Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Pierwsze mrozy i nie odpala

  1. #1
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar suckert
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    Afla 146 1,6 TS
    Postów
    141

    Domyślnie Pierwsze mrozy i nie odpala

    Witam,

    Mam problem z moją Alfą. Dokładnie chodzi o to, że po tych pierwszych mrozach nie chcę odpalić. Wydawało mi się że przyczyną jest mała ilość paliwa. Dolałem na wszelki wypadek 7 litrów (dodam że autko jeździ na vervie 98). Wsiadam do autka i nic. A teraz może dokładniej jak to wygląda:
    1 bardzo długo trzeba kręcić aby zaskoczyła
    2 odpala i po około 2-3 sekundach gaśnie
    3 przy dodaniu gazu od razu gaśnie
    4 odpalenie z lekko wciśniętym gazem niemożliwe
    5 pompa chodzi bo ją słychać
    6 gdy uda się tak "odpalić" auto 2-3 razy to potem nie ma opcji żeby już nawet odpaliło w ten sposób.

    Dodam że taki problem miałem rok temu też przy pierwszych mrozach. Wtedy auto pojechało do mechanika i niby coś pokombinował ale nie wiedział co i chodziło. Ale w tym roku to samo. Dodam że mechanik ma autoryzowany serwis fiata więc nie jest to pierwszy lepszy człowiek ale mniejsza o niego bo o samochód tu chodzi.

    Możecie mi coś doradzić w tej sprawie?
    Troszkę czytałem i zgromadziłem takie informacje:
    -może to być przepływomierz
    -coś o rozrządzie znalazłem
    -zawilgnięta instalacja elektryczna
    -lipne paliwo.

    Dodam że sporadycznie świeciła mi się marchewka. Z tym że po wymianie filtra paliwa problem minął. i już dłuższy czas się nie świeciła.

    Jeżeli gdzieś istnieje podobny temat to proszę o link a nie pisanie że szukaj dokładnie itp.
    Dziękuje z góry za pomoc

    Wściekłe SUKI

  2. #2
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Jarek_Jarecki
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Świdnica / Legnica
    Auto
    Alfa Romeo 146 1.4 16V T.S.
    Postów
    145

    Domyślnie

    Cytat Napisał suckert Zobacz post

    Możecie mi coś doradzić w tej sprawie?
    Troszkę czytałem i zgromadziłem takie informacje:
    -może to być przepływomierz
    -coś o rozrządzie znalazłem
    -zawilgnięta instalacja elektryczna
    -lipne paliwo.

    Dodam że sporadycznie świeciła mi się marchewka. Z tym że po wymianie filtra paliwa problem minął. i już dłuższy czas się nie świeciła.
    Dolej więcej paliwa - być może jest za mała jeszcze ilość i pompa nie zaciąga odpowiednio. Ta pompa w alfie jest nieco inna niż w wiekszości aut. W większości aut jest kosz pompy z sitkiem/smokiem bezpośrednio w baku. W Alfie, sitko/smok jest w plastikowym koszu i jak jest mało paliwa, to nie zassa - bo do tego kosza paliwo dostaje sie takim małym otworkiem w tym koszu - średnicy około 10-15mm. Wiem, bo miałem to samo u siebie

    Z resztą, to jest najtańsze rozwiązanie do sprawdzenia.

    Być może tez jest uszkodzony czujnik położenia wału i szwankuje. Najlepiej, jak byś podłączył się kompem


    p.s.
    W jaki sposób wymieniałeś filtr paliwa? W TS'ach na prózno go szukać....przynajmniej u mnie go nie było - bo filtr mam w pompie....

  3. #3
    janusz
    Gość

    Domyślnie

    witam a może paliwo masz z dodatkiem wody...........i przy mrozie marznie kosz ssący pompy i zatyka tak że pompa małą wydajność
    spróbuj starej metody z denaturatem po prostu wlej szklankę do baku jak będzie ok to zmień stację

  4. #4
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar suckert
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    Afla 146 1,6 TS
    Postów
    141

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarek_Jarecki Zobacz post
    p.s.
    W jaki sposób wymieniałeś filtr paliwa? W TS'ach na prózno go szukać....przynajmniej u mnie go nie było - bo filtr mam w pompie....
    normalnie poszedłem do sklepu kupiłem pojechałem do mechanika i mi wymienił. jest montowany na przewodzie.

    Wściekłe SUKI

  5. #5
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Ustroń
    Auto
    145 JTD
    Postów
    171

    Domyślnie

    Myśle, że paliwo na którym jeździ Twoja alfa nie ma nic do rzeczy, Verva, Vpower, Ultimate, czy 95 z Auchana - zapalić powinna na każdym.

    Przepływomierz - odłącz. Bez niego zawsze zapali, w trybie awaryjnym, ale zapali.

    Myślę że to problem z przepustnicą, wtryskiem, lub "kontrolą ssania".

    Ciężko mi poradzić coś wiecej - zdjął bym dolot przed kolektorem przed i po próbie odpalania - i zobaczył ile paliwa tam jest - albo za dużo, albo nie ma wcale.

    Czujnik położenia wału - spróbowac podmienić - różnie jego awaria się objawia - u mnie przerywał na sekunde po wciśnieciu gazu do oporu, po chwili odzyskiwał moc.

    Podciśnienia? Może, ale raczej by falował po odpaleniu.

    Sprawdź jakie ma ciśnienie paliwa przed wtryskiwaczem.

    A może po prostu woda gdzieś w przewodach skoro mówisz że na głębokiej rezerwie była?

  6. #6
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar suckert
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    Afla 146 1,6 TS
    Postów
    141

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarek_Jarecki Zobacz post
    Dolej więcej paliwa - być może jest za mała jeszcze ilość i pompa nie zaciąga odpowiednio. Ta pompa w alfie jest nieco inna niż w wiekszości aut. W większości aut jest kosz pompy z sitkiem/smokiem bezpośrednio w baku. W Alfie, sitko/smok jest w plastikowym koszu i jak jest mało paliwa, to nie zassa - bo do tego kosza paliwo dostaje sie takim małym otworkiem w tym koszu - średnicy około 10-15mm. Wiem, bo miałem to samo u siebie

    Z resztą, to jest najtańsze rozwiązanie do sprawdzenia.
    I to jest to!! Dolałem następne 5 litrów czyli już razem było koło 10-12 w baku i nic. I dokupiłem jeszcze 2 bańki po 5 litrów (przecież i tak kiedyś to wyjeżdżę ) bo czyli razem ponad 20 litrów było w baku. Od pierwszego tyknięcia odpaliła i od razu inny dźwięk pracy silnika i równiutko pracował. Chwilkę poczekałem na niskich obrotach i wtedy gaz. Wkręciła się aż miło i tylko słychać było wydech akurat mój ma taki metaliczny dźwięk. Tak z 5 minut na wolnych obrotach. Potem wyjazd z podwórka i najpierw delikatnie a jak osiągnęła temperaturę (no bo na zimnym to szkoda) i wtedy tak przegoniłem ją i szła jak burza. Nawet nie zwróciłem uwagi na obrotomierz i niechcący zaliczyłem odcięcie. Dziś rano byłem na cmentarzu zapaliła od pierwszego tyknięcia i efekt taki że pięknie chodziła szybko nawet się dogrzała.

    Czyli chyba przyczyną była mała ilość paliwa a może woda z paliwa. A może coś przymarzło bo jak woda była? Pieron wie. Ale teraz bd uważał na małą ilość paliwa i przed zimą doleje środka tego przeciw zamarzaniu do paliwa.

    Dziękuje bardzo wszystkim za pomoc i w sumie mój problem okazał się błahostką i troszkę nieodpowiedzialnością z mojej strony.

    DZIĘKI jeszcze raz

    Wściekłe SUKI

  7. #7
    Administrator weteran Maniak resoraków Avatar Krzyśko
    Dołączył
    07 2008
    Mieszka w
    Kuryłówka
    Auto
    159 SW 1.9 JTS 2006r., 147 1.9 JTD 2004r.
    Postów
    958

    Domyślnie

    W TS'ach są filtry zintegrowane z pompą paliwa i założenie filtra na wężyku może obniżyć ciśnienie paliwa podawane na listwę. Był już taki przypadek tutaj na forum że ktoś miał właśnie założony filtr na wężyku i auto nie chciało jeździć. Ja bym go wywalił.
    159 SW 1.9 JTS 16V 2006r.
    147 1.9 JTD 8V 2004r.

  8. #8
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar suckert
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    Afla 146 1,6 TS
    Postów
    141

    Domyślnie

    nie no miałem założony jak kupiłem auto. Nie to że ja to zamontowałem i szczerze to ładnie to śmiga i nie czuje żeby go muliło czy coś. Ale dziękuje za informację jakby się coś działo to bd wiedział o co chodzi Dzięki jeszcze raz

    Wściekłe SUKI

Podobne wątki

  1. JTD nie AR - źle odpala po nocy, jak są mrozy
    Utworzone przez Majka w dziale GT
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 26-01-2015, 01:54
  2. [159] Pierwsze mrozy i... drift z rana :/
    Utworzone przez AirAjti w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 05-12-2012, 22:10
  3. Pierwsze kroki, pierwsze problemy.
    Utworzone przez Nicram w dziale 166
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 11-06-2012, 21:44
  4. Pierwsze autko, pierwsze problemy /chyba elektornia..../
    Utworzone przez Bronuś w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 25-05-2010, 17:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory