Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 34

Temat: Prośba o poradę, pomoc dotyczącą koła dwumasowego brera 2.4 jtdm (200 KM)

  1. #1
    michmis
    Gość

    Domyślnie Prośba o poradę, pomoc dotyczącą koła dwumasowego brera 2.4 jtdm (200 KM)

    Witam wszystkich,
    serdecznie proszę o poradę, co robić z następującym problemem: dwumasa plus sprzęgło - wymieniać czy regenerować (po 140 tys)? Sprawdzałem posty, ale trudno się doszukać osób które regenerowały. Jeśli kupować nowe części to gdzie? Niestety do tego silnika nie znajduję w necie dobrej oferty? Będę wdzięczny za pomoc. (Że dwumasa jest do zrobienia tego jestem pewny, że przy okazji dobrze zrobić sprzęgło, też niestety wiem)
    Pozdrawiam,
    Michał

  2. #2
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    159
    Postów
    2,079

    Domyślnie

    Ooo, ale temat. Co znaczy nie ma dobrej oferty?
    Co za darmo nie rozdają ?

  3. #3
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Śląsk
    Auto
    .
    Postów
    1,281

    Domyślnie

    Kupić tylko nowe, nie odważyłbym się włożyć po regeneracji.

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Cytat Napisał KuASY Zobacz post
    Kupić tylko nowe, nie odważyłbym się włożyć po regeneracji.
    chyba, że miałbym własny warsztat i w celu przetestowania jak się takie "cacko" sprawuje. Bo póki co więcej opinii niż tych, którzy mieli z regenerowanym kołem dwumasowym do czynienia.
    Pozdrawiam.
    - Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  5. #5
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Śląsk
    Auto
    .
    Postów
    1,281

    Domyślnie

    Czytałem na jakimś forum nie wiem czy tym, że ktoś kupił do poprzedniego auta jakie miał (golf 4) i padło po ~35tyś.

  6. #6
    michmis
    Gość

    Domyślnie

    @ Coachu: szukam po prostu rozsądnej oferty, skoro i tak muszę wydać sporą sumę. Jest różnica, czy regenerujesz za 2500, czy robisz za 4500 na zamiennikach, czy za 8000 na oryginałach w ASO. Więc jeśli ktoś miał do czynienia z zakupami tych części, może po prostu pomoże mi przetrzeć szlaki. Po co od razu prawić sobie złośliwości, co?

  7. #7
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    zabrze
    Auto
    Audi S8 D2.... Alfa 159 SW 1,9JTDM 16v
    Postów
    153

    Domyślnie

    regeneracje ja bym odpuscil jak nie mas zkasy to ewentulanie nowe sprzreglo i rege dwumas

    oryginal bym tez odpuscil

    kup zestaw z luka dwumas jakies 2700 , zestaw sprzegla z wysprzeglikiem 1200 i 500zl wymiana i masz po problemie

    na luka i sachsa reklamacje sie nie zdarzaja na valeo tylko na zestawy ze sztywnym z innych aut ( w tym nie wystepuje)

  8. #8
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Czarny_28
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Dębica RDE - podkarpackie
    Auto
    AR 159 SW, Progression, Nero Oceano, 1.9 JTDm 16V, 2006r.
    Postów
    6,825

    Domyślnie

    coachu poprostu jest bogaty i kupi w ASO to co najlepsze i najdrozsze.Coachu poczekamy jak Ty bedziesz mial taka potrzebe co bedziesz wtedy pisal.Oczywiscie nie zycze Ci tego zebys sobie nie pomyslal ale Twoje odp. sa krotkie i na ogol dopier***jace komus.

  9. #9
    Użytkownik Fachowiec Avatar AirAjti
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Lubin
    Auto
    Była 159 Berlina 2.4JTDm '06... aktualnie Tipo 1.4T-Jet z fabrycznym nadtlenkiem gazu
    Postów
    2,439

    Domyślnie

    Mnie czeka dylemat tego rodzaju: ślizga się sprzęgło (ale zimą jakoś mniej), dwumas działa i zastanawiam się czy nie warto zaryzykować i go zostawić jak jest. Sprzęgło bez wysprzęglika 700zł... z wysprzęglikiem około 1100-1200zł, a do tego ewentualnie dwumas za około 3000zł plus oczywiście warsztat ze 400zł... no chyba, że w eLearn jest procedura Chętnie bym spróbował, jeśli nie wymaga to nie wiadomo jakich narzędzi.

    Przy okazji- jak poznać zużycie wysprzęglika? Może uda się załatwić mój problem samą wymianą tarczy i docisku? Wtedy może bym się w 1000zł zamknął.
    Powyższy post został napisany przeze mnie i każde słowo dokładnie przemyślałem- jeśli czujesz się obrażony to znaczy, że albo nie rozumiesz co napisałem, albo osiągnąłem swój cel


    "We have to love Alfa, it's the law!" - Richard "Hamster" Hammond

  10. #10
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar sebsob
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    DW
    Auto
    jest: Lancia Ypsilon 1.2 16V, Ford S-Max 2.0 TDCi, była: Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm
    Postów
    292

    Domyślnie

    Cytat Napisał michmis Zobacz post
    Więc jeśli ktoś miał do czynienia z zakupami tych części, może po prostu pomoże mi przetrzeć szlaki.
    Niestety - koło dwumasowe do 2.4 jtdm kosztuje niemało. W lipcu ubieglego roku ASO moje lokalne policzylo sobie, z tego co pamietam, ok. 2,7 kpln za to udogodnienie - nigdzie nie znalazłem taniej (nowego).

    Pzdr,

Podobne wątki

  1. Wzmacnianie koła dwumasowego w AR 159 1.9JTDm
    Utworzone przez sickboy w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 01-06-2016, 12:19
  2. Proszę o oględziny koła dwumasowego
    Utworzone przez Łobuz w dziale 147
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 04-03-2013, 12:22
  3. Problem z doborem koła dwumasowego proszę o pomoc. JTD
    Utworzone przez Czarek w dziale 166
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 21-06-2012, 18:25
  4. Zamiana koła dwumasowego na jednomasowe
    Utworzone przez Kastner w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 22-11-2011, 14:49
  5. Wymian koła dwumasowego w 2.4
    Utworzone przez cin1 w dziale 166
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 30-09-2010, 21:53

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory