Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Temat: Silnik zgasl podczas jazdy blad p0340 oraz p0571

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    AR 156 2.0TS 150KM euro3 LPG BRC sekwencja
    Postów
    43

    Domyślnie Silnik zgasl podczas jazdy blad p0340 oraz p0571

    Witam,

    Prosze o poradę, a mianowicie: dzisiaj podczas jazdy, wyskoczyl check engine a zaraz po tym silnik zgasl. Chcialem ponownie uruchomic silnik jednak rozrusznik kreci ale brak rozruchu silnika (efekt uszkodzonego "bendixa"). Podlączyłem FES i sprawdzilem bledy (jak w temacie) p0340 czujnik fazy brak sygnalu oraz p0571 nieprawidlowy sygnal.
    Sprawdzilem podczas rozruchu - pasek rozrzadu stoi w miejscu (widze w szparze pomiedzy oslonami paska rozrzadu), odkrecilem korek wlewu oleju, walki tez stoja w miejscu. Jest możliwość aby uszkodzony czujnik nie "pozwalal" uruchomic silnika? Czy to jednak zerwany pasek?

    Prosze o informacje, myśle ze czesc odwiedzajaca forum miala doczynienia z taka sytuacja.

    Pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar andcis3
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    Węgliska k.łańcuta
    Auto
    alfa romeo 156 TS 1,8 16V 144 KM/alfa romeo 146 TS 1,4 16V/alfa romeo 147 TS 1,6 16V
    Postów
    55

    Domyślnie

    Jak zapalił się check to trzasło coś w silniku?czy jak kręciłeś rozrusznikiem to wał korbowy się kręci?

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar Andy1970
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Płaza/Chrzanów/Małopolska
    Auto
    164 V6
    Postów
    696

    Domyślnie

    Z tego wynika , że pasek rozrządu ebnął albo ścięło klina wale korbowym i wał się obraca ale pasek już nie. Tak czy siak silnik do remontu.
    AR 164 3.0 V6 Super 200 KM 1995 http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...12v_super.html - ciągle w odbudowie
    AR 156 2.5 V6 - sprzedam części
    AR 164 3.0 V6 - sprzedam części

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    AR 156 2.0TS 150KM euro3 LPG BRC sekwencja
    Postów
    43

    Domyślnie

    Nie slyszalem aby cos trzaslo, chodz mialem wlaczona muzyke, jak krecilem rozrusznikiem wal korbowy sie nie krecil.

    - - - Updated - - -

    Na pasku przejezdzilem 61 tys i mialem go wymienic za niecale 2 tys wraz z olejem... ehhhh szkoda ....

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar andcis3
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    Węgliska k.łańcuta
    Auto
    alfa romeo 156 TS 1,8 16V 144 KM/alfa romeo 146 TS 1,4 16V/alfa romeo 147 TS 1,6 16V
    Postów
    55

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andy1970 Zobacz post
    Z tego wynika , że pasek rozrządu ebnął albo ścięło klina wale korbowym i wał się obraca ale pasek już nie. Tak czy siak silnik do remontu.
    Tak jak kolega Andy pisze zerwany pasek rozrządu lub ścięty klin na wale,silnik do remontu

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    AR 156 2.0TS 150KM euro3 LPG BRC sekwencja
    Postów
    43

    Domyślnie

    Cytat Napisał andcis3 Zobacz post
    Tak jak kolega Andy pisze zerwany pasek rozrządu lub ścięty klin na wale,silnik do remontu
    Jeszcze zyje nadzieja ze to moze nie rozrzad... podobne objawy mialem jak padl czujnik polozenia walu korbowego - na cieplym nie odpalal... wtedy tez rozrusznik nie przenosil obrotu na kolo zamachowe - slizgal sie...

    Jezeli jednak to pasek to powiem NIE KUPUJCIE CZESCI Z "GORNYCH POLEK", pasek continental contitech ct877, rolka plus napinacz SKF...balans tez conitetch ehhhh

    jutro jak sie uda zaciagne niunie do znajomego mechanika...

    Jezeli bedzie do remontu to chyba dam sobie spokoj - sprzedam w takim stanie jak jest i kupie nowszy model tylko na dieslu...

    Pozdrawiam

  7. #7
    Użytkownik Fachowiec Avatar slavol
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Chodzież
    Auto
    Ford
    Postów
    2,191

    Domyślnie

    Cytat Napisał m0rf Zobacz post
    podobne objawy mialem jak padl czujnik polozenia walu korbowego - na cieplym nie odpalal... wtedy tez rozrusznik nie przenosil obrotu na kolo
    Nie ma to ze sobą żadnej korelacji, niestety.
    Mustang 2012 3.7 V6 , na razie musi wystarczyć...

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    AR 156 2.0TS 150KM euro3 LPG BRC sekwencja
    Postów
    43

    Domyślnie

    Cytat Napisał slavol Zobacz post
    Nie ma to ze sobą żadnej korelacji, niestety.
    Masz racje, jednak mysle ze po zerwaniu paska slychac bylo by przez jakis czas dziwne odlgosy stuki itp u mnie cisza, druga sprawa tego nie napisalem jakis czas temu wymienilem drugi raz z rzedu sonde lambde blad p0150 ta przed katalizatorem glownym, po lewej stronie od kierowcy - silnik na wolnych drzal, teraz chyba juz po fakcie rozczytuje sie na rozne tematy zwiazane po niekad z moim silnikiem. ehhh

    Na dzien dzisiajeszy zyje nadzieja gdyz to mi pozstaje, mialem ta niunie ponad siedem lat, dbalem o nia bardzo, olej co 10tys, czesci tylko oryginal (mysle o elementach silnika sondy przeplywki czujniki bosch ngk) az serce lamie, jezdzilem nia duzo chorwacja wlochy, silnik rewelacja odpalal jak zapalka, kopytko jak na swoj wiek rewelka, ani razu mnie nie zawiodla - do wczoraj... raz a porzadnie ehhhh

    Jezeli bedzie remont mysle nie robic tylko sprzedac na czesci i kupic nowa tzn rocznik 2004/05 dieselek w kombiku... moze za jakis czas bede sie pytal jaki silnik polecacie badz czy macie do sprzedania zadbana bele z w/w parametrami ehhhh ... serce lamie...

    Pozdrawiam

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2013
    Auto
    156 1,9 jtdm 140 KM 2004
    Postów
    35

    Domyślnie

    Cytat Napisał m0rf Zobacz post
    Masz racje, jednak mysle ze po zerwaniu paska slychac bylo by przez jakis czas dziwne odlgosy stuki itp u mnie cisza, druga sprawa tego nie napisalem jakis czas temu wymienilem drugi raz z rzedu sonde lambde blad p0150 ta przed katalizatorem glownym, po lewej stronie od kierowcy - silnik na wolnych drzal, teraz chyba juz po fakcie rozczytuje sie na rozne tematy zwiazane po niekad z moim silnikiem. ehhh

    Na dzien dzisiajeszy zyje nadzieja gdyz to mi pozstaje, mialem ta niunie ponad siedem lat, dbalem o nia bardzo, olej co 10tys, czesci tylko oryginal (mysle o elementach silnika sondy przeplywki czujniki bosch ngk) az serce lamie, jezdzilem nia duzo chorwacja wlochy, silnik rewelacja odpalal jak zapalka, kopytko jak na swoj wiek rewelka, ani razu mnie nie zawiodla - do wczoraj... raz a porzadnie ehhhh

    Jezeli bedzie remont mysle nie robic tylko sprzedac na czesci i kupic nowa tzn rocznik 2004/05 dieselek w kombiku... moze za jakis czas bede sie pytal jaki silnik polecacie badz czy macie do sprzedania zadbana bele z w/w parametrami ehhhh ... serce lamie...

    Pozdrawiam
    No nie życzę Ci tego, żebys musiał się pozbywać Alfy, ale żeby Cie jakos lekko pocieszyć to musze powiedzieć, że plany masz dobre Rocznik 04/05 i silnik 1,9 140 KM idealna opcja jak znajdziesz zadbany. Mam taki obecnie, komputerowe spalanie na trasie przy predkosciach 120-140 to jakies 5 litrów. Elastyczny, 6 biegów. Wiem, że mógłbym go zamienić jedynie na wersje 150 km z 2005 roku

  10. #10
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar drift-r
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Szczecin/Łódź (czasem)
    Auto
    AR 147 1.6TS Distinctive 2001
    Postów
    6,807

    Domyślnie

    Cytat Napisał m0rf Zobacz post
    jednak mysle ze po zerwaniu paska slychac bylo by przez jakis czas dziwne odlgosy stuki itp
    Nic nie musisz słyszeć. U mnie po zerwaniu paska auto zgasło i tyle.


    A co do planowanej wymiany za 2tys.... Ja miałem jechać we wtorek lub środę a pasek pękł w poniedziałek.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 06-09-2017, 18:08
  2. Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 01-03-2014, 01:45
  3. Silnik gaśnie podczas jazdy :(
    Utworzone przez singbad w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 05-05-2012, 21:02
  4. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 30-01-2012, 09:33
  5. Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 19-10-2010, 05:31

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory