Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 47

Temat: Kolektor 159 1.9 JTD 16V - opis problemu

  1. #11
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    XJ
    Postów
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek_KRK Zobacz post
    Możesz to traktować jak tam chcesz - ja wiem, że Ci co będą chcieli sobie sami ten kolektor naprawić - z pewnością łatwo dojdą do rozwiązania problemu. Zwłaszcza, że sama naprawa kolektora to jest pikuś w porównaniu z tym, co trzeba wyczyniać, żeby go zdemontować. A to jest drugi powód, który odsuwa ode mnie chęć dzielenia się konkretami - bo za chwilę pojawią się posty pt. "coś mi strzeliło w silniku i auto nie odpala - czy to mógł pęknąć pasek rozrządu", albo "moje auto nierówno pracuje, POMOCY". Wiesz - domorosła mechanika w tym przypadku nie jest wskazana.
    Ha dobre to co piszesz sama prawda poza tym, że ideą każdego forum jest to co piszesz a dokładnie czego nie będziesz pisał czyli : "A to jest drugi powód, który odsuwa ode mnie chęć dzielenia się konkretami - bo za chwilę pojawią się posty pt. "coś mi strzeliło w silniku i auto nie odpala - czy to mógł pęknąć pasek rozrządu", albo "moje auto nierówno pracuje, POMOCY"" ja uważam i pewnie 99% użytkowników tego forum że pomaganie innym i tłumaczenie nawet i glupich pytań na zasadzie cos mi puka cos mi stuka jest własnie fundamentem forum, kazdy tu świadczy swoją pomoc w pełnym zakresie a nie na zasadzie wiem ale nie powiem, uważam że takie podejście to podejscie mechanika który szuka reklamy i zbytu na swoją usługę, a nie kolegi z forum który chce pomóc - i tu lezy pies pogrzebany .
    Są tu użytkownicy którzy nie pojadą do serwisu bo nie chcą lub z innych powodów, ale napewno nie zasługują na określenie takie jak twoje: "Wiesz - domorosła mechanika w tym przypadku nie jest wskazana", ponieważ w niejednym przypadku właśnie taka mechanika okazała się o 100% skuteczniejsza niż jakiś warsztat tu dzież ASO.
    Moja poraszka to to że nie udao mi się ciebie przekonac do opisania w szczegółach tego problemu, chciałem to zrobić choć ten temat mnie nie dotyczy (zakończyłem go jakiś czas temu DOMOROSŁĄ MECHANIKĄ czyli wymianą na nowy kolektor), pytałem z myślą o innych forumowiczach.
    pozdr i zycze powodzenia
    Ostatnio edytowane przez axel40 ; 27-06-2011 o 18:37
    ___________________________
    (_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)
    JESTEŚ SERCA BICIEM

  2. #12
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Powiem Ci tak - jeśli są na forum użytkownicy, którzy umieją sobie sami zdemontować i zamontować kolektor dolotowy - to po odrobinie czasu i chęci spokojnie dojdą do rozwiązania problemu kolektora. Jak bowiem pisałem - demontaż i montaż kolektora jest 2x bardziej skomplikowany, niż jego naprawa.

    Podejrzewam, że nie bardzo wiesz, jak w praktyce wygląda taka czynność, jak demontaż kolektora w tym aucie, bo gdybyś wiedział, to wiedziałbyś też, z jakimi zagrożeniami się wiąże - a są to zagrożenia począwszy od różnego rodzaju wycieków i przedmuchów, a skończywszy na rozpieprzonej głowicy silnika przez nieprawidłowo zamontowany pasek rozrządu.

    Jeśli nadal tego nie rozumiesz - podam Ci przykład bardzo prosty. Chiptuning za 200 PLN Ściągasz soft z netu, idziesz go gościa, który Ci go zapakuje do centralki wtryskowej i voila - gwarantuję Ci, że więcej jak 200 PLN na to nie wydasz. Jakimże więc cudem tunerzy biorą za takie rzeczy ponad 1000 PLN? Zdzierstwo. I myślisz, że ktoś się dzieli taką wiedzą wszem i wobec? Bo tuner wie, że to, do czego doszedł, kosztowało go masę czasu i dużo wiedzy. I mało kto DOBRY w tym temacie będzie dzielił się gotowymi rozwiązaniami, zachęcając ludzi do z eksperymentów z oprogramowaniem. Bo można sobie w prosty sposób zablokować cały sterownik i bez naprawdę bez dobrego sprzętu nic z nim nie zrobisz. I nagle coś taniego może się okazać bardzo drogie i potem jest płacz, zgrzytanie zębów i druciarstwo, żeby auto przywrócić do stanu sprzed awarii. Natomiast jeśli ktoś ma odrobinę wiedzy w temacie chiptuningu, to nie właduje sobie do auta bóg wie czego, tylko dlatego, że było tanio. Podobnie jest w przypadku mechaniki. Ja Ci mogę powiedzieć, jakiej firmy pasków rozrządu nie kupować do AR - bo taka wiedza oszczędzi Ci byc może problemów.

    Teraz mi pokaż, kto tutaj płacze na grupie, że wycięcie EGR u Cinka jest drogie i że to jest świnia, bo się nie podzieli wiedzą, jak zmodyfikować soft, żeby wyciąć EGR? Jego działanie też jest niezgodne z zasadami panującymi na tym forum?
    Ostatnio edytowane przez Tomek_KRK ; 27-06-2011 o 19:36
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

  3. #13
    Użytkownik Romeo Avatar sickboy
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 159 1.9JTDm 16V Distinctive 2006r
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek_KRK Zobacz post
    Ja Ci mogę powiedzieć, jakiej firmy pasków rozrządu nie kupować do AR - bo taka wiedza oszczędzi Ci byc może problemów.
    Tomek jeżeli nie jest to żadna wiedza tajemna to powiedz jakiego paska nie kupować. Pod koniec roku będę robił rozrząd i chciałbym to zrobić na dobrych częściach.

    PS. Dodam jeszcze swoje 3gr do waszej dyskusji z axelem.
    Tomek może lepiej byłoby jakbyś wrzucił ten temat do działu "Bazar" w kategorii "Pozostałe" jako oferta wykonania usługi naprawy kolektora, a nie na forum techniczne gdzie powinniśmy się dzielić wiedzą. Ja osobiście gdybym miał wyciągnięty kolektor to pewnie doszedłbym do tego jak go usprawnić, tak jak pisałeś Tomek wystarczy znajomość obsługi suwmiarki i trochę umiejętności manualno-technicznych. W rzeczywistości nie mam ani narzędzi, ani miejsca a tymbradziej czasu żeby rozgrzebywać pół silnika więc jak bedę miał problem z kolektorem to chciałbym skorzystać z Twoje usłgi (o ile wyjdzie taniej niż w ASO). Póki co mam 84kkm i wszystko gra w silniku więc cieszę się z jazdy.

    Nero Provocatore - AR159
    Jedna mARka - Jeden Klub - Alfaholicy

  4. #14
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał sickboy Zobacz post
    Tomek jeżeli nie jest to żadna wiedza tajemna to powiedz jakiego paska nie kupować. Pod koniec roku będę robił rozrząd i chciałbym to zrobić na dobrych częściach.

    PS. Dodam jeszcze swoje 3gr do waszej dyskusji z axelem.
    Tomek może lepiej byłoby jakbyś wrzucił ten temat do działu "Bazar" w kategorii "Pozostałe" jako oferta wykonania usługi naprawy kolektora, a nie na forum techniczne gdzie powinniśmy się dzielić wiedzą. Ja osobiście gdybym miał wyciągnięty kolektor to pewnie doszedłbym do tego jak go usprawnić, tak jak pisałeś Tomek wystarczy znajomość obsługi suwmiarki i trochę umiejętności manualno-technicznych. W rzeczywistości nie mam ani narzędzi, ani miejsca a tymbradziej czasu żeby rozgrzebywać pół silnika więc jak bedę miał problem z kolektorem to chciałbym skorzystać z Twoje usłgi (o ile wyjdzie taniej niż w ASO). Póki co mam 84kkm i wszystko gra w silniku więc cieszę się z jazdy.
    Ja osobiście nie kupuję pasków SKF-a. Firma najwyraźniej ma problemy z kontrolą jakości produktów, bo nie tylko ja, ale coraz więcej osób ma różne z paskami SKF przygody. Co ważne - jak na razie dotyczy to tylko pasków tej firmy.

    Co do wymiany rozrządu - koniecznie wymień go wraz z pompą wody. To jest niewielka różnica w cenie, a oszczędzisz sobie potem ponownej rozbiórki rozrządu, jeśli stara pompa zacznie cieknąć (tak mniej więcej 1/3 pomp nie dożywa do drugiej wymiany rozrządu). I co do terminu wymiany - widzę, że masz auto z 2006 roku - czyli mija mu 5 lat od momentu opuszczenia fabryki. Ja bym długo nie czekał z wymianą tego paska, bo najmłodszy już nie jest

    A co do wrzucania oferty w temat bazar - jeśli administrator uzna, że ten temat jest odpowiedniejszy do działu bazar - to ja nie widzę przeciwskazań, żeby go tam przeniesiono.

    Dla osób, które chcą podpatrzyć, jak np. można umocować listwę, fotki kolektora po naprawie:

    Ostatnio edytowane przez Tomek_KRK ; 28-06-2011 o 16:29
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

  5. #15
    Użytkownik Romeo Avatar sickboy
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 159 1.9JTDm 16V Distinctive 2006r
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Moja alfa jest dokładnie z września 2006 i planuje rozrząd zrobić w tym roku we wrześniu właśnie. Swoją drogą ciekawe czy mam juz poprawiony kolektor, ale podejrzewam że mam jeszcze starą (awaryjną) wersję.

    Nero Provocatore - AR159
    Jedna mARka - Jeden Klub - Alfaholicy

  6. #16
    Użytkownik Znawca Avatar Intruz
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    147 2.0 TS, 159 2.0 Jtdm SW
    Postów
    1,189

    Domyślnie

    a kiedy dokładnie wprowadzono zmodernizowany kolektor? mam auto z marca 2007 - będzie juz z nowym? Czy jest jakis sposób, żeby wizualnie je rozróżnić?

  7. #17
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2009
    Auto
    AR159 Q-tronic
    Postów
    1,121

    Domyślnie

    Obstawiam, że jest już z nowym, moje jest z września 2006 i niestety miało stary - już wymieniony na "pozmianowany" przy okazji wymiany rozrządu.

  8. #18
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    ZAMOŚĆ
    Auto
    VOLVO V60 D3 + MERCEDES 190E 2.6
    Postów
    225

    Domyślnie

    Cytat Napisał axel40 Zobacz post
    To należy tylko żałować, iż jest to tylko reklama ...
    Kolejna i z pewnością nie ostatnia.
    Były:

    159 1.9 JTDM 2006
    156 2.4JTD 2002

  9. #19
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał Intruz Zobacz post
    a kiedy dokładnie wprowadzono zmodernizowany kolektor? mam auto z marca 2007 - będzie juz z nowym? Czy jest jakis sposób, żeby wizualnie je rozróżnić?
    Jeżeli widzisz listwę, taką jak na fotkach - to masz kolektor starego typu. Jeśli jej nie widzisz (w nowych kolektorach mechanizm sterowania ruchem klap jest zabudowany od spodu) - to masz nowy typ kolektora.
    Niestety - nowe też się zacierają - później, ale mimo wszystko też.
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

  10. #20
    multiply
    Gość

    Domyślnie

    a jakie konkretnie są objawy awarii kolektora?

    spalanie mam dobre, moc jest w porządku, błędów na komputerze brak, ale ostatnio kilka razy zdarzyło się na 5 lub 6 biegu od razu po przejściu z biegu niższego na wyższy, z 4 na 5 lub 5 na 6 i przy obrotach powiedzmy 2000-2500 (już po zmianie biegu ), że przez sekundę czy dwie auto pomimo wciśniętego gazu nie chciało jechać, takie jakby chwilowe zacinanie się, przydławienie.

    Podjadę z tym do serwisu jak się będzie powtarzać, ale może jakieś forumowe sugestie?

    Auto z 04.2006 roku
    Ostatnio edytowane przez multiply ; 29-06-2011 o 23:12

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 16-11-2013, 19:26
  2. telefony 17 do 156, podejdą bez problemu?
    Utworzone przez kapalek w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 19-10-2012, 15:58
  3. Problemu z temperatura cieczy
    Utworzone przez navc21 w dziale 166
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 05-09-2012, 22:16
  4. [159] Rozwiązanie problemu hałasujacego słupka
    Utworzone przez Yorgu w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 21-12-2011, 09:47
  5. [145] Problem ze znalezieniem przyczyny problemu - pomóżcie!
    Utworzone przez qb41side w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 02-04-2009, 03:51

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory