Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 58

Temat: Ile mogę wyciągnąć.

  1. #41
    KamilWR
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfawm Zobacz post
    Czym sprawdzasz napięcie i gdzie, woltomierzem czy na komputerze?
    O ile sie nie myle można na kompie podłączonym do autka sprawdzić np.Esi Tronic Bosha

  2. #42
    alfawm
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał SG0240 Zobacz post
    Cały czas nie rozumiesz, o co mi chodzi. Niepotrzebnie skupiasz swoją uwagę na otoczeniu przepustnicy. Te rurki, o ktorych piszesz to prawdopodobnie przewody: od serwa hamulców i doprowadzający pary paliwa do kolektora.
    A mi cały czas chodzi o odmę. Odma w TS-ie składa się z 2 przewodów, które wychodzą z prawego górnego rogu pokrywy zaworów. Jeden przewód łączy tę pokrywę z rurą gumową przed przepustnicą i tego nie ruszaj, a drugi łączy pokrywę z kolektorem ssącym. Zdejmij ten przewód z króćca pokrywy zaworów i go po prostu zaślep. A potem odpal samochód, trochę pojeździj i napisz, czy to coś pomogło.
    Poszukaj też na forum tematów o odmie. W jednym z nich była bardzo ciekawa dyskusja o zaworku zwrotnym w kolektorze ssącym i o jego zaślepianiu.Tu masz link http://www.forum.alfaholicy.org/147_...ek_odmy-2.html
    No teraz nareszcie załapałem o co ci chodzi. Sprawdzę i dam znać.
    Dzięki za wyrozumiałość.

  3. #43
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfawm Zobacz post
    No teraz nareszcie załapałem o co ci chodzi. Sprawdzę i dam znać.
    Dzięki za wyrozumiałość.
    OK-czekam.

  4. #44
    alfawm
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał SG0240 Zobacz post
    OK-czekam.
    Zrobiłem jak pisałeś. Zdiąłem tą rurkę gumową i zaślepiłem (choć przy otwartej było prawie to samo) Obroty w prawdzie spadły do 1000 ale podczas jazdy na luzie obroty na 1800 i tak się utrzymywały.

  5. #45
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    No to trzeba na kompie zrobić reset silnika krokowego. Kiedyś, jak mi zassał lewe powietrze po pęknięciu kolektora to też obroty były bardzo wysokie. Po resecie, jak ręką odjął.
    I nie próbuj więcej pozostawiać tego przewodu bez zaślepiania bo wtedy silnik zasysa lewe powietrze bezpośrednio do kolektora ssącego.

  6. #46
    alfawm
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał SG0240 Zobacz post
    No to trzeba na kompie zrobić reset silnika krokowego. Kiedyś, jak mi zassał lewe powietrze po pęknięciu kolektora to też obroty były bardzo wysokie. Po resecie, jak ręką odjął.
    I nie próbuj więcej pozostawiać tego przewodu bez zaślepiania bo wtedy silnik zasysa lewe powietrze bezpośrednio do kolektora ssącego.
    Nie, założyłem spowrotem tak jak być powinno. A czy jest możliwość podczas tych wysokich obrotów podejrzeć czy silniczek krokowy jest uchylony? Chodzi mi oto czy jak jest silniczek krokowy uchylony to śruba regulacyjna też nie dotyka korpusu przepustnicy.
    I jeszcze jedno, wyczyściłem przepustnicę na błysk, ale przy całkowitym zamknięciu (śruba regulacyjna popuszczona, przepustnica sterowana linką) patrząc pod światło widać szczelinę na prawie całym obwodzie czy tak być powinno czy powinno być idealne zamknięcie.

  7. #47
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Tej śruby nie powinieneś ruszać. Kolega bubu321 - nasz wybitny elektronik diagnosta- wiele razy pisał, że po takim ruszeniu trzeba resetować parametry. U mnie też jest światło na obwodzie przepustnicy. Musisz koniecznie podjechać do kogoś, kto ma komputer i zna się na diagnostyce alfy.

  8. #48
    alfawm
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał SG0240 Zobacz post
    Tej śruby nie powinieneś ruszać. Kolega bubu321 - nasz wybitny elektronik diagnosta- wiele razy pisał, że po takim ruszeniu trzeba resetować parametry. U mnie też jest światło na obwodzie przepustnicy. Musisz koniecznie podjechać do kogoś, kto ma komputer i zna się na diagnostyce alfy.
    Wiem, diagnostyka chyba nieunikniona. Co do śruby to wyregulowałem ją tak jak była. Przepustnica nie zacina się na pewno.
    Poradźcie co pierwsze zrobić, wymienić rozrząd (rozrząd muszę wymienić) czy zwalczyć najpierw te wysokie obroty.

  9. #49
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Wg mnie masz okazję zrobić to równolegle w jakimś dobrym warsztacie - może wtedy będzie taniej. A rozrząd to jest zawsze priorytet bo jak dojdzie do kolizji to masz silnik do remontu.

  10. #50
    alfawm
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał SG0240 Zobacz post
    Wg mnie masz okazję zrobić to równolegle w jakimś dobrym warsztacie - może wtedy będzie taniej. A rozrząd to jest zawsze priorytet bo jak dojdzie do kolizji to masz silnik do remontu.
    Rozrząd już zamówiony, tylko 504zł. Od roboty to nie mam pojęcia.

Podobne wątki

  1. Jak wyciągnąć głośniki.
    Utworzone przez lysy76 w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 31-01-2020, 17:02
  2. Kluczyk - mogę go wyciągnąć w dowolnym momencie !
    Utworzone przez Torin w dziale 166
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 25-04-2015, 17:56
  3. Wyciągnąć czy zostawić aku?
    Utworzone przez Cycu w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-05-2011, 13:49
  4. [159] Mogę odbierać, ale nie mogę dzwonić z telefonu wbudowanego w Navi
    Utworzone przez Condelone w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 28-12-2010, 22:35
  5. Nie mogę otworzyć auta z pilota + nie mogę odpalić.
    Utworzone przez pawelmynia w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 28-12-2010, 22:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory