Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: AR wersja 20" Michelin PS4 SUV.... co AR kazał zmienić?

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Giorgio
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Stelvio First Edition
    Postów
    381

    Domyślnie AR wersja 20" Michelin PS4 SUV.... co AR kazał zmienić?

    Zastanawiam się nad kupnem nowych PS4 SUV opon i szukam odpowiedzi co AR wersja 255/45R20 105 do Stelvio ma innego w sobie niż "normalna." Waga taka sama, bieżnik taki sam, głębokość ta sama (rozmawiałem z Michelinem) ale jednak coś innego jest bo AR wersja ma 72 decybele a druga 70 przy takich samych parametrach Rolling Resistance and dry/wet Handling. Michelina przedstawiciel nie umiał odpowiedzieć zasłaniając się sekretami produkcji. Czy ktoś natknął się na takie informacje.

    Takze.... jest tez trzecia wersja tej opony, tzw. Acoustic z gąbka redukującą wewnętrzny hałas o 20% (znów ten rozmówca z Michelina) ale o zwiększonym zewnętrznym hałasie. Czy ktoś ma doświadczenie z takimi "wyciszanymi od środka" oponami? Jak to w praktyce, bo ja nie bardzo rozumiem "zewnętrzny hałas" i "wewnętrzny hałas" opony??
    Auto Motor und Sport potwierdza ze acoustic wersja jest bardzo cicha w jednym z nowych testów.


    Na marginesie podaje link do informacji co BMW, MO, AO, Porsche czy AO, plus inni, zmienia w oponach Pirelli PZ4. (tekst angielski). Ciekawe ale ja chce wiedzieć o AR?

    https://www.tyrereviews.com/Article/...Zero-Story.htm
    Ostatnio edytowane przez Giorgio ; 01-04-2023 o 19:12

  2. #2
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    ja w tym sezonie załozyłem michelin pilot sport, typ ev(opony dedykowane do elektryków- maja wzmocniony bieżnik) w wersji acoustic. 255/45 r 20 105 W
    po 700 km stwierdzam:
    1. jest znacznie ciszej
    2. spalanie w dół ok 1,5 litra
    3. nie ma efektu przeskakiwania opon przy pełnym skręcie

    - - - Updated - - -

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20221205_165844.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	86.9 KB
ID:	286525Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20221205_165434.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	48.7 KB
ID:	286526Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20221205_165421.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	45.7 KB
ID:	286527Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20221205_110721.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	107.7 KB
ID:	286528

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Kiedyś przyjechał do nas klient ze zgłoszeniem "strasznych drgań" na kierownicy. Na wyważarce jedno koło pokazało taki wynik, jak czasem koła oblepione od wewnątrz błotem. A to ta gąbka się odkleiła i cała zwinęła w jednym miejscu opony. Marka na H.

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2022
    Mieszka w
    NT WLKP
    Auto
    Stelvio Vel 2020
    Postów
    46

    Domyślnie

    Bez urazy ale to przykład z serii Szwagra brata syn kiedyś gdzieś . S kasy i BMW7 też na lawetach widziałem ale to o niczym nie świadczy .
    Rolls Royce w serii wychodzi na oponach z pianką/ gąbką akustyczną !!??.
    Coś tam jest na rzeczy d ta gąbką zwłaszcza widzę ze jak profil schodzi poniżej 35 to staje się to prawie normą u niektórych producentów .
    Ps. Nie jestem zwolennikiem całorocznych , tym bardziej zimą , ale mają bardziej miękką gumę i może dla tego .
    https://youtu.be/SNjp6tftN7I
    Ostatnio edytowane przez Raf24 ; 01-04-2023 o 22:25

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Giorgio
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Stelvio First Edition
    Postów
    381

    Domyślnie

    Dareek, to moze byc tez dobra opcja. Dzięki. Proszę daj update jak troszkę więcej pojeździsz. Ja jeszcze mam czas... bo tutaj w Niemieckich Alpach dalej co noc -2 to do -5C w tym tygodniu i często mały śnieg/śnieg z deszczem więc na odłożenie moich wybitnych (!!) Continental 870P jeszcze nie pora.

  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    Punto Evo
    Postów
    3

    Domyślnie

    Może komuś się przyda ta informacja. Trochę posiedziałem nad tematem homologowanych opon do AR (w moim przypadku była to Giulia) - generalnie co ciekawe od Pirelli otrzymałem informację - "Opony homologowane różnią się głównie wzorem bieżnika, hałasem, oporem toczenia, a także mieszanką zastosowaną w danej oponie." Dodatkowo prowadziłem rozmowę ze wsparciem AR w tym temacie - status jest taki - jak masz gwarancję, to producent zaleca korzystanie z opon homologowanych - w przypadku użycia innych niehomologowanych może nie uznać gwarancji - gdyby coś wymagało naprawy. Taką zasadniczą zaletą stosowanych opon jest w teorii utrzymanie własności jezdnych, które producent deklaruje. Takim kuriozum rozmowy dla mnie był fakt, że generalnie nie ma przeciwskazań do używania opon bez znaku AR, ponieważ homologacja dla rozmiaru opon się zgadza . Takie trochę masło maślane wyszło od AR .

    Tak z czystej ciekawości znając zdanie AR postanowiłem drążyć temat u dostawców opon, którzy teoretycznie w swoich katalogach wskazują opony do Giulii i po zadaniu precyzyjnego pytania czym się to różni - odpowiedzi były w stylu "najlepiej to pytanie kierować do AR" .

    Ta informacja jest poglądowa na sytuacje - zdanie mam swoje w tej sprawie - być może gdybym poprosił pisemnie o odpowiedź AR - byłaby bardziej precyzyjna.

  7. #7
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2022
    Mieszka w
    NT WLKP
    Auto
    Stelvio Vel 2020
    Postów
    46

    Domyślnie

    "poziom komfortu akustycznego " tego parametru nie ma na oponach a to jest to co nas najbardziej interesuje .

    Czytaj więcej: https://www.wyborkierowcow.pl/poziom...ejki-etykieta/

    Znaczek głośnika z dB to hałas na zewnątrz przy 80 kmh .
    I dlatego [MENTION=34131]Dareek[/MENTION] twoje mogą być bardziej ciche niż o 2 dB głośniejsze poprzedniczki .
    Dalej szukam złotego grala z czarnej gumy .

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar koskar
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    WL // GA
    Auto
    Alfa Romeo 156 Berlina 2.0 T.S. 1999r., Renault Clio III Ph2 1.2 2010r.
    Postów
    1,782

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    ja w tym sezonie załozyłem michelin pilot sport, typ ev(opony dedykowane do elektryków- maja wzmocniony bieżnik) w wersji acoustic. 255/45 r 20 105 W
    po 700 km stwierdzam:
    1. jest znacznie ciszej
    2. spalanie w dół ok 1,5 litra
    3. nie ma efektu przeskakiwania opon przy pełnym skręcie

    - - - Updated - - -

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20221205_165844.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	86.9 KB
ID:	286525Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20221205_165434.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	48.7 KB
ID:	286526Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20221205_165421.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	45.7 KB
ID:	286527Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20221205_110721.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	107.7 KB
ID:	286528
    1.5 litra?? Szok szczerze mówiąc
    Ciekawe jak będzie ze zużyciem gumy

  9. #9
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    po 2 tkm na razie nie widać zauważalnego zużycia tych opon - sam jestem w szoku co do spalania - przez święta zrobiłem parę testów i przy stałych 90 km/h na tempomacie spalanie wychodzi około 5,5 litra- takich wyników nie notowałem wcześniej nigdy. Najważniejsze jest co innego- znaczna redukcja hałasu- opon nie słychać wcale!
    prowadzenie na mokrym też bez zastrzeżeń.

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2020
    Mieszka w
    Turek
    Auto
    Stelvio FE LPG; Giulia Veloce `17 LPG
    Postów
    458

    Domyślnie

    Cytat Napisał koskar Zobacz post
    1.5 litra?? Szok szczerze mówiąc
    Ciekawe jak będzie ze zużyciem gumy
    Mniej więcej taka różnice uzyskuje zmieniając opony z zimowych na letnie, wynik oczywiście w trasie, bliżej 1l mniej na letnich

Podobne wątki

  1. Uwaga na opony Michelin AR 18" (i nie tylko).
    Utworzone przez Giorgio w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 22-07-2018, 20:13
  2. Jak Zmienić kolor zderzaka na "plastik"
    Utworzone przez 75andrew155 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 17-09-2006, 19:15

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory