Strona 6 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 61

Temat: Do widzenia :(

  1. #51
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2016
    Auto
    mercedes 300 SE, Fiat MW 2,0 20v
    Postów
    274

    Domyślnie

    Cytat Napisał dragon65 Zobacz post
    po drugie, nie pisz o szkodzie całkowitej, bo to jest jedynie wybieg ubezpieczyciela, żeby maksymalnie obniżyć kwotę wypłaconego odszkodowania, które ma się nijak do rzeczywistości.
    Tak może twierdzić tylko osoba dysponująca bagażem doświadczeń mieszczącym się w etui po okularach.
    Z innego forum:
    "Witam. Pacjent Golf 4 1,9Tdi 110km 2000r. Kupiłem za 3200 zł. Po dwóch tygodniach dzwon nie z mojej winy Uszkodzenia reflektor, zderzak, maska, grill, chłodnica dostała na pewno. Ile mogę dostać?"
    - Raczej zarobisz na tym, bo tanio kupiłeś. Moim zdaniem około 2500 na rękę, drugie tyle powinieneś uzyskać ze sprzedaży wraku.
    Wycena ubezpieczyciela (szkoda całkowita): "5000 wycena auta. 4100 kwota odszkodowania"
    Miłego dnia.
    Ostatnio edytowane przez hak64 ; 26-04-2020 o 11:20
    specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych.

  2. #52
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    Alfa
    Postów
    247

    Domyślnie

    No i co, na podstawie pojedyńczego przypadku, będziesz snuł teorie, jakoby ubezpieczyciele wypłacali więcej niż się należy?

    To może jeszcze udowodnisz, że kupienie losu w Lotto, daje gwarację wygranej, bo przecież ludzie wygrywają - Ty, jako pseudo, jak widać, specjalista od odszkodowań nie wiesz, że szkoda całkowita, to jest jedynie wybieg ubezpieczyciela, czy szukasz głupszych od siebie?

    Pytam ponowniie, co to jest "ulep" i jaką widzisz alternatywę?
    Ostatnio edytowane przez dragon65 ; 26-04-2020 o 12:19

  3. #53
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2016
    Auto
    mercedes 300 SE, Fiat MW 2,0 20v
    Postów
    274

    Domyślnie

    Cytat Napisał dragon65 Zobacz post
    No i co, na podstawie pojedyńczego przypadku, będziesz snuł teorie,
    Kolego szkodami zajmuję się zawodowo, a wybrałem nie pojedynczy przypadek, tylko jeden z wielu mi znanych.
    Cytat Napisał dragon65 Zobacz post
    Ty, jako pseudo, jak widać, specjalista od odszkodowań nie wiesz, że szkoda całkowita, to jest jedynie wybieg ubezpieczyciela, czy szukasz głupszych od siebie?
    Tym - jak sądzę - zajmie się moderator i odpowiednio wynagrodzi. Ja mogę jedynie Ci poradzić, że jeżeli szukasz równego sobie, to korzystaj z lustra podczas golenia...
    specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych.

  4. #54
    Użytkownik Świeżak Avatar aro7773
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Być może 159
    Postów
    35

    Domyślnie

    Wartość samochodu w dniu zdarzenia 11,1 tys
    Wrak 3,6 tys
    Do wypłacenia 7 tys + jakieś grosze
    Ostatnio edytowane przez aro7773 ; 27-04-2020 o 11:00

  5. #55
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2016
    Auto
    mercedes 300 SE, Fiat MW 2,0 20v
    Postów
    274

    Domyślnie

    Cytat Napisał aro7773 Zobacz post
    Wartość samochodu w dniu zdarzenia 11,1 tys
    Wrak 3,6 tys
    Do wypłacenia 7 tys + jakieś grosze
    Możesz powalczyć o więcej.
    1. Podnieść wartość pojazdu przed zdarzeniem.
    Tu trzeba udokumentować koszty poniesione na doposażenie pojazdu, wymianę całych podzespołów, lub tuning.
    2. Obniżyć wartość wraku - to jest możliwe w przypadku gdy wartość wraku nie zastała ustalona w drodze licytacji (ubezpieczyciel wystawia wrak na licytację i najwyższa oferta zostaje przyjęta jako wartość pozostałości).
    Można sporządzić odwołanie w którym wskazuje się, że wycena ubezpieczyciela jest przeszacowana, nie można znaleźć nabywcy za taką kwotę. Ubezpieczyciel zwykle odpisuje, że poprawnie oszacowano wartość pozostałości korzystając z metod eksperckich (jest ich kilka) i nie zmieni swojego stanowiska. Należy w takim przypadku złożyć wniosek o zagospodarowanie pozostałości (skoro twierdzą, że jest tyle wart, to niech go sami sprzedają za podana kwotę). W takim wniosku wskazuje się, że ponosisz koszt zabezpieczenia uszkodzonego auta i tym kosztem obciążysz ubezpieczyciela.
    specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych.

  6. #56
    Użytkownik Świeżak Avatar aro7773
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Być może 159
    Postów
    35

    Domyślnie

    Nigdy nie zbierałem paragonów z napraw, po za tym to były standardowe rzeczy. Nic mega drogiego. druga sprawa to to że w dniu zdarzenia miałem zarysowane dwoje drzwi, ( po majówce miałem je ogarnąć). To na pewno obniżyło wartość w dniu zdarzenia. Jak mam być szczery to nie mam ochoty bujać się z nimi tygodniami, żeby dostać 1,5 tys więcej.

    Dzięki koledzy za pomoc, ale zostanę chyba przy tym jak jest.
    Pozdrawiam

  7. #57
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2016
    Auto
    mercedes 300 SE, Fiat MW 2,0 20v
    Postów
    274

    Domyślnie

    Cytat Napisał aro7773 Zobacz post
    Nigdy nie zbierałem paragonów z napraw, po za tym to były standardowe rzeczy.
    Nie kolego, bieżące naprawy, czy wymiany (klocki, tarcze, filtry, płyny, a nawet wymiana rozrządu) nie są brane pod uwagę i nie podnoszą wartości auta jako całości. Natomiast wymiana np. kompletnego zawieszenia na sportowe, czy tuning (mechaniczny, wizualny) - już tak.
    specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych.

  8. #58
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2016
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 16v, Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 16v, Alfa Romeo 159 TI 1.9 JTDm16v
    Postów
    101

    Domyślnie

    W przypadku (prawdopodobnie) szkody całkowitej lepiej skorzystać z opcji BLS czy kontaktować się z ubezpieczycielem sprawcy? A czy nie ma to większego znaczenia?

  9. #59
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Jeśli nie ponosisz kosztów z tytułu wyboru BLS i Twój ubezpieczyciel to duża konkretną firmą - wybrałbym tą opcję zamiast bujać się z "wrogiem"
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  10. #60
    WinnieThePooh
    Gość

    Domyślnie

    Poza tym to twój ubezpieczyciel - powinien korzystniej wycenić szkodę - w końcu nie on płaci.

Podobne wątki

  1. Dzień dobry, czyli miłość od pierwszego widzenia
    Utworzone przez alexm w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 15-01-2019, 14:12
  2. Do widzenia
    Utworzone przez Emil w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 71
    Ostatni post / autor: 18-09-2016, 13:55
  3. Zna moze ktos ta alfe,z chłodnego punktu widzenia:)
    Utworzone przez misiu7911 w dziale Kujawsko-pomorskie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 22-12-2014, 07:11

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory