Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 43

Temat: Brak prądu w przednich drzwiach i parę pierdołek

  1. #11
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał loco145 Zobacz post
    Póki co skoro działają to niech działają.
    Klapy są szczelne? W kolektorach aluminiowych największym problemem jest nieszczelność klap, która w konsekwencji prowadzi do degradacji silnika, poważnego jego zużycia.

    Ja straciłem lekko licząc 1000-1500 zł na tym, że nie wywaliłem klap od razu.
    Ostatnio edytowane przez jahu ; 11-08-2014 o 09:40

  2. #12
    Użytkownik Fachowiec Avatar AirAjti
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Lubin
    Auto
    Była 159 Berlina 2.4JTDm '06... aktualnie Tipo 1.4T-Jet z fabrycznym nadtlenkiem gazu
    Postów
    2,439

    Domyślnie

    Jahu, możesz rozwinąć? Co się uszkodziło od nieszczelności?
    Powyższy post został napisany przeze mnie i każde słowo dokładnie przemyślałem- jeśli czujesz się obrażony to znaczy, że albo nie rozumiesz co napisałem, albo osiągnąłem swój cel


    "We have to love Alfa, it's the law!" - Richard "Hamster" Hammond

  3. #13
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Na pewno chodzi mu o stratę kasy na robociznę i zakup "usprawnionego" kolektora.
    Cytat Napisał olo_84 Zobacz post
    z tymi klapami jak wiesz to aż dziw że chcesz to zostawić. Ja w swoim przypadku mam tak że silnik zassał komplet i do robienia mam ostatecznie kapitalny remont silnika.
    Po opisie można dojść do wniosku, że masz plastikowy kolektor. Mechanizm sterowania klapami wygląda tutaj inaczej.
    W aluminiowym ryzyko urwania klapki jest znikome, za to znacznie częściej pojawiają się nieszczelności.

    loco145, nie zastanawiaj się, bo prędzej czy później będziesz żałować. Nic złego się nie stanie jeśli klapy usuniesz podczas wymiany rozrządu. Parę zł w kieszeni Ci później zostanie I nie baw się w silikony i wkręcane śrubki. Najlepiej otwory po ośkach zaspawać.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  4. #14
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar loco145
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Czarna 159 16Virs 07r
    Postów
    781

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    loco145, nie zastanawiaj się, bo prędzej czy później będziesz żałować. Nic złego się nie stanie jeśli klapy usuniesz podczas wymiany rozrządu. Parę zł w kieszeni Ci później zostanie I nie baw się w silikony i wkręcane śrubki. Najlepiej otwory po ośkach zaspawać.
    jak wyciągnę to wtedy się okaże co robić ja mam ten kolektor przed fl a więc ten troche lepszy do naprawy z tego co mi wiadomo
    Akurat możliwości czy zaspawania czy innych rzeczy jest sporo
    Ostatnio edytowane przez loco145 ; 11-08-2014 o 10:45
    Była 145 JTD ES 00r.
    Była 159 JTDm 16V 06r. boX
    Jest Czarna zaraza 159 ViR-r

  5. #15
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał AirAjti Zobacz post
    Jahu, możesz rozwinąć? Co się uszkodziło od nieszczelności?
    Ja wydałem pieniądze na kupno regenerowanego kolektora, dwukrotną wymianę, przy okazji nowy pasek i uszczelki oraz robocizna. Bez sensu wydana gotówka.

    Co może się uszkodzić?
    1. Nieszczelności w kolektorze to duże wydzielanie sadzy, wręcz chmura czarnego dymu, oraz duża temperatura.
    2. Pierwszy poddaje się DPF, zaczyna się od częstego wypalania filtra (znów duża temperatura), a kończy się na tym, że filtr jest do wyrzucenia. Dodatkowo duży stopień degradacji oleju również nie służy silnikowi.
    3. Praca silnika w niekorzystnych warunkach (zbyt duża temperatura) niestety kończy się tym, że wśród 159 słyszy się notorycznie o wydmuchanych uszczelkach pod głowicą oraz pękających głowicach.

    U mnie zaczęło się od chmury dymu za autem (bez DPF) a skończyło się na nowej głowicy. Więc do tych 1500 zł mogę doliczyć drugi i trzecie tyle za naprawę głowicy.

  6. #16
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar loco145
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Czarna 159 16Virs 07r
    Postów
    781

    Domyślnie

    Zauważyłem bardzo ciekawe zjawisko. Szyby działają ale tylko tylne. Zarówno z pilota jak i z przycisków w drzwiach. Niestety z przycisków w drzwiach kierowcy już nie działają... hmmm fes nie pokazuje zadnych błędów ale też nie da się przeprowadzić żadnych testów na drzwiach... Nie wiem co to może być ? jeszcze nie zdążyłem ich rozebrać ale wygląda tak jakby kable były niepodłączane ? taki właśnie jest efekt. Chociaż lampka zapala się w suficie po otwarciu i na ekranie też jest monit o otwarci drzwi. A więc co ? dioda też nie mryga. A co najlepsze auto zamyka się normalnie tzn po wciśnięciu kłódki auto zamknie tylne drzwi i nie odwołuje też szybkim mignięciem kierunków. są jakieś przekaźniki gdzieś ?
    Była 145 JTD ES 00r.
    Była 159 JTDm 16V 06r. boX
    Jest Czarna zaraza 159 ViR-r

  7. #17
    Użytkownik Romeo Avatar marcingoleniow
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 jtdm 150 km
    Postów
    1,188

    Domyślnie

    Sprawdź kostkę, która jest pomiędzy drzwiami a słupkiem karoserii. Czy miga Ci licznik kilometrów? Mogło by to świadczyć o jakimś błędzie (nie podłączeniu urządzenia - modułu sterowania) do szyny CAN.

  8. #18
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar loco145
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Czarna 159 16Virs 07r
    Postów
    781

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcingoleniow Zobacz post
    Sprawdź kostkę, która jest pomiędzy drzwiami a słupkiem karoserii. Czy miga Ci licznik kilometrów? Mogło by to świadczyć o jakimś błędzie (nie podłączeniu urządzenia - modułu sterowania) do szyny CAN.
    Kurcze zapomniałem o tym. Body mi pokazuje błąd U1602 czy coś takiego. Licznik nie miga choć migał i były błędy ale nie pamiętam czego dotyczyły. Po skasowaniu mrugac przestał ale błąd wyskakuje nadal. Ze jest to na listwie CAN. Możliwe że to ta centralka drzwiowa ? to by oznaczało 2 scenariusze:
    - albo jest uwalona
    - albo odłączona ?

    Marcinie o którą kostke Ci chodzi ? o złącze konektora w drzwiach czy tam w słupku gdzieś pod bezpiecznikami ?
    Była 145 JTD ES 00r.
    Była 159 JTDm 16V 06r. boX
    Jest Czarna zaraza 159 ViR-r

  9. #19
    Użytkownik Romeo Avatar marcingoleniow
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 jtdm 150 km
    Postów
    1,188

    Domyślnie

    Kostka jest na wierzchu jak otworzysz drzwi to masz ją dokładnie pomiędzy drzwiami a słupkiem. Kable z niej wchodzą do drzwi. W moim przypadku problem polegał na tym, że źle poprowadzona była wiązka kabli idąca w drzwiach pasażera: do modułu sterowania, silniczka szyby, zamka itd. i została przetarta przez poruszająca się szybę. Po wymianie wiązki i podłączeniu wszystko zaczęło działać. Problem dotyczy tylko jednych drzwi kierowcy przednich czy pasażera przednich też? Zainteresuj się tematem osiowania proxy ale popytaj o to mądrzejszych. Z tego co czytałem to osiowanie wykrywa na nowo wszystkie moduły i na nowo komunikuje je z komputerem.

  10. #20
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar loco145
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Czarna 159 16Virs 07r
    Postów
    781

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcingoleniow Zobacz post
    Kostka jest na wierzchu jak otworzysz drzwi to masz ją dokładnie pomiędzy drzwiami a słupkiem. Kable z niej wchodzą do drzwi. W moim przypadku problem polegał na tym, że źle poprowadzona była wiązka kabli idąca w drzwiach pasażera: do modułu sterowania, silniczka szyby, zamka itd. i została przetarta przez poruszająca się szybę. Po wymianie wiązki i podłączeniu wszystko zaczęło działać. Problem dotyczy tylko jednych drzwi kierowcy przednich czy pasażera przednich też? Zainteresuj się tematem osiowania proxy ale popytaj o to mądrzejszych. Z tego co czytałem to osiowanie wykrywa na nowo wszystkie moduły i na nowo komunikuje je z komputerem.
    temat proxi jest mi znany. Jest to dość automatyczny system masz racje wykrywa wszystko i wszystko konfiguruje na nowo jak win XP. Co ciekawe wszystko poszło normalnie i niby wszystko zostało zaprogramowane. W moim przypadku zarówno kierowcy jak i pasażera nie mają reakcji. Ale jeszcze coś ciekawego zauważyłem.
    Zamknę auto z pilota zablokują się tylne drzwi i od zewnątrz otwieram pasażera które sa otwarte i tyle odblokowują się od razu gdy otworzę drzwi od pasażera. Tzn że gdzies ale nie wiem gdzie jest coś nie halo... i to mnie ciekawi


    o właśnie termometr mi jeszcze nie działa ten na wyświetlaczu. Zamiast temperatury są kreski
    Ostatnio edytowane przez loco145 ; 12-08-2014 o 12:21
    Była 145 JTD ES 00r.
    Była 159 JTDm 16V 06r. boX
    Jest Czarna zaraza 159 ViR-r

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-11-2015, 14:34
  2. [159] Brak prądu w prawych, przednich drzwiach.
    Utworzone przez mariuszpewex w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 05-10-2015, 16:40
  3. Tweetery Bose w przednich drzwiach?
    Utworzone przez spoker w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 27-11-2011, 18:11

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory