPF

  1. #11
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam.st Zobacz post
    Niekoniecznie - spójrz na filmy powyżej. Nie musi być nieszczelności - po prostu wydech osiąga takie temperatury, jakich nie osiąga przy normalnej pracy. Rozszerzalność materiału może powodować powstanie szczelin przez które zaczną tylko podczas wypalania DPF się wydostawać spaliny. Dlatego ważne jest, aby jechać - żeby jednak było jakieś chłodzenie od zewnątrz, żeby nie obciążać osłon i innych elementów przy układzie a wypalić cząsteczki które siadły w DPFie.
    Kolego piszesz bzdury. DPF nie osiąga żadnych kosmicznych temperatur. Układy wydechowe mocnych samochodów benzynowych osiągają wyższe temperatury i żaden efekt rozszczelnienia nie ma prawa występować. W tym wypadku jakiś element uległ odkształceniu i należy tą usterkę naprawić.
    Dym może wydobywać się choćby przez odkształcony łącznik elastyczny.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  2. #12
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Ludvigus
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Trzebownisko, Rzeszów, PL
    Auto
    Giulia 2.0TB, 147 1.6 TS
    Postów
    761

    Domyślnie

    Cytat Napisał ArcoMancino Zobacz post
    w warsztacie, w ktorym udalo mi sie uporac z usterką, uslyszalem, ze turbo bylo zalozone na stare uszczelki... Moze tak sie zdarzyc, ze terminy gonia, czegos zabraknie itd. i wtedy pod presja czasu tworzy sie tego typu kreatywnosc.
    Tak samo przypuszczam. Nie dalej, jak 2 tygodnie temu uporałem się z identyczną usterką - gdy dochodziło do procedury regeneracji dpf w korku w mieście, dym pojawiał się spod maski, wychodził nadkolami z komoryt silnika oraz przedostawał się do kabiny. W serwisie, gdzie zleciłem naprawę usterki zapisano ją pod hasłem: "dym w komorze silnika". Gdy odbierałem robotę powiedzieli, że uszczelka rury wydechowej była do wymiany. Nie wiem niestety która, ale wiem, że kosztowało to grosze (ok. 10 PLN uszczelka + robocizna).

    Sprawa jest niekosztowna, ale bardzo upierdliwa.

    L.

  3. #13
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2020
    Auto
    159 1,9jtdm 8V 2007 120KM
    Postów
    25

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ludvigus Zobacz post
    Tak samo przypuszczam. Nie dalej, jak 2 tygodnie temu uporałem się z identyczną usterką - gdy dochodziło do procedury regeneracji dpf w korku w mieście, dym pojawiał się spod maski, wychodził nadkolami z komoryt silnika oraz przedostawał się do kabiny. W serwisie, gdzie zleciłem naprawę usterki zapisano ją pod hasłem: "dym w komorze silnika". Gdy odbierałem robotę powiedzieli, że uszczelka rury wydechowej była do wymiany. Nie wiem niestety która, ale wiem, że kosztowało to grosze (ok. 10 PLN uszczelka + robocizna).

    Sprawa jest niekosztowna, ale bardzo upierdliwa.

    L.
    U mnie jak wymieniałem wydech cały za DPF też śmierdziało

    Okazało się, że stare śruby były wymęczone, dałem nową porządną obejmę poskręcałem i nic nie czuć w kabinie. Po prostu na połączeniach rur był luz.


    Co do wypalania DPF i jazdy na wysokich obrotach nie wiadomo ile wg mnie to bzdura.
    Naczytałem się wlasnie takich opinii i oczywiście tak jeździłem bez sensu i oczywiście nic się nie działo.
    Dopiero jak kupiłem kabel i podczas jazdy widziałem procent zapełnienia DPF i różnice ciśnień ogarnąłem kiedy się wypala.
    Dopiero przy osiągnięciu 105% zapełnienia DPF włączyła się podczas jazdy procedura wypalania i to przy normalnej jeździe a nie przy piłowaniu silnika.
    proponuje wam to sprawdzić i po prostu wyczuć po ilu przejechanych km dochodzi do tych 100% i dopiero wtedy go wypalać.
    U mnie w 1.9jtdm 8V tak to działa, ale w 16v może być podobnie

  4. #14
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    159 8v
    Postów
    136

    Domyślnie

    Oczywiście, że najlepiej sobie sprawdzić procent zapchania filtra. Ja sobie zapisuję dodatkowo przebieg przy którym ostatnio miało to miejsce i przy podobnym typie jazdy można mniej więcej wiedzieć za ile kilometrów nastąpi kolejny cykl.

  5. #15
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Ludvigus
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Trzebownisko, Rzeszów, PL
    Auto
    Giulia 2.0TB, 147 1.6 TS
    Postów
    761

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o monitorowanie % zapchania DPF to polecam zakupić interfejs ELM 327 z Bluetooth i zainstalować na smartfonie aplikację "DPF Monitor" link: https://play.google.com/store/apps/d...nitor&hl=en_US
    Darmowa wersja aplikacji jako główną przydatną informację pokazuje właśnie % zapchania filtra, wiec jako minimum może być, a może ktoś potrzebuje więcej info, więc może zakupić licencję wersji PRO (płatność raz na zawsze).
    Jeśli chodzi o interfejs EML 327 z BT - osobiście kupiłem "VGATE iCAR2" który wpina się w złącze OBD-II raz i wówczas można się łączyć z komputerem samochodu dowolną aplikację za pomocą smatfona, notebooka itd. (wszystko co "gada" przez Bluetooth).

    L.

  6. #16
    Użytkownik Świeżak Avatar veiovis
    Dołączył
    10 2016
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 159 8v 1.9 JTDm / Afla Romeo 147 1.6 TwinSpark
    Postów
    62

    Domyślnie

    Akurat 159 ma tak charakterystyczne objawy wypalania DPF'a, że trudno je przegapić i nie mówię tu o "puszczaniu bączków" czy charakterstycznym zapachu. Jedno to wahania obrotów silnika, a drugie to ciśnienie ładowania turbiny, które nie spada do 0 nawet przy postoju.

    v.

  7. #17
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    159 Sedan 2.4 JTDM
    Postów
    147

    Domyślnie

    Cytat Napisał veiovis Zobacz post
    Akurat 159 ma tak charakterystyczne objawy wypalania DPF'a, że trudno je przegapić i nie mówię tu o "puszczaniu bączków" czy charakterstycznym zapachu. Jedno to wahania obrotów silnika, a drugie to ciśnienie ładowania turbiny, które nie spada do 0 nawet przy postoju.

    v.
    Tak, ale jak się wypala to już za późno, żeby na przykład zaplanować to wypalanie w trasie a nie w porannym korku

  8. #18
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Ludvigus
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Trzebownisko, Rzeszów, PL
    Auto
    Giulia 2.0TB, 147 1.6 TS
    Postów
    761

    Domyślnie

    Cytat Napisał veiovis Zobacz post
    Akurat 159 ma tak charakterystyczne objawy wypalania DPF'a, że trudno je przegapić i nie mówię tu o "puszczaniu bączków" czy charakterstycznym zapachu. Jedno to wahania obrotów silnika, a drugie to ciśnienie ładowania turbiny, które nie spada do 0 nawet przy postoju.
    Tak, ale moim skromnym zdaniem polecieli w ciula, bo wystarczyło dać jedną pieprzoną żółtą diodę gdzieś wokół zegarów - nawet zamiast tego symbolu "wody w filtrze paliwa" (który swoją drogą nigdy nikomu się do niczego nie przydaje, bo czujniki się z czasem psują a nowe filtry są bez czujników sprzedawane) i po prostu, najzwyczajniej informować kierowcę o fakcie trwającego cyklu regeneracji(wypalania) DPF i nie było by wątpliwości kiedy/jak często/jak długo wypala się DPF użytkownikowi. Jedna pierdzielona mała dioda. Tyle ekologii w samochodach, zawory, filtry, skomplikowany soft, budowa, itd. a jednej pieprzonej diody pożałowali. Sorry, musiałem, bo widzę co się dzieje w motoryzacji i... szkoda strzępić ryja.

    Pozdro!
    L.

  9. #19
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    11 2010
    Auto
    była 156 1,8TS, jest 159 2,4 200 KM
    Postów
    353

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ludvigus Zobacz post
    Jeśli chodzi o interfejs EML 327 z BT - osobiście kupiłem "VGATE iCAR2" który wpina się w złącze OBD-II raz i wówczas można się łączyć z komputerem samochodu dowolną aplikację za pomocą smatfona, notebooka itd. (wszystko co "gada" przez Bluetooth). L.
    czy to pobiera prąd na postoju przy wyłączonym zapłonie?

  10. #20
    Użytkownik Rowerzysta Avatar macinek102
    Dołączył
    10 2016
    Mieszka w
    Tarnów ( tuż obok )
    Auto
    ALFA 159 SPORT 2.0 JTDM 136+++.....
    Postów
    309

    Domyślnie

    Cytat Napisał jadzia Zobacz post
    czy to pobiera prąd na postoju przy wyłączonym zapłonie?
    tak ale znikomy
    Wychowały cię mass media, Nie wysilał się twój mózg
    W szkole była też tragedia, Choć ci nie szczędzono rózg!

Podobne wątki

  1. [159] Brak mocy i szarpanie przy wypalaniu DPF (filtra cząstek stałych)
    Utworzone przez Alfabeta w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 63
    Ostatni post / autor: 29-11-2018, 16:18
  2. 1.6ts coś wyje z dołu silnika
    Utworzone przez Marcin1630 w dziale 156
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 10-01-2016, 20:48
  3. Remont dołu silnika 2.4 10v
    Utworzone przez mario1662.4 w dziale 166
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 17-01-2014, 07:49
  4. [159] Dym w kabinie 159 przy postoju nasila się przy wypalaniu DPF lub jazdy tyłem
    Utworzone przez olo_84 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 14-01-2014, 23:12
  5. [159] Zapchanie DPF na ponad 101% w dwa dni po wypalaniu!!!
    Utworzone przez xdj1 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 25-04-2012, 11:56

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory