Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Temat: Turbo w 2,4jtdm ładuje max 0.5 bara, rura mi zmiękła/od IC :)/

  1. #1
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Żywiec
    Auto
    PF 126p 1976 Giallo * Brera 2.4 JTDM Rosso Alfa * Giulietta QV 8C
    Postów
    133

    Domyślnie Turbo w 2,4jtdm ładuje max 0.5 bara, rura mi zmiękła/od IC :)/

    Czytam od jakiegoś tygodnia i takiego problemu nikt nie opisał, mianowicie coś z moją Brerą się źle dzieje....

    Jak ją kupiłem chodziła świetnie....

    potem zepsuł się EGR i unieruchomił auto, czyściłem, itp, w końcu wywaliłem w autka.pl

    po tym procederze auto z grubsza odzyskało wigor, choć w dolnym zakresie obrotów pozostawiało niedomiar.

    z dołem było coraz gorzej, zaczęły mnie wyprzedzać furmanki, powyżej 2000 obrotów był kop, ale nie taki, jaki pamiętam/na mokrym traciła przyczepność na pełnym gazie, aż do 100km/h/

    od jakiegoś miesiąca stała się katastrofa, auto w ogóle nie jedzie, turbina ładuje do 0,5 bara i fajrant, rozpędza się jak JELCZ, zanim to się stało, to auto w ciągu jazdy 20km raz przyspieszało, raz muliło, na przemian, potem już tylko muł.

    co zrobione:

    1. EGR zaślepiony, wycięty programowo
    2. Wymieniony zaworek overboost na nowy/stary miał po rozkręceniu ślady zatarcia/
    3. sprawdzone przewody podciśnienia
    4. zdemontowany i wyczyszczony kolektor dolotowy, klapki sprawne, w komplecie/poprzedni właściciel wymieniał prewencyjnie na nowy pozmianowy/
    5 cały dolot od filtra do klapy gaszącej włącznie rozebrany, wyczyszczony/poza IC/, bez wad
    6. Turbina poddana regeneracji w specjalistycznym zakładzie BOSCH, ponoć miała zużyty wałek, łożyska, wypiaskowany talerzyk od czystej strony/zanieczyszczenia w dolocie/ i przytarte łożysko oporowe od ciepłej strony, co może wskazywać na niedrożność układu wydechowego/
    7. Nowe filtry oleju i powietrza, pomimo przebiegu od ostatniej wymiany 8tys, Nowy olej castrol, silnik przepłukany na wszelki wypadek/spec od turbiny mówił, że łożyska uszkodziły zanieczyszczenia w oleju/ półsyntetykiem GM
    8. przepływka odpinana, nic nie dało
    9. odmontowany DPF na próbę/gdzieś czytałem, że może zatykać wydech/bez zmian
    10. korekty wtrysków max 1,5 na próbie przelewowej ubiegłej zimy były ok
    11. DPF rzadko się wypala, zatkany w 60%, rok temu wypalałem programem, bo po zepsutym EGR się zasyfił i wyskakiwał błąd
    12. Kpt rozrząd wymieniany zaraz po zakupie
    13. auto nie chipowane, tankowane na Shellu V-pover


    oczywiście, żeby było śmieszniej, to w programie żadnych błędów!

    pomóżcie coś, bo wpakowałem już trochę kasy i serca, a poprawy 0, obecnie stoi u mechanika i nic do przodu , chłop już sam nie wie co to

    Turbinkę sam rozebrałem i faktycznie miała zbyt duży luz i ślady piasku na łopatkach, sterowanie łopatkami sprawne.

  2. #2
    Użytkownik Fachowiec Avatar maly_777
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 156 FL SW 1.9 16V
    Postów
    2,497

    Domyślnie

    Nagraj film przy odpalaniu jak się sztanga zachowuje od turbo.
    I pokaż logi:
    obroty, dawka paliwa,zmierzona masa powietrza, zmierzone ciśnienie doładowania, oczekiwane ciś., overboost
    Na min. 4 biegu

    KODOWANIE KLUCZY (Giulia Stelvio 159 inne)
    Konwersje USA->EU
    UPDATE MAP DO NAJNOWSZYCH 2023 (1,2,3 generacja), również z rynków USA
    KODOWANIE (używanych) RADARÓW ACC/DASM, BLISSów, zmiana radia i aktywacja AA/CP offline

  3. #3
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Żywiec
    Auto
    PF 126p 1976 Giallo * Brera 2.4 JTDM Rosso Alfa * Giulietta QV 8C
    Postów
    133

    Domyślnie

    Cytat Napisał maly_777 Zobacz post
    Nagraj film przy odpalaniu jak się sztanga zachowuje od turbo.
    I pokaż logi:
    obroty, dawka paliwa,zmierzona masa powietrza, zmierzone ciśnienie doładowania, oczekiwane ciś., overboost
    Na min. 4 biegu
    mam logi, ale nie podobają mi się parametry:

    /a mechanik jednak nie odpiął DPF-u, jak go prosiłem/

    ostatnia regeneracja 2660km temu
    procent zatkania 0%

    w skrócie, od ostatniego wymuszonego wypalania DPF nie regenerował się ani razu

    czyli może być po nim?!

  4. #4
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    No sytuacja conajmniej dziwna
    Do sprawdzenia raczej








  5. #5
    Użytkownik Fachowiec Avatar maly_777
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 156 FL SW 1.9 16V
    Postów
    2,497

    Domyślnie

    Możliwe że jest wyłączony programowo
    A jak została pełna pucha to pewnie jest zapchana.

    Nie widziałem nigdy 0% filtra w serii
    Ostatnio edytowane przez maly_777 ; 08-11-2014 o 20:31

    KODOWANIE KLUCZY (Giulia Stelvio 159 inne)
    Konwersje USA->EU
    UPDATE MAP DO NAJNOWSZYCH 2023 (1,2,3 generacja), również z rynków USA
    KODOWANIE (używanych) RADARÓW ACC/DASM, BLISSów, zmiana radia i aktywacja AA/CP offline

  6. #6
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał baksiu Zobacz post
    ostatnia regeneracja 2660km temu
    A czy jakieś zjawisko mogło mieć wpływ na niewypalenie filtra przez taki okres? Pomijając przerywanie wypalania przez użytkownika.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar mroku
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    159 Berlina 2.4jtd
    Postów
    134

    Domyślnie

    A różnicowy czujnik ciśnienia na DPFie ile mBar pokazuje? Duża wartość oznacza że spaliny napotykają na spory opór na filtrze. Jeśli w puszce znajduje się wkład DPF a komputer go nie wypalał od 2600km to nie ma się co dziwić że auto nie jedzie. Pytanie dlaczego się nie wypala. Jeśli jest wyprogramowany z ECU to dlaczego ktoś kto to robił nie wywalił zawartości puszki? Może poprzedni właściciel wymieniał silnik lub ECU i nieświadomie kupił taki z wywalonym programowo DPFem i zapakował do auta w którym DPF jest?

  8. #8
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Żywiec
    Auto
    PF 126p 1976 Giallo * Brera 2.4 JTDM Rosso Alfa * Giulietta QV 8C
    Postów
    133

    Domyślnie

    zanim wypaliłem programem DPF owe 2600km temu, to auto samo chciało go kilkakrotnie wypalić, aż wyskoczył błąd na desce, potem nigdy nie zauważyłem, żeby komp próbował wypalać, a jeżdżę trasy, głównie nocą, więc obroty są odpowiednie. Po tym jak się ostatnio pokapowałem, że jest owe 0% zatkania, to próbowałęm 4 razy z rzędu wypalić FES-em i nic, komputer przerywał procedurę i wyświetlał komunikat "DPF zatkany", rano wymontowałem owe cudo z auta i potraktowałem płynem do mycia kominków i obrotową dyszą do karchera, Pierwsza część od strony silnika, jak mniemam katalizator został zmielony, tylna część, jak mniemam DPF został wymyty, że woda swobodnie sikała, założyłem z powrotem i auto zaczęło działać jak dawniej....żadnych błędów na desce, dzień później sobie jadę i wszystko pięknie, a jak tylko wjeżdżam na ekspresówkę i deptam, to turbinka załadowała do jakichś 1,2 i zmuła i tak już zostało do celu podróży, na powrót wsiadam, przekonany, że dalej będzie lipa, a tu autko śmiga aż miło i przez 80km problem nie wrócił... dziwne trochę, zobaczymy co dalej....

    PS: Sprostowanie, w aucie wszystko jest fabryczne, łącznie z lakierem, auto z PL salonu, sprawdzane, wymieniony tylko kolektor dolotowy i świece żarowe i żarnik xenonowy/teraz wymienione znacznie więcej /
    PS2: różnica ciśnień na kompie podczas próby wypalania wynosiła jakieś 960mBarów, a na biegu jałowym ok 400mBar.

    Dodano po 4 minutes:

    PS 3: może przy wywaleniu EGR w autka.pl elektronik od razu zajął się filtrem?? Nie prosiłem o to, ale to by wiele tłumaczyło....
    Ostatnio edytowane przez baksiu ; 11-11-2014 o 21:52 Powód: Dodano

  9. #9
    Użytkownik Fachowiec Avatar maly_777
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 156 FL SW 1.9 16V
    Postów
    2,497

    Domyślnie

    Cytat Napisał baksiu Zobacz post
    PS 3: może przy wywaleniu EGR w autka.pl elektronik od razu zajął się filtrem?? Nie prosiłem o to, ale to by wiele tłumaczyło....
    Może zadzwoń do nich ?
    Wydaje mi się że masz zabity filtr. Ew. problem z czujnikiem ale raczej filtr. Na jałowym powinno być praktycznie 0 mbar.
    Brak dpfa w sofcie wiele wyjaśnia. Nie przeprowadza ci się regeneracja więc filtr się zapycha.

    KODOWANIE KLUCZY (Giulia Stelvio 159 inne)
    Konwersje USA->EU
    UPDATE MAP DO NAJNOWSZYCH 2023 (1,2,3 generacja), również z rynków USA
    KODOWANIE (używanych) RADARÓW ACC/DASM, BLISSów, zmiana radia i aktywacja AA/CP offline

  10. #10
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał baksiu Zobacz post
    PS 3: może przy wywaleniu EGR w autka.pl elektronik od razu zajął się filtrem?? Nie prosiłem o to, ale to by wiele tłumaczyło....
    Jeśli to prawda to wytnij sobie teraz filtr, będziesz miał taniej
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

Podobne wątki

  1. [MiTo] 1.4 turbo nie ładuje
    Utworzone przez zero2 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 30-12-2016, 01:29
  2. Rura turbo 1.9 JTD
    Utworzone przez MatiMatteo w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 23-06-2015, 10:32
  3. rura ic-turbo
    Utworzone przez yogi w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 26-08-2014, 10:27
  4. Rura ic-turbo
    Utworzone przez marekhc w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 14-02-2014, 19:07
  5. Rura od turbo
    Utworzone przez highlander w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 23-08-2013, 19:58

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory