Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Temat: GTA - stabilizator

  1. #1
    Alfor.GTA
    Gość

    Domyślnie GTA - stabilizator

    Mam do wymiany stabilizator - elementy gumowe . I tu niespodzianka ASO twierdzi ze wymienic nalezy cały element gdyż nie wymienia się gum oraz stabilizator jest wykonany z rury o większej średnicy niż jest to w zwykłej 156 i sa to inne gumy. Koszty jak to w ASO ... beton w negocjacjach itd. a w zamian dostaniesz odpowiedz "... kupują sobie takie fury a nie stac ich na wymianę stabilizatora ... " a wg mnie to nie sztuka być frajerem i za wszystko płacić bez sensu.
    Na forum widzialem ze podejmowane były takie wyzwania i wystasrczyło wymienic gume przez wczesnijejsze jej wydłubanie itp Czy faktycznie racje ma ASO i nalezy wymienic cały stabilizator z gumami czy tez operacja "rozłupania" zacisków ów gum na dłuższą metę ma sens.

  2. #2
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie

    Da się to zrobić, ale gumy trzeba dobrać po wymiarze. Faktycznie w GTA jest inny niż w zwykłej, ale zrobić się da. Ja bym proponował poszukać poliuretanów w miejsce oryginalnych gum.
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar andro34
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Płońsk-holandia
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,9 JTD 2005r i AR 147 JTDm 2005r.
    Postów
    1,235

    Domyślnie

    w katalogu części fabrycznych nie występują oddzielnie same gumy z obejmami,jest kompletna część czyli drążek reakcyjny z gumami i zaprasowanymi na nich obejmami.

    tak to wygląda w serwisach niestety...


    moja druga ulubienica...

  4. #4
    Alfor.GTA
    Gość

    Domyślnie

    pomysł jest interesujący ale nie wiem czy będe miał tyle czasu - jakoś mozna okreslic trwałość gum vs poliuretan - czy gra jest naprawde warta świeczki ?

  5. #5
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Wawa
    Postów
    399

    Domyślnie

    Jak najbardziej. Ja wszedzie pcham oliyretan gdzie sie da. i jest wieczny spokoik
    Pomierz srednice gumki szerokosc itp. zadzwon do pana z carchardu albo innej firmy (pelno sie ich porobilo) co to robi i ci dorobia na telefon
    Poliuretany to takie zabawki ktre pomagaja zapmniec sie co to wybite gumy.
    159-270/505 /Ghibli 2.8 Bi-Turbo 381km/156 2.4 Grafittowy klekot 180/380 /AR 156 3.2GTA Rozbita

  6. #6
    patryk520
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał chunkpunk Zobacz post
    Jak najbardziej. Ja wszedzie pcham oliyretan gdzie sie da. i jest wieczny spokoik
    Pomierz srednice gumki szerokosc itp. zadzwon do pana z carchardu albo innej firmy (pelno sie ich porobilo) co to robi i ci dorobia na telefon
    Poliuretany to takie zabawki ktre pomagaja zapmniec sie co to wybite gumy.
    A masz może poliuretan z tyłu w 156? Przymierzam się do założenia na tył i chce kupić od tego gościa. Jak to się spisuje? Na przednich górnych wahaczach trzeszczało jak cholera

  7. #7
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Wawa
    Postów
    399

    Domyślnie

    Cytat Napisał patryk520 Zobacz post
    A masz może poliuretan z tyłu w 156? Przymierzam się do założenia na tył i chce kupić od tego gościa. Jak to się spisuje? Na przednich górnych wahaczach trzeszczało jak cholera

    Dobrze sie spisuje nie puka stuka skacze zrobilem 70 tys na tym zwiasie bez niczego itera kolega jezdzi dalej bez wymiany
    Smar miedziany i nie piszczy
    30 pln sztuka kosztuje u carcharda ,na stronie ma tylko czesc mi przyslal w pdfie oferte na cale zawieszenie a zalewalem u niego dodatkowo poduszke pod skrzynie i lewa od silnika
    159-270/505 /Ghibli 2.8 Bi-Turbo 381km/156 2.4 Grafittowy klekot 180/380 /AR 156 3.2GTA Rozbita

  8. #8
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar kubacik
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Olkusz
    Auto
    Jest 156 JTD 16 V SW i 2.5 V6 SW była Berlina 156 2.5 V6
    Postów
    235

    Domyślnie

    witam
    a ja niestety nie mam dobrego doświadczeni z wymianą samych gum. wymieniłem same w tylnym stbilizatorze i niestety po 10 tys. wysypały się na nowo. problem chyba jest w tym, że fbrycznie gumy są wulkanizowane na stabilizatorze, jak tylko zrobi się lekki luz to potem wybijają się w tempie geometrycznym tzn coraz szybciej. Ciekwe, czy poliuretan wytrzyma dłużej?
    Pozdrawiam

  9. #9
    Alfor.GTA
    Gość

    Domyślnie

    Nie udało mi sie w tak krótkim czasie załatwic poliuretanu wiec poszły gumy, ale to co na 100% działa to wystarczy rozłupic obejmy gum i mozna zaoszczedzic 500 zł jak to w przypadku stabilizatora do GTA jest w ASO.

  10. #10
    irkii
    Gość

    Domyślnie

    dokładnie też miałem pisać że tylko gumy ..
    a ci w ASO to się znają jak zazwyczaj jak takie zwierzę na gwiazdach.
    Wystarczy tylko odpowiedzieć sobie na pytanie czy prócz Twojego robili jeszcze jakieś GTA...

    a poza tym jestem zdania że nikt dzisiaj prócz samego ciebie nie zrobi ci auta "tak jak dla siebie" tylko na godziny...

Podobne wątki

  1. Stabilizator
    Utworzone przez ardexter w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 02-12-2015, 13:29
  2. stabilizator
    Utworzone przez beziorek w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 04-10-2011, 13:07
  3. Stabilizator
    Utworzone przez marcu_marcin w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 30-11-2009, 10:24
  4. Stabilizator
    Utworzone przez Ducrider w dziale Hamulce i zawieszenie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 30-03-2009, 13:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory