Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: [Crosswagon] Trzesie całą budą przy prędkości ponad 70km/h

  1. #1
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar TSparrow
    Dołączył
    11 2016
    Auto
    Alfa Romeo 156/Crosswagon 1.9 JTD 150KM
    Postów
    108

    Domyślnie [Crosswagon] Trzesie całą budą przy prędkości ponad 70km/h

    Siema,

    i o to moja Alfetta (4x4) ma pierwszego focha. Otóż, przy prędkości ponad 70km/h trzęsie całą budą. I mam odczucie takie, że jest to przeniesienie napędu... bo tak trzęsie pod kuperkiem, jak by coś się obracało do okoła i w rytm tego trzęsie budą... Wiem ze mam do naprawy w niej hmm, łape mostu, dokładniej tuleje na niej musze wymienić, ale jakoś nie chce mi sie wierzyć że to jest bezpośrednio przyczyną tego trzęsienia.

    Macie jakieś pomysły? Bronq?

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Annik
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Łomża
    Auto
    Giulietta1.4-TRB-170CV-CF5-DISTINTIVE
    Postów
    317

    Domyślnie

    Przyczyn może być kilka. Sprawdź w pierwszej kolejności podporę wału (łożysko, guma) oraz przeguby wewnętrzne.
    DF
    Była 147 JTDm 1.9 Distinctive 2005
    Była 159 JTDm 2.4 SW Q-tr TI 2007
    Jest Alfa Giulietta 1.4-TRB-170CV-CF5-DISTINTIVE x 2

  3. #3
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar TSparrow
    Dołączył
    11 2016
    Auto
    Alfa Romeo 156/Crosswagon 1.9 JTD 150KM
    Postów
    108

    Domyślnie

    Podpora wału z tego co wiem była robiona na "sposób" na klej na szyb. Może i to popuściło i zrobiło sie nie ciekawie... We wtorek mam delegacje, wiec cóż, pojade polskim busem A autko w między czasie mam nadzieje zostanie naprawione...

    I tak już zapytam z góry, bo przeglądam forum, i zawsze jest taki sam tekst: "czy ktoś zna dobry warsztat który naprawi wał, chodzi o wymiane przedniej podpory wału", odpowiedzi są takie "ktoś coś gdzieś robił", "no, w bielsku jest ktoś", "ktoś gdzieś tam jest co sie zna, ale namiaru nie mam" Może ktoś ma konkretnie na śląsku godny polecenia zakład?
    Ostatnio edytowane przez TSparrow ; 06-01-2017 o 02:33

  4. #4
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar TSparrow
    Dołączył
    11 2016
    Auto
    Alfa Romeo 156/Crosswagon 1.9 JTD 150KM
    Postów
    108

    Domyślnie

    Nowy trop. Reczny mi sie zapiekl tak cos dziwnego czulem jak opuszczalem go, jak by do konca nie chcial zejsc. Po przejechaniu kilku km sprawdzilem tarcze, i sparzylem sie na tylnej prawej. Tak mysle moze to jest przycYna. Jeszcze dopompowalem opony i teraz trzesie przy 110 Juz w warsztacie, mam nadzieje ze to zapieczony tloczek, wiec i klocki pewnie nowe bedzie trzeba wsadzic bo z 100km tak przejezdzilem

    Wysłane z mojego CHM-U01 przy użyciu Tapatalka

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar koskar
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    WL // GA
    Auto
    Alfa Romeo 156 Berlina 2.0 T.S. 1999r., Renault Clio III Ph2 1.2 2010r.
    Postów
    1,782

    Domyślnie

    Generalnie w Alfach ręcznego w zimę się nie używa

  6. #6
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar TSparrow
    Dołączył
    11 2016
    Auto
    Alfa Romeo 156/Crosswagon 1.9 JTD 150KM
    Postów
    108

    Domyślnie

    Powinni to uwzglednic w instrukcji

    Wysłane z mojego CHM-U01 przy użyciu Tapatalka

  7. #7
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar TSparrow
    Dołączył
    11 2016
    Auto
    Alfa Romeo 156/Crosswagon 1.9 JTD 150KM
    Postów
    108

    Domyślnie

    No i jest rozwiazanie

    Mechanik wymienił mi tylne klocki + tarcze (nadawały sie już) + linki od ręcznego. Ponadto, jak mi zapiekł sie jeden od ręcznego, cała felga po przyjechaniu do domu była mega gorąca, stopił się śnieg na który najechałem i od strony środka felgi, było mega dużo lodu którego nie widziałem... i wydaje mi się że to była główna przyczyna trzęsienia + oczywiście te tarcze, które miały 8mm grubości. Tą wiadomość zostawiam dla potomnych, bo nawet przez takie małe rzeczy, o których bym nie pomyślą że mają wpływ na drgania samochodu od jakiś prędkości, a jednak mają

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Złoty
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Jaworzynka
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD Q4 SW DISTINCTIVE
    Postów
    520

    Domyślnie

    Podporę wału robiłem tu -> https://r-service.pl/
    ok 600zł teraz chyba kosztuje.

    Jeżeli chodzi o drgania to na 100% był to lód zalegający na feldze. Mam tak samo od miesiąca, bo codziennie prawie przejeżdżam przez zaspy i śnieg w felgi wchodzi. Odważniki na felgach mają po kilka gram więc taki kawał lodu raczej będzie odczuwalny. Jeśli wał wpadłby ci w wibracje przy 110, to zaraz byś poznał.. Miałem tak niedawno i miałem wrażenie, że chce mi budę rozsadzić.

    Kolejna sprawa. Linki ręcznego. Gdzie kupował je ten mechanik? Ja walczę z tematem od 3 lat i co roku musiałem wymieniać, bo niestety o ile lewa standardowa jest ok,to prawa jest za krótka i łamie się przy zacisku (inaczej wyprofilowany zbiornik paliwa pod którym musi przejść). Możesz nawet zimy na nieoryginalnych nie przejechać. J zamówiłem w końcu oryginały i się okaże czy było warto


  9. #9
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar TSparrow
    Dołączył
    11 2016
    Auto
    Alfa Romeo 156/Crosswagon 1.9 JTD 150KM
    Postów
    108

    Domyślnie

    Dzieki za kontakt do R-Service, już do nich dzwoniłem kilka dni temu i dumę wyczułem w ich głosie że właśnie Crosswagony do nich z dalszych okolic jeżdżą Ale narazie nie ma potrzeby (tfu, tfu)

    Wiesz co, nie wiem czy się dobrze wyraziłem. On kupował za 40zł kołnierze (?) od sztuki, w których była linka. Były popękane, wpadała woda, zamarzała no i hamulec jak był zaciągniety tak był i po opuszczeniu hamulca ręcznego Linki nie wymienial, sory za niedokładność.

  10. #10
    Moderator Znawca Avatar Teddy84
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Legnica
    Auto
    156 2.0 Turbo/Giulietta 1.4TCT MY'16
    Postów
    1,284

    Domyślnie

    Cytat Napisał koskar Zobacz post
    Generalnie w Alfach ręcznego w zimę się nie używa
    E tam jak zaciski po przeglądzie i nowe linki to raz czy dwa się można zapomnieć i nic się nie dzieje.

Podobne wątki

  1. [159] Trzesie przy hamowaniu
    Utworzone przez arci22 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 01-08-2016, 09:36
  2. Drganie budą, przy przyśpieszaniu.
    Utworzone przez MarkusC20Xe w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 19-03-2014, 22:03
  3. Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 26-07-2013, 23:00
  4. dziwne drgania na przy 70km
    Utworzone przez Nitro w dziale 147
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 23-07-2011, 08:27
  5. Drgania nadwozia przy 70km/h
    Utworzone przez jose156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 19-08-2010, 15:08

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory