Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 65

Temat: Temat rzeka - przygasanie V6

  1. #11
    Użytkownik Fachowiec Avatar QBA
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    ALFA 166 SWAP 3.0+Q2 / ALFA 166 2.4 20v FL 180 HP/Jumper 2.8 JTD /Fiat Regata/Alfa 147 JTD 8v
    Postów
    2,633

    Domyślnie

    Exo a może ssa coś lewego już za kolektorem, miałem kiedyś taki przypadek gdzie ssało pod podstawką baranów w lewej głowicy bo jakis debil nie potrafił dobrze uszczelki założyć.
    Może gumy, baran <-> kolektor ?
    http://www.flar-ital.pl/ - CZĘŚCI ZAMIENNE- SERWIS: Lancia, Fiat, Alfa Romeo
    USŁUGI AUTOLAWETĄ- POMOC DROGOWA

  2. #12
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar ExO
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    AR 156 2.5 V6
    Postów
    415

    Domyślnie

    Cytat Napisał QBA Zobacz post
    Exo a może ssa coś lewego już za kolektorem
    Może gumy, baran <-> kolektor ?
    Nie wydaje mi się za bardzo, że to tutaj trzeba szukać przyczyny. Od kąd mi się to dzieje barany były zdejmowane 2 razy i 3 raz do wymiany baranów na te od 3.0. Po każdym złożeniu dolotu to samo było.

    Ale panowie sekunda. Tak się rozwodzimy nad tym lewym powietrzem...ale czy nie działoby się w tedy tak cały czas? Tak jak opisywałem to przygasanie ma miejsce sporadycznie. Czasami 2 dni się nie pokarze, na 3 dzień chwile powariują obroty i znowu jakoś jeździ.

  3. #13
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Loco
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Alfa Romeo 166 3,2 V6 06r
    Postów
    268

    Domyślnie

    Podepnę się pod temat mam podobny problem na wolnych obrotach silnik dość nerwowy, lekko nim zarzuca, odczuwane drgania przy dostawieniu nogi do tunelu środkowego na kierownicy praktycznie nieodczuwalne, przy gaszeniu telepnie budą, obroty nie skaczą . Świce zmienione na oryginały NGK, cewki sprawdzone podejrzane wymienione, na kompie zero błędów dolot obejrzany oraz osłuchany pod kątem lewego powietrza. Jedyne co mi jeszcze przychodzi do głowy to poduszki silnika, i tutaj właśnie moje pytanie czy od zużytych poduszek mogą występować takie objawy, ktoś już się z tym spotkał czy sprawdzić jeszcze coś innego

  4. #14
    Użytkownik Fachowiec Avatar QBA
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    ALFA 166 SWAP 3.0+Q2 / ALFA 166 2.4 20v FL 180 HP/Jumper 2.8 JTD /Fiat Regata/Alfa 147 JTD 8v
    Postów
    2,633

    Domyślnie

    Skoro dzieje się to tylko raz na jakiś czas to mogę powiedzieć tylko tyle że znalezienie przyczyny będzie jeszcze trudniejsze :/
    http://www.flar-ital.pl/ - CZĘŚCI ZAMIENNE- SERWIS: Lancia, Fiat, Alfa Romeo
    USŁUGI AUTOLAWETĄ- POMOC DROGOWA

  5. #15
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar ExO
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    AR 156 2.5 V6
    Postów
    415

    Domyślnie

    Loco - poruszałem problem z przygasaniem obrotów u Ciebie to samo czy tylko telepie budą?

    QBA - domyślam się, że to szukanie igły w stogu siana ale chcę w końcu do tego dojść.
    Co powiecie ejszcze na temat uszkodzeń wydechu? Rozwalona plecionka wydechu i zagięte portki? Może to jakoś wpływać na rozprężenie silnika i gorsze opróżnianie komory spalania?

  6. #16
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Loco
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Alfa Romeo 166 3,2 V6 06r
    Postów
    268

    Domyślnie

    U mnie silnik na wolnych drga i te drgania są odczuwalne w środku, oprócz tego zauważyłem, że przy wysprzęglaniu obroty lekko potrafią zejść poniżej ale nie jakoś drastycznie oraz nie zawsze. Również przychodzi mi do głowy ta plecionka u mnie jest nowa założona jeszcze przez poprzednigo właściciela ale przychodzi mi do głowy, że może ktoś ją źle zamontował
    Ostatnio edytowane przez Loco ; 26-03-2012 o 23:30

  7. #17
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Skierniewice
    Auto
    Była Alfa Romeo 156 2.5 V6 2000r., jest Giulietta QV, jest Stelvio 280 KM
    Postów
    360

    Domyślnie

    Cytat Napisał ExO Zobacz post
    Loco - poruszałem problem z przygasaniem obrotów u Ciebie to samo czy tylko telepie budą?

    QBA - domyślam się, że to szukanie igły w stogu siana ale chcę w końcu do tego dojść.
    Co powiecie ejszcze na temat uszkodzeń wydechu? Rozwalona plecionka wydechu i zagięte portki? Może to jakoś wpływać na rozprężenie silnika i gorsze opróżnianie komory spalania?
    Portki mozesz sobie darowac bo u mnie byly,sa(maja rok czasu) nowki sztuki i tez zdarzalo i zdarza sie jej przygasnac.Dolot raczej szczelny.Jedyne zastrzezenia moge miec do obudowy filtru powietrze.Ja bym mimo wszystko stawial na przepustnice(nawet jak jest wyczyszczona to moze i tak nie dziala tak jak powinna) lub na potencjometr pedalu gazu.Nie wiem jak u was ale ja zauwazylem ze najwiecej takich przygasan zauwazylem w okresie jesiennym gdzie jest duza wilgotnosc.W lato prawie w ogole ich nie mam.
    A tak w ogole to jak powiedzial QBA znalezc przyczyne bedzie ciezko i szczerze to ja sobie juz darowalem.Nie jest to jakos uciazliwe.Raz tylko jak czesto mi gasla (prawie za kazdym wysprzegleniem czy hamowaniem)to wymienilem przeplywke i mialem spokoj przez dluzszy okres.

  8. #18
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar ExO
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    AR 156 2.5 V6
    Postów
    415

    Domyślnie

    moutning - również miałem tak, że za każdym wysprzęgleniem gasła, ale zostawiłem ją na 2 godz samą, przyszedłem odpaliłem i znowu normalnie jeździła.
    W sumie to piszesz dosyć ciekawie i logicznie. Jeżeli się zastanowie to zgodzę się z tobą co do tej wilgotności. Teraz kiedy jest cieplej rzadko się to zdarza. Późną jesienią i zimą znacznie częściej moja alfa mniej denerowała tą głupotą.

    Dodam, że miałem swojego czasu problem z potencjometrem ale już się to uciszyło po czyszczeniu styków na kostce.

    Myślmy myślmy Panowie, może coś wygłówkujemy....

  9. #19
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar coxu
    Dołączył
    02 2009
    Auto
    Megane 3RS CUP-S
    Postów
    296

    Domyślnie

    w poprzedniej Vce miałem ten problem. Przyczyną była dziura w dolocie w tej gumowej harmonijce.
    Po skutecznym "zaskotowaniu" tej harmonijki problem zniknął.
    Alfa Romeo 156 SW GTA Q2 (10.2010 - 12.2016)
    Alfa Romeo 156 2.5 V6 (01.2009 - 12.2010)

  10. #20
    ZBANOWANY Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Polska, Mazowieckie
    Auto
    166 V6 3.0
    Postów
    779

    Domyślnie

    ExO a sprawdzałeś jakie masz podciśnienie w silniku?

Podobne wątki

  1. Temat rzeka #2, gdzie tankujecie??
    Utworzone przez palchon w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 47
    Ostatni post / autor: 07-03-2015, 08:47
  2. Temat Rzeka Co Robic???
    Utworzone przez ramzesss3 w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 08-10-2013, 08:34
  3. Temat Rzeka Temperatura co może być nie tak
    Utworzone przez Scoobany w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 13-11-2011, 17:56
  4. Temat rzeka-problem z automatem 3.0
    Utworzone przez zgrad w dziale 166
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 09-05-2011, 09:26

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory