Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24

Temat: 1.75 dziwny lag na TCT

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Bielsko-Biala
    Auto
    Alfa Giulietta Veloce - biała :-)
    Postów
    245

    Domyślnie 1.75 dziwny lag na TCT

    Szanowni, piszę z problemem. Otóż moja Giulietta 1.75 TCT dziś zrobiła mi psikusa. Zdarzyło się to także raz miesiąc temu. Otóż ruszyłem, jadę osiedlową uliczką i chce się włączyć do ruchu, naciskam mocniej gaz, a tu Giulietta praktycznie staje w miejscu zamiast przyspieszać. Tryb N automatyczny. Ktoś miał podobnie? Jakieś przyczyny? Jak będę w domu zamieszczę wideo z kamerki.
    Ostatnio edytowane przez woyopol ; 11-03-2024 o 20:08

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    Wodzisław Śl.
    Auto
    Giulietta Veloce 1.75 TCT
    Postów
    488

    Domyślnie

    Witamy w klubie, zdławiła się? Pewnie tak jakby zablokowała na drugim biegu i nie umiała zredukować za 1, a na 2 już brakowało mocy żeby nabrać prędkości?
    Rocznik , przebieg?
    https://www.forum.alfaholicy.org/sho...d.php?t=177777 takie coś?
    Ostatnio edytowane przez DieselJTD ; 06-03-2024 o 20:13

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Bielsko-Biala
    Auto
    Alfa Giulietta Veloce - biała :-)
    Postów
    245

    Domyślnie

    Cytat Napisał DieselJTD Zobacz post
    Witamy w klubie, zdławiła się? Pewnie tak jakby zablokowała na drugim biegu i nie umiała zredukować za 1, a na 2 już brakowało mocy żeby nabrać prędkości?
    Rocznik , przebieg?
    https://www.forum.alfaholicy.org/sho...d.php?t=177777 takie coś?
    Dzięki za link do podobnej dyskusji. Tak, zdławiła się. Raz zrobiła tak podczas wyjazdu z myjni na wzniesieniu. Drugi raz teraz. Dodam może ciekawostkę, że obydwa przypadki zdarzyły się, gdy odpalałem Alfę szybko, bez czekania na zgaśnięcie wszystkich kontrolek. Tutaj film. Przy wjeździe na szerszą ulicę około 39 sekundy do 55. https://youtu.be/Oe-kgLxVtzI. Pomogło zmienienie na P i z powrotem na D. Rocznik 2018, przebieg 95 tysięcy. Pierwszy właściciel zmieniał sprzęgło na gwarancji po 35 tysiącach.
    Ostatnio edytowane przez woyopol ; 07-03-2024 o 00:45

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    Wodzisław Śl.
    Auto
    Giulietta Veloce 1.75 TCT
    Postów
    488

    Domyślnie

    Nie pociesze Cię... u mnie też tak było, teraz to już nawet gaśnie przy zatrzymaniu, chyba że manetka zredukuje z 2 na 1, a jak już tak mocno dławi że buda trzęsie to przełączam na N, wtedy wysprzegli.

    Z kolegą nahnah jesteśmy w kontakcie, ale jeszcze żadnego konkretu nie mamy.
    Znasz historie serwisowa dokładnie?
    Jakieś awarie na gwarancji lub poza? Np wyciek na połączeniu skrzynia-silnik
    Zalanie? Np wywalony płyn chłodniczy?
    Robi się z tego grupowy problem

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Bielsko-Biala
    Auto
    Alfa Giulietta Veloce - biała :-)
    Postów
    245

    Domyślnie

    W kwietniu jadę na adaptację tct do Cinka, to może coś na to poradzi. Na razie zdarzyło się tak dwukrotnie i zawsze, gdy odpalałem silnik bez czekania na zgaśnięcie kontrolek.
    Ale jeżeli Tobie gaśnie cały czas, to masz to na tyle powtarzalne, że dobre ASO powinno to ogarnąć. U mnie zlikwidowali ASO, które miało takie rzeczy w małym palcu i teraz muszę znaleźć innego speca. Liczę, że Cinek coś zaradzi. Nie jestem pewien, czy to na pewno TCT. Obstawiałbym raczej coś z przepustnicą, bo w 1,75 na trzecim biegu przy pełzaniu i wciśnięciu gazu normalnie auto daje radę. Z drugiej strony, kto wie, muszę to wina softu, który głupieje.
    W moim przypadku wiele wskazuje na to, że przy szybkim odpaleniu silnika jakaś procedura nie dochodzi do końca i auto/komputer dostaje błędne dane, które źle interpretuje.

    - - - Updated - - -

    Zaczynam też podejrzewać czy to nie jest czasami problem z Hill Holderem, który się włącza i za długi trzyma auto
    Ostatnio edytowane przez woyopol ; 07-03-2024 o 18:32

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    Wodzisław Śl.
    Auto
    Giulietta Veloce 1.75 TCT
    Postów
    488

    Domyślnie

    Powiem Ci tak...
    Hill Holder też podejrzewałem, ale gdy jeszcze objawy były takie jak u Ciebie, teraz jest coraz gorzej, bo auto przy np parkowaniu zgaśnie.
    Na trzecim biegu nie ma funkcji pelzania.
    U Cinka byłem m. in. Na wymianie oleju w skrzyni i mechatronice skrzyni razem z filtrem, potem konkretnie z tego powodu... oba przypadki była przeprowadzona kalibracja, problem jednak występował dalej. Dowiedziałem się przy okazji że tct to złom, najlepsze jest dsg i mam się przygotować na wymianę sprzęgła a i tak to pomoże tylko na chwilę...
    Zastanawiałbym się ewentualnie nad Lancia konsolidero z Górek Wielkich, wiem że jakieś tam doświadczenie przy tych skrzyniach już miał

    Napisz jeszcze co wiesz o awariach/naprawach robionych do tej pory. Z kolegą nahnah idziemy raczej w stronę elektryki a bardziej nawet elektroniki, niestety na razie bez efektu.

    Problem jest o tyle gorszy, że jak cokolwiek się zrobi to jest efekt na chwilę, a auto nie gaśnie zawsze, efektu nie można wywołać kiedy by się tego chciało
    Ostatnio edytowane przez DieselJTD ; 07-03-2024 o 19:27

  7. #7
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Bielsko-Biala
    Auto
    Alfa Giulietta Veloce - biała :-)
    Postów
    245

    Domyślnie

    Kolejny podejrzany, którego chyba nikt nie wymienił to map sensor. Na alfaowner ktoś pisał, że to mu wymienią w Aso. Nie pisał dalszych postów, więc albo dał wóz na złom, albo pomogło

  8. #8
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Bielsko-Biala
    Auto
    Alfa Giulietta Veloce - biała :-)
    Postów
    245

    Domyślnie

    A o pełzaniu mówiłem w kontekście po prostu wolnej jazdy oczywiście.

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    Wodzisław Śl.
    Auto
    Giulietta Veloce 1.75 TCT
    Postów
    488

    Domyślnie

    Najlepsze jest to że problem występuje tylko przy hamowaniu z drugiego biegu, jak zmieni na 3 albo zostanie na jedynce to problemu nie ma

  10. #10
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Bielsko-Biala
    Auto
    Alfa Giulietta Veloce - biała :-)
    Postów
    245

    Domyślnie

    Ale fakt po zastanowieniu największym podejrzanym jest jednak skrzynia, ostatecznie coś z przepustnicą. Sytuacji zaradziło przerzucenie z D na P i z powrotem na D. Gdyby to było coś z silnikiem, manewrowy z drążkiem nic raczej by nie dały.

Podobne wątki

  1. Dziwny kluczyk do AR 147
    Utworzone przez evica w dziale 147
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 18-07-2015, 13:10
  2. dziwny odgłos?
    Utworzone przez lukas1993 w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 05-06-2015, 23:12
  3. [155] 155 2.5 td dziwny dym
    Utworzone przez navc21 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 07-02-2012, 23:07
  4. Dziwny nawiew!!!
    Utworzone przez Roalek w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 03-12-2009, 18:59
  5. dziwny dzwięk
    Utworzone przez JTD w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 31-07-2009, 20:06

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory