Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Stuki przy gwałtownym puszczeniu sprzęgła na lewej półosi. luzy na półosi? Krzyzak?

  1. #1
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Pawlus873
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Okolice Zamościa
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 150km
    Postów
    144

    Post Stuki przy gwałtownym puszczeniu sprzęgła na lewej półosi. luzy na półosi? Krzyzak?

    Witam!!! mam problem dotyczący mojej Alfy 166 2.4JTDM 20v 2004r.

    A mianowicie problem polega na tym ze gdy gwałtownie puszczę sprzęgło to słyszalne są stuki na lewej półosi od strony kierowcy;/;/ Poduszki niby ok.
    Niedawno zdiagnozowalem dosyc duze luzy na lewej półosi poprzez ruszanie nią reką przód -tył tak jakby byl juz na wykonczeniu krzyzak ktory jest umieszoczy w kielichu;/;/ do tego dochodza chwilowe wibracje przy gwaltownym przyspieszaniu. Jakieś sugestie?????? Miał ktos kiedys taki przypadek???? Proszę o odp. Z gory dziekuje i Pozdrawiam Alfocholików

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar land
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Cisów, Mataro
    Auto
    AR 166 2.4 JTD 20v 175km
    Postów
    79

    Domyślnie

    Jaki duży jest ten luz, czy rusza się też cały kielich? W mojej alfie luz poprzeczny na kielichu to 6-8 mm. Słychać też stukanie na nierównościach jezdni przy małej prędkości. Jeśli szarpie budą przy rozpędzaniu to musisz zmienić krzyżak przegubu i powinno się uspokoić. Jeśli masz duży luz kielicha, to masz duży problem, tak jak ja. Brak fachowców do regulacji luzów łożysk mechanizmu różnicowego:-(.

  3. #3
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Pawlus873
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Okolice Zamościa
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 150km
    Postów
    144

    Domyślnie

    Jesli chodzi o luz Samego Kielicha to poprzecznego luzu nie ma tylko posuwisty jest luz bo on sobie chodzi po frezach od segiera do segiera. na boki luzow nie ma sztywno ale to chyba tak ma byc? Teraz pytanie jezeli miałbym wymienic sam krzyzak to czy i Kielich bedzie do wymiany bo chyba w mojej sytuacji w kielichu sie rowki obrabily i zalecja wymiane kielicha i krzyzaka? Jak myślicie zeby bylo dobrze??? A czy te drgania calą buda mogą byc spowodowane rowniez wyekspleaowaną dwumasą? niby z dwumasa sie nic nie dzieje nie chrupocze przy przyspieszaniu z wyzszego biegu i przy gaszeniu nic nie slychac? Cięzko cokolwiek bez rozbiorki zdiagnozowac;/;/ Obecnie jestem za granica autem po kupnie auta zrobilem 3tys km i nic nowego co moglo by pasc sie nie dzieje objawy jakie były takie sa nadal. Jakies sugestie??????????

  4. #4
    Użytkownik Fachowiec Avatar pampik
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    była - AR 166 2.4 JTD / 159 1.9 JTDm 16V 07r - jest 159 2.4 210 :)
    Postów
    2,177

  5. #5
    bmcmateusz
    Gość

    Domyślnie

    posiadam kompletną pół ośkę z nowym przegubem wewnętrznym od 3,0 v6 automat kontakt 889 300 120 Pozdrawiam

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar land
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Cisów, Mataro
    Auto
    AR 166 2.4 JTD 20v 175km
    Postów
    79

    Domyślnie

    Kielich nie powinien się ruszać osiowo, dlatego sam przegub ma taką konstrukcję aby zapewnić ruch osiowy. Jeśli jest zablokowane któreś łożysko krzyżaka to w miarę ruchu półosi będzie szarpać całym kielichem. Wynika z tego, że musisz pilnie rozebrać ten przegub i ocenić stan kielicha i krzyżaka. Wymiana krzyżaka raczej załatwi sprawę. Pozdro...

  7. #7
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Pawlus873
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Okolice Zamościa
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 150km
    Postów
    144

    Domyślnie

    Problem rozwiązany! Winny był przegób, krzyżak, i kielich wymiana na nowe i gra wszystko kosztowalo mnie 650zl bez robocizny bo sam sobie robilem dzięki za podstawowe info POzdro

Podobne wątki

  1. Uszczelniacz lewej półosi od strony kierowcy-jak wymienić
    Utworzone przez maxiking w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12-11-2014, 18:31
  2. [145] JTD łożysko lewej (kierowca) półosi w skrzyni biegów
    Utworzone przez diretisima w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 10-02-2013, 20:09
  3. [145] Tłumik drgań lewej półosi?
    Utworzone przez kezsats w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 14-12-2012, 18:48
  4. Demontaż półosi lewej 1.9 JTD 16V
    Utworzone przez Keeperek w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 22-02-2010, 00:11

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory