Strona 37 z 50 PierwszyPierwszy ... 272829303132333435363738394041424344454647 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 361 do 370 z 497

Temat: Zaufany warsztat w Poznaniu

  1. #361
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Poznan/Wrzesnia
    Auto
    Była AR 159 2.0 JTDm, Byla AR 147 FL 1.6 TS 105KM Distinctive
    Postów
    313

    Domyślnie Zaufany warsztat w Poznaniu

    W tym tygodniu kontakotwalem sie Kotowiczem w sprawie bledu P0091 - czujnik cisnienia paliwa. Check engine na desce.
    Nawet udzielil informacji co moze byc potencjalna przyczyna (regulator cisnienia paliwa na listwie lub pompa wys. cisnienia), ale tez najpierw trzeba sie przejechac z podpietym kompem i zobaczec jak sie zachowuja parametry. Zawolal za to 200zl (+Vat w moim przypadku), a ze MESa mam i logi tez to narazie odpuszczam taki wydatek i pytam czy ktos bylby w stanie na podstawie logu ocenic potencjalna przyczyne i 1go podejrzanego.

    Blad mi wyskaczyl w sumie 4 razy, z czego dwa ostatnie sam specjalnie wywolalem. Dodam, ze nastapilo to po strojeniu przez TuneForce w ub. tygodniu. Niestety nie wylapali tego na hamowni po modzie.

    Temat poruszam tutaj, sa tez wykresy z hamowni

    http://www.forum.alfaholicy.org/tuni...ml#post1996600

    TuneForce wgra serie i za dwa tygodnie ponowne podejscie do strojenia.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  2. #362
    Użytkownik Świeżak Avatar ario
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    Stelvio Veloce Ti, Alfa Mito 1.4 8v (Mietek)+ Aprilia RSV1000 Tuono , XS400 bratstyle
    Postów
    129

    Domyślnie

    cześć, mam problem z falującymi obrotami na 2. i 3. biegu w zakresie 1500 - 2000 rpm. W Lesznie temat nie do ogarnięcia IMO więc może ktoś z Poznania godny polecenia?

    Przy okazji do sprawdzenia turbina, bo dwa razy 'zawiesiła' mi się przy ostrym przyspieszaniu (wejście w tryb awaryjny i spadek ciśnienia).

  3. #363
    Użytkownik Alfista Avatar zieloo007
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Była 156 1.9 jtd, jest Toyota Avensis t27 '18
    Postów
    4,144

    Domyślnie

    To poczytaj ostatnie 7 stron


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  4. #364
    Użytkownik Świeżak Avatar ario
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    Stelvio Veloce Ti, Alfa Mito 1.4 8v (Mietek)+ Aprilia RSV1000 Tuono , XS400 bratstyle
    Postów
    129

    Domyślnie

    Ten Maruniak, o którym piszecie to na ul. Lęborskiej?

    Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

  5. #365
    Użytkownik Alfista Avatar zieloo007
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Była 156 1.9 jtd, jest Toyota Avensis t27 '18
    Postów
    4,144

    Domyślnie

    Kotowicza bym sobie odpuścił. Ewentualnie jeszcze w Łęczycy Nagorski.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  6. #366
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Grigio Vesuvio 159 SW 1.9 JTDm 8V 2007 r.
    Postów
    235

    Domyślnie

    Cytat Napisał ario Zobacz post
    Ten Maruniak, o którym piszecie to na ul. Lęborskiej?

    Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka
    Ta :-)

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

  7. #367
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Spider 916, Brera 939, Peugeot 508
    Postów
    46

    Domyślnie

    Cytat Napisał zieloo007 Zobacz post
    Kotowicza bym sobie odpuścił. Ewentualnie jeszcze w Łęczycy Nagórski.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Powiem tak, popieram przedmówcę, u Kotowicza byłem w 2015 roku w momencie kiedy mój spider (silnik: TS) przestał ochoczo wkręcać się na obroty powyżej 4 tyś. (łapał zadyszkę), a że zbliżał się już czas na zmianę rozrządu, itd, to uznałem,że trzeba wszystko ogarnąć za jednym razem - wybór Padł na Pana Kotowicza, bo mam do niego dość blisko.


    Także podczas serwisowania się u niego wymieniałem rozrząd, wahacze przednie, filtr paliwa i ustawiałem geometrie.

    Co do rozrządu - został dobrze założony, ale Pan Kotowicz bez informowania mnie dokupił nową osłonę rozrządu, która została krzywo zamocowana (dodatkowe 110 zł),

    Wahacze przednie (miałem nowe, wcześniej zakupione TRW)- Niby wszystko okej, ale podczas ostatniego przeglądu u Nagórskiego, okazało się, że zostały za słabo przykręcone (a może przez półtora roku się poluźniły - kto wie),

    Filtr paliwa - błędna diagnoza Pana Kotowicza, winowajcą braku chęci wkręcania się na obroty była pompa paliwa w której pokruszyła się uszczelka i zatkała częściowo zawór zassysający paliwo - moja wina (jeździłem zazwyczaj z połową zbiornika). Pompę wymieniłem sam korzystając z rad kolegi mającego 156- zajęło mi to 30 minut,

    Geometria- zrobiona jak należy, ale podczas zakładania pręta uniemożliwiającego ruch kierownicy, Pan Kotowicz zaczepił go o mały głośnik w drzwiach kierowcy, co spowodowało,że podczas ustawiania geometrii zaczepy głośnika pękły i przy wyjeżdżaniu z warsztatu obudowa głośnika (maskownica) zleciała na dywanik.

    Czas wykonywania prac przedłużył się względem umówionego o dwa dni, za materiały i robociznę (rozrząd: cały zestaw+robocizna, filtr paliwa+jego zamontowanie, wymiana wahaczy + geometria).
    Kosztowało mnie to 3100 zł.,a przez serwisem deklarowana była natomiast kwota 2500-2600 zł.


    Niedawno byłem u Nagórskiego, z mniejszym zleceniem napraw: (nieokreślone stuki przy hamowaniu i przyspieszaniu, kiepskie przyspieszania + przegląd) - diagnozę+naprawę+przegląd wyceniono na 400-450 zł. Winowajcą była zużyta poduszka łapy silnika (początkowo był problem bo łapa wraz z poduszką nie jest już dostępna i trzeba było wyciągać i wciskać nową poduszkę) i źle dokręcona poduszka skrzyni biegów, przegląd zrobiony, a brak przyspieszania spowodowany był tym, że ktoś kiedyś w moim aucie przy filtrze powietrza źle dokręcił obejmę i uszczelnił to silikonem....silikon został zdrapany i założona została nowa obejma).

    Cena: 450 zł, odbiór w terminie, dodatkowo zostałem poinformowany co jest do wymiany ich zdaniem by autko jeździło lepiej.

    U Maruniaka jeszcze nie byłem.
    Ostatnio edytowane przez Lokus ; 24-08-2017 o 13:35

  8. #368
    Użytkownik Alfista Avatar zieloo007
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Była 156 1.9 jtd, jest Toyota Avensis t27 '18
    Postów
    4,144

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lokus Zobacz post
    Czas wykonywania prac przedłużył się względem umówionego o dwa dni, za materiały i robociznę (rozrząd: cały zestaw+robocizna, filtr paliwa+jego zamontowanie, wymiana wahaczy + geometria) kosztowały mnie 3100 zł., deklarowana była natomiast była kwota 2500-2600.
    Toż to złodziejstwo w biały dzień ! nawet 2500 to złodziejstwo.

  9. #369
    Użytkownik Świeżak Avatar Pawlos
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    BMW...
    Postów
    29

    Domyślnie

    Cześć,

    Zostałem posiadaczem Alfy 159, i mam w niej kilka tematów do ogarnięcia:

    -wymiana wahacza prawy przód(dół)
    -wymiana klocków oraz tarcz tylnych
    -jest słaby ręczny po jednej stronie(pol car gdzie auto było sprawdzane stawiał 50 % szans na konieczność wymiany zacisku)

    Generalnie, oprócz powyższych szukam kogoś komu regularne będę mógł zostawiać auto pod opiekę bez obaw. Tylko jakby ceny były ciut niższe niż Pol-Caru byłoby super

    Będę wdzięczny za podpowiedzi
    .

  10. #370
    Użytkownik Alfista Avatar zieloo007
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Była 156 1.9 jtd, jest Toyota Avensis t27 '18
    Postów
    4,144

    Domyślnie

    A 8 ostatnich stron to o czym było jak nie o mechanikach ????


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Podobne wątki

  1. Zaufany dealer w Poznaniu lub poza.
    Utworzone przez longmanpl w dziale Wielkopolskie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 15-06-2015, 16:15
  2. Wymiana rozrządu poszukiwany dobry ,zaufany warsztat Sanok-Krosno
    Utworzone przez daman w dziale Podkarpackie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 31-03-2015, 18:14
  3. Uwaga na warsztat AUTOPORT z Dąbrowskiego w Poznaniu.
    Utworzone przez mikolajpn w dziale Wielkopolskie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 22-01-2015, 14:35
  4. Zaufany sprzedawca felg
    Utworzone przez Danny101 w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-05-2013, 17:32
  5. [146] Najlepszy warsztat alfy w Poznaniu
    Utworzone przez mathewc w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 07-03-2009, 06:20

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory