Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Gdzie tankować w Poznaniu?

  1. #1
    Użytkownik Ogier Avatar K.O.
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Nareszcie 147 140CV :)
    Postów
    195

    Domyślnie Gdzie tankować w Poznaniu?

    Witam!

    Kilkanaście dni temu zanabyłem moją pierwszą Włoszkę z JTD. Z nią zapowiada się dłuższaa przygoda, w związku z czym chciałbym ją karmić jak najlepszym paliwem. I tu pytanie - gdzie najlepiej w Poznaniu tankować ropę? Słyszałem gdzieś, że Orlen ma nie najlepsze uszlachetniacze i najlepiej tankować na stacjach BP albo Shell. Wcześniej nie robiło mi to aż tak ogromnej różnicy, bo jeździłem autkiem z silnikiem benzynowym o konstrukcji pamiętającej chrzest Polski. Choć i tak zawsze unikałem stacji przy Auchan, czy innych podobnych wynalazków.

    Drugie pytanie - gdzie i jakie najlepiej kupić uszlachetniacze do paliwa?

    Jeśli taki temat już był, to proszę o jakiegoś linka a ten śmiało wykasować Przeszukałem kilka ostatnich stron+użyłem wyszukiwarki i takiej dyskusji nie znalazłem.

    Pozdrawiam, Karol

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar KHOT
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Panzergrau
    Postów
    1,309

    Domyślnie

    http://www.forum.alfaholicy.org/foru...y_pigulce.html - sam od ostatniego tankowania zalewam 2T. DPF-a brak, więc leję orlenowski różowy półsyntetyk: 250cm3 na pełen bak.

    Edit: wpadnij na zlot w tą sobotę, o 15 na morasku.

  3. #3
    Użytkownik Ogier Avatar K.O.
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Nareszcie 147 140CV :)
    Postów
    195

    Domyślnie

    Widziałem ten temat, ale jakoś niezbyt pewnie do tego podchodzę... Niby jakoś tam sprawdzone, opinie pozytywne, ale wolałbym dolewać coś, co zostało stworzone do wlewania do baków. Chyba że kilka doświadczonych w temacie osób, które przejechały na takim rozwiazaniu kilkadziesiąt tysięcy kilometrów powie mi, żebym tego spróbował

    Co do Moraska - dzięki za zaproszenie. Chciałem wlecieć, ale niestety mam zajęcia od rana do wieczora. Chyba że zrobię sobie małą przerwę:] Jeszcze zobaczymy.

  4. #4
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar barat
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Czerniejewo/Września/Gniezno i czasem Konin
    Auto
    Była [A147 1.9JTD 115KM], jest [E39 530i 231KM]
    Postów
    402

    Domyślnie

    Ja w Poznaniu nigdy nie miałem problemu z Lotosem na AWF. Na shell na Dębinie (koło Lidla, blisko wjazdu na A2) też było ok.
    @ Mój ALF

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar KHOT
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Panzergrau
    Postów
    1,309

    Domyślnie

    Mnie przekonało przerobienie od deski do deski podlinkowanego u nas tematu na forum avensis, plus temat z niemieckiego forum (kaleczony google translatorem), gdzie to stosują już od paru lat z bardzo dobrym skutkiem. A tankuję na orlenach: raz, że przy moim przebiegu nabiję sobie przy okazji trochę w programie lojalnościowym, dwa, że w tym tygodniu dostałem kartę zniżkową, trzy: mam po drodze.

  6. #6
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Maru93
    Dołączył
    08 2011
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo gt www.forum.alfaholicy.org/nasze_belle/56906-alfa_romeo_gt_1_9_jtd_150km-9.html
    Postów
    400

    Domyślnie

    ja tylko na BP jednym z powodów jest to, że mam blisko ;D, no i też nigdy nie miałem problemów. Dodatkowo leje uszlachetniacz do paliwa castrola

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar Glovash
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    CSW w PO
    Auto
    Clio IV GT, A4 B8, Leon
    Postów
    513

    Domyślnie

    ja już na temat paliw wypowiadałem się x razy na różnych forach, jako że z branżą paliwową byłem związany przez kilka lat i znam temat nieco od kuchni...

    Gdzie tankować... ?? tam gdzie masz blisko sprawdzoną stację...
    To czy jest szyld BP, Shell, Orlen czy Lotos ma trochę mniejsze znaczenie... i tak paliwo jest zazwyczaj z tej samej naftobazy..
    Różnice mogą być ewentualnie między poszczególnymi dostawami paliw.
    Są pewne składniki, które wpływają na jakość i kolor paliwa w zależności od ewentualnych zamówień sieci..
    Np. Orlen`owski przydział ma największą ilość bioestrów... kiedyś, kiedy mogło być ich 5 % bardzo często widziałem paliwa (orlenu), które miały po 9-10 % bio.. Chyba w ubiegłym roku jeszcze podnieśli możliwość stosowania bioestrów, stąd EKO ON na Orlenie moje auta nie widzą...
    ... z resztą po jednej trefnej dostawie z Orlenu pod 100 km moje turbo się tak zawaliło sadzą/brudem, że auto wpadło w tryb awaryjny i nie obyło się bez czyszczenia.

    Im bardziej niebiesko-zielony kolor, tym paliwo "czystsze" , jednak nieco bardziej "syntetyczne"
    Z moich wiadomości , najbardziej " syntetyczny " skład paliwa ma BP - czyli dodają najwięcej uszlachetniaczy , które jednocześnie podwyższają jego suchość, która negatywnie wpływa na układ wtryskowy..

    Swoją Alfę JDT CR , a później Golfa TDI PD tankowałem tam gdzie ciężarówki.. Najczęściej stacje "no name" obsługujące firmy... Po kilku tankowaniach ciężarówki wiedziałem czy warto, czy nie warto tankować osobówki.
    Co 2-3 tankowanie dolewałem dodatków uszlachetniających/do czyszczenia wtrysków, jednak od pewnego czasu stosuję ich coraz mniej.
    Przed zimą kumpel kupił nam zapas uszlachetniacza Keen-Flo. W zeszłym sezonie laliśmy SKYDD`a..
    Wcześniej często kupowałem dodatek Shell`a w MAKRO - bo był w miarę przystępny cenowo ( ok 7 zł )
    Teraz mniej tego używam po rozmowie z kolegą z ASO BMW...

    Co do Poznania...
    Mam kumpa który swoją Ibizę FR (PD) tankuje od 100 tys.km na Auchanie i .. nigdy nie miał problemów.
    Ja najczęściej korzystam z 4 stacji - Shell Solidarności, Shell Obornickie, Statoil Lechicka/Wojciechowskiego, i ... 1-2-3 Wieża RTV
    Auto zawsze tankuję na full, większych różnic nie widzę - auto na każdym paliwie równo zostawia kłęby dymu ;P
    ale... "Diesel musi dymić - jest dym jest moc"

  8. #8
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Maru93
    Dołączył
    08 2011
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo gt www.forum.alfaholicy.org/nasze_belle/56906-alfa_romeo_gt_1_9_jtd_150km-9.html
    Postów
    400

    Domyślnie

    Ja od 25tys tankuje na lechickiej (bp) plus uszachetniacz i nie mialem nigdy problemu ani latem ani zima

  9. #9
    Użytkownik Ogier Avatar K.O.
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Nareszcie 147 140CV :)
    Postów
    195

    Domyślnie

    A kolega z ASO BMW co o uszlachetniaczach powiedział? Kurde, co człowiek, to inne zdanie na ich temat. Jak żyć...
    Sprawdzonej stacji żadnej nie mam, bo tak jak wspomniałem wcześniej silnik w moim poprzednim aucie miał super nieskomplikowaną konstrukcję oraz niewielką moc i żadnej różnicy właściwie nie odczuwałem po tankowaniu na różnych stacjach. Jedyny raz, kiedy zauważyłem różnicę w spalaniu i w chętniejszej pracy silnika - i to sporą - to po zatankowaniu na niemieckiej stacji. W Polsce wszędzie to samo. Poza tym była to bezołowiowa, a nie ON, więc tego tematu nie mam w ogóle przerobionego.

    Czyli coś jednak prawdy było w tym zdaniu o orlenie. Chyba pozostanę przy shellu i bp w takim razie.
    Ostatnio edytowane przez K.O. ; 24-03-2013 o 16:50

Podobne wątki

  1. Gdzie na kanał w Poznaniu
    Utworzone przez Yannkes w dziale Wielkopolskie
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 29-12-2021, 03:31
  2. [159] Gdzie tankować
    Utworzone przez matnorge w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 03-09-2015, 06:49
  3. Gdzie tankować/nie tankować w Łodzi?
    Utworzone przez adi.ldz w dziale Łódzkie
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 20-02-2014, 16:07
  4. rozrzad - gdzie w Poznaniu?? i za ile?
    Utworzone przez vivi w dziale Wielkopolskie
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 09-09-2013, 17:10
  5. Gdzie tankować gaz?
    Utworzone przez ozzy w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 28-08-2010, 00:17

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory