Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Temat: Alfa 159 1.9 jtdm 150km dymi na niebiesko

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2022
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    8

    Domyślnie Alfa 159 1.9 jtdm 150km dymi na niebiesko

    Witam panowie co to może być otóż moja alfa dyni na niebiesko nie zawsze tylko co jakiś czas na zwykłych drogach jak jadę ostrzej a jeśli wiade na autostradę to przejadę np 15 km i cisnę gaz wysoko to pojawia się dymienie właśnie wtedy zatrzymam się zgaszę auto poczekam odpalę i nie dymi już nie wiem co to może być proszę o pomoc porady jakieś

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar pablito8212
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Szamotuły
    Auto
    Alfa Romeo 166 2,4JTD 20V Sporttronic
    Postów
    546

    Domyślnie

    Masz pierścienie zawalone nagarem... Wymień olej zrób plukanke jedna na starym oleju drugą wlej w świeży tani olej jakiś spuść i dopiero zalej dobry czysty olej, powinno pomóc. Ja tak robilem w Audi i pomogło, nie dymi już

    Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2022
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    8

    Domyślnie

    Dodam też że mam wskaźnik turba i zauważyłem że właśnie gdy ten wskaźnik po spusczeniu gazu spada odrazu na zero gwałtownie to po około 2 min właśnie auto zaczyna dymić na niebiesko czyżby turbo było do roboty ?

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar pablito8212
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Szamotuły
    Auto
    Alfa Romeo 166 2,4JTD 20V Sporttronic
    Postów
    546

    Domyślnie

    Turbo też może być... Pobiera olej i niebieskawy dym to nic więcej jak spalany olej w dolocie... Spr czy cieknie olej z turbiny jeżeli jest cała od oleju to jest do wymiany....

    Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar nkaroluky
    Dołączył
    08 2021
    Mieszka w
    Okonek
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 150KM
    Postów
    210

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kawcio Zobacz post
    Dodam też że mam wskaźnik turba i zauważyłem że właśnie gdy ten wskaźnik po spusczeniu gazu spada odrazu na zero gwałtownie to po około 2 min właśnie auto zaczyna dymić na niebiesko czyżby turbo było do roboty ?
    spada w ten sposob jak na filmie? https://www.youtube.com/shorts/pbvh1FtOLqo

    jesli tak i przy tym masz dymienie na niebiesko, a jak nie spada tak szybko i nie dymi - dpf. albo wypalasz w zlych warunkach (powinno byc kolo 2,5-3k obrotów caly czas - najlepiej) albo zapchany.

    mi jak sie wypala dpf to mi nie dymi. ale zazwyczaj mi sie wypala w trasie. raz mi tylko dymił - ale przerwałem standardową procedure wypalania, potem po ok 100km zaczał sie wypalac znowu - i jechalem za jakimś cieciem 60-70km/h i przy dodawaniu gazu mi puscil mala chmurke i potem jak juz trzymalem go na obrotach to nic. i dzialo sie to tylko raz

  6. #6
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Przejedź się trasą szybkiego ruchu, obserwuj wskazówkę turbo. Gdy po zwolnieniu pedału gazu będzie spadać do 0 to wskazuje na wypalanie filtra. Wtedy utrzymuj obroty w okolicy 3000, dostosowując bieg do warunków na drodze. Wypalanie trwa zwykle ok 10 minut.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  7. #7
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2022
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    8

    Domyślnie

    Dokładnie tak spada jak na tym filmiku

    - - - Updated - - -

    Tak mam tylko ze wtedy tak dymi że auta za mną widzą niebieskie dym

  8. #8
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2022
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    8

    Domyślnie

    Już nie wiekm czy to będą pierścienie i tłoki .
    Jak wariuje obrotomierz od turba to dymi na niebiesko i to tak że w lusterkach nie widać nnic za mną szczególnie na trasie zatrzymam się zgasze auto i odpalę z 2 min I spokój nie dymi wtedy wql

  9. #9
    Użytkownik Świeżak Avatar nkaroluky
    Dołączył
    08 2021
    Mieszka w
    Okonek
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 150KM
    Postów
    210

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kawcio Zobacz post
    Jak wariuje obrotomierz od turba[...]
    on nie wariuje. on tak ma działac podczas wypalania dpf no i jak zgasisz podczas procedury wypalania dpf, to ona sie tak od razu znowu nie zalaczy. gdzies dopiero za 50-100km - zalezy, jak bardzo jest zasyfiony.

    jesli wskazowka turbo dziala normalnie i wtedy ci nie dymi, to najprawdopodobniej wyglada na jakis problem z dpf. podczas wypalania dpf jest wtryskiwana bardzo duza ilosc paliwa, zeby ten dpf wyczyscic (swietna ekologia btw xd). ale mimo wszystko jesli wszystko jest sprawne, dymic nie powinien. moze trzeba sie podlaczyc pod kompa i zobaczyc co ile sie wypala, albo ile ma % zapchania od razu po PELNYM wypaleniu - czyli ok. 10 minut.

    ja bym zrobil tak (nie biore odpowiedzialnosci):
    sprawdz sobie programem co ile km Ci sie wypala dpf. i mniej-wiecej ze 20-30km przed kolejnym (planowanym) wypaleniem jedziesz na eSke albo autostrade, 3k obrotów caly czas, predkosc 140 i wyzej. cisniesz dziada caly czas, nawet te 50-60km w jedna strone, zawrotka, i z powrotem. niech sie te pełne 10 minut wypali tak jak powinien. jak skonczy, podlacz sie do programu i sprawdz, ile masz % zapchania filtra od razu po wypaleniu. moze dpf juz jest na wykonczeniu. albo moze ktos gdzies kiedys przy nim grzebal i takie kwiatki wychodzą.


    w mes masz takie opcje jak:

    distance from last regeneration - Shows the km travelled since the last regeneration was performed.

    average distance last 5 regenerations - This is the average distance travelled by the vehicle between DPF regenerations.

    particulate filter clogging - Indicates the calculated particulate mass in % based on the DPF pressure reading from the sensors. Lower value means less clogging.

  10. #10
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2022
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    8

    Domyślnie

    Tylko problem w tym ze nie mam dpf Bo mam go wywalonego więc nw czy jak nie mam w dpf w środku nic to może to być przez to ? I tak dymi nawet jak go nie ma ?

Podobne wątki

  1. [159] Dymi na niebiesko na rozgrzanym silniku 1.9 JTDm/CDTI
    Utworzone przez skipas w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 09-04-2017, 10:25
  2. Alfa .147 2.0 TS dymi na niebiesko
    Utworzone przez tomaszgw86 w dziale 147
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 04-07-2014, 09:21
  3. alfa 147 1.6 16V 120KM dymi na niebiesko/czarno
    Utworzone przez bynus w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 21-10-2013, 08:06
  4. Dymi na niebiesko
    Utworzone przez mimi 01 w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-02-2013, 21:16
  5. Dymi na Niebiesko 2,4 jtd
    Utworzone przez lukas8512 w dziale 156
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 21-02-2012, 15:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory