Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Temat: Chorwackie przygody oraz walka z żywicą

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar Savak
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    okolice Poznania
    Auto
    AR 159 1.9 JTDM 16V - była, AR156 2.5 V6
    Postów
    174

    Domyślnie Chorwackie przygody oraz walka z żywicą

    Witam.
    Właśnie wróciłem z Chorwacji, podzielę się wrażeniami z podróży.

    Alfy na trasie.
    Bieda. Straszna bieda... 159-tek na całej trasie (Czechy, Austria, Słowenia, Chorwacja) widziałem dosłownie parę sztuk. Reszty modeli też jak na lekarstwo. Chociaż jak się głębiej zastanowić to w sumie kraje w kulcie niemczyzny i innej skody, których na tamtych drogach zatrzęsienie.

    Pozdrawianie
    W Austrii miganie awaryjnymi od Czecha w 159 oraz odpowiedź na moje miganie od Niemca w 156.

    Przygody
    Południe, temp. na wyświetlaczu 48 C . Nawracam, kierownica skręcona na max. Lekkie stuknięcie pod maską, tracę wspomaganie. Olej na ulicy leci spod Alfy... Strzeliła, a właściwie wypieła się plastikowa szybkozłączka, ta po prawej stronie chłodnic gdzie giętka rurka przechodzi w metalową. Dzwonię na assistance (Elvia) chociaż w sumie naprawa banalna ale nie miałem płynu do wspomagania. Kontakt z Elvią świetny, tel. z ich strony co mniej więcej 1.5h z pytaniami czy dojechał serwis. Serwis dojechał po ok. 5h ale długi czas oczekiwania spowodowany było koniecznością czekania na prom i przeprawą - byłem na wyspie Brać. Przyjechał sympatyczny Chorwat, wpiął złączkę i dla pewności pozakładał jeszcze plastikowe opaski, zalał układ Mobilem ATF 320 i ok. Diagnoza - plastik + wysoka temp. Reszta pobytu bez przygód ze wspomaganiem.
    Na uwagę zasługuje jeszcze climatronic (właściwie automatyczna prędkość nadmuchu), który nie działał od ok. 35 C. Podczas powrotu do kraju jak temp. spadły wszystko wróciło do normy.

    Walka z żywicą
    Niestety w Chorwacji parkowałem przez 2 dni pod sosną, która jak się okazało miała złamaną gałąź, oczywiście zgodnie z prawem Murphego nad Alfą...
    Zdjęcie po powrocie:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie0348.jpg
Wyświetleń:	298
Rozmiar:	113.6 KB
ID:	31031

    Oczywiście w pierwszej chwili panika... Ale zaraz net i ulga, są środki do usuwania
    Wróciłem w niedzielę, wczoraj nie chciało mi się ruszyć w poszukiwaniu owego środka ale doczytałem gdzieś necie, że żywicę można spróbować usunąć terpentyną. Szybko do chemicznego i jest! Za jedyne 12.5 zł terpentyna balsamiczna. W sumie jakieś 5h pracy i oto efekt:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie0349.jpg
Wyświetleń:	321
Rozmiar:	113.3 KB
ID:	31032

    Ważne jest to, że żywica była na Alfie przez 10 dni i była zaschnięta. Czyściłem miękką bawełnianą szmatką, schodziło powoli ale zeszło. Dużo szybciej schodziło z szyb birolem ale ten matowi lakier (testowałem na starym zderzaku). Efekt jest znakomity, w jednym miejscu lakier jakby minimalnie się odbarwił od żywicy ale jak ktoś nie wie w któym miejscu to nie zauważy. Poza tym jak nałóżę wosk to może nie będzie to widoczne. Przy okazji okazało się, że terpentyna doskonale i szybko usuwa resztki asfaltu, którego miałem trochę na przednim błotniku i drzwiach.
    To tyle.
    Pozdrawiam.

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar grzdylu
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GTV 3,0 V6
    Postów
    1,381

    Domyślnie

    kiepska przygoda z tym wspomaganiem...też się wybieram do Chorwacji za miesiąc mam nadzieję, że mi nic nie strzeli
    Born to be wild.

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar Savak
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    okolice Poznania
    Auto
    AR 159 1.9 JTDM 16V - była, AR156 2.5 V6
    Postów
    174

    Domyślnie

    Może ten mój to jednostkowy przypadek. Wysoka temp. robi swoje... Kontroluj to miejsce, jak będą tak wysokie temp. to może polewać to miejsce zimną wodą dla schłodzenia.

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    A propos Chorwacji. Mam namiar na niezłą miejscówkę nieopodal Splitu nad samym brzegiem (do plaży jakieś 90m). Miejscowość nazywa się Poljica.
    Do dyspozycji jedna kondygnacja domku (parter, na piętrze mieszkają właściciele) z parkingiem, łazienką, jadalnią z aneksem i do tego dwie sypialnie. Wszystko bardzo dobrze wyposażone, właściciele - starsze małżeństwo, uczciwi i życzliwi, można się targować, jedyną ich wadą jest to, że nie mówią ani po polsku, ani po angielsku. ceny przystępne.
    Gdyby ktoś potrzebował namiar to prv, ale odpowiem dopiero po weekendzie, bo jutro wyjeżdżam.
    Pozdrawiam.
    - Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar Artorius
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Legnica
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9 JTDm 16V Distinctive Grigio Titanio
    Postów
    86

    Domyślnie

    W tym roku jadąc do Cro po drodze spotkałem wszystkiego pięć alf.Po dotarciu na miejsce do małej miejscowości Drage w ciągu 10 minut naliczyłem 5 sztuk,w tym trzy 159 jedna Brera i jedna 156,wszystkie wypucowane i na blachach chorwackich.Co do czyszczenia żywicy to używam spirytus salicylowy lub denaturat,schodzi bez problemu.Jeśli ktoś poza wylegiwaniem się na plaży lubi pochodzić po górach to polecam miejscowość Starigrad Paklenica i obowiązkowe zwiedzanie parku narodowego Paklenica,z ciekawostek,tam nagrywano film Winnetou(starsza młodzież pewnie pamięta).Co do miejscówki,polecam LINK,cisza,spokój dobry dojazd i spory parking,ten kto był w Cro,wie że często trzeba się "tulić" samochodem do skał

  6. #6
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar bartstep
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Jelenia Gora
    Auto
    AR 147 1,9 JTD 116KM
    Postów
    248

    Domyślnie

    Cytat Napisał alces1 Zobacz post
    A propos Chorwacji. Mam namiar na niezłą miejscówkę nieopodal Splitu nad samym brzegiem (do plaży jakieś 90m). Miejscowość nazywa się Poljica.
    Dodam tylko do wypowiedzi kolegi, ze miejscowosc malutka, ale bardzo ladna. Do Trogiru zaledwie 12 km, do Splitu jakies 60 km.
    Widoki super. Fajna pizzeria... i sklepy z kosmicznie drogimi produktami spozywczymi. Ale wystarczy wjechac wglab ladu jakies 12 km (kolejna miejscowosc) i wszystkie ceny zblizone do polskich.
    W miejscowosci Marina (jakies 3 km obok) jest taka restauracja przy porcie... Jak ktos chce zjesc zaje...fajne cevapcici to tam jest poprostu najlepsze na swiecie (no moze najlepsze jakie ja jadlem)
    alfa-klub.prv.pl * Podpiecie do komputera, diagnostyka, kasowanie bledow. Kontakt GG 3127266 * alfa-klub.prv.pl

  7. #7
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,607

    Domyślnie

    Ja z zona chcemy jechac w polowie wrzesnia. Wtedy temperatura dla mnie bedzie znosna i ceny nizsze. Jedziemy w ciemno zeby nie doplacac za rezerwacje. Na miejscu zawsze mozna taniej znalezc. Chyba ze jakas ekipa wynajmuje cala chate w atrakcyjnej cenie to sie mozemy podpiac Ja zawsze jezdze bez zadnego asistance ale jak tak czytam ze duzo nowszymi jedziecie.... To sie spietralem

  8. #8
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    Cytat Napisał marek230482 Zobacz post
    Ja zawsze jezdze bez zadnego asistance ale jak tak czytam ze duzo nowszymi jedziecie.... To sie spietralem
    nie sraj ogniem
    jak moja zmęczona 156 1.6 TS 98r. dała radę to i twoja 166 też da








  9. #9
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,607

    Domyślnie

    I ja z takiego zalozenia wychodze Co prawda 166 jeszcze nie bylem w Croati ale nigdy nie wykupywalem nic i jakos gorszymi autami jechalem i wracalem

  10. #10
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Cytat Napisał bartstep Zobacz post
    Dodam tylko do wypowiedzi kolegi, ze miejscowosc malutka, ale bardzo ladna. Do Trogiru zaledwie 12 km, do Splitu jakies 60 km.
    Widoki super. Fajna pizzeria... i sklepy z kosmicznie drogimi produktami spozywczymi. Ale wystarczy wjechac wglab ladu jakies 12 km (kolejna miejscowosc) i wszystkie ceny zblizone do polskich.
    W miejscowosci Marina (jakies 3 km obok) jest taka restauracja przy porcie... Jak ktos chce zjesc zaje...fajne cevapcici to tam jest poprostu najlepsze na swiecie (no moze najlepsze jakie ja jadlem)
    Jest dokładnie tak jak piszesz. Natomiast można pojechać w kierunku Splitu kilka km i jest LIDL, ale szczerze mówiąc ceny są wysokie.
    Najlepiej jest po prostu zrobić zakupy w Polsce, zapakować lodówkę i w drogę, a przyrządzać na miejscu.
    Pozdrawiam.
    - Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 04-06-2012, 16:59
  2. Przygody z body (komputerem)
    Utworzone przez bartstep w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-10-2011, 11:39
  3. [159] Chorwackie przygody oraz walka z żywicą
    Utworzone przez Savak w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 26-07-2011, 17:46

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory