Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Dwa pytanka odnosnie Alfy 156 przed FL

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar SEBA-SB
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    RADOM
    Auto
    ALFA ROMEO GT 1.9 150KM
    Postów
    204

    Domyślnie Dwa pytanka odnosnie Alfy 156 przed FL

    Witam dziś trochę siedziałem w swojej belli i odkryłem, że do fotela pasażera jest poprowadzony jakiś żółty przewód wchodzi w siedzenie od spodu. Moje pytanie brzmi od czego jest ten przewód? Drugie pytanie to od czego znajdują się bezpieczniki w schowku w desce rozdzielczej po prawej stronie zajrzałem tam i widzę, że jednego brakuje. Za co one odpowiadają?

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar macki2go
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    pyrzyce
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 jtdm 160km była Alfa Romeo 156 fl 1.9 jtd 180 ps była Alfa Romeo 156 1.9 jtd
    Postów
    117

    Domyślnie

    witam żółty kabelek to przewód do bocznej poduszki która znajduje się z boku fotela.......co do bezpiecznika to ciężko mi powiedzieć ale z tego co pamiętam to na osłonie bezpieczników znajduje się schemat pozdro

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar rafal_n5
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    AR147 1.9jtd16v, AR 159 1.9jtdm 8v
    Postów
    866

    Domyślnie

    Cytat Napisał macki2go Zobacz post
    witam żółty kabelek to przewód do bocznej poduszki która znajduje się z boku fotela.......co do bezpiecznika to ciężko mi powiedzieć ale z tego co pamiętam to na osłonie bezpieczników znajduje się schemat pozdro
    niekoniecznie.jezeli nie ma poduszek bocznych to w fotelu znajduje sie czujnik obecnosci pasazera który w przypadku nieobecności pasażera podczas wypadku niewybija poduszki pasażera.W nowszych rocznikach tego czujnika już nie ma i jest tam przewód do poduszek bocznych.Co do bezpieczników w schowku to zagladnij do instrukcji obsługi .Jest tam wszystko opisane.Znajduja sie tam np bezpieczniki od spryskiwaczy reflektorów,a jezeli ich nie masz to bedzie wolne miejsce

  4. #4
    Użytkownik Fachowiec Avatar slavol
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Chodzież
    Auto
    Ford
    Postów
    2,191

    Domyślnie

    A co jak u mnie są poduszki boczne i czujnik obecności pasażera? Czego nie posiadam w Twoim mniemaniu? :-) Obecność poduszek bocznych nie ma nic wspólnego z czujnikiem obecności pasażera i odwrotnie. A Przewody w żółtej izolacji to istotnie od układu airbag.
    Mustang 2012 3.7 V6 , na razie musi wystarczyć...

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar SEBA-SB
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    RADOM
    Auto
    ALFA ROMEO GT 1.9 150KM
    Postów
    204

    Domyślnie

    A czy jak są poduszki boczne to powinny mieć gdzieś jakieś oznaczenia na fotelu czy gdzieś?

  6. #6
    Użytkownik Embrion Avatar Wisnia
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Świdnik
    Auto
    Alfa Romeo 156 1910 JTD CF3 110KM 2001r
    Postów
    16

    Domyślnie

    Tak. Z boku fotela od strony słupka będzie zaślepka z oznaczeniem.

  7. #7
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał SEBA-SB Zobacz post
    Witam dziś trochę siedziałem w swojej belli i odkryłem, że do fotela pasażera jest poprowadzony jakiś żółty przewód wchodzi w siedzenie od spodu. Moje pytanie brzmi od czego jest ten przewód? Drugie pytanie to od czego znajdują się bezpieczniki w schowku w desce rozdzielczej po prawej stronie zajrzałem tam i widzę, że jednego brakuje. Za co one odpowiadają?
    W schowku po stronie pasażera za tą małą klapką masz przekaźniki odpowiedzialne głównie za światła mijania, przeciwmgielne, czasowy wyłącznik spryskiwaczy świateł i podnośniki tylnych szyb oraz ogrzewanych siedzeń.

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar rafal_n5
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    AR147 1.9jtd16v, AR 159 1.9jtdm 8v
    Postów
    866

    Domyślnie

    Cytat Napisał slavol Zobacz post
    A co jak u mnie są poduszki boczne i czujnik obecności pasażera? Czego nie posiadam w Twoim mniemaniu? :-) Obecność poduszek bocznych nie ma nic wspólnego z czujnikiem obecności pasażera i odwrotnie. A Przewody w żółtej izolacji to istotnie od układu airbag.
    może zle to sprecyzowałem.Może miec i poduszki boczne i czujnik obecnosci pasażera.Chodziło mi o to że nie wszystkie posiadały czujnik obecnosci pasazera. Jak do swojej alfy 156 montowałem siedzenia skórzane(z poduszkami bocznymi)z 2003r to tego czujnika obecności pasażera nie było i musiałem go przełożyć ze starych foteli zeby airbag działał poprawnie

  9. #9
    Użytkownik Fachowiec Avatar slavol
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Chodzież
    Auto
    Ford
    Postów
    2,191

    Domyślnie

    Pewnie w późniejszym czasie z niego zrezygnowali, z tego co można się zorientować na forum - zawodny jest.
    Mustang 2012 3.7 V6 , na razie musi wystarczyć...

Podobne wątki

  1. [159] Pytanie odnosnie oglądanej alfy 159
    Utworzone przez pawelcosh w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 27-04-2015, 09:45
  2. Pomoc odnosnie Alfy.
    Utworzone przez Birzec w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 03-06-2010, 08:55
  3. Dwa szybkie pytanka
    Utworzone przez thor0 w dziale 166
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 26-12-2009, 14:14
  4. 2 pytanka odnośnie AR 156
    Utworzone przez KornelPL w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 30-09-2009, 14:32
  5. [155] 2 pytanka
    Utworzone przez bobryt w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 10-03-2008, 21:00

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory