Strona 1 z 26 1234567891011 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 253

Temat: Moja przygoda z SuperAlfa.pl

  1. #1
    Paweł24
    Gość

    Domyślnie Moja przygoda z SuperAlfa.pl

    Każdy kto śledzi dział "handel" naszego forum od dłuższego czasu bez problemu jest w stanie zauważyć, że szukam samochodu. Zaczęło się od 156, po pewnym czasie zacząłem również rozglądać się za GT. Pierwszym samochodem, który oglądałem była Alfa GT z Krakowa za 40 tyś. złotych:

    http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C9188517

    Fajne wyposażenie, fajnie się prezentowała. Niestety nie malowana lub szpachlowana tylko i wyłącznie na dachu- sprawdzone w jednym z ASO w Krakowie. Mechanika w miarę ok, poza wahaczami i sprzęgłem do wymiany.

    Szukałem dalej, niestety nic ciekawego na rynku się nie pojawiło. Stwierdziłem, że zaryzykuje i podjadę do SuperAlfy.pl zobaczyć czy oferowana przez nich GT, droższa o minimum 10 tysięcy od pozostałych na rynku, jest rzeczywiście taka SUPER i cytuje: "SAMOCHÓD NIE WYMAGA ŻADNEGO WKŁADU FINANSOWEGO".

    http://superalfa.pl/index.php?Conten...t=Alfa%20Romeo

    Oczywiście jak to u mnie bywa przed zakupem samochodu najpierw krótkie rozeznanie na temat samego sprzedawcy oraz samochodu. Zacznijmy od samochodu- zakładam temat na znanym wszystkim portalu BEZWYPADKOWE.NET -> link poniżej:

    http://bezwypadkowe.net/f28/alfa-rom...tochowa-16706/

    No ale wiadomo, po zdjęciach stanu faktycznego auta nigdy poznać do końca nie można. Mimo to jakiś tam pogląd jednak się przyda.

    Przejdźmy dalej- opinie kupujących. Ze strony www.superalfa.pl spisałem sobie kilka (10) maili z księgi gości i zapytałem wprost: jak wyglądają negocjacje z p. Robertem, ile można utargować i czy po raz kolejny kupujący zrobiliby zakupy w superalfa.pl. Pytania dosyć proste, ale dające dosyć jasny zarys tego, czego można się spodziewać. Obiektywnie stwierdzę- na 10 osób 7 wypowiedziało się pozytywnie o samym komisie, 2 osoby stwierdziły, że wystąpiły rozbieżności odnośnie opisu samochodu a jego stanem faktycznym, jedna osoba zakupów w superalfa więcej by nie zrobiła. Maila mam do wglądu, adresy mailowe zainteresowanych również. Ogólnie rzecz biorąc, dla mnie jako przyszłego kupca, opinie raczej pozytywne. Jeśli chodzi o same negocjacje żaden z kupujących nie utargował mniej niż 1500zł, najlepiej wypadł pewien pan, który kupił 166, zatrzymując dla siebie jednocześnie 3000zł. Ok, przygotowany jestem, mało tego, nawet pozytywnie nastawiony, pora wyruszyć do Częstochowy do stajni SuperAlfa. Rzecz jasna wcześniej telefon, że będę około godziny 11.

    Na miejsce przybywam nieco przed 11. Oględziny samochodu wyszły dosyć pozytywnie. Rzeczywiście auto przygotowane profesjonalnie do sprzedaży, wszystko się świeci, błyszczy, środek zadbany. No, ale za tą cenę- 49900zł dziwne by mogło być inaczej. Na początku zostajemy z rodzicami poinformowani, że samochód miał polakierowane zderzaki- przedni i tylni. Mało tego maska i błotniki poobijane są przez kamyki, co prawda delikatnie, ale jednak są. Ok, nic w tym dziwnego przecież, normalna eksploatacja, tym bardziej, że sprzedawca z góry zaznacza, że od razu spuszcza z ceny na pomalowanie tych elementów. Oglądamy dalej i okazuje się że porysowany jest tylny błotnik oraz, że drzwi od kierowcy, jak słusznie zauważyli koledzy z bezwypadkowe.net, rzeczywiście odbiegają od reszty samochodu i są najzwyczajniej w świecie pomalowane. No ale dogadujemy się. Pan Robert daje słowo, że jeśli drzwi były szpachlowane to prześle mi nowe. W porządku. Dosyć uczciwie.

    Kolejną sprawą były ksenony. Jeden wyraźnie świecił o wiele słabiej niż drugi. Na początku wersja pana Roberta- " to światło tak pada, one świecą identycznie". Po pewnym czasie kolejna- "może jeden po prostu się kończy i Niemiec, od którego auto jest sprowadzone wymienił tylko jedną żarówkę". I na końcu- "no przecież można to sobie bez problemu wymienić, taka żarówka to góra 100zł". A ja dodam tylko, że żeby obie świeciły równo, to trzeba już wydać 200zł na dwie. Powiecie, że się czepiam? Odsyłam w takim razie ponownie do ceny samochodu- 49900zł i znanego już stwierdzenia: "SAMOCHÓD NIE WYMAGA ŻADNEGO WKŁADU FINANSOWEGO". To tak w ramach przypomnienia.

    Idziemy dalej. Podgrzewane fotele. W fotelu kierowcy ewidentnie nie zapala się lampka od podgrzewania. Pan Robert twierdzi w tym momencie, że: "podgrzewanie foteli w tym samochodzie włącza się dopiero poniżej temperatury 10 stopni". W drodze powrotnej wstąpiłem do ASO, by zapytać czy jest to możliwe- oczywiście usłyszałem śmiech Panów z serwisu i odpowiedź, że nie Drobnostka.

    No ale mniejsza z tym. Wracamy do komisu i tego jak przebiegały negocjacje. Mając na uwadze to, co usłyszałem od poprzednich kupujących, rozpocząłem targowanie. Pan Robert jako stary wyga rzecz jasna stwierdził, że 1000zł to max. jaki może obniżyć za samochód, tym bardziej, że nigdy nie spuszczał więcej za samochód niż 500zł ! Potem ostateczną ceną było 48500, co daje "całe" 1400zł przy zakupie samochodu za prawie 50 tyś. Oczywiście jak to każdy kupujący marudziliśmy ile się tylko da (no tutaj raczej powodu do wstydu nie powinno być) i ostateczna cena na jakiej skończyliśmy negocjacje to 48000zł.

    W porządku, niech będzie, wpłacamy 1000zł zaliczki. Mimo wszystko samochód całkiem ok. W końcu zrobiony ma rozrząd i wymienione płyny. Dogadujemy się, że jeśli coś będzie nie tak z samochodem ( a już mamy duże uwagi co do drzwi, maski przedniej, i błotnika od strony kierowcy) to zaliczkę otrzymujemy z powrotem. Wizytę w ASO ustalamy na środę, jako, że dzisiaj (sobota) nie mają miejsc i czasu by nas przyjąć. Wracając do domu ustalamy wersję, że samochód może przepłacony, ale jeśli na mierniku lakieru wyjdzie, że te drzwi od strony kierowcy w tej alfie są tylko malowane i nie ma na nich żadnej szpachli, to samochód bierzemy.

    I teraz najlepsze. Po powrocie do domu otrzymuję telefon od p. Roberta z SuperAlfa.pl:
    "Kolega cofał GT na komisie i połamał zderzak tylni, oferta wycofana, zwracam panu zaliczkę, proszę podać nr konta. Mam tu teraz przez tą sytuację zamieszanie na placu, nawet się tym teraz nie zajmę, bo jutro jadę na wakacje". Przyznam szczerze, że nawet nie jęknąłem, bo byłem w dużym szoku. Wysłałem nr konta sms-em, poprosiłem przy okazji o zwrot kosztów dojazdu, czyli 100zł. Pieniądze szybko wpłynęły na konto, na plus jest to, że za drogę również.


    Jakie wnioski? Ktoś wierzy, że kolega Pana Roberta rozwalił zderzak tylni? A może zbyt wielu rzeczy się czepiałem ? A może po prostu ktoś przyjechał i dał więcej ode mnie niestety, a Pan Robert mimo, że ogromnie dba o markę swojego komisu sprzedał samochód po prostu za 1000zł więcej? Jakieś dowody? Może być rezerwacja samochodu? Nie moja oczywiście

    http://img520.imageshack.us/i/rezerwacja.jpg/



    No i kolejne moje pytanie. Czy tak powinna zachować się firma, która uważa się za najlepszy komis sprowadzający Alfy? Czy mam prawo poczuć się rozczarowany tą sytuacją?
    Ostatnio edytowane przez Piotriix ; 06-08-2010 o 13:31

  2. #2
    Paweł24
    Gość

    Domyślnie

    ...Na koniec tylko podsumuje to co napisałem. Nie chciałbym wyjść tutaj na sfrustrowanego klienta, któremu nie udało się zrobić zakupów. Wręcz przeciwnie- obiektywnie przedstawiłem plusy i minusy zakupów w Superalfa.pl. Zarówno jednych jak i drugich jest sporo.

    Warto się zatem upewnić czy aby na pewno tak jest oraz nie traktować pana Roberta jako zbawcę dla poszukujących "super zadbanej i bezwypadkowej Alfy", a raczej jako osobę, która tym więcej zarobi im my mniej wad zauważymy. Poza tym pan Robert nie jest wszechwiedzący na temat samochodów, które sprowadza, bo po prostu ich nie użytkował. To chyba logiczne.

    Pozdrawiam i mam nadzieje, że i ten temat przyda się przyszłym klientom komisu SuperAlfa. Ja właśnie dołączam do grona klientów niezadowolonych. Pozdrawiam serdecznie.
    Ostatnio edytowane przez Paweł24 ; 17-08-2009 o 11:18

  3. #3
    obserwator737
    Gość

    Domyślnie

    grzanie fotela można włączyć przy dowolnej temperaturze - z całą pewnością

  4. #4
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar _cichyy_
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    czestochowa
    Auto
    Była AR 159 jtdm, Jest : BMW E66 750Li
    Postów
    459

    Domyślnie

    Aż z ciekawości podjade w tygodniu zobaczyć ten pęknięty zderzak

    Dla mnie to śmiech ta cała superalfa, zaczynając od ceny i tych ich "igiełek"
    Ostatnia z Alf : Alfa Romeo 159 ,
    Teraz: Mercedes CLS 55 AMG & Suzuki SV 1000S

    OD DUŻEGO SILNIKA LEPSZY JEST ? ..... JESZCZE WIĘKSZY SILNIK

  5. #5
    Redaktor naczelny Romeo Avatar fiergloo
    Dołączył
    09 2006
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.5 V6 24v FL/ Alfa Romeo 159 TBi
    Postów
    2,660

    Domyślnie

    Czyli taka chamówa- traktowanie klienta z góry i wciskanie mu bzdur, żeby tylko wypchnąc wóz za cenę z kosmosu. Od początku ta cała superalfa wydawała mi się jakąś utopią, znaleźc niby idealne Alfy w dieslu z przebiegiem czasem nie przekraczającym 100 000km w Niemcowie jest ciężko- chyba , że kupuje się u Turka "oni zawsze mniej autami jeżdżą" . A tutaj oni nagle ich mają cały plac od zatrzęsienia. No cóz- z drugiej strony klienci chcą wierzyc w aututopie to handalrze nimi służą.
    http://fiergloo.blogspot.com lub http://fiergloo.pl/ - moje spojrzenie na motoryzację
    2007-2008: Alfa Romeo 164 3.0 V6 12v
    2008-2018: Alfa Romeo 164 3.0 V6 12v Automat
    2014-....: Alfa Romeo 166 2.5 V6 24v FL
    2018-2021: Lancia Kappa 2.4 JTD 10v
    2021-....: Alfa Romeo 159 1750TBi

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar RogerIZ28
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Siemianowice Śląskie
    Auto
    Była piękna 156 1.8TS 2000r LPI
    Postów
    719

    Domyślnie

    Obserwowałem oferty tego komisu od dawna - może akurat tylko model 156, auta naprawdę wyglądają dobrze, ale rzadko już na zdjęciach udało mi się dostrzec niemalowany egzemplarz... (listwy ze zderzaka które nigdy z fabryki nie wychodziły malowane, tam są w kolorze nadwozia w prawie każdym egzemplarzu) przecież chcąc kupić auto w 'idealnym stanie' oczekujemy samochodu idealnie zachowanego w stanie fabrycznym, kupując auto opisywane jako ‘ideał’ itd. chcę lakier oryginalny w idealnym stanie bez odprysków i rys, a nie auto które było porysowane, w odpryskach ale odmalowane.

    diesel power http://je.pl/qeuy

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar Matt21
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Szopie
    Auto
    Po-Jeep Grand Cherokee - luźno spasowany, wysokoobrotowy 1.6 TS
    Postów
    796

    Domyślnie

    Klient = pieniądz to podejscie handlarzy nigdy sie nie zmieni. A panowie z SuperAlfy niczym nie różnią sie od komisu przy droze. Bajerowac kazdy potrafi tylko nie kazdy da sie na to nabrac... i dobrze.
    To samo tyczy sie bezwypadkowego unikatu czyli burelowej 166. Juz na fotkach widac ze "bezwypadkowa" hehe. Ale zawsze trafi sie ktos, kto spojrzy tylko na ciekawy srodek.
    Ostatnio edytowane przez Matt21 ; 26-07-2009 o 10:14
    DIESEL POWER - BEZ DYMU NIE MA OGNIA !!
    Honda CBR 929 - DYMU BRAK OGIEŃ POZOSTAŁ









  8. #8
    obserwator737
    Gość

    Domyślnie

    i tu jednak widzę przewagę chłopaków z lanciatem / alfateam - nic do ukrycia , miernik lakieru do dyspozycji klienta , brak narzekania na chęć oględzin w ASO , pisemna gwarancja na rozrząd itd itd

    dodatkowo na ich korzyśc wg mnie działa fakt iż prowadzą własny serwis i sklep z częściami

    sam co prawda nigdy u nich auta nie kupiłem ale serwisowałem z przyjemnością , znam za to wiele osób które kupiły od nich AR lub Lancie i nie chcą kupować gdzie indziej - nie wynika to z tego że sprzedają cuda w stanie jak z fabryki tylko z tego jak traktują klientów - wg mnie atmosfera tam panująca jest domowa

  9. #9
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,393

    Domyślnie

    Cytat Napisał obserwator737 Zobacz post
    i tu jednak widzę przewagę chłopaków z lanciatem / alfateam - nic do ukrycia , miernik lakieru do dyspozycji klienta , brak narzekania na chęć oględzin w ASO , pisemna gwarancja na rozrząd itd itd

    dodatkowo na ich korzyśc wg mnie działa fakt iż prowadzą własny serwis i sklep z częściami

    sam co prawda nigdy u nich auta nie kupiłem ale serwisowałem z przyjemnością , znam za to wiele osób które kupiły od nich AR lub Lancie i nie chcą kupować gdzie indziej - nie wynika to z tego że sprzedają cuda w stanie jak z fabryki tylko z tego jak traktują klientów - wg mnie atmosfera tam panująca jest domowa
    Nie wiem jaka u nich jest atmosfera, ale naprawiałem kilkakrotnie zakupione u nich Lancie, i stan faktyczny zgadzał się z deklarowanym.

    Jeśli chodzi natomiast o Alfy z Częstochowy, to też sporo ich do mnie trafia po zakupie, ale mechanicznie są w porządku, a nad blacharką zazwyczaj się nie zastanawiam.
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

  10. #10
    Użytkownik Romeo Avatar RogerIZ28
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Siemianowice Śląskie
    Auto
    Była piękna 156 1.8TS 2000r LPI
    Postów
    719

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pablo. Zobacz post
    Nie wiem jaka u nich jest atmosfera, ale naprawiałem kilkakrotnie zakupione u nich Lancie, i stan faktyczny zgadzał się z deklarowanym.

    Jeśli chodzi natomiast o Alfy z Częstochowy, to też sporo ich do mnie trafia po zakupie, ale mechanicznie są w porządku, a nad blacharką zazwyczaj się nie zastanawiam.

    Pablo krótkie pytanie które pewnie zainteresuje potencjalnych kupców..
    Skoro wiele ich do ciebie trafia - na dodatek piszesz po zakupie, a piszesz że ich stan mechaniczny jest ok, to z czym tak wiele ich do ciebie trafia?

    no i superalfa twierdzi że nie wymagają wkładu, więc nie rozumiem

    diesel power http://je.pl/qeuy

Podobne wątki

  1. Moja przygoda z tylnymi szybami i wielki problem
    Utworzone przez rudkowski93 w dziale 147
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 29-10-2015, 12:45
  2. Moja przygoda z GTV6
    Utworzone przez Wucio w dziale Transaxle
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 07-04-2012, 16:31
  3. Moja przygoda z CINSOFT
    Utworzone przez KULI w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 13-02-2011, 15:52
  4. Moja przygoda z drogowcami [PORADA REQ]
    Utworzone przez deevee w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 11-12-2009, 20:49
  5. [156] Moja przygoda z AR
    Utworzone przez ziomster w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 26-08-2008, 08:34

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory