Strona 2 z 10 PierwszyPierwszy 12345678910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 94

Temat: [147] Potencjał silnika 1,9 jtd 115KM

  1. #11
    Zoltar
    Gość

    Domyślnie

    145- 340 to moim zdaniem optymalne rozsądne parametry

    Z dołu można zbudować więcej momentu, ale z późniejszą szkodą dla przeniesienia napędu

    A ważniejsze od parametrów max są ich przebiegi, to one nadają autu drugiego życia i lekkości

  2. #12
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zomeba Zobacz post

    Jak chcesz poczuć zmianę osiągów to wymień sobie IC.



    Poszaleć 1.9 JTD 8v to można chyba tylko w dobrym śnie ;d

    Wg. mnie szkoda kasy i czasu na zabawę z tym silnikiem, jak masz służbówkę to kup sobie 3 litrową benzynę i pieniądze które miałbyś wydać w tuning diesla przeznacz na Pb.

    cze ;D
    Czasem wypadało by pomyśleć zanim coś się napisze.

    W PL jeżdżą z tego co czytałem co najmniej 2 Fiaty Stilo wydłubane na ponad 180 PS właśnie z tego samego silnika, z tym, że tam modyfikacje są już daleko posunięte. Jak znajdę gdzieś w garażu wykresy z tych 156, które sam mierzyłem po programie i po BOXie to opiszę bezpieczne zakresy po jakich nie pojawiało się jeszcze nadmierne dymienie. Aczkolwiek parametry które opisał przedmówca są jak najbardziej do osiągnięcia przy w pełni sprawnym silniku i jego osprzęcie.
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

  3. #13
    emiloss19
    Gość

    Domyślnie

    I jak jest potęcjał z 8v czy go nie ma??? dłubać czy nie ??

  4. #14
    Zoltar
    Gość

    Domyślnie

    Pewnie, że dłubać

  5. #15
    rydza
    Gość

    Domyślnie

    Właśnie wgrałem nową mapę do kolegi alfy.

    z 115KM 275Nm -> 140KM 350Nm (miedzy 3000-45000orb płasko 140KM)
    Silnik nie kopci i daję dużą frajdę z przyspieszania np.: pod g&#243;rę z 140km/h do 180 na piątym biegu

    Jeżeli ma się sprawną turbinę i sprzęgło itd to polecam.

    W kolegi przypadku turbina pompuje do 1,5bara i według mnie to już "bezpieczne" maksimum.

    Wgranie mapy w tych silnikach zajmuje 5 minut.
    Kolega kupił program od sprawdzonego sprzedawcy z allegro i wgraliśmy go za pomocą interfejsu-programu Galetto 1260

    Koszt zmodyfikowanej mapy z Allegro to 250-300zł

    Dużo firm tuningowych nie modyfikuje samemu mapy tylko kupuje gotowe modyfikacje, wgrywa je, hamuje silnik i kasuje 1000zł

    W przypadku JTD 115KM zawsze możesz wgrać z powrotem oryginalną mapę.


    Moim zdaniem r&#243;żnice w programach polegają gł&#243;wnie na ustawieniu maksymalnego doładowania w mapie wtrysku.

    Można zrobić taka mapę że mocy przybędzie bardzo dużo ale silnik nie wytrzyma zbyt dużego doładowania, a zbyt duża dawka paliwa nie da więcej mocy tylko dużo czarnego dymu.

    Musisz sprawdzić czy masz dobre sprzęgło – zaciągasz ręczny i ogień J
    Sprawdzić czy turbina dobrze pompuje – np.: zrobić wykres ciśnienia doładowania na FiatEcuScan przy dynamicznej przejażdżce.
    Ostatnio edytowane przez rydza ; 18-12-2010 o 17:01

  6. #16
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Dymo
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Newport
    Auto
    AR Mito 0,9 TwinAir 105KM 2014r.
    Postów
    336

    Domyślnie

    Sprawdzę moje numery i dam znać ale wstępnie jestem chętny na odkupienie od Ciebie tego programu. Najlepiej by było gdybyśmy mogli się spotkać i wgrałbyś mi tego wirusa ale ja niestety z Lublina jestem...

  7. #17
    rydza
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dymo Zobacz post
    Sprawdzę moje numery i dam znać ale wstępnie jestem chętny na odkupienie od Ciebie tego programu. Najlepiej by było gdybyśmy mogli się spotkać i wgrałbyś mi tego wirusa ale ja niestety z Lublina jestem...
    Jeżeli masz te same numery sterownika i oprogramowania to program moge wysłać na email zajmuje 0,5Mb. Napewno znajdziesz kogoś w Lublinie kto ma interfejs do Galetto. Program banalnie prosty ma 5 przycisków.
    - odczyt numerów sterownika
    - ściąganie zapisanego programu
    - otwieranie programu do wczytania
    - wczytywanie programu
    - wyjście

    Należy tylko pamiętać o tym żeby Laptop był podłączony do zasilania 230V i przy wgrywaniu nie otwierać drzwi, zapalać świateł w samochodzie itp.

    wklej@wp.pl

  8. #18
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    KWA
    Auto
    2 x Giulietta 1.4tb i 1.75qv, GT 3.2v6
    Postów
    373

    Domyślnie

    Odnosnie zmiany programu w jtd mam jeszcze pytanie, czy orienutje sie ktos ile km i ile nm sie zyska zakladajac duzy ic? I czy robil ktos z forum to? od czego ic pasuje czy moze lepiej zrobic na zamowienie? aha i jeszcze jedno mozna zostawic fabryczny czy nie? jesli ktos to robil to niech napisze co i jak i jakie koszta i jakie wrazenia z jazdy

  9. #19
    Foxtrot
    Gość

  10. #20
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Milicz
    Auto
    jest 156 1,9 power by Cinek 177KM ----> GT power by Cinek 188KM / 380Nm ;-)
    Postów
    1,262

    Domyślnie

    Cytat Napisał maroz Zobacz post
    Ja mam zrobiony programik na 156 KM oraz 380 Nm to chyba nieźle i bez zadnych skutków ubocznych póki co. A jednak można coś osiągnąć z JTD. Myślę o większym intercoolerku na wiosną. Przyjemność z jazdy nie wątpliwa, a spalanie przy mojej ciężkiej nodze nie przekracza 7l w cyklu mieszanym.
    gdzie robiłeś tego chipa??

Podobne wątki

  1. Potencjał 1.9 JTD 16v
    Utworzone przez mlody2788 w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 08-04-2015, 19:13
  2. 156 JTD 115KM - praca silnika
    Utworzone przez AlfaBravo w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 15-03-2012, 17:30
  3. Potencjał 2.0 V6 TB - ile z tego można wyciągnąć ???
    Utworzone przez Zonkil w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 08-08-2011, 12:58
  4. Głośność silnika 105KM vs 115KM
    Utworzone przez master007 w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 14-11-2010, 10:04

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory