Strona 36 z 37 PierwszyPierwszy ... 262728293031323334353637 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 351 do 360 z 368

Temat: Co jakiś czas zapala się 'vehicle protection system not available' oraz inne błędy

  1. #351
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    Grodzisk Mazowiecki
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 120 km
    Postów
    5

    Domyślnie

    Teddy a z kąd jesteś? Może pomogę komputerem

    Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

  2. #352
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2022
    Auto
    Alfa Romeo 159, 1.8mpi
    Postów
    14

    Domyślnie

    Dodam swoje dwa grosze, może komuś pomoże. Mi ten błąd pojawia się bardzo sporadycznie - może 3-4 razy od grudnia 2021. Z początku myślałem, że słaby akumulator, ale po wymianie na nowy (bo i tak miałem już do wymiany) nic nie zmieniło. Blokada kierownicy raczej nie jest problem, gdyż działa idealnie, a sam błąd pojawia się tylko podczas jazdy i po nim zawszę też wywala błąd hill holder. Dziś gdy mi się pojawił, od razu podważyłem pedał sprzęgła lekko do góry - błąd od razu zniknął. Więc myślę, że to albo ten czujnik, albo może ułamała mi się sprężyna pedału sprzęgła i go nie odbija do końca, bo w sumie niewciśnięte sprzęgło ma trochę luzu i jak się je ręką zacznie szturchać, to się lekko "kolibie", gdzię padał gazu i hamulca siedzą sztywnituko - chyba, że to taka specyfika - nie wiem
    Ostatnio edytowane przez Szum ; 07-07-2022 o 19:32

  3. #353
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 159 SW
    Postów
    50

    Domyślnie

    U mnie podobnie -sporadycznie pojawiają się błędy typu hill holder lub problem z kluczykiem. Też mam lekki luz na sprzęgle (przed wymianą i po wymianie sprzęgła) od zawsze. Dodam że zmieniłem czujnik sprzęgła i hamulca ale błędy czasem wracały. Podważenie pedału sprzęgła powoduje że błędy znikają - przynajmniej u mnie.

  4. #354
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Jeśli pedał sprzęgła nie odbija to końca to albo problem ze sprężyną (ale jak pęknie to ciężko nie zauważyć) lub trzpień czujnika jest zbyt głęboko i pedał sprzęgła nie jest w stanie go odpowiednio daleko popchnąć. Długość trzpienia można regulować.
    Jeśli problem jest po stronie czujnika, to można spróbować uruchomić silnik bez wciskania sprzęgła - normalnie przecież nie uda się silnika uruchomić.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  5. #355
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2016
    Auto
    Brera 2.4 Jtdm
    Postów
    20

    Domyślnie

    Witam Panowie. U mnie jest większy problem. Jakiś czas temu zaczął wyświetlać się ten komunikat ale dało się odpalić auto i jeździć. Przez blisko pięć miesięcy auto nie było używane. Po tym czasie włożyłem aku i o dziwo odpaliłem do strzału. Moja radość jednak nie trwała długo bo po przejechaniu kilku kilometrów poszedłem do sklepu i po powrocie do auta znowu wyskoczył komunikat, że system ochrony samochodu jest niedostępny. Po kilku próbach wyjecia i włożenia kluczyka auto odpaliło. Wróciłem do domu i koniec. Zgon. Cały czas wyświetla się komunikat o błędzie blokady. Auto na lawetę i do elektryka. Podmiana blokady i nic. Wyjęte urządzenia do rozruchu... tzn. Blokada, teg, sterownik silnika i body. Wszystko trafiło do firmy zajmującej się grupą Fiata. Wszystkie urządzenia sprawdzone i skonfigurowane. Po podłączeniu cały czas to samo. System protezione non disponibile. Wymiana całego kompletu na inny również nie pomaga. Czy miał ktoś takie objawy? Jakieś sugestie co może być przyczyną? Pozdrawiam i czekam na info. Dodam, że problem dotyczy Brery chociaż nick może sugerować co innego.

  6. #356
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    11 2010
    Auto
    była 156 1,8TS, jest 159 2,4 200 KM
    Postów
    353

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzegorz147 Zobacz post
    Podmiana blokady i nic [...] Wymiana całego kompletu na inny również nie pomaga
    Nie da sie przełozyć blokady kierownicy od innej Funi. To znaczy fizycznie sie da, ale to nie bedzie działać. Można wymienić obudowę i mechanikę, ale płytka z elektroniką należy do konkretnego pojazdu. Kup za 5 dych używkę z olx i zamień bebechy. Ale swoją płytkę zostaw
    Ostatnio edytowane przez jadzia ; 29-09-2022 o 10:57

  7. #357
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2016
    Auto
    Brera 2.4 Jtdm
    Postów
    20

    Domyślnie

    Cytat Napisał jadzia Zobacz post
    Nie da sie przełozyć blokady kierownicy od innej Funi. To znaczy fizycznie sie da, ale to nie bedzie działać. Można wymienić obudowę i mechanikę, ale płytka z elektroniką należy do konkretnego pojazdu. Kup za 5 dych używkę z olx i zamień bebechy. Ale swoją płytkę zostaw
    Podmieniony cały komplet. Body, blokada, sterownik i teg. Cały z jednego auta a mimo to ten sam problem. Dokładnie taki sam komunikat że system ochrony samochodu nie jest dostępny. Podmiana elektroniki w innej blokadzie też była testowana ale efekt taki sam.

  8. #358
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm
    Postów
    344

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzegorz147 Zobacz post
    Podmieniony cały komplet. Body, blokada, sterownik i teg. Cały z jednego auta a mimo to ten sam problem. Dokładnie taki sam komunikat że system ochrony samochodu nie jest dostępny. Podmiana elektroniki w innej blokadzie też była testowana ale efekt taki sam.

    Tu masz filmik. Gościu z Francji miał ten sam problem. Podmienił moduł i odpala. Niestety wszystko po francusku, ale dosyć dokładnie pokazane.

    https://www.youtube.com/watch?v=8Ssoj0WetRc&t=833s

    Ja nie wyciągam kluczyka ze stacyjki. Nie umiem się do tego zabrać. Ale błąd jak skasowałem to przy kluczyku na stałe nie wyskakuje.

  9. #359
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2016
    Auto
    Brera 2.4 Jtdm
    Postów
    20

    Domyślnie

    Dzięki za podpowiedzi. Szkoda , że po francusku ale myślę, że mój mechanior będzie wiedział o czy gościu mówi. Oglądałem filmik i faktycznie problem podobny. Mam nadzieję, że to pomoże bo już kończą nam się pomysły. Zaraz po próbie podmiany i polaryzacji napiszę o efektach.

  10. #360
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2016
    Auto
    Brera 2.4 Jtdm
    Postów
    20

    Domyślnie

    Tak jak obiecałem napiszę kilka słów po próbach.
    Może po kolei. Obejrzałem film przesłany przez Alfiego. Pojechałem do mechanika i zacząłem przekonywać go do sprawdzenia polaryzacji w blokadzie. Nie miał akurat czasu , więc sam rozkręciłem blokadę i zacząłem porównywać ale okazało się być dobrze. W pewnym momencie zauważyłem, że płytka, ta mała zielona , którą gościu na filmie przekłada u mnie jest wpięta w trzy gniazda a nie w cztery. Przełożyłem w odpowiednie miejsce i poskładałem wszystko w całość. Wymieniłem wszystkie elementy na moje tzn. blokadę, TAG-a,
    sterownik silnika i BSI. Podpiąłem aku i jakie było moje zdziwienie jak po wielu dniach prób, podmian, nerwów i stresu nagle moja Brusia ożyła... Teraz pozostaje poskładać wszystko i jeździć i próbować. Mam nadzieję, że już wszystko wróci do normy.
    Jeszcze raz dziękuję za podpowiedzi oraz link do filmu bez, którego nie rozebrałbym blokady, ponieważ przyjechała z warsztatu w ,którym była weryfikowana i konfigurowana do reszty urządzeń samochodu. Do głowy by mi nie przyszło, że ktoś źle wpiął płytkę. Nie wiem czy to mój mechanior, który naprawiał blokadę czy firma, która tą blokadę konfigurowała ale tego to już nigdy się nie dowiem. Dzięki

Podobne wątki

  1. [159] komenda „vehicle protection system not available
    Utworzone przez m1988k w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19-10-2015, 08:36
  2. [159] 'vehicle protection system not available' wina blokady kierownicy
    Utworzone przez alflg w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 05-12-2014, 22:06
  3. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27-02-2012, 18:49
  4. [156] TS - raz na jakiś czas nie odpala
    Utworzone przez zaviaseq w dziale 156
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 25-02-2012, 18:07
  5. [159] vehicle protection.......
    Utworzone przez sendiii w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 15-07-2011, 19:30

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory