Strona 6 z 12 PierwszyPierwszy 123456789101112 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 118

Temat: Zgniła podłoga

  1. #51
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar strzelec
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    SD
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.4, Alfa Romeo 159 2.0 Mondeo Hybryd Vigniale
    Postów
    533

    Domyślnie

    Cytat Napisał przemo832 Zobacz post
    Przeciez cala paleta fiata to papier nie blacha
    Ale która paleta?. Ostatnio miałem na ten temat rozmowę ze znajomym i właśnie wygłaszał takie teorie że nie kupił by fiata bo blachę ma słabą. Tak ma ale stare UNO albo tzw.600. Od modelu stilo fiat mocno się za to wziął i w porównaniu do japońców rdza wychodzi w bitych przypadkach ale tak jest z każdą marką.

  2. #52
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    AR 156 SW 2.4JTD CF2 136KM 2000r
    Postów
    408

    Domyślnie

    nie bede Ci tu wymienial konkretnych modelów, jedyny model fiata ktory nie gnije to ulysse 2, nowe modele alfy - sa za mlode by cokolwiek powiedziec ale tez szalu pewnie nie bedzie za 10-15lat (hajs we fiacie musi sie zgadzac)...

    stilo przytoczone przez Ciebie to jeden wielki zgnilek, wpisz chodzby w google stilo rdza i zobacz co wypluje (mialem wiem, pojechalo na zlom z powodu braku podlogi, z reszta znajomi tez jezdzili i skonczyli tak samo), nie wspominam o przeżytkach typu Brava czy Siena (ciekawe dlaczego pratycznie znikly z rynku - utylizacja naturalna zwana korozja)
    popatrz na 159-tke - zgnilek (identyczna sytuacja co ze 156-tka - historia sie powtarza)...
    chcesz to podam Ci konkretne modele ale bede pisal i pisal i pisal...

    //
    Alfa - mam
    BMW - mialem
    Fiaty - mialem
    Fordy - mialem
    Hondy
    Mazdy - mialem
    Nissany
    Złomple - mialem
    Mercedes - mam
    Oczywiscie sa odstepstwa od reguly ale przewaznie gnija równiutko
    Ostatnio edytowane przez przemo832 ; 22-11-2018 o 20:10

  3. #53
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar strzelec
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    SD
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.4, Alfa Romeo 159 2.0 Mondeo Hybryd Vigniale
    Postów
    533

    Domyślnie

    Cytat Napisał przemo832 Zobacz post
    wpisz chodzby w google stilo rdza
    A proszę https://forum.autokacik.pl/index.php...korozja-stilo/

    Ale Ty piszesz o autach powyżej 10 lat to nie ma w tych czasach marki która by nie gniła po tylu latach ( Mercedes jest chyba najlepszym przykładem bo to marka premium ) Mnie chodzi właśnie o auta gdzie rdza potrafi wyjść już po 3 latach i w japońcach to nie problem, a i fordzie ostatnio widziałem podłogę jak był na podnośniku to się za głowę chwyciłem, a miał raptem 5lat. Ja Ci mogę wysłać zdjęcia mojej 156 od dołu do góry i zobaczysz jak wygląda blacha we fiacie( w alfie ).
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20180501_185333_HDR.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	88.8 KB
ID:	252432

  4. #54
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    AR 156 SW 2.4JTD CF2 136KM 2000r
    Postów
    408

    Domyślnie

    No tak poslales mi adres forum - pierwszego lepszego (https://fiatklubpolska.pl/stilo-444/...progach-17923/ - tak to sie mozemy linkami wymieniac ) mialem stilo wiem, kazdy kto mial tez wie jak 10-12letnie stilo wyglada od spodu (szczegolnie z tylu okolice nadkoli, tylnego zawieszenia - ci co rdzy w stilo nie widzieli proponuje zdjecie oslony termicznej na wydechu koncowym )

    mowisz ze ja pisze o autach powyzej 10lat - no tak zaczelo sie od 156-tki ktora ma juz 21lat i nie ma grama rdzy jak kolegi wyzej mlodszy brat 159 ma identyczne problemy z ruda... a temu nie napisalem ze fiat/alfa jest w top rdzewiejacych bo tak jak piszesz honda z fabryki ze rdza potrafi wyjechac a fiacik zgnije dopiero po 10 latach...

    Zdjec swojej 156-tki nie musisz mi wysylac - w mojej podloge/progi robilem na poczatku tego roku, alf troche przerobilem - mam duzo kumpli alfistow i jeden wspolny mianownik kazdej alfy 147/156/159 to rdza...

    Tak jak pisalem sa odstepstwa od reguly - sam mam w202 przytarganego z wloch ktory jest wzglednie zdrowy ale nie w 100% wolny od rdzy bo nasza sol daje w dupe juz ktorys rok z rzedu... a jeszcze odnosnie soli, regula prosta auto przywiezione z zagranicy wlochy/belgia/francja jest wzglednie zdrowe ale pojedzi pare lat u nas i sie zaczynaja robic cyrki...
    Ostatnio edytowane przez przemo832 ; 22-11-2018 o 21:09

  5. #55
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar strzelec
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    SD
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.4, Alfa Romeo 159 2.0 Mondeo Hybryd Vigniale
    Postów
    533

    Domyślnie

    Dlatego też piszę że Fiat mocno się poprawił w tej kwestii i jak wychodzi rdza to te 12 lat musi upłynąć. Dobrym przykładem jest też Bravo drugiej generacji. A po 12 latach na naszych drogach to te pancerne vagi mają pełno rudej. To że 20 letnie auta gniją to chyba nikogo nie może dziwić i jak ktoś na to narzeka to dla mnie jest nie zrozumiałe.

  6. #56
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    To jest chyba losowa kwestia. Miałem Brave z 98 r. i ZERO rdzy na podwoziu. Powtórze ZERO do 2012 r. Aktualna Alfa przy niej to ruda szmata mimo iż tak strasznie nie jest.

    Także nie wiem od czego to zależy.

    Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  7. #57
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    AR 156 SW 2.4JTD CF2 136KM 2000r
    Postów
    408

    Domyślnie

    Ja tam wiem jedno ze zaden fiat/alfa to nie vw/audi jesli chodzi o ruda - chodz nie jestem zwolennikiem VAG'a (bylbym gdybym mieszkal w innym kraju ) to fiat od nich powinien sie uczyc...

    PS
    i jeszcze raz chce przypomniec co dzieje sie ze 159-tkami gdzie jest to wzglednie nowe auto a jest zjadane jak niejedna honda (tak ze na pewno we fiacie/alfie sie nie poprawilo i nigdy nie beda to auta typu audi 80)
    Ostatnio edytowane przez przemo832 ; 22-11-2018 o 21:43

  8. #58
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar strzelec
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    SD
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.4, Alfa Romeo 159 2.0 Mondeo Hybryd Vigniale
    Postów
    533

    Domyślnie

    159 według mnie nie jest względnie nowym autem bo ma już te właśnie 12 lat. Jeżeli mi pokażesz 159 z rocznika 2010 z problemami rudej to zwracam honor. Względnie nowym autem to jest Giulia która jak by nie patrzeć będzie mieć nie długo 3 lata.
    Jak audi80 to już żadne nie będzie i te nowe vagi też nie będą. Z resztą 80 na ulicach jest na tyle mało że i ta pancerna blacha nie pomogła. Fiat już się nauczył pokazując to w kilku modelach.

  9. #59
    Użytkownik Znawca Avatar Zenonzlasu
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Były: AR 156 JTD, AR 156 1.8 TS 144 KM | Zostało Reno, PT Cruiser i Lancia Thesis .
    Postów
    1,019

    Domyślnie

    Mam w rodzinie 159 z rocznika 2006 i jedyna korozja jest na sankach silnika - bez tragedii, ale trzeba się zająć. Reszta w porządku. Obie moje 156 (jedna 18 lat - złomowana, obecna prawie 19 lat) miały skorodowaną właśnie podłogę, choć bez apokalipsy, tak na jeden dzień roboty, plus mocowanie przednich błotników. Poza tym spody drzwi, ranty nadkoli, bagażnik, czy podszybie - czysto. Tu na forum temat korozji przewija się praktycznie tylko w odniesieniu do podłogi w 156, w innych modelach incydentalnie; w 159 właśnie sanki lub rant maski (we wczesnych modelach). Z Giuliettą cisza. Nawet ze 147 jakoś też cicho.

    Wracając do psujących się japońców - sprzęgło w Subaru, silnik 2,5 T od Subaru, silniki V6 Isuzu, D-4D Toyoty, diesel od Mazdy - da się znaleźć.


    I uprzejmie proszę nie porównywać Alfy do tych buraczanych padlinowozów spod znaku kałdi. 80 może sobie być supermega pancerny, ale to dalej jest kałdi. Przyzwoity człowiek splunie na plugastwo.
    Ostatnio edytowane przez Zenonzlasu ; 22-11-2018 o 23:26

  10. #60
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    AR 156 SW 2.4JTD CF2 136KM 2000r
    Postów
    408

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zenonzlasu Zobacz post
    Mam w rodzinie 159 z rocznika 2006 i jedyna korozja jest na sankach silnika - bez tragedii
    to ze ty taka masz w rodzinie nie zmienia faktu ze 90% wcina ruda (tak jak pisalem sam mam mercedesa ktory jest wzglednie zdrowy a kazdy mowil ze bedzie gnil) i jest to fakt niepodwazalny a skoro twierdzisz inaczej to najwyrazniej malo jeszcze widziales...

    Cytat Napisał Zenonzlasu Zobacz post
    Tu na forum temat korozji przewija się praktycznie tylko w odniesieniu do podłogi w 156, w innych modelach incydentalnie
    nie wiem czy szukac nie potrafisz
    http://www.forum.alfaholicy.org/159_...t_ta_159_.html
    http://www.forum.alfaholicy.org/159_..._159_rdza.html
    http://www.forum.alfaholicy.org/159_...rozji_sw_.html
    http://www.forum.alfaholicy.org/159_...fie_159_a.html
    http://www.forum.alfaholicy.org/159_..._podwozia.html

    czy wypierawsz to ze swojej swiadomosci skoro tak twierdzisz popatrz dokladnie tu + fb, dodaj jeszcze wujka google i bedziesz mial "internetowy" obraz 159-tki jesli chodzi o rdze...

    Cytat Napisał Zenonzlasu Zobacz post
    Z Giuliettą cisza. Nawet ze 147 jakoś też cicho.
    Giulietta to wzglednie nowe auto, poczekajmy pare lat... a 147 - hhmmmmmm powiem tylko tyle na serio malo wiesz i malo widziales

    Cytat Napisał Zenonzlasu Zobacz post
    I uprzejmie proszę nie porównywać Alfy do tych buraczanych padlinowozów spod znaku kałdi. 80 może sobie być supermega pancerny, ale to dalej jest kałdi. Przyzwoity człowiek splunie na plugastwo.
    A co to alfa to jakas wyjatkowa marka? typowy z ciebie czlowiek "kompleksem laweciary" bo chyba czegos nie ogarniam... audi bardzo dobra marka wedlug mnie lepsza (i nie tylko mnie wiec jest to opinia miarodajna) od Alfy tak ze prosze cie nie swiec fanatyzmem - i zeby spiny nie bylo Audi jezdza - Alfe sie kocha...

    Cytat Napisał strzelec Zobacz post
    Jeżeli mi pokażesz 159 z rocznika 2010 z problemami rudej to zwracam honor.
    Kacper_agh ktory odkopal temat pare dni temu z tego co czytalem ma wlasnie zgnita 159-tke z 2010r.


    //
    konczc juz te wywody o rdzy, tak jak napisal kolega [MENTION=35131]strzelec[/MENTION] troszke sie poprawilo (chodz osobiscie jak bym to mial w procentach okreslic to nie wiem czy 10% ) do ideału daleko chodz tak jak pisalem sa bardziej rdzewiejace auta a hajs we fiacie sie musi zgadzac, zawsze byly to auta podwyzszonego ryzyka jesli chodzi o rdze i tyle... a przed rdza da sie uchronic lub odciagnac to w latach (wystarczy po przytarganiu auta z zagranicy dobrze zakonserwowac a pozniej konserwowac regularnie) tylko ze u nas w cebulandii "dbanie o auto" sprowadza sie do wymiany oleju co 10kkm lub zalania vervy lub paliwa 98 oktanów - "bo ja tankuje tylko na shellu tam to maja" (i juz jest super bo dba) a ty nie dbasz bo na tesco lejesz
    Ostatnio edytowane przez przemo832 ; 23-11-2018 o 09:34

Podobne wątki

  1. Blondynka u blacharza kontra zgniła podłoga :/
    Utworzone przez Alfa Romeo 147 w dziale 147
    Odpowiedzi: 94
    Ostatni post / autor: 28-05-2017, 11:50
  2. Spuchnięta podłoga
    Utworzone przez Mackowiak w dziale GT
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 10-07-2016, 14:04
  3. [159] Podłoga
    Utworzone przez bobik w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 25-01-2016, 16:51
  4. Mokra podłoga
    Utworzone przez Sniegu w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 04-01-2015, 10:20
  5. [33] Skorodowana podłoga
    Utworzone przez Bronx18 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 03-10-2008, 21:58

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory