Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Temat: uciekający czynnik . ! klimatyzacja !

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2011
    Auto
    156 2003 1,9 jtd 115 km
    Postów
    58

    Domyślnie uciekający czynnik . ! klimatyzacja !

    witam , nabiłem klime w mojej beli jakos tydzien temu . panowie sprawdzili mi ja tym automatem wszystko pieknie sprawne szczelne itd , klima po nabiciu chłodziła bardzo dobrze auta uzywałem przez ten czas spordaycznie kiedy to dzis wsiadam ustawiam climatronik a tu nic ! sam nawiew. moj brat mówi ze pewnie ucieka mi czynik na kompresorze , i to dlatego bo zdarzało mi się jeździć z włączoną klimą kiedy była nie nabita ! . jak sprawdzić wyciek ? i jeżeli to sprężarka to ile to może kosztować , może ktoś z forumiczow ma na sprzedasz sprężarkę ? proszę o pomoc ?

  2. #2
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Wszyscy Ci bzdur nagadali! To jakies zabobony Ciemnogrod
    Po pierwsze automatem to szczelnosci Ci nie sprawdzi - zmien partacza na fachowca. Automat to moze wykryc "dziury" jak palec a nie drobne nieszczelnosci takie ze czynnik kilka dni ucieka... Do tego sluzy barwnik i obserwacje specjalna lampa w swietle ktorej czynnik swieci. To po pierwsze priomo
    Po drugie to jak nie ma czynnika to nic Ci nie da i nie zaszkodzi jazda z pstryknieta klima. Po prostu sie nie wlaczy. To jakies herezje! sprezarce moze zaszkodzic jazda jakbys mial duza nieszczelnosc tak ze woda sie dostanie (np urwany przewod albo dziura w chlodnicy). Ale jezeli nabiles, chlodzila i przestala to po prostu gdzies jest mini nieszczelnosc ktora usuniesz i po temacie. Jest cien prawdopodobienstwa ze to kompresor jest nieszczelny ale na pewno nie pzez to co Ci ktos tam gadal. Najprawdopodobniej chlodnica konczy zywot albo gdzies na łączach.
    Jedz do dobrego zakladu. Niech nabija Ci klime z barwnikiem, jezdzij, po paru dniach jedz i niech sprawdzi gdzie cieknie. Wymien i po sprawie.

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2011
    Auto
    156 2003 1,9 jtd 115 km
    Postów
    58

    Domyślnie

    hmm . ale przecież w czynniku jest olej ? który smaruje sprężarkę tak ? a sam nie mogę jakos sprobowac zdiagnozowac wycieku ?

  4. #4
    mar_1981
    Gość

    Domyślnie

    Ale to czynnik nabija się z barwnikiem żeby później dostrzec ewentualne nieszczelności. Jeżeli masz lampę UV to sprawdzisz gdzie masz nieszczelność ale musisz najpierw nabić z czynnikiem.

    Ja nie byłem do końca pewien swojej klimy i wolałem dopłacić 20 zł za barwnik niż później mieć tak jak Ty. Jedź i reklamuj do zakładu gdzie Ci napełniali i sprawdzali szczelność.

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2011
    Auto
    156 2003 1,9 jtd 115 km
    Postów
    58

    Domyślnie

    wielkie dzięki chłopaki jak znajdę chwile pojadę reklamować i napisze co i jak bo może jeszcze bd potrzebna mi wasza pomoc dodam tylko ze moje auto to przekładka z angola a wiec obstawiam na nieszczelność klimy ale to ze ci panowie mnie zapewnili ze klima jest szczelna i ze można ja nabijać chyba upoważnia mnie do reklamacji bez względu na to
    Ostatnio edytowane przez Wielki Q ; 16-05-2011 o 18:10

  6. #6
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Pewnie że jedź i reklamuj trzeba z takimi partaczami jechać jak z furą gnoju! Wkurza mnie to bo takich powyrastało badziewiaków i psują rynek. Wielcy fachowcy. Maszyna z wystawki i szyld na płocie..... Jedź do niego i powiedz że należy Ci się ponowne nabicie z barwnikiem.

    Jeżeli chodzi o olej to tak, jest w obiegu i też trzeba go dodać odpowiednią ilość. A samemu niestety wiele nie zdziałasz do póki nie zlokalizujesz co to przepuszcza. Chociaż.... Myślę że jak Ci spierdzieliło to w dzień albo dwa to będzie gdzieś mokre. Ale tak czy siak barwnik załaduj.

  7. #7
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar SzlendaX
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Kolno
    Auto
    156 Sport Wagon 1.9 JTD + Chip Madeno Citroen C5 X7 Tourer 2.0 16v
    Postów
    305

    Domyślnie

    u mnie w tym roku w ukladzie bylo az 5g czynnika.... SZOK!!! gdzie sie podzialo??? specjalista nabil z barwnikem no i nic nie widac. Spec mowi poczekaj... wziol naczynko z woda zalal zaworki ktore sa w rorkach do podlanczania klimy i co??? zaworek byl nieszczelny i po zimie zostalo te moje 5g czynnika. a teraz wszystko jak narazie szczelne i klima dziala tak jak powinna

  8. #8
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    To jak on nie widział barwnika to może już za stary jest i tylko dobry słuch mu został??? heheheh
    Powaga - nic dokładniej niż barwnik nie pokaże nieszczelności.

  9. #9
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar SzlendaX
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Kolno
    Auto
    156 Sport Wagon 1.9 JTD + Chip Madeno Citroen C5 X7 Tourer 2.0 16v
    Postów
    305

    Domyślnie

    no tak zgodze sie z toba. ale na tych koncowkach od klimy masz taka ala zakretki pod ktorymi zostaje barwni i go nie widac a czynnik ucieka;]

  10. #10
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Jeżeli wylatał Ci cały to musiało być go widać. Przy czym nie sprawdza się tego po całej zimie bo się po prostu wycierał. Może dlatego nie widział. Ładuje się świeży czynnik i po dobie sprawdza. Najlepiej jak się nie jeździ w tym czasie - to idealnie

Podobne wątki

  1. Czynnik chłodzący
    Utworzone przez dawidkarim w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 08-06-2015, 10:04
  2. Uciekający czynnik klimatyzacji
    Utworzone przez michals_88 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 19-03-2012, 09:40
  3. Czynnik klimatyzacji 2.0 TS
    Utworzone przez Winiar00 w dziale 147
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 11-05-2011, 22:35
  4. [145] [146] Czynnik chłodzący (klimatyzacja)
    Utworzone przez williamdrake w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 26-02-2009, 11:42
  5. Klimatyzacja - nie chłodzi, mimo iż jest czynnik chłodzący
    Utworzone przez CIAMILL156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 26-06-2006, 11:29

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory