Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: Ksenon - lampa zwykła - przekładka zamiana

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2015
    Auto
    Giullieta 1.6 JTD
    Postów
    9

    Domyślnie Ksenon - lampa zwykła - przekładka zamiana

    Witam,
    Orientujecie się jakie operacje wymagane są do przekładki lamp zwykłych na lampy ksenonowe ?
    Czy trzeba zmieniać kostki itp? Coś zmieniać w kompie itp.? Czy wystarczy xenon lampy z przetwornicą wsadzić w miejsce zwykłej i działa,
    osobna sprawa to spryskiwacze w zderzaku ale to proszę potraktować odzielnie - głównie chodzi na razie o zmianę lamp bez zderzaka ( zderzak ze spryskiwaczem w II etapie).
    Ps. macie jakiś toturial do wymiany lamp?
    Pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar stefdeath
    Dołączył
    06 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 MA 170
    Postów
    133

    Domyślnie

    No jest też kwestia samopoziomowania, którego mieć nie będziesz a które jest wymagane tak samo jak spryski.
    W grupie vag np. W golfie v trzeba było zakładać specjalnie robione adaptery żeby podłączyć xeny do instalacji auta. W alfie myślę, że jest podobnie a przez wzgląd na młody wiek modelu może być nawet więcej komplikacji typu potrzeba kodowania itp. Taniej i prościej jest założyć hidy albo jakiś chiński zestaw ledowy.

  3. #3
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,000

    Domyślnie

    nie wiem jak w giulietcie, nie interesowalem sie, bo choc mam zarowki, to uważam że swiatla działają całkiem sprawnie. w kazdyn razie robiłem zmiane na pelen system z xenonem w 159, tu masz link, moze dac ci jakieś ogolne pojecie jak to moze w giulietcie wyglądać : http://www.forum.alfaholicy.org/zrob...yskiwaczy.html

    poogladaj w eperze roznice(najlepiej vin swoj z vinem auta z xenonami, mozesz probowac pi prostu kolejne numery, pewnie za chwile trafisz), do tego zdjecia z allegro itp. na forum (w podwieszobym temacie) byly linki do schematów instalacji, sciagnij i poogladaj

  4. #4
    Użytkownik Świeżak Avatar Melasss
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    E350 W207 Ex Giulietta 2.0jtdm 170km + 166 2.4 JTD 10v + 147 1.6 T.S.
    Postów
    122

    Domyślnie

    Też nad tym myślę, zwłaszcza że mam część instalacji, nie wiem jak z resztą wiązek, bo jest to plan na dłuższą metę. Tu masz wtyczkę do czujnika poziomowania.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG0021.jpg
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	41.2 KB
ID:	204896Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG0022.jpg
Wyświetleń:	18
Rozmiar:	40.2 KB
ID:	204897Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG0023.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	50.6 KB
ID:	204898Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG0024.jpg
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	49.6 KB
ID:	204899

  5. #5
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,000

    Domyślnie

    Cytat Napisał Melasss Zobacz post
    Też nad tym myślę, zwłaszcza że mam część instalacji, nie wiem jak z resztą wiązek, bo jest to plan na dłuższą metę. Tu masz wtyczkę do czujnika poziomowania.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG0021.jpg
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	41.2 KB
ID:	204896Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG0022.jpg
Wyświetleń:	18
Rozmiar:	40.2 KB
ID:	204897Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG0023.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	50.6 KB
ID:	204898Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG0024.jpg
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	49.6 KB
ID:	204899
    Te wtyczki do czujników poziomowania to już możesz odciąć - do niczego nie będą się nadawały, tak będą skorodowane.

    Szukać można od wiązek PDC choćby ze 159, albo z rozbitego auta gdzie były xenony, albo często jak kupuje się czujniki z rozbitków, to handlarze wystawiają razem z kawałkiem instalacji. W 159 TBI też takie wtyczki w paru miejscach przy silniku występują. Tylko przy używkach tylko kupujcie wtyczki które były zaślepione z drugiej strony, jak były otwarte to złom (sam miałem taką jedną i nie działała mimo czyszczenia - kosztowało mnie to kupę dodatkowej roboty i dodatkową kasą).

    Z tego co pamiętam (choć głowy nie dam sobie uciąć) same czujniki w Giulietcie są taki same jak któryś ze 159 (w 159 były 2 rodzaje, mechanicznie i elektrycznie (przynajmniej w stałym położeniu) nie różniły się, możliwe że dynamicznie miały jakieś inne pasmo czy coś takiego ?), różnice oczywiście w dźwigienkach. Dźwigienki można kupić nowe, bo lubią pordzewieć i się przyblokowywać na przegubach, a jeśli z demontażu, to rozruszać a potem jakąś strzykawką wcisnąć ile się da smaru w przegub i rozruszać.

    Z własnego porównania Wam napiszę jeszcze raz, że w Giulietcie światła na zarówkach są całkiem dobre i zmiana na xenony nie jest tak niezbędna jak w 159 (gdzie przy H7 nic nie widać). Dlatego w Giulietcie nie decydowałem się na upgrade do xenonów.

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar Melasss
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    E350 W207 Ex Giulietta 2.0jtdm 170km + 166 2.4 JTD 10v + 147 1.6 T.S.
    Postów
    122

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	image.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	69.7 KB
ID:	205414Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	image.jpg
Wyświetleń:	32
Rozmiar:	114.9 KB
ID:	205415Epsonix, akurat w moim przypadku, gdzie klosz mam dość mocno spolerowany przez drogowe kamyczki a i soczewka po 200 tysiącach nie najlepsza, xenon nie wydaje sie takim złym pomysłem. Jako doświadczony w tym temacie powiesz mi, czy jeśli kostka w lewej lampie jest w pełni osadzona a w prawej zaślepione są dwa miejsca, będzie to plug&play?
    Ostatnio edytowane przez Melasss ; 11-07-2016 o 21:14

  7. #7
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    to nie takie proste- system działania lamp jest inny niż 159
    pamiętaj że w Julce xenon jest skrętny!!

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post

    Z własnego porównania Wam napiszę jeszcze raz, że w Giulietcie światła na zarówkach są całkiem dobre i zmiana na xenony nie jest tak niezbędna jak w 159 (gdzie przy H7 nic nie widać). Dlatego w Giulietcie nie decydowałem się na upgrade do xenonów.
    światła mijania w Julce kwalifikują się co najwyżej ze swoją jakością na postojówki- w nocy a szczególnie w deszczu jest dramat na halogenowych

  8. #8
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,000

    Domyślnie

    Cytat Napisał Melasss Zobacz post
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	image.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	69.7 KB
ID:	205414Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	image.jpg
Wyświetleń:	32
Rozmiar:	114.9 KB
ID:	205415Epsonix, akurat w moim przypadku, gdzie klosz mam dość mocno spolerowany przez drogowe kamyczki a i soczewka po 200 tysiącach nie najlepsza, xenon nie wydaje sie takim złym pomysłem. Jako doświadczony w tym temacie powiesz mi, czy jeśli kostka w lewej lampie jest w pełni osadzona a w prawej zaślepione są dwa miejsca, będzie to plug&play?
    Nie odpowiem Ci dokładnie bo:
    a)dopiero rzuciłem okiem 10 minut na pdf-y z eLearna dla Julki, ale nie za bardzo mam czas się w to wgryzać głębiej
    b)auta bez danej opcji, mogą mieć pewne elementy np niektóre wiązki, ale innych może brakować - tu nie ma reguł, czasem goła wersja ma pełną instalację, czasem wypas nie ma nic ponad to co wyszło z fabryki, czasem są tylko pewne elementy dodatkowe. Trzeba posprawdzać co masz.

    Jeśli masz jakąś podstawową wiedzę elektryczną, to podpowiem Ci trochę i po tym raczej musisz sam rozkminiać temat. Ściągnij schematy (podwieszony wątek na głównej stronie) porównaj te dla wersji xenon i bez dla Dipped headlamps, main headlamps i direction indicators, do tego headlamp washer, headlamp alignment corrector, pozaznaczaj co jest ekstra w xenonie, co się różni itp, sprawdź czy masz wiązki, wymagane piny we wtyczkach itp.
    Na szybko to widzę że jest osobny moduł M073 do sterowania właśnie poziomowaniem/skręcaniem (jego na pewno nie masz), do niego się podłącza czujniki poziomowania. Jest też opis - moduł M086 (czujnik w przekładni kierownicy) po CAN wysyła do M073 info o kącie skręcenia kół i prędkości kątowej samochodu. Pewnie jak nie założysz M073 to xenon ruszy - zgaduję, ale tak to raczej powinno wyglądać - powiedzmy gdyby ten moduł się uszkodził albo połączenie z nim to dla bezpieczeństwa światła i tak powinny działać ale bez AFS oczywiście.
    Jeszcze widzę różnicę w tym co przychodzi na pin 7 obu lamp z body compa (M001) - w przypadku jednych jest to po prostu zasilanie przez jakiś timer(chyba) a w drugich zasilanie po stacyjce. Możliwe że trzeba będzie coś zmienić z podłączeniem do M001? Dalej nie sprawdzam, trzeba iść w końcu spać.

    Masz w ogóle skąd kupić lampy czy potrzebne moduły/spryski/zderzak itp? Nie sprawdzałem, ale myślę że cienko będzie - mało Julek wychodzi z xenonami, a że młode auto to raczej rozbitki się naprawia (szczególnie te lepsze wersje) a nie sprzedaje na części. Ja od 2 lat szukam lusterka fotochromatycznego, i nie spotkałem.

    Natomiast, jeśli nie czujesz się kompetentny w elektryce na tyle żeby sobie to posprawdzać, a jak trzeba będzie to dorobić wiązki, potem np w MESie aktywować co trzeba, to nie bardzo widzę to przedsięwzięcie. Ja nie bardzo pomogę, bo z czasem mam kiepsko, i tak będzie przez najbliższe 3 miesiące lekko (projekt do oddania a w międzyczasie rodzi mi się dziecko).
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 12-07-2016 o 00:08

  9. #9
    Użytkownik Świeżak Avatar Melasss
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    E350 W207 Ex Giulietta 2.0jtdm 170km + 166 2.4 JTD 10v + 147 1.6 T.S.
    Postów
    122

    Domyślnie

    Epsonix, wielkie dzięki za odpowiedź. Jak na moją wiedzę to jednak za gruba konwersja, plus fakt, że kostki po porównaniu tych od xenonu różnią się. Poza tym upatrzony zestaw lamp + zderzak ze spryskami sprzedał się.

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta Avatar kamal
    Dołączył
    04 2011
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    474

    Domyślnie

    Mam pytanie czy montował ktoś zwykle lampy zamiast bi-xenon? Mogę kupić Giuliette po wypadku która fabrycznie miała bi-xenon - chciałbym ograniczyć koszty remontu i zamontować zwykle lampy, jest to możliwe? Nowe bi-xenon w ASO to koszt prawie 8tys. a zamienników brak.

Podobne wątki

  1. Lewa przednia lampa ksenon Alfa Romeo 166 2004r
    Utworzone przez PinioSul w dziale 166
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 02-11-2015, 10:03

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory