Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 50

Temat: - Check Engine - 2005r 1.9 JTD 150 KM

  1. #1
    afrooctopus
    Gość

    Domyślnie - Check Engine - 2005r 1.9 JTD 150 KM

    Witam. Mam takowy problem. W te największe mrozy, gdy u nas na glebie było poniżej -35stC, podczas jazdy do pracy zapaliła mi się kontrolka check engine a samochód zaczął gwałtownie zwalniać. Jakoś dotoczyłem się do pracy. Samochód odstał około 1h i zapalił bez problemu. Kontrolka nie zgasła. Gdy przyszła odwilż kontrolka zgasła (było to około 2 tyg po feralnej podróży do pracy). Jednakże po dwóch uruchomieniach zapaliła się ponownie. Pojechałem na komputer i okazało się, że pokazywany jest błąd przepływu powietrza. Wymieniono przepływomierz, jednakże to nic nie dało. Mechanik sprawdził wszystkie miejsca gdzie mogło by uciekać lub zasysać powietrze. Wszystko jest ok. Po wykasowaniu błędu kontrolka zapala się po 3 uruchomieniu. Co może być przyczyną takiego stanu rzeczy. Mechanik nie umie wskazać mi przyczyny.

    Mój silnik to 1,9 JTD 16v 150 KM z 2005r.

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,597
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar sedici
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    OPL & (ANsbach) DE
    Auto
    Bravo1,6Mj , Astra J
    Postów
    1,912

    Domyślnie

    Cytat Napisał afrooctopus Zobacz post
    Co może być przyczyną takiego stanu rzeczy. Mechanik nie umie wskazać mi przyczyny.

    Mój silnik to 1,9 JTD 16v 150 KM z 2005r.
    EGR przeczyść
    this is my truth tell me yours
    "Polityka została wymyślona po to, aby kłamstwo brzmiało jak prawda." G.Orwell
    http://www.youtube.com/watch?v=liSxjtd16xQ - bastard

  4. #4
    afrooctopus
    Gość

    Domyślnie

    Po wyczyszczeniu EGR i dolotu oraz zaślepieniu wszystkie błędy zgasły poza nieszczęsnym P1238. Samochód odpala normalnie. Objaw jaki się teraz pojawił to ogromny muł do 2000-2100 obrotów. Później jak strzała rwie. Stawiam na EGR padnięty albo przepływomierz. Termostat również najprawdopodobniej do wymiany. Jak myślicie mam rację?

    W załączeniu wydruk z FiatEcuScannera.

    http://www.sendspace.pl/download/YTo...F34vasd3245bvs

    Jak widać EGR wciąż pokazuje 1 co oznacza, że w ogóle nie pracuje? Kolejne co mnie zastanawia to różne wartości żądanej ilości powietrza i docierającej. Dlatego uważam, że przepływka. Silnik nie osiąga 70 C dlatego uważam, że również termostat. Proszę o pomoc.

    ---------- Post dodany o godzinie 20:31 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 20:30 ----------

    Co ciekawe po ćwiczeniach tzn. na 3 biegu 2000 obrotów przez pewien odcinek i do 4200 i kilka takich powtórzeń, samochód odzyskał wigor i ciągnie od samego dołu, tylko ciekawe na jak długo. Już sam nie rozumiem co jest źle i nie tak z samochodem. Błąd dalej wyskakuje ale ciągnie od samego dołu. Ktoś mądrzejszy pomoże?

    Pozdrawiam.

    ---------- Post dodany o godzinie 20:35 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 20:31 ----------

    Błąd który mi pokazuje FitECUScan ma kod P1238. Nigdzie nie mogę znaleźć co to oznacza. Jedna osoba z Forum poradziła sobie z tym błędem regenerując EGR.

    Ja znalazłem bardzo tanio zawór i jeśli ktoś potwierdzi mi twierdzenie, że to wszystko wina EGR to bez zastanawiania zamawiam i od razu wymieniam termostat. Nie wiem czy przepływomierz również.

    Proszę o pomoc.

    Pozdrawiam.

  5. #5
    superalfa.pl
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał afrooctopus Zobacz post
    Po wyczyszczeniu EGR i dolotu oraz zaślepieniu wszystkie błędy zgasły poza nieszczęsnym P1238. Samochód odpala normalnie. Objaw jaki się teraz pojawił to ogromny muł do 2000-2100 obrotów. Później jak strzała rwie. Stawiam na EGR padnięty albo przepływomierz. Termostat również najprawdopodobniej do wymiany. Jak myślicie mam rację?

    W załączeniu wydruk z FiatEcuScannera.

    http://www.sendspace.pl/download/YTo...F34vasd3245bvs

    Jak widać EGR wciąż pokazuje 1 co oznacza, że w ogóle nie pracuje? Kolejne co mnie zastanawia to różne wartości żądanej ilości powietrza i docierającej. Dlatego uważam, że przepływka. Silnik nie osiąga 70 C dlatego uważam, że również termostat. Proszę o pomoc.

    ---------- Post dodany o godzinie 20:31 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 20:30 ----------

    Co ciekawe po ćwiczeniach tzn. na 3 biegu 2000 obrotów przez pewien odcinek i do 4200 i kilka takich powtórzeń, samochód odzyskał wigor i ciągnie od samego dołu, tylko ciekawe na jak długo. Już sam nie rozumiem co jest źle i nie tak z samochodem. Błąd dalej wyskakuje ale ciągnie od samego dołu. Ktoś mądrzejszy pomoże?

    Pozdrawiam.

    ---------- Post dodany o godzinie 20:35 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 20:31 ----------

    Błąd który mi pokazuje FitECUScan ma kod P1238. Nigdzie nie mogę znaleźć co to oznacza. Jedna osoba z Forum poradziła sobie z tym błędem regenerując EGR.

    Ja znalazłem bardzo tanio zawór i jeśli ktoś potwierdzi mi twierdzenie, że to wszystko wina EGR to bez zastanawiania zamawiam i od razu wymieniam termostat. Nie wiem czy przepływomierz również.

    Proszę o pomoc.

    Pozdrawiam.
    wymień EGR kłopoty sie skończą

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar rafal_n5
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    AR147 1.9jtd16v, AR 159 1.9jtdm 8v
    Postów
    866

    Domyślnie

    jest to błąd związany z ilością powietrza i może mieć na to wpływ egr,co widać na twoim wykresie,w ogóle się nie otwiera.Napisz jeszcze jaką przeplywke kupiłes.U mnie wykres na nowym przeplywomierzu bosha wyglada tak:

  7. #7
    afrooctopus
    Gość

    Domyślnie

    Kupiłem przepływomierz Bosch o nr tym samym co siedział fabrycznie, tylko, że nic to nie zmieniło dlatego powróciłem do starego prezpływomierza gdyż mogłem oddać ten nowy. Może te różnice w podawanym i żądanym powietrzu u mnie dorbne pochodzą właśnie z wadliwego działania EGR? Jak widzę Twój wykres to różnice są znaczące. Moje rzędu 200 jednostek.

    ---------- Post dodany o godzinie 22:58 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 22:42 ----------

    Czyli zamawiam EGR. Przpływkę również? Jak Panowie myślą, termostat również do wymiany?

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar rafal_n5
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    AR147 1.9jtd16v, AR 159 1.9jtdm 8v
    Postów
    866

    Domyślnie

    Cytat Napisał afrooctopus Zobacz post
    Kupiłem przepływomierz Bosch o nr tym samym co siedział fabrycznie, tylko, że nic to nie zmieniło dlatego powróciłem do starego prezpływomierza gdyż mogłem oddać ten nowy. Może te różnice w podawanym i żądanym powietrzu u mnie dorbne pochodzą właśnie z wadliwego działania EGR? Jak widzę Twój wykres to różnice są znaczące. Moje rzędu 200 jednostek.

    ---------- Post dodany o godzinie 22:58 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 22:42 ----------

    Czyli zamawiam EGR. Przpływkę również? Jak Panowie myślą, termostat również do wymiany?
    Na razie zamów EGR,po wymianie zobaczysz czy coś się poprawiło.Oczywiście egr zaślepiłeś zaślepkami z otworami?Przepływke na razie zostaw w spokoju.Termostat też najprawdopodobniej do wymiany.Po przejechaniu 2km temperatura niewiele wzrosła.Sprawdz czy wąż do chłodnicy jest ciepły.Zrób jeszcze wykres doładowania turbiny
    Ostatnio edytowane przez rafal_n5 ; 15-03-2010 o 08:47

  9. #9
    afrooctopus
    Gość

    Domyślnie

    EGR i termostat zakupione dzisiaj. EGR zaślepiony uszczelką z otworami podczas czyszczenia we wtorek. Postaram się dziś zrobić wykres doładowania i przedstawić.

    ---------- Post dodany o godzinie 09:58 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 09:54 ----------

    Mam jeszcze takie pytanie, które wybrać parametry (po angielsku proszę) do wykresu?

  10. #10
    afrooctopus
    Gość

    Domyślnie

    Oto wykres zrobiony dzisiaj.

    Pierwszy link to print sc:

    http://www.sendspace.pl/download/YTo...F34vasd3245bvs

    drugi to plik w excel:

    http://www.sendspace.pl/download/YTo...F34vasd3245bvs

    Muł znowu się pojawił. Samochód ciągnie dopiero od około 2100 obrotów/min.

    Czy ktoś z tego wykresu może powiedzieć co może być tego przyczyną?

    Może EGR również?

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Check Engine
    Utworzone przez hddcut w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 55
    Ostatni post / autor: 01-10-2023, 20:04
  2. [159] Check engine moc ok?
    Utworzone przez jackblackxxx w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 08-07-2015, 15:54
  3. Check Engine
    Utworzone przez leito1 w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 21-03-2015, 08:58
  4. [159] Check Engine - EGR
    Utworzone przez naiver w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 15-11-2014, 12:02
  5. [159] have check engine
    Utworzone przez dragan w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 23-05-2013, 20:53

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory