Strona 14 z 14 PierwszyPierwszy ... 4567891011121314
Pokaż wyniki od 131 do 138 z 138

Temat: Zaworek odmy

  1. #131
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    04 2013
    Auto
    AR 156 2.0 TS
    Postów
    3

    Domyślnie stary temat nowa odsłona

    Witam wszystkich. Nowy jestem i z alfą zostałem ożeniony nieco przypadkowo.
    Moja alfa ma wiele za sobą i ręce które ją wcześniej pieściły do delikatnych trudno zaliczyć.
    Teraz mam zamiar podreperować jej kondycję. Jednym z problemów jest... ta dam! falowanie obrotów.
    Niestety wcześniejszy właściciel założył filtr stożkowy mocno zużyty (brudny, dziurawy itd). Na razie nie mam jak założyć orginalnego dolotu. wyczyściłem sprajem do gaźników przepustnicę, sonda niemrawo ale rusza się, nie miałem jeszcze sposobności ruszyć odmy ale niebwem przedstawię wyniki moich poczynań. Zastanawia mnie podciśnienie na poziomie 0,60 na wolnych jałowych. zrobiłem na początek resety ECU i przepustnicy kilka kilometrów jazdy i jest nieco lepiej ale...
    mam efekt "dziury" przy starcie i to nie jazda dynamiczna tylko właśnie spacerowa. Alfa ożywa od 2,5-3 tyś obrotów do tego momentu prawie nie reaguje na pedał gazu.
    Jak myślicie stożek? czy inne dolegliwości typu odma, czy inne bolączki.

  2. #132
    Użytkownik Romeo Avatar Krusz
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Warszawa / Lancaster UK
    Auto
    156 1.8TS '02
    Postów
    1,517

    Domyślnie

    Stożek często zabija tez przepływkę więc warto sprawdzić ją na kompie (wartość max, na forum jest opis jak to zrobić - błędu nie będzie a przepływka może być padnięta)

    Twin Spark Compressore - Na pohybel hejterom - Szalone 0.5bara
    Mazda mx5 - bokiem, na glebie i z kierownicą po złej stronie.
    "Nothing is "good" for daily driving that's not OEM. So by that logic don't turbo your car. Don't make it faster. Don't do anything. Go buy a bus pass."

  3. #133
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Dąbrowa Kraków
    Auto
    Alfa 159 1.9 jtdm
    Postów
    93

    Domyślnie

    dokładnie filtr stożkowy podobno powoduje o wiele wcześniejsze zużycie przepływki,podmień od kogoś przepływkę i sprawdż byle o tych samych numerach

  4. #134
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    04 2013
    Auto
    AR 156 2.0 TS
    Postów
    3

    Domyślnie

    No to kilka spostrzeżeń na gorąco.
    Zmieniłem dolot powietrza na oryginalny, przeprowadziłem procedurę resetu i przepustnicy i ECU (alfadiag) i jest nieco lepiej. Zauważyłem że wąż z odpowietrzenia do kolektora jest zmęczony = pozaginany i zagnieciony, do samego zaworka nie zaglądałem. Nadal zdarza się "świrowanie" obrotami ale jest to coraz rzadziej i w mniejszym zakresie.
    Czeka mnie jeszcze organoleptyczna diagnostyka zaworka ale na razie brak czasu. Nadal informacje o ciśnieniu MAP są dziwne około 0,60 a powinno być (wg mnie ) 0,30. Jako takiej nieszczelności na układzie dolotu nie stwierdzono

  5. #135
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar matezoma
    Dołączył
    08 2011
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    166 3.2
    Postów
    852

    Domyślnie

    Czy ktoś może mi powiedzieć jaka jest średnica przewodu idącego od pokrywy zaworow do rury dolotowej?

  6. #136
    Użytkownik Romeo Avatar motofan
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Słupsk
    Auto
    Było Alfa Romeo 156 2.0 T.SPARK 16V 1999r jest Renault Laguna II 1.8 Dynamic
    Postów
    1,257

    Domyślnie

    Wydaje mi się że 18, ale lepiej zmierzyć.
    spalanie 7.8l/100km
    ====================================
    pomoc w diagnostyce komputerowej Alf

  7. #137
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    02 2014
    Auto
    alfa romeo 156 2.0ts 1999r
    Postów
    1

    Domyślnie

    witam.dużo czasu mineło od ostatniego postu w temacie odmy ale mam pytanie. po rozebraniu zaworka odmy nie wiem czy poprzedni właściciel dobrze złożył zaworek odmy(dopiero kupiłem alfę)czy sprężynka powinna być na dole czy na górze zaworka , a raczej czy najpierw wkładamy sprężynke a na nią zaworek czy najpierw czy najpierw zaworek a póżniej sprężynke?

  8. #138
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2021
    Auto
    Giulia 2.2
    Postów
    1

    Domyślnie Giulia 2.2-Olej na filtrze powietrza.

    Cytat Napisał selius Zobacz post
    Czesc mam pytanie w sparawe zaworka odmy ale od poczatku... Walcze dlugi czas z falujacymi obrotami, wymienilem sporo rzeczy i dalej nic. Dzisiaj zdjalem ten maly wezyk od rury filtra powietrza co idzie do zaworka odmy, waz zaslepilem i obroty spadaja rowniotko do 1 tys i nie faluja czyli jest wszystko elegancko ale dziwi mnie jedna rzecz, po zdjeciu tej malej rurki i jej zaslepieniu samochod dostal jakby z 50 koni wiecej... Teraz rozpedza sie jak diesel, oczywiscie chodzi mi o osiagi czyli od 1.5 tys obr juz wgniata w fotel czy to jest normalne? I teraz moje pytanie, czy moge jezdzic tak z zaslepiona ta mala rurka? Nic sie nie stanie, zabrudzi itd? Jade dzisiaj w gory (500 km w jedna strone) wiec nie mam skad wziasc nowego zaworka...
    Dzisiaj postanowiłem wymienić filtr powietrza silnika-niestety okazało się ,że był lekko zaolejony od strony czujnika przepływu.Czy w Twojej Giulii filtr był czysty?
    Obroty biegu jałowego też mi lekko falują,ale zauważyłem ,że wtedy czyści filtr cząstek.
    Jakie znalazłeś rozwiązanie?

Podobne wątki

  1. Zaworek odmy V6 2.0 TB
    Utworzone przez Piotriix w dziale 166
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 23-03-2013, 20:58
  2. [GTV] Zaworek nagrzewnicy
    Utworzone przez Eugene w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-11-2011, 14:29
  3. [155] Zaworek zwrotny odmy
    Utworzone przez rrybski22 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 09-10-2011, 11:19
  4. Zaworek odmy demontaż
    Utworzone przez tomimacko w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 24-03-2010, 00:36
  5. [156]zaworek zwrotny odmy
    Utworzone przez tomkap w dziale 156
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 29-04-2008, 11:24

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory