Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26

Temat: 1.6 TS ----- jaka benzyna? 95 - 98 - shell v-pover - shell v-pover racing

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2012
    Auto
    147 1.6 T.Spark 120 KM
    Postów
    56

    Domyślnie 1.6 TS ----- jaka benzyna? 95 - 98 - shell v-pover - shell v-pover racing

    Jak w temacie. Co lejecie, co laliście i jakie były wasze obserwacje przy przechodzeniu z jednego typu paliwa na inny? Co może dać lepsze paliwo, co może zepsuć? Gdzie tankować - bliska, shell, statoil? ja od poczatku jeżdziłem na 98 a ostatnio zalałem v-pover racing ale nie robię aż tak długich przelotów żeby to można było miarodajnie sprawdzić. Jeżdżę głównie krótkie trasy od kilku km do 100-120 km. Samochód stoi na dworze cały czas. Jakie paliwo najlepsze dla mnie polecacie?

  2. #2
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Naur
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 TS 77kw Distinctive Azzurro Gabiano
    Postów
    202

    Domyślnie

    temat rzeka co człowiek to opinia.
    Ja jeżdżę na vervie 98 z orlena i jestem zadowolony.
    Wg mnie mają bardzo dobre paliwa (spalanie w starym samochodzie na gaz jak tankowałem na lukoilu 11-12 litrów gazu i auto sie dusiło, a na gazie z orlena (16gr droższym) 9-10 litrów, płynnie chodził, w zimę zero problemów z odpaleniem na zimnym)
    Do tego dochodzi to że czasem mają fajne promocje na paliwo (np teraz jak masz kupon z gazetki która sami sprzedają, zatankowałeś powyżej 30l i płacisz gotówką - 15gr na litrze paliwa mniej) i to że możesz sobie załatwić na forum kartę zniżkową -8gr/l

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar Lucas83
    Dołączył
    01 2010
    Auto
    Nissan Murano Z 51 3.5L V6
    Postów
    1,209

    Domyślnie

    Cytat Napisał Naur Zobacz post
    temat rzeka co człowiek to opinia.
    Ja jeżdżę na vervie 98 z orlena i jestem zadowolony.
    Wg mnie mają bardzo dobre paliwa (spalanie w starym samochodzie na gaz jak tankowałem na lukoilu 11-12 litrów gazu i auto sie dusiło, a na gazie z orlena (16gr droższym) 9-10 litrów, płynnie chodził, w zimę zero problemów z odpaleniem na zimnym)
    Do tego dochodzi to że czasem mają fajne promocje na paliwo (np teraz jak masz kupon z gazetki która sami sprzedają, zatankowałeś powyżej 30l i płacisz gotówką - 15gr na litrze paliwa mniej) i to że możesz sobie załatwić na forum kartę zniżkową -8gr/l

    Popieram - ilu ludzi tyle zdań a oto kilka "złotych" rad

    1. Tankować paliwo na sprawdzonych stacjach - bez wody i odpadów...
    2. Verva etc mają dodatki myjące działające podobnie jak np preparaty STP do wtrysków
    3. Szału z mocą i zużyciem paliwa nie ma - ale na 98 zajedziesz dalej niż na 95...choć równoważy się to kosztem zakupu
    4. Stacje ? Omijam Lukoil-a i stacje "folwarczne" , BP, ORLEN , SHELL i w ostatecznośći statoil są w większości OK.

    Pzdr!
    Była AR 147 TS 1.6 105CV -2002r
    Była AR 159 SW 1.9 JTDm 150CV - 2006/7
    Jest Nissan Murano II 3.5L V6 258CV

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar wheelerwasp02
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6TS 120KM
    Postów
    1,544

    Domyślnie

    Popieram kolege wyżej.. Omijać Bliskie, 1,2,3 itp..

    Do tej pory tankowałem firmowo na stacji noname ale miałem tam sprawdzone paliwo na przelew to lałem tylko PB98.. na PB95 ewidentnie jest nieco gorzej, gorsze spalanie, krótszy zasięg..

    Teraz tankuje na Shellu tylko i zalewam V-Power.. to odpowiednik PB98.. V-Power racing to już przesada.. nie daje tego czego by się chciało po tej różnicy w cenie..

    Tak czy siak polecam wszystko co jest na poziomie PB98, V-Power, Verva 98, BP Ultimate.. Ja mam silnik po remoncie więc dlatego byle czego nie leje, dodatkowo raz na parę tankowań STP do benzyny lub Sonax do benzyny.. a podczas zimy dodatkowo STP do usuwania wody z baku..

    Ale tu każdy może mieć swoją opinię.. wkońcu każdy płaci za swoje paliwo sam.. Ale trzeba wziąść pod uwagę że jak dbasz tak masz więc czasem ta oszczędność tankowania np. na Neste może w przyszłości wyjść czkwaką jak coś zacznie się sypać albo obroty zaczną falować bo woda na dnie baku sobie leży
    Pozdrawiam Kuba



    Pomogłem kliknij "Podziękuj"

  5. #5
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Fucel
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Grudziadz
    Auto
    Giulietta
    Postów
    411

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lucas83 Zobacz post
    4.Stacje ? Omijam Lukoil-a i stacje "folwarczne" , BP, ORLEN , SHELL i w ostatecznośći statoil są w większości OK.
    W takim razie gdzie tankujesz?


  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar Lucas83
    Dołączył
    01 2010
    Auto
    Nissan Murano Z 51 3.5L V6
    Postów
    1,209

    Domyślnie

    Głównie ORLEN i SHELL nie próbuję nikomu wmówić, że tak Bóg wie co jest i wspaniałe Paliwo 100 proc bez lipy i na pompie hardkorowo....ale jest po prostu OK
    Była AR 147 TS 1.6 105CV -2002r
    Była AR 159 SW 1.9 JTDm 150CV - 2006/7
    Jest Nissan Murano II 3.5L V6 258CV

  7. #7
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Naur
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 TS 77kw Distinctive Azzurro Gabiano
    Postów
    202

    Domyślnie

    dodam jeszcze choc to mogła byc autosugestia, że lepiej tankować do TSa 98, auto mniej pali (o ponad pol litra), co prawda w cenie wychodzi wtedy mniej wiecej na to samo, ale silnik inaczej pracuje, ciszej i równiej

  8. #8
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Fucel
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Grudziadz
    Auto
    Giulietta
    Postów
    411

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lucas83 Zobacz post
    Głównie ORLEN i SHELL nie próbuję nikomu wmówić, że tak Bóg wie co jest i wspaniałe Paliwo 100 proc bez lipy i na pompie hardkorowo....ale jest po prostu OK
    Zdziwiłbyś się ile syfu w filtrach posiada właśnie "wielka" stacja Orlen. Znam temat stacji paliw, i gdybyśmy znali się bliżej opowiedziałbym Ci jak wyglądają czujniki, zbiorniki oraz filtry główne oraz wyjściowe na stacjach. Właśnie skrytykowana stacja przez Ciebie posiadała czyste filtry, które są zamontowane fabrycznie. Stacja Orlen, która odnawiała koncesję po upływie 20 lat, gdzie wcześniej bankowo wymieniano filtry, były częściowo pozapychane - a same zbiorniki były oblepione glonami (mowa o zbiornikach ON), stacja Lukoil - okres otwarcia stacji około 8 lat temu, podczas legalizacji stacji filtry wyglądały jak nowe. Masz odpowiedź!

  9. #9
    Użytkownik Romeo Avatar Jony88
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Hucisko-Leżajsk /Dungannon
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 16V '07 190km/425NM'& GT 1.9 16V '07& 156 2.5 V6 '98
    Postów
    3,545

    Domyślnie

    W Irlandii leje się tylko na BP w PL BP i Orlen ale przeważnie Orlen
    Alfa Romeo 156 '00 1.9 JTD (była)
    Alfa Romeo 156 '03 1.8 T.S (była)
    Alfa Romeo 156 '03 1.9 JTD (była)
    Alfa Romeo 156 '03 2.4 JTD (była)
    Alfa Romeo 147 '02 1.6 T.S (była)
    Alfa Romeo 147 '01 1.6 T.S (była)
    Alfa Romeo 156 '04 1.9 16V (była)
    Alfa Romeo GT '07 1.9 16V (była)
    Alfa Romoe 159 '07 1.9 16V (jest)
    Alfa Romeo 156 '98 2.5 V6 (jest)

    Moje Panie http://www.forum.alfaholicy.org/nasz..._jony88-7.html


  10. #10
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AlfaRomeo Brera 2.4 / Stelvio MY20
    Postów
    1,612

    Domyślnie

    Co do stacji... to nie ma reguły, że taka firma ma lepsze paliwo, a inna - gorsze. Sam znam w Krakowie stacje shell, gdzie jak zatankujesz, to samochód ledwo jedzie... A na innej, jest bardzo OK. Więc zależy od konkretnej stacji.

Podobne wątki

  1. Shell V-Power Nitro+ czy bezpieczne ?
    Utworzone przez Tommy_BC w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 31-08-2013, 18:52
  2. Kosmetyki samochodowe: Shell kontra Sonax
    Utworzone przez TKfoto w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 44
    Ostatni post / autor: 01-12-2012, 17:56
  3. Shell Full Save w JTD ?
    Utworzone przez N...SALTO w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 09-06-2012, 19:37
  4. Shell V-Power Diesel w technologii GTL
    Utworzone przez danloo23 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 69
    Ostatni post / autor: 28-09-2009, 19:58

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory