Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Tankowanie - lek na ospałość???

  1. #1
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 8v
    Postów
    2

    Domyślnie Tankowanie - lek na ospałość???

    Witam
    mam następująca zagwostkę z moją ar 156 1.9 jtd z 2001 roku. Przebieg ma już słuszny bo ponad 200 tys km i ogólnie jeździ dobrze. Jednakże jednej rzeczy nie mogę zrozumieć. Otóż za każdym razem jak zatankuje samochód ruszając ze stacji czuje, że auto jakby odzyskało młodość i wigor. łatwiej wchodzi na obroty i ogólnie wydaje się silniejsza/szybsza. Dodam że tankowałem na rożnych stacjach (i zawsze to samo) Czy kto miał podobny przypadek? O co może chodzić? W ASO nie wiedza co jest tego przyczyną. Dodam, że wymienione mam wszyszkie płyny i filtry, a podłaczenie do komputera nic nie daje = zero błedów... Zawsze mam zatankowane minimum 1/4 zbiornika - nie jeżdże do rezerwy.


    PS Z pewnością tego sobie nie wymyśliłem ponieważ nawet pasażerowie zauważyli ten fakt. Będe wdzieczny za każda sugestię.

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar Jony88
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Hucisko-Leżajsk /Dungannon
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 16V '07 190km/425NM'& GT 1.9 16V '07& 156 2.5 V6 '98
    Postów
    3,545

    Domyślnie

    To raz wyjeździj ON do rezerwy i wtedy zobacz czy jest podobnie
    Alfa Romeo 156 '00 1.9 JTD (była)
    Alfa Romeo 156 '03 1.8 T.S (była)
    Alfa Romeo 156 '03 1.9 JTD (była)
    Alfa Romeo 156 '03 2.4 JTD (była)
    Alfa Romeo 147 '02 1.6 T.S (była)
    Alfa Romeo 147 '01 1.6 T.S (była)
    Alfa Romeo 156 '04 1.9 16V (była)
    Alfa Romeo GT '07 1.9 16V (była)
    Alfa Romoe 159 '07 1.9 16V (jest)
    Alfa Romeo 156 '98 2.5 V6 (jest)

    Moje Panie http://www.forum.alfaholicy.org/nasz..._jony88-7.html


  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar Zonkil
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Lubaczów/Berlin
    Auto
    Gokart 2.0 TB V6
    Postów
    799

    Domyślnie

    Może jednak mimo wszystko pompka jest już zmęczona i przy mniejszym ciśnieniu się inaczej zachowuje??? taka moja dziwna teoria

  4. #4
    syfon
    Gość

    Domyślnie

    Właśnie tak jak napisał przedmówca. Przy pełnym baku czyli większym ciśnieniu na wejściu do pompy łatwiej jest jej wytworzyć i utrzymać właściwe ciśnienie paliwa. Łatwo to sprawdzić. Zmierz ciśnienie paliwa przy pełnym i prawie pustym baku.

  5. #5
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar eMka
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    zza kierownicy
    Auto
    156 '02 1,8 TS plus 159 '06 3,2 Q4
    Postów
    436

    Domyślnie

    std objaw w zasadzie każdym samochodzie, więc nie ma co w nim za bardzo dłubać tylko tankować i jeździć.
    Kolejną atrakcją jest zawieszanie się pływaka, co w połączeniu z "małym ciągiem" zapewne u wielu może powodować wzrost ciśnienia krwi

    Przepustnica też może wymagać ciśnienia.
    I na koniec może rozejrzyj się za innym ASO, bo w tym to nie popisali się zupełnie.

    ---------- Post added at 12:37 ---------- Previous post was at 12:29 ----------

    Cytat Napisał eMka
    Przepustnica też może wymagać ciśnienia.
    wymagać czyszczenia - rzecz jasna.

    ja i ona - "iniemamocne"

  6. #6
    BarKam
    Gość

    Domyślnie

    mam tak samo w omedze a nawet było tak że przy rezerwie w ogóle chodzić nie chciała bo pompka w baku nie chciała pracować z małą ilością paliwa a jak się zatankowało większą ilość to samochód odżywał. Teraz wymieniliśmy pompkę w baku i wszystko gra.

  7. #7
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 8v
    Postów
    2

    Domyślnie

    Już raz spalałem wszystko do rezerwy i jest bez zmian Dzięki wszystkim za sugestie. Co do pompki jak tylko znajdę jakiegoś mechanika z dobra opinią w okolicy spróbuje powalczyć z tematem.

  8. #8
    BarKam
    Gość

    Domyślnie

    Nie wiem jak to wygląda w alfie ale w omedze w tej pompce jest taka siateczka (filtr) i już po prostu był zapchany od zanieczyszczeń w baku ( było ich mnóstwo aż się zdziwiłem) i dlatego nie mogła ciągnąć już paliwa jak było mało. Może sprawdź u siebie i spróbuj wyczyścić. No ale co i jak dokładnie to nie powiem bo nie robiłem tego w alfie nigdy

  9. #9
    konradero1980
    Gość

    Domyślnie

    Ja miałem to samo w VW Polo (diesel) z 1991 roku. Im więcej w zbiorniku tym samochód lepiej przyspieszał i ... ciszej pracował silnik Myślałem, że to złudzenie, ale to chyba norma....

Podobne wątki

  1. Tankowanie przed granicą - Zgorzelec
    Utworzone przez felek14 w dziale Dolnośląskie
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 10-11-2013, 22:50
  2. Tankowanie gazu do butli 40l - 32 litry dopuszczalne
    Utworzone przez Slepecci w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 27-03-2011, 17:57

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory