Strona 1 z 6 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 51

Temat: Funkcjonalność wnętrza auta

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2014
    Mieszka w
    Leszno
    Auto
    MG ZR 160
    Postów
    25

    Domyślnie Funkcjonalność wnętrza auta

    Witam,

    Przeszukiwałem forum, jednak często zdarzały się tematy, które bardzo sie rozwinęły i cięzko było znaleźć "dosadną" odpowiedź z doświadczeń użytkowników.

    Planuję zakup AR 159 (raczej SW, choć nie wykluczam sedana) i do pełni szczęścia brakuje mi wiedzy na temat: (jeszcze nie miałem nawet okazji się przejechać tym autem, ani jako pasażer )
    1. Wyciszenie wnętrza - były już tematy, natomiast chciałbym porównania dla aut typu Audi A4 B7/ Mondeo Mk4/ Saab 9-3/ Bmw E90/ Volvo S40/S60 itp. Fajnie by było jakby ktoś z Was dysponował przybliżonymi wartościami dla prędkości miejskich / szosowych / autostradowych
    2. Wygoda foteli - to, że są dobrze wyprofilowane i ładnie trzymają w zakrętach to wiem, natomiast jak kwestia z komfortem jeśli chodzi o miękkość, przestronność tych foteli oraz zagłówek?
    Czy po dłuższych trasach (kilkaset km) da się odczuć jakiś dyskomfort w postaci bólu pleców/ szyi? Czy można oprzeć głowę od razu o zagłówek, czy trzeba jakoś odchylać do tyłu? Tu głownie porównanie do Volvo S60 - tam praktycznie jak się usiądzie prosto, to glowa automatycznie opiera się o zagłówek.
    3. Słyszałem, że przy wrzucaniu 5 biegu podobno ręką można ocierać o panel środkowy (jego skierowanie w stronę kierowcy) Czy macie takie przypadki, czy to jakiś dziwny wymysł?
    4. Podobno również można odczuć jakiś dyskomfort przy nodze, która odpowiada za sprzęgło (zbyt nisko osadzona dolna część tapicerki ?) Niby jest tam dość ciasno. Prawda? Czy kolejny wymysł.
    5. Czytałem tu na forum, że panele fabryczne z navigacją są bardzo kiepskie. Przy założeniu kupna wersji bez tej nawigacji oraz wymianie środkowego panelu tak aby miał odpowiednią ramkę pod wyświetlacz są dobrej jakości takie ekrany? (z navi, radiem, dvd, połączenie przez bluetooth ze smartfonem). Od czego są przyciski w kierownicy?
    6. Nie znalazłem informacji na temat wyposażeń (znam tylko nazwy). Czy dysponuje ktoś listą co dane wyposażenie zawiera?

    To by było na tyle, proszę o wyrozumiałośc, ale chciałem wszystkie informacje zebrać w 1 temacie. Może również innym przyszłym użytkownikom temat się przyda.

    Pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar entuzjasta159
    Dołączył
    08 2011
    Mieszka w
    okolice Rzeszowa
    Auto
    brava 1,9 jtd cf3 2001 @ Alfa Romeo 159 1.9 jtdm 8v
    Postów
    193

    Domyślnie

    1. Kuzyn ma bmw e320d (e90) troszkę biedną ale z moją alfą w porównaniu wyciszeniem dupy nie urywa. Nic nadzwyczajnego, i napewno nie jest to jakaś rewelacja . w alfie wydaje się być ciszej ale tak jak mówię, nie mierzyłem żadnym miernikiem a prędkośćie to raczej w miejskie i troszkę ponad Wiec można mieć powiedzieć remis lecz u ukłonem alfy. do reszty nie porównywałem

    2.Posiadam fotele w w wersji progression (skóra) , fotele są dość "płytkie" i nie są to typowe kubełki więc czasami na zakrętach alfa się trzyma a tyłek spada z fotela, chyba ze kupisz wersjie TI to wtedy zobaczysz jak powiinien wyglądać fotel w aucie W podstawowej wersji siedziska są dość długie i co za tym idzie fajnie podpiera uda .Mam ponad 200 tysiecy na liczniku i co prawda widać pewnie zużycie fotela kierowcy od wsiadania i wysiadania ale wg skóra jest bardzo wytrzymała i z pewnością wytrzyma drugie tyle a może nawet wiecej co prawda nie w stanie idealnym ale będzie, a alkantara tym bardziej .Fotele przynajmniej wydaje mi się są dość twarde, lecz nie bez przesady, spokojnie można robić bardzi długie trasy lecz raz na jakiś czas lepiej się wysiąść i rozprostować kości. Zagłówek nie ma możliwosći regulacji przód-tył, przynajmniej w mojej wersji ale jest w dobrej pozycji inie trzeba jakoś głowy dawać do tyłu by oprzeć


    3. Faktycznie lewarek przeszkadza w sterowaniu klimą tylko na biegach 1,3,5, ale raczej o siłe nadmuchu , temperature zmienia się bez problemu, po kilku jazdach przyzwyczaisz się i mi to w ogóle nie przeszkadza


    4.Bzdura, mi wszystkie dwie nogi leżą wygodnie i nie narzekają, może dlatego ze nie jestem wysoki (177cm)

    5. Lepiej kupić auto bez i założyć swoje radio, kupić ramkę radio i zorobić osiowanie proxy i wszystko działa, niestety sterowanie z kierownicy nie bedzzie działało tzn tak od razu, trzeba kupić specjalny adapter ale nie wiem czy warto

    6. Wersji nie pamiętam wiec poszukaj na forum
    Ostatnio edytowane przez entuzjasta159 ; 10-09-2014 o 19:39

  3. #3
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał 0zek Zobacz post
    6. Nie znalazłem informacji na temat wyposażeń (znam tylko nazwy). Czy dysponuje ktoś listą co dane wyposażenie zawiera?
    Konfiguracja była bardzo dowolna, więc się tym zbytnio nie sugeruj. Najbogatsze wersje to Ti (pakiet wizualny) oraz Distinctive. Pozostałe to Impression oraz Progression. Jest jeszcze wersja Exclusive, prawdopodobnie dostępna tylko na rynku włoskim.

    W wersjach po lifcie się nie orientuję, były tam jeszcze jakieś sport-packi.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm 16v
    Postów
    267

    Domyślnie

    1. Wyciszenie to mimo wszystko sprawa dość względna. Zależy do czego człowiek się przyzwyczaił, czym jeździł. Mam porównanie Tylko z benzynowym R6 i dieslem R5 z dwóch wymienionych przez ciebie marek. Na szczęście diesla w Alfie nie słychać w środku i gdy ja osobiście nie widzę dużych różnic podczas jazdy pomiędzy tymi samochodami. Przy prędkościach autostradowych wygrywa oczywiście R6. Sam silnik słychać mniej niż słabsze diesle, ale wszystko inne tak samo. Myślę, że w tej klasie nie ma samochodów, w których można podróżować 150km/h i więcej w ciszy.

    2. Fotele skórzane są bardzo wygodne, mają bardzo ważną dla mnie na długich trasach regulację pochylenia siedziska oraz odcinka lędźwiowego. Nie wiem co masz na myśli jeśli chodzi o przestronność, ale przy dużych prędkościach na łukach nie trzymają tak dobrze jak te z pakietu TI - co wcale nie oznacza, że gorzej niż fotele konkurencji. Głowa nie dotyka zagłówka.

    3. Jak kolega wspomniał przy biegach 1, 3, 5 można mieć problem ze sterowaniem klimatyzacją. Sam ręką nigdy nie dotknąłem konsoli przy zmienianiu biegów. Ale raczej ludzie nie bawią się nią co 5 minut i ja nie uznaje tego jako minusa, raczej jako ubytek w ergonomii produktów AR, jakich zresztą wiele.

    4. Nie jest ciasno przy lewej nodze. Być może jeśli ktoś na numer buta 52 i nie mieści mu się na podnóżku

    5. Nawigacja jest nie tyle kiepska ile niewygodna. Trzeba używać map na płytach CD. Można zakupić radio z GPS, z ramką nie ma większych problemów. Z adapterem do kierownicy również (chyba, że będzie to radio firmy XXX).

    6. Było kilka pakietów wyposażeń o nazwach różnych dla różnych rynków, ale mimo to lista opcji dodatkowych mogła być pokaźna. Jakie znasz nazwy tych wyposażeń?

    Najlepiej jak sam sprawdzisz wszystko organoleptycznie i umówisz się na jazdę próbną.
    Ostatnio edytowane przez wawraf ; 11-09-2014 o 17:41 Powód: typo

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2014
    Mieszka w
    Leszno
    Auto
    MG ZR 160
    Postów
    25

    Domyślnie

    Póki co dzięki za odpowiedzi.
    Na ta chwilę reasumując - z lewą nogą nie powinno być problemu, konsola i lewarek ok. Panel multimedialny na pewno zmienię chociaż z doświadczenia tak pewnie nie będę często używał (po prostu lubię tego typu technologie, duże ekrany dotykowe i te sprawy). Na dobrą sprawę robię rzadko dłuższe trasy, ale gdzie ś w świadomości mam poczucie, że mogą się pojawiać częściej wyjazdy. Dodatkowo auto, które kupię i coraz bardziej kieruję się na AR159 sw ma to być auto na 3-4 lata więc ma być to auto, które ani nie znudzi się za miesiąc - kilka, któe będzie z jednej strony z charakterem - a temu modelowi chyba nikt nie odmówi, a z drugiej strony będzie stonowane.
    Wersje wyposażenia znalazłem w sumie na wikipedii Wypisali tylko nazwy i właśnie nie ma informacji, w której co jest podstawowo. Domyślam się, że wersja najbiedniejsza mogła być doposażona bardziej itp.

    Odnośnie wygłuszenia jest trudniejsza sprawa, ponieważ w obercnym aucie mam dość głośno, a dodatkowy hałas potęguje głośniejszy wydech, który wymieniłem (najpierw pomyślałem, aby ładnie brzmiał itd, a po montażu doszlo do mnie, że może być uciążliwy, nie mówiąc o prędkościach autostradowych ) Z wyciszeniem zależy mi na tym, aby w przyszłości, gdy pojadę z kimś, np szefem czy inną osobą i nie pomyśli co to za głośne auto. Po prostu chciałbym w nim normalnie rozmawiać, albo słuchać radia/muzyki na normalnej głośności i nie przekrzykiwać się. Wiadomo, że przy 160-180+ trudno oczekiwać komfortu.

    Obecnie jeżdżę MG ZR 160 (hothatch, segment C) także oczywistym jest, że praktycznie każda przesiadka na auto klasy przynajmniej o 1 poziom wyżej - D będzie się wiązała z większym komfortem jazdy / wyciszeniem itd. Natomiast zależy mi na takiej różnicy, na którą będzie warto wydać pieniądze i jeździć te 3-4 lata nie myśląc o czymś kolejnym. Pewnie wiecie o co mi chodzi - sprzedaż auta za 9 koła i kupno kolejnego za np. 15 i różnicy poza wyglądem żadnej

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar Goora
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 159 SW 1.9 JTDM 150KM '06
    Postów
    579

    Domyślnie

    Cytat Napisał 0zek Zobacz post
    Obecnie jeżdżę MG ZR 160 (hothatch, segment C) także oczywistym jest, że praktycznie każda przesiadka na auto klasy przynajmniej o 1 poziom wyżej - D będzie się wiązała z większym komfortem jazdy / wyciszeniem itd. Natomiast zależy mi na takiej różnicy, na którą będzie warto wydać pieniądze i jeździć te 3-4 lata nie myśląc o czymś kolejnym. Pewnie wiecie o co mi chodzi - sprzedaż auta za 9 koła i kupno kolejnego za np. 15 i różnicy poza wyglądem żadnej
    Ja się przesiadłem z Hondy Civic - też hothach klasy C - i jeśli chodzi o wygłuszenie nie ma co porównywać. Na plus dla 9-tki oczywiście. Jednak klasa kompakt a klasa średnia to już inne standardy jeśli o to chodzi.
    Ja największą różnicę w tej kwestii zauważyłem właśnie w trasie gdzie przy 140 na autostradzie można spokojnie rozmawiać, czego o Civicu raczej nie dało się powiedzieć (to też głównie zasługa skrzyni 6 biegowej).

    Resztę już koledzy napisali. No i tak jak również już napisane - podstawowe odpowiedzi na swoje pytania już masz, ale dopiero jak się przejedziesz to będziesz miał konkretne rozeznanie czy spełnia Twoje wymogi.

    Powodzenia w poszukiwaniach

  7. #7
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał wawraf Zobacz post
    2. Fotele skórzane są bardzo wygodne, mają bardzo ważną dla mnie na długich trasach regulację pochylenia siedziska oraz odcinka lędźwiowego. Nie wiem co masz na myśli jeśli chodzi o przestronność, ale przy dużych prędkościach na łukach nie trzymają tak dobrze jak te z pakietu TI - co wcale nie oznacza, że gorzej niż fotele konkurencji. Głowa nie dotyka zagłówka.
    Warto dodać, że w standardowych 159 występują 2 typy przednich foteli – różnią się dodatkową regulacją kąta nachylenia siedziska. W obu fotelach jest nieco inna pozycja (różnią się chyba też wysokością). Na pierwszy rzut oka jedyną różnicą jest dodatkowa wajcha do regulacji. Ja uważam, że te z dodatkową regulacją dają lepszy zakres dopasowania.

    Co do wyposażenia – przejrzyj wątek:
    http://www.forum.alfaholicy.org/159_...lfa_159_a.html
    oraz listę:
    http://www.fotosik.pl/u/jahu1/album/1562965
    ale weź pod uwagę to, że poziom wyposażenia zmieniał się na przestrzeni lat oraz na poszczególnych rynkach.

    w praktyce są progression czy impression lepiej doposażone niż standardowy distinctive, więc się tym nie kieruj. Jedyną zaletą (ale również wadą) distinctive jest prawdziwe aluminium na desce rozdzielczej. Niestety aluminium jest dość miękkim metalem i kokpit po 5 latach może być porysowany i nieładny.

    Ja od siebie dodam, że dziś gdybym kupował kolejną 159 to musiałaby mieć tylko dwie rzeczy – regulacje siedzenia o której pisałem oraz reflektory ksenonowe. Reszta wystarczyłaby mi to co jest w standardzie progression.

  8. #8
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    co do wyciszenia :
    po przesiadce z GT ( brak ramek ) którą to często jeździłem szybko więc i wiaterek był zacny
    w 159 dla mnie jest bardzo cicho








  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta Avatar seba_css
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    w drodze
    Auto
    Giulia Veloce Q4 MY20
    Postów
    342

    Domyślnie

    Jest wystarczająco cicho aby przy prędkościach około autostradowych spokojnie prowadzić rozmowę imho.

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2011
    Auto
    ALFA 159 2,0 JTDM 170
    Postów
    89

    Domyślnie

    Ja mam 193 cm wzrostu i w 159 jeździ mi się wygodnie, duży zakres regulacji poziomej kierownicy, odpowiednia długość siedziska( no może ciut dłuższe by sie przydało ) i oparcia foteli. Mam regulacje lędźwiowa ( tu tez przydałby sie ciut większy zakres) w sumie jazda jest całkiem komfortowa. Nogami nigdzie nie zahaczam. Jak pisali koledzy powyżej wyciszenie jest dobre. Nastawy zawieszenia oczywiście na sportowo, ale nie do przesady :-). Ilośc miejsca w środku porównywalna do aut segmentu D premium lub dużych kompaktów, ale nie kupuje się Alfy czy BMW dla dużego bagażnika.

Podobne wątki

  1. [159] Woda dostaje się do wnętrza auta
    Utworzone przez dawidoos w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 358
    Ostatni post / autor: 03-09-2021, 07:48
  2. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 28-04-2015, 19:23
  3. Lampka wnętrza
    Utworzone przez dudzik87 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 16-03-2014, 11:48

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory