Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: 1.9TD czujnik podgrzewu filtra paliwa

  1. #1
    Allkey
    Gość

    Domyślnie 1.9TD czujnik podgrzewu filtra paliwa

    Witam.
    Ostatnio zamarza mi ON, tankowana na orlenie ( tak wiem że szajs ) , nawet po dodaniu STP z antyżelem.

    Zauważyłem ze na filtrze jest jakiś podgrzew, ma normalnie przejście, więc pewnie działa. Jednak czujnik temperatury? nie ma zupełnie przejścia, gdzie przy -6 temp ropy powinien on już pokazywać chodź trochę przejścia dla stycznika.

    Pytanie brzmi, jak taki czujnik ( temperatury ropy? ) się nazywa bo nie mogę znaleźć w sklepach internetowych, a w 1 sklepie powiedzieli mi ze to nie z tego auta? co jest dziwne bo wszystko wygląda fabrycznie. Ewentualnie jakaś przybliżona cena takiego ustrojstwa żeby ze mnie nie zdarli.

  2. #2
    ViP Romeo
    Dołączył
    06 2007
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 75 2.0 TS 148KM, 1988r, Talbot Matra Rancho, 125p '71, 126p '85 Łada 2103
    Postów
    2,996

    Domyślnie

    podziel sie vin'em to poszukamy
    ProMoto-Expert Sklep z częściami do aut 502709007 zapraszam

    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo...naukowego.html

    Sprzedam AR 33, 1.7 92 MKIII kontakt priv

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar 1990mb
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Jarocin/Poznan, Poland, Poland
    Auto
    [Była] Alfa Romeo 145 TD 96 r.; [Jest] Alfa Romeo 147 07 r. 1,6 T.S. ; Alfa Romeo 145 1,9JTD++ 99r.
    Postów
    1,111

    Domyślnie

    wogóle te 1,9 TD to dziwne silniki, kazdy ma co innego pod maską
    Masz zniszczony lakier w swoim aucie???
    Chętnie pomogę
    Szczegóły:
    http://www.forum.alfaholicy.org/wiel...ml#post1379105


  4. #4
    alfaromeo145
    Gość

    Domyślnie podgrzewacz paliwa

    Cytat Napisał 1990mb Zobacz post
    wogóle te 1,9 TD to dziwne silniki, kazdy ma co innego pod maską

    w każdym td były podgrzewacze paliwa niestety to ustrojstwo działa przez pierwsze 3-4 lata użytkowania auta,, potem sie przepala,,,każda próba naprawy kończy się faulem ,,działa 2-3 dni i kaput,,, wymień filtr paliwa a do baku dolewaj denaturatu i nie nie będziesz miał problemu przy minus 22 moja pali,,,,ropa nie marznie itp,,, a w zeszłym roku miałem to samo co ty...popytaj tirowców,,,, sami Ci powiedzą,,,,

  5. #5
    Allkey
    Gość

    Domyślnie

    Kolega w 155 gnoju TD ma praktycznie to samo
    zar930000040766 z tym że jest opcja że auto miało swapa, jak szukałem podkładek pod wtryski to nie mogli znaleźć... może ktoś ma 3 sztuki do opchnięcia?

    Co ciekawe oba silniki ( mój i ze 155 ) chodzą na 80 stopni, w 155 jest nowy termostat także tym bardziej mnie dziwi skoro dużo osób mówiło że na więcej. Moja czasem da się rozgrzać na więcej ale potrzebowała do tego testowania na obwodnicy dzisiaj. Tydzień mi chodziła na wyższych temperaturach ale to nie ja wtedy tankowałem Taka ciekawostka odnośnie ciekawości autka które bardzo polubiło palnik i flexa podczas napraw.

    I jak już zbiorowo jadę z pytaniami. Auto jest 96 a zauważyłem że katalizator domaga się nówki... diesle z tego roku prawnie wymagają kata czy mogę się pokusić o ulgę dla turbiny?


    Filtr paliwa nowy, w do baku poleciało STP i nie są to duże koszty a mrozy się kończą u mnie na "wybrzeżu". Podgrzewacz ma przejście i grzeje, bumcyk cyk złapał jedynie czujkę załaczającą.
    Ostatnio edytowane przez Allkey ; 17-02-2012 o 02:16

  6. #6
    alfaromeo145
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Allkey Zobacz post
    Kolega w 155 gnoju TD ma praktycznie to samo
    zar930000040766 z tym że jest opcja że auto miało swapa, jak szukałem podkładek pod wtryski to nie mogli znaleźć... może ktoś ma 3 sztuki do opchnięcia?

    Co ciekawe oba silniki ( mój i ze 155 ) chodzą na 80 stopni, w 155 jest nowy termostat także tym bardziej mnie dziwi skoro dużo osób mówiło że na więcej. Moja czasem da się rozgrzać na więcej ale potrzebowała do tego testowania na obwodnicy dzisiaj. Tydzień mi chodziła na wyższych temperaturach ale to nie ja wtedy tankowałem Taka ciekawostka odnośnie ciekawości autka które bardzo polubiło palnik i flexa podczas napraw.

    I jak już zbiorowo jadę z pytaniami. Auto jest 96 a zauważyłem że katalizator domaga się nówki... diesle z tego roku prawnie wymagają kata czy mogę się pokusić o ulgę dla turbiny?


    Filtr paliwa nowy, w do baku poleciało STP i nie są to duże koszty a mrozy się kończą u mnie na "wybrzeżu". Podgrzewacz ma przejście i grzeje, bumcyk cyk złapał jedynie czujkę załaczającą.


    Kolega w 155 gnoju TD ma praktycznie to samo,,,,to jest taka wersja??? GNOJU
    gdzie masz ten katalizator???? chodzi Ci o plecionkę?????

    STP ?? preparat do czyszczenia wtryskiwaczy,,, owszem ,,,a na mrozy co Ci to da???


    podkładki pod wtryski takie same jak do td tdi vw po 3,50 sztuka,,,w każdym normalnym sklepie

    jeszcze jakies pytania to pisz śmiało...
    Ostatnio edytowane przez alfaromeo145 ; 17-02-2012 o 07:07

  7. #7
    Allkey
    Gość

    Domyślnie

    Toć mówiłem że to samo.

    U mnie jest plecionka -> kat -> 1 tłumik w kształcie skorupy żółwia i potem końcowy normalny tubowy.


    STP z antyżelem przeciw oddzielaniu się parafiny ( dodatek zimowy do paliwa ).


    A co do kolegi wyżej nie wiem czemu nazywasz mnie gnojem, ale nie będę się spinał. W czysto-języcznej części kraju na diesle mówi się kopciuch, gnój traktor i to jest normalne. Tak samo określenie auto w gnoju. A że napisałem gnój i TD obok siebie to błąd ze zmęczenia.


    Pytanie oczywiście mam. Do zbiornika idą 2 kostki. Jedna jak zgaduje to stan zbiornika? a 2 to ta dziwna pompka do startu?

  8. #8
    Allkey
    Gość

    Domyślnie

    Odkop z racji powiązania problemu.

    Więc tym razem problem po wymianie filtru paliwa...
    Ogólnie jakieś tys wcześniej czyściłem ERGa
    Potem zalałem na jakiejś stacji pokroju bliskiej i auto dosłownie latało do 2.5 tys obrotów.
    Wymieniłem filtr paliwa na ten sam model co wcześniej, mianowicie MECA ( miałem blisko więc po co dymać do intercarsu )
    Ogólnie zagapiłem się i nie zalałem za 1 razem, ale naciągnął i odpalił więc pojeździłem chwilę ( ok 40km )...
    Auto zaczęło gasnąć po jeździe na mocno pracującej turbinie ( 500 obrotów i zdechł ), więc zalałem filtr do pełna strzykawką, najpierw przez zasilanie na silnik, potem na odpowietrzniku. Przejechałem się, obroty raz spadły na 800 więc odpowietrzyłem na wtryskach i było dobrze... całe 15km.
    Uszczelki na podgrzewaczu do dobrym stanie, podkładki na zasilaniu, odpowietrzniku itp tez nie miały zastrzeżeń.

    Zastanawiam się czy w tych silnikach trzeba odpowietrzać pompę czy w końcu sam się odpowietrzy.
    Jakieś pomysły?

    A jeszcze jedno po wystąpieniu problemów za 1 razem wlałem stp do diesla żeby dopchać stary filtr i przy okazji przeczyścić lekko układ ( miałem za darmochę a podobno działa ustrojstwo ).



    Rozwiązanie, nowe przewody paliwowe
    Ostatnio edytowane przez Allkey ; 02-07-2012 o 21:46

  9. #9
    alfaromeo145
    Gość

    Domyślnie

    co sadzicie o wężach od intercoulera ??? widziałem na allegro takie ładne niebieskie,,,, u mnie orginały kończą żywot posztukowane itp,,, ktos zakładał..... albo dopasowywał od innego auta??


    http://moto.allegro.pl/obejmy-obejma...397733910.html

    tu powyżej jest link do kolanek z wyjściami na różne średnice do tego resztę zastąpić rurami kwasowymi - stalowymi porządne opaski i powinna być bajka...

    albo takimi rurkami

    http://moto.allegro.pl/rura-aluminio...463478847.html
    Ostatnio edytowane przez alfaromeo145 ; 03-07-2012 o 08:21

  10. #10
    Użytkownik Romeo Avatar 1990mb
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Jarocin/Poznan, Poland, Poland
    Auto
    [Była] Alfa Romeo 145 TD 96 r.; [Jest] Alfa Romeo 147 07 r. 1,6 T.S. ; Alfa Romeo 145 1,9JTD++ 99r.
    Postów
    1,111

    Domyślnie

    ja właśnie myslałem o tym samym, zeby zmienić rure kolektor ssacy - IC na taka z kwasówki. kolegami misiu zajmuje się takimi rurkami, ale czy zrobiłby specjalne zamówienie ??? nie wiem...
    Masz zniszczony lakier w swoim aucie???
    Chętnie pomogę
    Szczegóły:
    http://www.forum.alfaholicy.org/wiel...ml#post1379105


Podobne wątki

  1. Czujnik wody dokręcany do filtra paliwa. 1.9 JTD
    Utworzone przez em.zet w dziale GT
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 21-07-2017, 15:40
  2. czujnik filtra paliwa
    Utworzone przez Johny01 w dziale Kupię części
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 18-05-2012, 19:53

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory