Strona 47 z 112 PierwszyPierwszy ... 37383940414243444546474849505152535455565797 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 461 do 470 z 1114

Temat: Wykresy z hamownii naszych alf

  1. #461
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Kraków, Poland
    Auto
    156SW 2.4 175@218KM Powerd by Cinsoft.pl
    Postów
    360

    Domyślnie

    Jak sobie zdasz sprawę, że moc to jest wynikową momentu obrotowego i prędkości obrotowej to wszystko jest potem zrozumiałe i jasne.
    Silniki produkują moment obrotowy bo się kręcą. Na podstawie momentu obrotowego i obrotów wylicza się moc.
    Przebieg krzywej momentu pokazuje jaka jest generowana moc przy danych obrotach i jaka trafia na przekładnie.
    Potem już ładnie wychodzi dlaczego 400NM przy 2000obr/min jest lepsze od 300NM przy 2000obr/min.

    150KM przy 6000obr a 150KM przy 4000obr to żadna różnica z punktu widzenia prędkości maksymalnej.
    Czy coś lepiej przyśpiesza ma znaczenie przebieg momentu.

  2. #462
    Użytkownik Pasjonat Avatar @sdero
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    RAV4 / Ducati Diavel Carbon
    Postów
    3,133

    Domyślnie

    Cytat Napisał jarzabek Zobacz post
    Osobiście to wolałbym mieć bardziej spłaszczony wykres momentu.
    Właściwe proporcje między momentem a mocą to jest sedno sprawy. Moc to przecież nic innego jak moment obrotowy rozwijany w czasie. Więc najlepiej mieć moment obrotowy tak jak ty chcesz, czyli spłaszczony i rozciągnięty. Załatwia nam to skrzynia biegów. Niejako ubocznie z takiego rozciągnięcia wyjdzie wyższa moc.
    Dla tego Hemi'emu korygowałem soft.
    Chip tuning, EGR off , DPF off, SCR off, Lambda off , modyfikacja dawki startowej oraz inne.

    Więcej informacji: www.conmir.pl, lub Fanpage na FACEBOOK
    Trochę o korektach - > Motoblog - wpływ korekt pod obciążeniem
    Trochę o DPF - > Motoblog - co warto wiedzieć o DPF

  3. #463
    Użytkownik Romeo Avatar Krusz
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Warszawa / Lancaster UK
    Auto
    156 1.8TS '02
    Postów
    1,517

    Domyślnie

    Cytat Napisał @sdero Zobacz post
    Zakładamy, że między punktem A i punktem B jest 400 metrów. To niesamowite przyspieszenie i Vmax 120km/h pozwoli dojechać w krótszym czasie od punktu A do punktu B. Zanim ten pojazd z Vmax 500km/h z minimalnym momentem raczy się dotoczyć do swojej Vmax, której i tak nie osiągnie na tym odcinku. Bo to twoje Vmax będzie osiągane w czasie 40 minut jazdy i na odcinku 10 km. Czy tak trudno to, tak łopatologicznie podane zrozumieć ? To pytanie retoryczne.
    Ale ja te wzory naprawdę znam. Ubzdurałeś sobie, że wysoka moc i mały moment nie dają przyśpieszenia bo zakładasz te same przełożenia co dla podobnej mocy i dużego momentu. Ale to bez sensu.
    Równie dobrze do benzyny można wrzucić skrzynię która się kończy na Vmaxie 120km/h i będziesz miał ten sam efekt.
    Ty piszesz o momencie obrotowym na silniku który ma się NIJAK do momentu obrotowego na kołach. Ten drugi można dowolnie regulować właśnie przełożeniami co udowodniłem swoim przykładem.

    Mając więcej mocy a mniej momentu na silniku możesz przełożeniem ZWIĘKSZYĆ MOMENT OBROTOWY NA KOŁACH, bo silnik MA WYŻSZE OBROTY.

    Przytaczając przykłady z F1 podpierasz się właśnie róznymi skrzyniami.

    Moc to przecież nic innego jak moment obrotowy rozwijany w czasie
    Moc to praca wykonana w danym czasie.
    Jeśli dany silnik produkuje tą samą moc ale inny moment, to znaczy, ze robi to szybciej.
    Jeśli silnik A i silnik B jest w stanie wykonać tyle samo pracy w danym czasie, to nie ma opcji żeby miały różne osiągi.

    Twin Spark Compressore - Na pohybel hejterom - Szalone 0.5bara
    Mazda mx5 - bokiem, na glebie i z kierownicą po złej stronie.
    "Nothing is "good" for daily driving that's not OEM. So by that logic don't turbo your car. Don't make it faster. Don't do anything. Go buy a bus pass."

  4. #464
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Dębica
    Auto
    BMW E46 330i
    Postów
    220

    Domyślnie

    Jemu nie przegadasz. Sdero za daleko zabrnął ze swoją tezą żeby się teraz wycofać. A to wszystko przeze mnie i moją "raczej" prowokację. Przepraszam.
    Ale jednak spróbuję.

    EDIT
    Nie umiem pisać więc moje wypociny zamieniam na link w którym jest dokładnie to co chciałem powiedzieć szukałem chwilę ale jest.
    http://www.houseofthud.com/cartech/t...horsepower.htm

    To że benzyna ma większą prędkość maksymalną zwykle bierze się z tego ze osiąga wysoką moc przy wysokich obrotach silnika. Gdyby zestopniowac inaczej skrzynię w dieselu o takiej samej mocy prędkość maksymalna prawdopodobnie byłaby bardzo zbliżona.
    Resztę z przykładami opisał Krusz.

    Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez Ba._Ba. ; 27-04-2014 o 23:04

  5. #465
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ba._Ba. Zobacz post
    To że benzyna ma większą prędkość maksymalną zwykle bierze się z tego ze osiąga wysoką moc przy wysokich obrotach silnika. Gdyby zestopniowac inaczej skrzynię w dieselu o takiej samej mocy prędkość maksymalna prawdopodobnie byłaby bardzo zbliżona.
    Moim zdaniem większa prędkość maksymalna w benzynie bierze się z czego innego. Chodzi o przebieg krzywej momentu, który w dieslu kończy się "gwałtownie" (koniec zakresu obrotów) i najczęściej silne załamanie krzywej oznacza punkt prędkości maksymalnej. W benzynie natomiast krzywa mając przebieg łagodniejszy pozwala na dłuższe (w czasie) dochodzenie do prędkości maksymalnej ("rozbieg"), która wynika raczej z punktu, w którym opory powietrza są większe niż moc auta, mimo że zakres obrotów pozwala teoretycznie rozpędzać się dalej. Stąd Vmax w benzynie bardziej niż w dieslu zależy od jakości paliwa, pogody, pochylenia terenu itp. W dieslu najczęściej "kończy się bieg" i tyle.

    Dlatego też diesle w nowych autach z nowoczesnymi skrzyniami (6,7,8 biegów) mają tak dobre osiągi - skrzynia nadrabia to, co kiedyś stanowiło o wyższości silnika benzynowego
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  6. #466
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Dębica
    Auto
    BMW E46 330i
    Postów
    220

    Domyślnie

    W dieselu kończy się bieg? W jtd moment obrotowy jest też znacznie niżej, tzn od 2.5 tyś spada. Prędkość maksymalną osiagam przy około 4 tyś obrotów gdzie zaczyna spadać moc (gdzie masz rację - jest silny spadek momentu obrotowego który powoduje spadek mocy mimo wzrostu obrotów). Obroty maksymalne to 4.7k bodaj więc bieg się nie kończy. Czyżby alfa miała nowoczesną skrzynię?
    Nie mniej wniosek taki sam :p

    Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

  7. #467
    Użytkownik Romeo Avatar Krusz
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Warszawa / Lancaster UK
    Auto
    156 1.8TS '02
    Postów
    1,517

    Domyślnie

    Też nie zauważyłem kończącego się biegu w dieslu. Jadąc 150KM dieslem z 4x4 i 140KM benzyną w obu wypadkach brakło mocy przy ok 200-210kmh, przy czym oczywiście 4x4 przy tej prędkości zjada spokojnie te 10KM różnicy. Nie bardzo widziałem różnice w jednym i drugim - z górki było szybciej, pod górkę wolniej itp.

    Więcej biegów zawsze da ci lepsze osiągi pozwalając jechać w optymalniejszym zakresie obrotowym do przyśpieszania.

    Twin Spark Compressore - Na pohybel hejterom - Szalone 0.5bara
    Mazda mx5 - bokiem, na glebie i z kierownicą po złej stronie.
    "Nothing is "good" for daily driving that's not OEM. So by that logic don't turbo your car. Don't make it faster. Don't do anything. Go buy a bus pass."

  8. #468
    Użytkownik Pasjonat Avatar @sdero
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    RAV4 / Ducati Diavel Carbon
    Postów
    3,133

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krusz Zobacz post
    ...
    Przytaczając przykłady z F1 podpierasz się właśnie róznymi skrzyniami.
    ...
    Miałem ci po raz kolejny łopatologicznie wytłumaczyć zagadnienie. Po raz kolejny podpierałbym się wzorami, teoriami itp. ale jeśli ty nawet nie zrozumiałeś o co chodziło w kwestii bolidu F1, to mi po prostu ręce opadły Wobec takiego dyletantyzmu po prostu się poddaję.

    Przyjedź do mnie, obetnę ci moment obrotowy do powiedzmy 50 Nm w przedziale do 2500 obr. zostawiając ci moc maksymalną na obecnym poziomie i zmierzysz sobie własnoręcznie jakie będziesz miał czasy 0-100km/h 0-200km/h i zmierzysz sobie Vmax. Ja stawiam, że nie będziesz zadowolony, bo ledwo się będziesz ciągnął, a Vmax zostanie na tym samym poziomie. Jak nie, to ja stawiam 1l co tam lubisz. Jak wyjdzie na moje to ty stawiasz moją ulubioną whisky Jack Daniel's Old No. 7
    Chip tuning, EGR off , DPF off, SCR off, Lambda off , modyfikacja dawki startowej oraz inne.

    Więcej informacji: www.conmir.pl, lub Fanpage na FACEBOOK
    Trochę o korektach - > Motoblog - wpływ korekt pod obciążeniem
    Trochę o DPF - > Motoblog - co warto wiedzieć o DPF

  9. #469
    Użytkownik Romeo Avatar Krusz
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Warszawa / Lancaster UK
    Auto
    156 1.8TS '02
    Postów
    1,517

    Domyślnie

    Przyjedź do mnie, obetnę ci moment obrotowy do powiedzmy 50 Nm w przedziale do 2500 obr. zostawiając ci moc maksymalną na obecnym poziomie i zmierzysz sobie własnoręcznie jakie będziesz miał czasy 0-100km/h 0-200km/h i zmierzysz sobie Vmax. Ja stawiam, że nie będziesz zadowolony, bo ledwo się będziesz ciągnął, a Vmax zostanie na tym samym poziomie. Jak nie, to ja stawiam 1l co tam lubisz. Jak wyjdzie na moje to ty stawiasz moją ulubioną whisky Jack Daniel's Old No. 7
    1) Bez sensu, bo wartość max momentu także pozostanie taka jak była. Nic to nie dowodzi
    2) Ruszyłbym z 3k rpm, po zmianie przy 7krpm spadam do 5krpm, chcesz się zakładać? Oczywiście jazda na codzień była by bardzo nieprzyjemna.
    3) Zmieniłbyś pole wykresu momentu - więc coś o czym pisałem nie raz.

    Miałem ci po raz kolejny łopatologicznie wytłumaczyć zagadnienie. Po raz kolejny podpierałbym się wzorami, teoriami itp. ale jeśli ty nawet nie zrozumiałeś o co chodziło w kwestii bolidu F1, to mi po prostu ręce opadły
    Próbuj. Proponuję zacząć od pokazania gdzie moje przykłady się mylą. Szczególnie ten o dwóch silnikach o mocy 150KM z dwoma różnymi skrzynami biegów.

    p.s. Gwarantuję, że wiedzę o bolidach F1 mam większą niż byś chciał.

    Twin Spark Compressore - Na pohybel hejterom - Szalone 0.5bara
    Mazda mx5 - bokiem, na glebie i z kierownicą po złej stronie.
    "Nothing is "good" for daily driving that's not OEM. So by that logic don't turbo your car. Don't make it faster. Don't do anything. Go buy a bus pass."

  10. #470
    Użytkownik Pasjonat Avatar @sdero
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    RAV4 / Ducati Diavel Carbon
    Postów
    3,133

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krusz Zobacz post
    1) Bez sensu, bo wartość max momentu także pozostanie taka jak była. Nic to nie dowodzi
    2) Ruszyłbym z 3k rpm, po zmianie przy 7krpm spadam do 5krpm, chcesz się zakładać? Oczywiście jazda na codzień była by bardzo nieprzyjemna.
    3) Zmieniłbyś pole wykresu momentu - więc coś o czym pisałem nie raz.
    1. Jak to wartość momentu pozostanie taka sama jak ja ci to zmienię. O maksie zapomnij z tych 400Nm przy 2000 obr zostanie 50 Tego też nie pojąłeś ? Niewiarygodne.
    2. Ciekawy jestem jak osiągniesz to 7krpm w swojej Alfie JTD Jeśli myślisz o innym samochodzie, powiedzmy benzynie, to utniemy to przy 5krpm. Ale przyjedź Alfą. Gwarantuję ci, że jak sprawdzisz organoleptycznie to powinno to do ciebie dotrzeć.
    3. Pole wykresu momentu ? Człowieku chodzi o wartości maksymalne a nie pole powierzchni My tu rozważmy wartości maksymalne osiąganego momentu obrotowego i jego wpływ na osiągi, a nie nacisk na tamę na Solinie


    Cytat Napisał Krusz Zobacz post

    Próbuj. Proponuję zacząć od pokazania gdzie moje przykłady się mylą. Szczególnie ten o dwóch silnikach o mocy 150KM z dwoma różnymi skrzynami biegów.
    Ty chyba tylko udajesz, bo nie wierzę, że dalej do ciebie nie dociera Ty nawet założeń nie pojąłeś właściwie, więc jak masz pojąć co jest przedmiotem dyskusji. Nie porównujemy dwóch różnych samochodów z różnymi skrzyniami, bo to byłby bezsens o zerowej wartości naukowej, której przedmiotem jest porównanie mocy i momentu obrotowego jako wartości użytkowych. Równie dobrze można by porównać koparkę do Ferrari. Zaznaczałem na początku, że przełożenia są TAKIE SAME. Porównujemy ten sam samochód lub dwa takie same samochody, gdzie wyjątkiem jest to, że jeden ma inny wykres momentu obrotowego. Moc maksymalną mają taką samą. Osiągi takie jak przyspieszenie od 0-100 oraz inne osiągi określone w czasie będą lepsze tego z wyższym momentem obrotowym, od tego z niższym momentem obrotowym mimo, że ich moc maksymalna będzie taka sama. Ich Vmax będzie taka sama. Bo moc określa li tylko Vmax, a moment ma wpływ na osiągi samochodu w czasie, przyspieszenie, czyli jego dynamikę. Czyli moc to dupa nie parametr.
    To jest tak oczywiste jak budowa cepa więc co mam próbować tłumaczyć ? Dyletantyzmu twojego i Ba._Ba. nie będę wypleniać
    Po tym co piszecie stwierdzam, że wiedzy inżynierskiej nie macie żadnej. To wszystko jest na zasadzie "widzi mi się". Szczególnie biorąc pod uwagę wywody Ba._Ba. jeśli chodzi o zależności między momentem obrotowym a pracą i siłą Oraz twoje gdzie moc traktujesz standardowo jako W/t podczas gdy w mechanice używa się wzoru F*v
    Ostatnio edytowane przez @sdero ; 27-04-2014 o 23:08
    Chip tuning, EGR off , DPF off, SCR off, Lambda off , modyfikacja dawki startowej oraz inne.

    Więcej informacji: www.conmir.pl, lub Fanpage na FACEBOOK
    Trochę o korektach - > Motoblog - wpływ korekt pod obciążeniem
    Trochę o DPF - > Motoblog - co warto wiedzieć o DPF

Podobne wątki

  1. wykresy z FES - przepływomierz
    Utworzone przez andrijew w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 06-11-2010, 23:36
  2. Wykresy z alfadiaga dla 1.6T.S
    Utworzone przez majster w dziale 156
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 17-10-2010, 11:29
  3. wykresy jtd 105KM
    Utworzone przez viruskill w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11-08-2010, 21:02
  4. Wykresy z hamowni naszych włoszek (i nie tylko) :)
    Utworzone przez Młody_Alfista w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 23-02-2010, 18:38

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory