Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 22

Temat: 205/40/17 mozna zakładać?

  1. #11
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    166 JTD
    Postów
    2,650

    Domyślnie

    z samochodami z zachodu to tak wlasnie jest ze poki to tam jezdzi po rownych drogach wszystko jest ok, ale wystarczy pare miechow po naszych bezdrozach i wszystko wychodzi...

  2. #12
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,607

    Domyślnie

    Po prostu tam masz równe drogi więc nawet rozjechany zawias nie tłucze bo nie ma po czym

  3. #13
    Użytkownik Romeo Avatar FifthGear
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Dublin
    Auto
    Obecnie Volvo S80 T6
    Postów
    637

    Domyślnie

    matber1

    Faktycznie pewnie juz wczesniej musialo byc cos nie tak tylko ze nie bylo tego czuc ale przyjazd do PL zdecydowanie rozpierniczyl zawias na maxa Ale obserwowanie dziur i studzienek wyszlo mi z glowy po paru latach pobytu w IE, wiec wpadalem w kazda praktycznie dziure, nie jest to normalne bo nigdzie w UE nie trzeba tego robic poza Polska. Drogi w PL sa fatalne i tyle. Zdarzaja sie odcinki gdzie jedzie sie fajnie ale prawie kazde miasto to jakas masakra. Mozna winic tutaj pogode i ostre zimy, gorace lata. Z tym ze w UK tez jest podobna pogoda i tam nie ma takich dziur. Bylem tez w Szwecji i Norwegii i tam tez sa idealne drogi. Taki urok Polskich drog niestety

  4. #14
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,607

    Domyślnie

    W niemieckich miastach też są studzienki nierówno położone. Trzeba omijać. Nie wspominając już po włoszech czy krajach południowych. Tak więc nie ma co generalizować. Owszem czasem w polsce są naprawdę głęboko ale to też nie wyjątek w europie. Oczywiście pod względem dziur i kolein jesteśmy liderami ale jeżeli chodzi o studzienki to moim zdaniem żaden kraj przykładem świecić nie może. Mniej lub więcej ale zawsze trzeba omijać. I na całym świecie nikt nie wpadł jeszcze na pomysł żeby studzienki między kołami dawać. Zawsze są w najbardziej ujowych miejscach pod kołami

  5. #15
    Użytkownik Romeo Avatar FifthGear
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Dublin
    Auto
    Obecnie Volvo S80 T6
    Postów
    637

    Domyślnie

    Tak bylem w slonecznej Italii, drogi faktycznie podobne do Polskich niestety. Juz nie mowiac o tym jak tam sie jezdzi. Raz widzialem jak koles srodkiem autostrady pchal zepsuty samochod! Myslalem ze padne !

    Jesli chodzi o opony to moze jeszcze cos dorzuce

    Jedzilem Alfa na firmowych 16,17 i teraz na 18 ATS. Najwygodniej i kanapowo jezdzi sie na 16, jak dla mnie za miekko i za bardzo buja samochod prowadzi sie malo pewnie ale oczywscie trzyma sie drogi. Jak dla mnie 16 to za male kolka, mialem takie w Corsie D. Na 17 juz jest lepiej, sztywnej i mniej buja. Mysle ze to optymalny rozmiar. Ale dopiero jak zapodalem 18 to odczulem znaczaca roznice. Faktycznie te 18stki co mam sa z firmowymi dystansami, nie da sie ich inaczej zalozyc! Zwiekszaja rozstaw osi delikatnie, auto prowadzi sie bardzo pewnie i nawet na zwyklym zawiasie cale bujanie praktycznie znika. Mam wrazenie ze tak powinno byc i na 16 ale domyslam sie ze inzynierom chodzilo chyba o wiekszy komfort. Generalnie 18 z dystansem poprawila prowadznie wiecej niz zdecydowanie. Niestety cierpi na tym komfort a ja jeszcze zrobilem teraz -40 glebe i powiem wam ze jest bardzo sztywno, zona troche marudzi niestety. Mimo to dla mnie wybor jest jasny. Jesli chodzi o wezsze opony niz polecane, to ja zdecydowanie odradzam! Raz sie skusilem i zalozylem wezsze do Corsy, w tydzien zalatwilem 3 opony! opona mimo ze wygladalo ze jest okej to byla za waska na felge. Po wjechaniu w dziure zamiast sie opona rozejsc na boki i zamortyzowac to po prostu pekala. Wezsza opona tylko na zime jak najbardziej, na stalowej feldze odpowiednio waskiej.

  6. #16
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    AR 166 busso / AR 166 jtdm / AR 166 jtd / AR 156 jtdm / AR 156 jtd / AR 147 jtdm
    Postów
    1,823

    Domyślnie

    ale to już raczej nie polecane te węższe opony na zimę bo i po co? Chyba że ktoś w kopnym śniegu jeździ to jak najbardziej. Według mnie to 16 czy 17 jeden grzyb pod względem komfortu ( w starej 166 ) a prowadzenie zdecydowanie na plus na 17 i 225.
    A polskie drogi napewno nie mają rywala w europie ,zwłaszcza drogi w miastach (inowrocław na przykład choć już chyba skończyli remont),przegrywają nawet z azją bo i w afganistanie są lepsze drogi(choc nie ma ich wiele) że nie wspomnę o iraku ,gdzie zresztą własnie polacy je budowali.

  7. #17
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    166 JTD
    Postów
    2,650

    Domyślnie

    te drogi nie byly by takie złe jakby je potrafili robic...

  8. #18
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    AR 166 busso / AR 166 jtdm / AR 166 jtd / AR 156 jtdm / AR 156 jtd / AR 147 jtdm
    Postów
    1,823

    Domyślnie

    sądzę że tu nie o umiejetności chodzi tylko jak zawsze o kasę

  9. #19
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,607

    Domyślnie

    Ostatnio na drodze wjazdowej do Strzelina (droga trzeciej kategorii) były dziury w asfalcie na jakieś 10-15mm i takie dołki jakby lokalnie się zapadł asfalt. Odprysła jakaś warstwa asfaltu nie cały. Panowie z drogówki robili łatki i gdy zobaczyłem kilka wcześniej postanowiłem stanąć i spytać debili kto to kontroluje że wykonana łatka więcej wystaje nad drogę niż było dołka poprzednio. Odpowiedź była trywialna "bo się nie da tak równo" - usłyszałem. I o ile przedtem puntem na kartoflakach szło przejechać po tych dołkach to teraz trzeba te cholerne łatki omijać jak progi zwalniające. Ale przecież w drogówce nie pracuje nikt kto się na tym zna tylko Ci którzy się zgodzili pracować za minimalną krajową....

  10. #20
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar maestro
    Dołączył
    11 2012
    Auto
    Alfa Romeo 166
    Postów
    451

    Domyślnie

    Drogówka to policja ;D

Podobne wątki

  1. 1.6 105 KM warto zakładać instalacje gazową?
    Utworzone przez dawid2092 w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 17-01-2015, 01:33
  2. Jak zakładać pasek wielorowkowy w 1,9 JTD 8V AR147
    Utworzone przez N...SALTO w dziale 147
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 01-11-2011, 15:09
  3. Gdzie zakładać gaz piątej generacji?
    Utworzone przez iscub w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-08-2011, 13:14
  4. Zakładać gaz czy nie?
    Utworzone przez cerciarz w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 58
    Ostatni post / autor: 26-04-2011, 21:55
  5. [146] Filtr stożkowy - czy zakładać?
    Utworzone przez Marek w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 21-08-2008, 20:37

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory