Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Temat: alfa romeo t.s 147 2001r 1.6 z niemiec AHTUNG ALARM

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar kamiltj
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    Danowo
    Auto
    alfa romeo 147
    Postów
    50

    Angry alfa romeo t.s 147 2001r 1.6 z niemiec AHTUNG ALARM

    Witam posiadam alfę romeo 147 120 KM z 2001r i mam problem z alarmem gdyż nie działa i nie wiem dlaczego. Posiadam 2 kluczyki do stacyjki z 3 przyciskami lecz tylko na nich mruga kontrolka i nic się nie dzieje. Baterie są nowe jak włożę kluczyk w drzwi i przekręcę to centralka zamyka alarm jest fabryczny podejrzewam. nigdzie nie zaobserwowałem żadnego pudełka z miejscem na mały kluczyk alarmowy . niektórzy mówią że trzeba go włączyć poprzez program u mechanika jedni że wkłada się kluczyk do stacyjki trzymać guzik od świateł przeciwmgielnych i jakiś schemat kodów zrobić . ja już sam nie wiem także proszę was o pomoc. mam jeszcze pytanie odnośnie tego czy mi ona dobrze chodzi bo dla mnie to trochę dziwne że podczas gdy jadę 90 km/h pokazuje mi 3 tyś. obrotów to normalne?a przy 120 km/h 4 tyś. obr. jestem tu nowy wiec nie wiem nawet czy dobrze umieściłem post pomużcię mi z tym alarmem

  2. #2
    Użytkownik Ogier Avatar pewu
    Dołączył
    08 2011
    Mieszka w
    Rawa Mazowiecka
    Auto
    AR 147 1.6 TS 120KM 5D 2001r.
    Postów
    182

    Domyślnie

    Kolego, po pierwsze tematów o niedziałających kluczykach/pilotach jest wiele. Poszukaj, poczytaj i będziesz wiedział. Po drugie skąd wiesz, że masz w samochodzie alarm??

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar kamiltj
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    Danowo
    Auto
    alfa romeo 147
    Postów
    50

    Domyślnie

    no nie wiem czy mam ale skoro na kluczyku są guziki to coś musi być nawet na bagażnik nie reaguje czytałem wszedzie i nic pomocnego nie znalazłem w du.. z alarmem aby mi zamykał się z kluczyka i otwierał bagażnnik było by git alfe mam od niedawna i na forum jestem od niedawna prosze o pomoc
    jakies linki albo też co. Ręce i ju opadaja

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar malin2k5
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Połczyn-Zdrój
    Auto
    Giulietta QV Nero Etna, Alfa Romeo 156 SW '02 BLU VELA, 126p '78
    Postów
    4,105

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar lucas147GTA
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Pabianice/Lodz
    Auto
    alfa romeo 145 BOXER , Giulietta 1.4 MA , Giulietta QV ,Giulietta QV Competizione
    Postów
    158

    Domyślnie

    Jesli masz kluczyk z trzema przyciskami jeden do zamylania drugi do otwierania a trzeci okragly do bagaznika .Dioda to tylko sygnalizator ze kluczyk wysyla inpuls jesli z pilota w kluczyku nie mozesz obslugiwac centralnego zamka czesta przyczyna sa mikrostyki o ktorych pisza koledzy z forum oraz o ich wymianie, choc zdarza sie ze trzeba zaprogramowac kluczyk jako nowy bo jakim sposobem sie rozkodowal sam tak mialem i wszystko wraca do normy.W temacie alarmu jesli nie masz syreny to raczej go nie masz , musialby ci ktos napisac kto na fabryczny alarm na co zwrocic uwage aby sie przekonac ze go posiadasz

  6. #6
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar wojtas_aw
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Łaziska Górne
    Auto
    AR147 1.6 105KM Distinc.3D
    Postów
    112

    Domyślnie

    Cytat Napisał lucas147GTA Zobacz post
    musialby ci ktos napisac kto na fabryczny alarm na co zwrocic uwage aby sie przekonac ze go posiadasz
    Sprawdź czy w podsufitce przy lampkach masz zamontowane czujniki objętościowe. Jeżeli ich nie ma to znaczy, że nie masz alarmu. Polecam tez poczytać o alarmie w instrukcji obsługi.
    http://www.forum.alfaholicy.org/147/...a_obslugi.html

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar kamiltj
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    Danowo
    Auto
    alfa romeo 147
    Postów
    50

    Domyślnie

    panowie szukałem już czytałem po forach o tym i nic mi to nie dało. Jakieś zimne luty szukanie dziada alarmu to ja raczej nie mam no ale chociaż zeby ta centralka działała z pilota mam pytanie jak krok po kroku za pomocą KTESA zaprogramować kluczyk w 147 t.s 120KM? przepraszam jeśli nie tu złozyłem pytanie i prosił bym o szybko pomoc

  8. #8
    Użytkownik Świeżak Avatar lucas147GTA
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Pabianice/Lodz
    Auto
    alfa romeo 145 BOXER , Giulietta 1.4 MA , Giulietta QV ,Giulietta QV Competizione
    Postów
    158

    Domyślnie

    Posluchaj jesli doszedles juz do tego ze nie masz fabrycznego alarmu bo nie na syreny i czujnika ruchu masz kluczyk taki jak ja i on nie dziala ani na otwieranie drzwi ani bagaznika bateria jest nowa dioda swieci wiec duze prawdopodobienstwo ze sie rozkodowal i auto go nie widzi.Nie piszesz skad jestes wtedy latwiej bedzie ci pomoc .Aby zakodowac kluczyk potrzebna jest karta kodowa i drugi kluczyk o ktorym wspomniales czy masz karte?

  9. #9
    adamgl
    Gość

    Domyślnie

    Ja obstawiam iż się body zwalił.
    Napisz czy po zakupie Ci wszystko działało , jeśli nie to oznacza iż sprzedający coś kręcił przy body i wyłączył immobiliser - co za tym idzie nie będzie działać w ogóle pilot.
    Druga sprawa to czy masz na podsufitce czujniki pojemnościowe - jeśli nie to nie masz alarmu ale nie zmienia to faktu iż piloty powinny działać.
    Jeśli zablokowali kodem body i nie masz karty z kodem od swojego samochodu pozostaje Ci tylko kupić zestaw startowy na allegro czyli komputer + body + kluczyki , ceny od 500 - 800 zł.
    Przerabiałem ten temat na swojej AR 147. Miałem to samo - ktoś po prostu wyłączył immo i body juz przestał działać - nie można się z nim połączyć.

  10. #10
    Użytkownik Świeżak Avatar lucas147GTA
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Pabianice/Lodz
    Auto
    alfa romeo 145 BOXER , Giulietta 1.4 MA , Giulietta QV ,Giulietta QV Competizione
    Postów
    158

    Domyślnie

    Nie strasz kolegi karte kodowa mozna zakupic za ok 200 zl w serwisie.Najprosciej bedzie zaczac od zaprogramowania kluczyka jesli sie nie uda to mozna snuc inne domysly

Podobne wątki

  1. [146] Alfa Romeo 146 1.4 16v 2001r
    Utworzone przez koksik22 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 05-02-2012, 22:38

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory