Strona 1 z 7 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 65

Temat: Co wybrac? 1.9 jtd czy 2.4 jtd? "156"

  1. #1
    SIMON
    Gość

    Domyślnie Co wybrac? 1.9 jtd czy 2.4 jtd? "156"

    Hey jestem mowicjuszem w temacie alfy w planach mam kupno owego autka (156) ktore nie da sie ukryc strasznie mi sie podoba. sporo sie naczytalem ze sa strasznie awaryjne i same z nimi wydatki:/ podobno 156 1.9 jtd sa naj bardziej bezproblemowe co oczywiscie sklonilo mnie ku niemu. czy to prawda czy to tylko kolejne bezpodstawne opinie wlascicieli niemieckich aut? bylem przekonany co do 1.9jtd ale podobno 2.4jtd nie pali sporo wiecej a osiagi sa duzo lepsze ma ktos moze porownanie? nie ukrywam ze spalanie to dla mnie wazna rzecz przy zakupie tego autka bo sporo smigam wiec prosze o opinie z gory dzieki!

  2. #2
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    AR 166 3.2
    Postów
    489

    Domyślnie

    Jesli chodzi o 2.4 to w wersji 10 zaworowej pali w miescie miedzy 7 -8 w trasie 5.5 (jazda srednio dynamiczna troszke emerycka bym rzekł) do 6 przy jezdzie normalnej . ceny części troszke wieksze . a jesli chodzi o awaryjnosc to nie słuchaj tych głupot . koszty eksploatacji są średnie bym rzekł . WAŻne zebys dokładnie zbadał autko przed kupnem . Bo jak kupisz strupa to bedziesz przeklinał i płacił albo sprzedasz i zasilisz grono ludzi którzy uwazaja ze alfa to gówno . Powodzenia kolego

  3. #3
    Baklund
    Gość

    Domyślnie

    ja posiadam 156 2,4 jtd 150 koni już rok czasu jestem z niej bardzo zadowolony spisuje się całkiem dobrze jak dba się o samochód i pilnuje wszystkiego na bieżąco to odpłaca się wspaniałą uciechą z jazdy

  4. #4
    SIMON
    Gość

    Domyślnie

    hm no tak tylko sam fakt tej pojemnosci 2,4 mnie przeraza to bedzie moje drogie autko wczesniej byla 1.4 corsa w bedzynie palil ok 6 moze 7l na trasie do alfy jestem nastawiony pozytywnie tylko nie wiem jakiej pojemnosci szukac:/ bo teoretycznie 1.9 chyba jakos wiele mniej nie spali w porownaniu do 2.4 i tu mam dylemat hm

  5. #5
    MaxiBB
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał SIMON Zobacz post
    hm no tak tylko sam fakt tej pojemnosci 2,4 mnie przeraza to bedzie moje drogie autko wczesniej byla 1.4 corsa w bedzynie palil ok 6 moze 7l na trasie do alfy jestem nastawiony pozytywnie tylko nie wiem jakiej pojemnosci szukac:/ bo teoretycznie 1.9 chyba jakos wiele mniej nie spali w porownaniu do 2.4 i tu mam dylemat hm
    Kolego jezdzilem dosyc sporo i 1.9 i 2.4 - ja bym sie nie zastanawial tylko bral 2.4 przy podobnym stylu jazdy mi spalila mniej ta 2.4 - nie wiem czemu ale tak bylo.

    Nawet jesli roznice w spalaniu sa to niewielkie a przyjemnosci z jazdy nie da sie porownac, 1.9 jest zdecydowanie za slaby i w porownaniu z 2.4 ogarnia bardzo mizernie - to oczywiscie moje zdanie.

    Co do awaryjnosci to napewno bedzie wieksza niz u niemcow ale Alfa ma inne cechy ktorych brakuje w autkach z zachodu...

    Reasumujac jesli mialbym taki wybor bralbym 2.4jtd bo ten silnik zdecydowanie bardziej mi odpowiada i tobie go rowniez polecam.

    Pozdrawiam

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar 156X
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    była 156SW JTD jest 159SW 1,9 JTD 8V 2008r.
    Postów
    1,063

    Domyślnie

    a ja to widzę tak... sam jeżdżę 1,9 115KM i jestem zadowolony, ale kupując auto używane nie zawsze uda nam się kupić akurat takie które w 100% zaspokoi nasze potrzeby - to nie salon... czasem zdarzają się wyjątki ale niestety rzadko... najważniejsze by kupić JTD w dobrym stanie... takie moje zdanie. Pzdr!!

    Ps. przy zakupie sprawdź przede wszystkim zawieszenie, termostat i jak auto zachowuje się w trasie na wyższych obrotach - 2500 i więcej.

  7. #7
    SIMON
    Gość

    Domyślnie

    wiem licze sie z tym ze bedzie trzeba troche w niego zainwestowac ale to chyba jak z karzdym nowo kupionym autkiem

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar sedici
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    OPL & (ANsbach) DE
    Auto
    Bravo1,6Mj , Astra J
    Postów
    1,912

    Domyślnie

    jeżeli szukasz 156 powyżej 2002r to coś pośredniego między spalaniem a osiągami będzie jtd16v
    this is my truth tell me yours
    "Polityka została wymyślona po to, aby kłamstwo brzmiało jak prawda." G.Orwell
    http://www.youtube.com/watch?v=liSxjtd16xQ - bastard

  9. #9
    ViP Maniak resoraków Avatar Rufik
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Ruda Śląska
    Auto
    wigry 3/AR166 1,4 tdi
    Postów
    822

    Domyślnie

    ja bym sie nie zastanawiał tylko brał 2.4
    sam jezdziłem 1,4 boxerkiem a teraz smigam 2,4 JTDm tyle ze 166 wrazenia z jazdy niezapomniane
    pozdrawiam rafał

    ps
    braciszek ma 19 jtd mam porównanie ( niema porównania no chyba ze te 60 koni )
    no mój pali z liter wiecej
    Ostatnio edytowane przez Rufik ; 01-05-2010 o 06:52
    [IMG][/IMG]Lubia chlyb ze tustym

  10. #10
    you
    Gość

    Domyślnie

    A ja Ci powiem inaczej niż wszyscy.
    ja mam 1.9 JTD z virusem i moc mam prawie taką jak seryjne 2,4 JTD. Więc jeśli masz zapłacić kilka tysięcy więcej za 2,4 to kup sobie słabszy 1,9 i przeprogramuj. Oczywiście jeśli nie ma różnicy większej to bierz 2,4 i się nie zastanawiaj. Sam chciałem taką, ale niestety sprzedano ją, więc kupiłem 1,9 + program i pakiet ospojlerowania seryjnego rzecz jasna ;-)

Podobne wątki

  1. [159] Katalog felg pasujących na zaciski Brembo: "duże" 2.4, 3.2, "małe" 1.9 polift)
    Utworzone przez Ciacho13 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 78
    Ostatni post / autor: 15-07-2020, 11:04
  2. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 07-12-2014, 20:10
  3. Zlot Ogólnopolski "Alfaholicy" 2013 - Tor "Kielce" (Miedziana Góra)
    Utworzone przez LIGAR w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 703
    Ostatni post / autor: 21-08-2013, 19:34

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory