Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 24

Temat: Piszczące klocki w 2024?

  1. #11
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2013
    Auto
    Alfa Romeo 166
    Postów
    55

    Domyślnie

    Cytat Napisał marek230482 Zobacz post
    Podkładki też próbowałem.... ale nie od innych klocków a dedykowane. ATE?? Nie pamiętam.
    Pasty też próbowałem i pamiętam że czasami było że nie piszczały. Podcinałem klocki w prowadnicach, aj różne rzeczy. A nawet jak się udało odnieść sukces to po zmianie albo kilkunastu tysiącach problem wracał.



    Ale tak po prostu jest. Prób i sposobów tyle co użytkowników. I na pewno z któryś ze sposobów pomoże. Ale który? Nie ma złotego środka. Nie ma jednego panaceum, że ktoś powie, każdy zrobi i tyle

    - - - Updated - - -

    Ogólnie jak sobie próbuję przypomnieć wszystkie moje przygody z brembo (w obu alfach, i żabocie) to przede wszystkim najłatwiej mi było opanować te bez blaszek prowadzących klocki. Tam pomagało dobre czyszczenie, ewentualnie podcięcie blaszki klocka. W pierwszej 166 chyba właśnie najdłużej mi nie piszczały W tych zaciskach z blaszką to na dłuższą metę chyba nie udało mi się wyeliminować piszczenia. Po iluś tam tysiącach problem wracał. Próbowałem też jakiś jeden polecany zestaw tarcza/klocek i też piszczenie po pewnym czasie wróciło. Więcej nie próbowałem bo przecież nie będę zmieniał kompletu tylko dlatego bo piszczą podkładki antywibracyjne też na jakiś czas starczały. Tylko też trudno powiedzieć z czym to w parze szło bo przecież człowiek nie rozkręca całych zacisków tylko żeby dodać podkładkę no i tak tu dziubniesz, tam dziubniesz..... to jednemu pomogło tak drugiemu inaczej. A to przepychanki że tamtemu pomogło a temu nie. Tak więc jak przekopiesz to wszystko to nie uzyskasz jednej odpowiedzi a barwny bukiet rozwiązań do sprawdzenia które zadziała u CIebie
    Jedyne co napawa mnie optymizmem, to że Alfę mam zamiar traktować jako auto weekendowe i to nie na każdy. Może zanim będą piszczeć to pojeżdżę rok

    W 159 też były zaciski Brembo, ale nie widzę wątków na ten temat. Może zamiana zacisków byłaby rozwiązaniem?
    Ostatnio edytowane przez Damian ; 16-01-2024 o 23:37

  2. #12
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,606

    Domyślnie

    159 ma dwa rodzaje brembo. Duże, mocowane do piasty zupełnie inaczej ( śruby prostopadle do osi koła). Oraz brembo małe to chyba podobne do 166. Ale czy takie samo nie mam pewności. Nie wiem też czy małe brembo piszczały w 159. Duże mi w brerze nie piszczą

  3. #13
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2013
    Auto
    Alfa Romeo 166
    Postów
    55

    Domyślnie

    Cytat Napisał marek230482 Zobacz post
    159 ma dwa rodzaje brembo. Duże, mocowane do piasty zupełnie inaczej ( śruby prostopadle do osi koła). Oraz brembo małe to chyba podobne do 166. Ale czy takie samo nie mam pewności. Nie wiem też czy małe brembo piszczały w 159. Duże mi w brerze nie piszczą
    Ano właśnie, czyli nie jest to problem twardych klocków ze względu na jakieś nowe normy i sposób produkcji klocków, tylko konstrukcji zacisku. W 159 też nie miałem tego problemu, a 166 v6 piszczała jak oszalała, u mojego ojca był ten sam problem.

    Gdzie najlepiej porównać ich konstrukcje, aby mieć pewność czy pasują, lub co można ew. przerobić aby pasowały? Jakiś schemat?

  4. #14
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2020
    Auto
    AR 159 SW, Honda Prelude 4gen
    Postów
    319

    Domyślnie

    Mi małe brembo w 159 SW nie piszczało. Tarcze i klocki ate. Po wymianie na duże brembo i wentylowane z tyłu, przód piszczy. Z przodu teraz mam tarcze i klocki brembo. Nie wiem jakie tarcze kupiłem z zaciskami (kupiłem kpl czyli zaciski tarcze i klocki przód i tył), ale przednie tarcze przetoczyłem bo się nadawały, założyłem nowe klocki brembo i było ok. Pojeździłem 2 sezony, po wymianie na kpl nowych brembo teraz piszczą. A na tych nowych to zrobiłem w tym roku może 3000 km.

    "Ważniejsza od celu podróży jest radość z podróżowania" - Soichiro Honda

  5. #15
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.0 TB byla Alfa romeo 166 FL 2.4 JTD jest
    Postów
    816

    Domyślnie

    Powiem szczerze że jako długoletni użytkownik różnych 166 jestem zdziwiony że macie taki problemy z hamulcami. Mnie nigdy nie piszczały
    Jeśli pomogłem - kliknij na gwiazdkę.


  6. #16
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    159
    Postów
    2,078

    Domyślnie

    Ten problem pozostał nierozwiązany.
    W 166 jak piszczały tak dalej piszczą klocki.

  7. #17
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2013
    Auto
    Alfa Romeo 166
    Postów
    55

    Domyślnie

    Na forum Lanci padły sugestie (podobno skuteczne), aby między tłoczek a klocek dać podkładki antywibracyjne. Ktoś stosował również pastę która miała spełniać podobną funkcje z tym, że po dwóch sezonach wymagała uzupełnienia, bo się wypłukiwała. Ktoś z was to przerabiał?

    Miałem ten problem tylko przez chwile, ale nocą wszyscy wiedzieli że przyjeżdżam i już nie byłem „tym od Alfyl tylko tym „od piszczącej Alfy”

  8. #18
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,606

    Domyślnie

    Pasta na prowadnice, podkładki antywibracyjne między tłoczki a klocek. Przerabiałem. Pasta pomogła mi na chwilę podkładki dłużej ale też nie na cały żywot klocków. Może kwestia modelu. Ale tak jak sam już wyczytałeś niektórym pomaga jedno innym drugie a jak widać inni problemu w ogóle nie mieli

  9. #19
    Użytkownik Świeżak Avatar 5t4w3k
    Dołączył
    05 2013
    Mieszka w
    Starachowice
    Auto
    AR 156 2.5 V6 2002r. AR 156 3.2 V6 GTA SW 2002r.
    Postów
    189

    Domyślnie

    Dorzucę swoje do tematu bo u siebie na początku śmigałem na tarczach zwykłych Brembo i klockach ATE i Brembo nic nie było. Drugi zestaw Tarcze 284mm Brembo Maxline klocki EBC Green stuff i nic nie piszczało. Teraz ta sama tarcza Brembo Maxline klocki Ferodo DS 3000 piszczą ale tak jak powinny sportowe klocki.
    Znowu w GTA mam założony zestaw tarcza 330mm Brembo Coated Disc Line klocki Ferodo zwykłe i jak chamuje delikatnie na dojeździe to słychać mnie z kilometra. Będę zmieniać klocki na DS Preformance to dam znać czy pomogło.

    Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez 5t4w3k ; 19-01-2024 o 11:38

  10. #20
    Użytkownik Świeżak Avatar alfa_fan
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    WZU
    Auto
    159 164 166
    Postów
    198

    Domyślnie

    Dzień dobry.

    Po zakupie alfy aż do wymiany nie piszczały, niestety nie wiem/nie pamiętam co to był za zestaw. Po wymianie na nowe (brembo+ferodo) piszczą okrutnie, nie pomagają pasty, podkładki, czyszczenie itp.

    PS
    jeszcze niedawno był Lech Wójcik, zdążyłem kupić krótko przed zakończeniem działalności. Ale znów zbliża się wymiana, macie sprawdzonych sprzedawców?
    pozdrawiam alfa_fan; ik@r 1063
    AR 145 bx
    - smoczyca(drago);
    AR 164 V6 - sokół millennium;
    AR 159 jtdm - mała czarna;
    AR 164 V6 tb - wściekła(furioso);
    AR 166 V6 sportronic - black lady


    Kupię wzmacniacz i wiązkę DSP

Podobne wątki

  1. [GTV Spider] Międzynarodowy zlot 916, Austria 2024
    Utworzone przez luckie w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 19-03-2024, 20:47
  2. [MiTo] Piszczące hamulce
    Utworzone przez shazan w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 65
    Ostatni post / autor: 07-01-2018, 11:17
  3. [159] Piszczące klocki hamulcowe
    Utworzone przez maarkuss w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 01-09-2015, 21:12
  4. Piszczące klocki hamulcowe
    Utworzone przez jacco w dziale 166
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 23-06-2011, 10:45
  5. Piszczące sprzęgło
    Utworzone przez kos4 w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 12-05-2011, 22:18

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory