Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 33

Temat: Klimatyzacja, raz się włącza a raz nie.

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Boyar
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Jedwabno
    Auto
    Alfa Romeo GT, 1.9JTDm, 07/2004r.
    Postów
    26

    Domyślnie Klimatyzacja, raz się włącza a raz nie.

    Witam. Mam problem z klimatyzacją w mojej alfie 156 1,9 JTD 1998r. Problem polega na tym, że po włączeniu silnika od razu powinna zadziałać klimatyzacja. Czasami oczywiście się włącza ale czasem jest tak, że dopiero po kilkudziesięciu minutach jazdy lub bardzo często wcale. Nawet jeśli nie włącza się od razu, próbuję ją włączyć za jakiś czas ale to nie pomaga. Po prostu musi działać od zapalenia silnika, żeby działa już później, niestety zazwyczaj tylko do zgaszenia silnika. Cały układ jest szczelny, klimatyzacja niedawno nabita i odgrzybiona. Dodam jeszcze, że gdy działa, chłodzi prawidłowo. Szukałem podobnego problemu na forum ale nie znalazłem identycznego. Byłem w profesjonalnym zakładzie do klimatyzacji ale ten nic nie stwierdził. Wyczytałem na forum, że można spuścić trochę czynnika ale fachowiec powiedział, że to nic nie da, nie wiem dlatego czy opłaca się to robić ? Będę bardzo wdzięczny za pomoc, bo jest to problem który na prawdę potrafi zdenerwować, ma się klimatyzację w aucie a nie można z niej korzystać

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Msiek
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Przeworsk
    Auto
    AR 156 2.4 JTD 1999
    Postów
    86

    Domyślnie

    proponuje sprawdzic styczniki te z prawej strony przed akumulatorem jeden odpowiada za klime na puszeczce sa obrazki popatrzec i znalezc odpowiedni byc moze jest juz nadpalony przynajmniej u mnie tak bylo i takie objawy jak piszesz koszt nowego w każdym sklepie motoryzacyjnym jakies 15 zl powodzienia

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Boyar
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Jedwabno
    Auto
    Alfa Romeo GT, 1.9JTDm, 07/2004r.
    Postów
    26

    Domyślnie

    Dzięki. Na pewno to sprawdzę

  4. #4
    Przem 156
    Gość

    Domyślnie

    Jeżeli kolego jesteś pewny, że układ został nabity poprawnie oraz, że wszystkie bezpieczniki masz ok, możesz sprawdzic czy elektromagnes działa poprawnie. Jeżeli włączysz silnik a później klimatyzację a sprężarka nie zaskoczy, spróbuj czymś (śrubokręt albo coś podobnego) delikatnie ruszyc elektromagnes. Tylko trzeba to zrobic energicznie i ostrożnie. Ja miałem taki przypadek, że sprężarka się przywieszała i musiała iśc do regeneracji. Pozdrawiam

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Boyar
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Jedwabno
    Auto
    Alfa Romeo GT, 1.9JTDm, 07/2004r.
    Postów
    26

    Domyślnie

    Dziękuję za kolejną podpowiedź, jak sprawdzę bezpieczniki to na pewno sprawdzę również elektromagnes.

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar kaczorrek
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Łagiewniki
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD
    Postów
    45

    Domyślnie

    wiesz juz co bylo przyczyna? bo mam ten sam problem...

  7. #7
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Jeżeli faktycznie wszystkie parametry są zgodne (ciśnienie, rodzaj czynnika, szczelność i są pewne wszystkie styki) to może być tylko presostat do wymiany. Jak masz od kogo to podmień na jakiś czas a jak nie to pozostaje kupno nowego, ale jak dobrze kojarzę to do Twojej alfy nie będzie drogi.

    Aha, zrobisz to sam bez magików i cwaniaków na warsztatach, nie musisz spuszczać czynnika.

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Boyar
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Jedwabno
    Auto
    Alfa Romeo GT, 1.9JTDm, 07/2004r.
    Postów
    26

    Domyślnie

    Na razie sprawdziłem bezpieczniki i są dobre, prosestat też już był sprawdzany ale może opłaca się jeszcze raz sprawdzić. Kolejnymi rzeczami jakie sprawdzę będzie sprężarka klimatyzacji po podłączeniu do komputera a jeśli będzie dobra to spuszczenie trochę czynnika z układu.

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar kaczorrek
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Łagiewniki
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD
    Postów
    45

    Domyślnie

    koledzy a w ktorym miejscu jest ten presostat i jak to wyglada?? dziekuje z gory

  10. #10
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Jak był sprawdzany presostat?? On może być dobry jak go sprawdzasz a potem szwankować. Presostat to czujnik ciśnienia (taka baryłka czy walec z wtyczką) wkręcony na osuszaczu. Nie wiem gdzie jest dokładnie w 156 ale zapewne z przodu przy zderzaku (po prawej albo lewej). Osuszacz to taka podłużna puszka jak "dezodorant"

Podobne wątki

  1. Klimatyzacja, nie zawsze się włącza
    Utworzone przez Dron w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 03-08-2015, 19:47
  2. klimatyzacja włącza się i włącza
    Utworzone przez tomek1988 w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 11-05-2015, 06:43
  3. klimatyzacja sama się włącza
    Utworzone przez daniel2.0 w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 04-09-2013, 05:49
  4. Nabita klimatyzacja nie włącza się
    Utworzone przez petro_m w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 12-07-2013, 08:31
  5. nie włącza się klimatyzacja
    Utworzone przez szefuni0 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 12-12-2010, 11:27

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory