Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: Fiat ECUSCAN - diagnoza mojego pojazdu. Proszę o podpowiedzi/komentarze.

  1. #1
    chakney
    Gość

    Domyślnie Fiat ECUSCAN - diagnoza mojego pojazdu. Proszę o podpowiedzi/komentarze.

    Witajcie drodzy uczestnicy forum. Z uwagi na to, że jest to mój jeden z pierwszych postów oczekuje na wyrozumiałość. Tematem będzie odczytywanie logów programu FES (Fiat ECUscan), przyznam, iż interpretacja wyników sprawia mi nie mały problem.

    Przyczyną zagłębiania i odczytywania wyników jest samochód Alfa Romeo 156 w wersji Sportwagon z silnikiem JTD 105 KM. Autko nie należy do najmłodszych ( 11 lat ), przebieg odczytany wynosi około 214 tyś km, brak zaślepionego EGR.

    a więc przechodzę do meritum:

    Słyszałem o takich możliwościach jak wyliczenie wartości średniego spalania pojazdu na podstawie informacji określonych przez program. Chciałbym poznać sposób takiego obliczania. Wyjaśniam skąd wzięły się moje zastrzeżenia co do spalania samochodu, ano z ostatnich cen paliw i brak prognoz na mniejsze ceny. Zatem poszukuje możliwości zaoszczędzenia kilka polskich nowych złotych.

    Jako kierowca staram się korzystać z zasad ECOdrivingu i przyznam, że przechodzę kres swoich możliwości bo widocznych efektów nie jestem w stanie odczuć. Dlatego właśnie zamierzam ustalić przyczynę moich niedociągnięć lub ewentualnych niedomagań auta. Na zbiorniku jestem w stanie pokonać 800 km, myślę że to znacznie za mało. Autko porusza się 3/4 zbiornika w terenie miejskim, a główne odcinki to 4-5 km.

    Moim celem jest zwiększenie zasięgu pojazdu o 100 km, na zbiorniku czyli osiągniecie spalania pojazdu na poziomie 7 lirów ON na setkę.

    Założenia:

    - proszę o weryfikacje wartości przedstawionych z jazdy, mam tu na myśli dawkę, paliwa itp.
    Jeżeli tabela zawiera błędne informacje, proszę o wskazanie wytycznych na pewno dostosuje się.

    - zaślepienie EGR

    - zmiana opon na 195/55/R16

    - zmiana termostatu, mam wrażenie, że auto długo się nagrzewa a wartość wskaźnika deski rozdzielczej jest
    niezgodna z danymi programu,

    - sprawdzenie wtrysków.

    Jeżeli macie inne sugestie/uwagi bądź uważacie moje za błędne proszę o informacje. Wszelkie informacje mile widziane.
    Attached Files Attached Files

  2. #2
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    7/100
    3/4 miato
    odcinki rzędu 4-5km

    chyba łatwo nie będzie
    no ale nie znam szczegółów spalania 1.9 jtd 105kunia panie

    zaciekawiony czekam na wpisy innych użytkowników tegoż silnika








  3. #3
    mar_1981
    Gość

    Domyślnie

    Nie znam się za bardzo na tych wynikach co podałeś ale mam ten sam motor i po mieście moja mi wyszła max. 6,8 z klimą włączoną. Nie jeżdżę jak emeryt i nie jak Kubica ale 6,5 zazwyczaj w mieście mi wychodzi (jazda tylko po mieście). Czyli Twoja ździebko za dużo Mam opony 15'' 195/60 (jak dobrze pamiętam)

  4. #4
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Kobylnica, Gniezno, Poland
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM Distinctive Premium Q-Tronic + wyścigowa terenówka czyli firmówka
    Postów
    727

    Domyślnie

    ja na trasie mam 6 a na mieście 7 więc dla mnie to jest normalne, może musisz łagodniej ruszać i nauczyć ecodrivingu

  5. #5
    chakney
    Gość

    Domyślnie

    Wyniki z FESa przedstawiają jazdę w róznych warunkach, ogólnie to jeżdzę troche sprawniej niż emeryt i ciegno przyspieszenia (gazu) nie więcej niż 30 %

  6. #6
    tomek_murawski
    Gość

    Domyślnie

    Jako posiadacz diesla mówię: zejście do 5 litrów będzie bardzo ciężkie, aczkolwiek w lato na trasie bez klimy może i osiągalne, jednak mamy okres bardzo niskich temperatur, a do tego pokonujesz odcinki gdzie silnik nawet dobrze się nie nagrzeje, a więc nie spodziewaj się rewelacji w spalaniu, myślę, że na 8 literków trzeba się w tym okresie przygotować. 5 kilometrów to stanowczo za mało na oszczędność, tym bardziej, że zapewne w tym odcinku pojawiają się hamowania i ruszania samochodem, które zwiększają zużycie paliwa. Diesel, to oszczędność na większych trasach, absurd, to stwierdzenie posiadaczy, że jego diesel pali 4,5 w mieście... Tu nasuwa mi się anegdota: "Najkrótszy dowcip świata? Golf..." Moja kruszyna jest z 99` i najmniejsze spalanie doszło w lecie z klimką do prędkości 130 na autotradzie, tak więc...koło 8 w normalnej jeździe na takich odcinkach jest ok.

    ---------- Post added at 21:05 ---------- Previous post was at 21:03 ----------

    Cytat Napisał bocian Zobacz post
    7/100
    3/4 miato
    odcinki rzędu 4-5km

    chyba łatwo nie będzie
    no ale nie znam szczegółów spalania 1.9 jtd 105kunia panie

    zaciekawiony czekam na wpisy innych użytkowników tegoż silnika
    Bociek, Ty mnie lepiej powiedz, co mi może pukać z prawej strony od pasażera, jak odpalam zimny silnik, po chwili, po dodaniu gazu ustępuje i jest ok, występuje to tylko na zimnym silniku.

  7. #7
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    olsztyn
    Auto
    alfa romeo156 1.9jtd 98r
    Postów
    362

    Domyślnie

    Ja bez problemu uzyskiwałem wynik 5l a nawet 4.8 w trasie(mierzone na trasie ponad 900km)....

  8. #8
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar drift-r
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Szczecin/Łódź (czasem)
    Auto
    AR 147 1.6TS Distinctive 2001
    Postów
    6,807

    Domyślnie

    Ja ja przytoczę to co już było tu pisane nie raz. Nie dla każdego jazda miejska to to samo.

  9. #9
    viruskill
    Gość

    Domyślnie

    coś poknociłeś
    - rpm
    - mierzona masa powietrza i docelowa
    - cisnienie on na listwie
    - ilosc ogolna paliwka na cykl
    - cisnienie doladowania powietrza mierzone i docelowe

  10. #10
    chakney
    Gość

    Domyślnie

    To jakie warto wybrać parametru do testów/pomiaru. Czyli co istotne?

Podobne wątki

  1. [159] Wypalanie DPF z Fiat Ecuscan (159)
    Utworzone przez barteksm w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 80
    Ostatni post / autor: 09-08-2019, 20:23
  2. Ustawienie światel poprzez Fiat ECUscan
    Utworzone przez Dannnmaek w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 01-10-2014, 06:13
  3. Co to za błędy mojej Alfy w Fiat EcuScan?
    Utworzone przez SCHNNAZZI w dziale 156
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 02-01-2012, 18:10
  4. Fiat EcuScan co wybrac do diagnostyki
    Utworzone przez alfavirus w dziale GT
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 10-02-2011, 22:58
  5. Kontrolka AirBag i program Fiat ECUscan ?
    Utworzone przez jasio w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 17-05-2010, 15:10

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory