Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Woda w filtrze paliwa

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2011
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0 JTDm 2010
    Postów
    42

    Domyślnie Woda w filtrze paliwa

    Mam problem z komunikatem i ikoną informującą o wodzie w filtrze paliwa. Ikona i komunikat pojawia się dosłownie na chwilkę tylko po włożeniu kluczyka i gaśnie niemal natychmiast. W czasie jazdy nie ma takiego komunikatu, ani ikonka się nie zapala.
    Kilka dni temu odebrałem Alfę z serwisu pozakupowego, gdzie robili rozrząd, filtry itp, taki pakiet na start, oczywiście filtr paliwa też był wymieniony (mann). Komunikat o wodzie w filtrze paliwa nadal się pojawia na sekundę po włożeniu kluczyka i znika.

    I teraz robi się ciekawie:

    1. odpinam wtyczkę, komunikatu brak
    2. podpinam NOWY czujnik, który specjalnie zakupiłem, który sobie wisi swobodnie na kablu i komunikat się pojawia (też na sekundę), a czujnik nie miał nawet kontaktu z paliwem czy wodą.

    Wtyczkę obficie spryskałem preparatem czyszczącym styki i efekt identyczny. Komunikat na sekundę po włożeniu kluczyka się pojawia, następnie znika i do kolejnego włożenia kluczyka się nie pokazuje.

    Przeszukałem forum i nie znalazłem takiego przypadku, może ktoś mi coś doradzi w tej kwestii? Nie ukrywam, że jest to denerwujące.
    Ostatnio edytowane przez piotreek88 ; 08-02-2023 o 18:29

  2. #2
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Sprawdziłeś ciągłość przewodów?
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2011
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0 JTDm 2010
    Postów
    42

    Domyślnie

    W sumie to nie, ale jest coraz ciekawiej, zostawiłem spryskaną wtyczkę preparatem kontakt na noc odpiętą od filtra. Dzisiaj odpaliłem samochód i błędu nie było, bo wtyczka odpięta, ale wywaliło check engine… zgasiłem silnik, podłączyłem czujnik i błędu wody w filtrze nie było, ale check engine został. Auto jedzie normalnie, ale check swieci ciagle…

    Do szwagra podjadę na kompa i zobaczymy.

    Fajnie się zaczyna przygoda z Alfą, od zakupu zrobiłem 300 km

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar yaniq
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9 JTS
    Postów
    683

    Domyślnie

    Jeśli przed serwisem było dobrze, a po serwisie jest źle, to przyczyn należy szukać w serwisie albo użytych częściach

    Nie wiem jak jest w tym silniku, bo mam benzynę, ale w takim stareńkim dieslowskim silniku Fiata - 1,9, montowanym w Ducato z 1997 roku, po włączeniu zapłonu, na chwilę pojawiała się ikonka z info, że czujnik wody w filtrze działa, jeśli było jej dużo, to kontrolka świeciła na stałe - przy wymianie filtra zapomniałem podłączyć przewód i kontrolka świeciła na stałe, ale nie uruchamiała checka, po podłączeniu przewodu wszystko wróciło do normy.

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2011
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0 JTDm 2010
    Postów
    42

    Domyślnie

    Chec był spowodowany niskim napięciem akumulatora i kilka modułów złapało błędy. Po trasie 50 km alfa odpaliła bez check emgine, na kompie wyszły błędy z powodu akumulatora, ale już są skasowane i nie pojawiają się ponownie. Muszę doładować akumulator albo kupię nowy.

    Po serwisie zrobiłem kilka rund po mieście i było git

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2022
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Fiat Stilo 1.9 JTD 8v 115KM
    Postów
    94

    Domyślnie

    W Fiatach zapalanie ikonki wody we filtrze po przekręceniu kluczyka jest normalne. Jednak nie powinien pojawiać się komunikat na wyświetlaczu, a lampka ma zgasnąć po sekundzie albo dwóch. Może ten czujnik musi być zanurzony w ropie żeby nie pokazywał błędu, dlatego samo podłączenie drugiego "w powietrzu" nie wystarczy żeby błąd zniknął.

  7. #7
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2011
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0 JTDm 2010
    Postów
    42

    Domyślnie

    W takim razie zamienię te czujniki i będę obserwował co się dzieje.

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar Intruz
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    147 2.0 TS, 159 2.0 Jtdm SW
    Postów
    1,189

    Domyślnie

    u mnie komunikat o wodzie pojawia sie , gdy akumulator ma dość i wymaga ładowania. Swieciło pomimo nowego filtra...

  9. #9
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2011
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0 JTDm 2010
    Postów
    42

    Domyślnie

    Właśnie też gdzieś na taką opinię trafiłem, że to może powodować zapalanie się tego komunikatu. Jak będę miał możliwość to podładuję akumulator, albo wymienię na nowy i się zobaczy.

Podobne wątki

  1. [Brera] Woda w filtrze paliwa spuszczanie
    Utworzone przez adas.j w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 01-10-2015, 20:32
  2. Woda w filtrze paliwa
    Utworzone przez bogusz w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 22-04-2014, 13:54
  3. Woda w filtrze paliwa
    Utworzone przez Stary89 w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 14-03-2012, 17:28
  4. Woda w filtrze paliwa
    Utworzone przez wojti w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 11-12-2011, 01:21
  5. Woda w Filtrze Paliwa
    Utworzone przez solek w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 18-08-2011, 09:45

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory