Strona 17 z 23 PierwszyPierwszy ... 7891011121314151617181920212223 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 161 do 170 z 228

Temat: pompa oleju w 2.0 JTDm

  1. #161
    Użytkownik Świeżak Avatar Zefir
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta JTDm 170 TCT
    Postów
    195

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedź, choć koszt chyba jest nieco większy niż 200 PLN, zakładając, że oddajemy auto do jakiegoś warsztatu, bo różne kwoty tu padają. Przy następnej wymianie to zrobię, a pewnie trzeba będzie zacząć od ustalenia właściwego kodu tejże uszczelki.
    Pozdrawiam wszystkich właścicieli 159, to piękne auta. W mojej opinii nawet to nadal najładniejsza Alfa.

  2. #162
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar hagi
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    kujawsko - pomorskie
    Auto
    159 2,4 JTDm
    Postów
    510

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zefir Zobacz post
    Cześć wszystkim.
    Ponieważ użytkuję auto z tym samym motorem a konkretnie jest to Giulietta 2.0 JTDm2 170 KM o przebiegu 170 tyś to mam pytanie czy ktoś z posiadaczy tego modelu alfy miał podobne objawy czy też prewencyjnie zażegnał problem wymieniając uszczelkę smoka. Przyznam, że pytałem w ASO, bo tam na ogół serwisuje auto i o niczym takim nie słyszeli. Objawów nie ma póki co nie licząc sekundowego opóźnienia zgaśnięcia lampki oleju po odpaleniu na zimnym. Reasumując czy brać się za to przy kolejnej wymianie oleju (akurat jestem świeżo po wymianie Motul 5W30 i płukanka Valvoline), bo z tego co tu widzę problem dotyczy głównie właścicieli modelu 159.
    Pozdrawiam
    Jeżeli po tylu latach w ASO nie słyszeli o uszczelce to naprawdę zmień ASO. A dla dobra swojego auta omijaj wszelkie ASO i serwisuj u polecanego specjalisty od włoszczyzny.
    Swoją drogą to się nadaje do zgłoszenia do FAP. Chyba że oni też napiszą że pierwsze słyszą.

  3. #163
    Użytkownik Świeżak Avatar Anzelmo
    Dołączył
    05 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 2,0 JTDM2 170KM
    Postów
    109

    Domyślnie

    Cytat Napisał hagi Zobacz post
    Jeżeli po tylu latach w ASO nie słyszeli o uszczelce to naprawdę zmień ASO. A dla dobra swojego auta omijaj wszelkie ASO i serwisuj u polecanego specjalisty od włoszczyzny.
    Swoją drogą to się nadaje do zgłoszenia do FAP. Chyba że oni też napiszą że pierwsze słyszą.
    W zasadzie poniżej podaję informację do Zefira odnośnie wymiany tej uszczelki smoka.
    Nie mogę zgodzić się natomiast z opiniami hagi ponieważ generalizowanie ASO i ludzi tam pracujących to nieuczciwość.

    W zasadzie nie znalazłem, żeby problem z tymi uszczelkami w giuliettach 2,0 JTDM był gdziekolwiek zgłaszany (o 159 i oplach jest sporo takich informacji).
    Moim zdaniem nie koniecznie przebieg jest tutaj kluczowy a wiek auta. W mojej ocenie jeśli w silnikach montowanych do Julek jest problem z mieszanką gumy, z jakiej wykonana jest uszczelka smoka to proces starzenia tej gumy cały czas narażonej na działanie oleju wynika głównie z wieku lub zastosowanego oleju (jego jakości bądź zużyciu).
    W mojej Julce z tym samym silnikiem z końca 2011r. z przebiegiem 129 tys km na razie nie ma objawów przy starcie silnika (kontrolka szybko gaśnie). Olej do 60 tys wymieniany przez ASO w interwałach co 30-35tys, później co 10tys km.

    Trzeba pamiętać, że forumowych speców jest wielu ale tylko teoretyków, na kilka moich pytań zadanych w kilku sprawach (gdzie sam ogarniałem temat) nie znalazłem żadnej lub trafnej odpowiedzi.
    Myślę, że większość z opiniotwórców na forum to nawet koła w życiu nie zmieniło własnoręcznie.
    Choć nie jestem mechanikiem to sam naprawiam hobbystycznie swoje auta/motocykle od czasów licealnych, od trabanta, fiata 125 po wiele innych starych i nowszych aut.
    Jako, że od kilkunastu lat mieszkam w Warszawie i nie mam warsztatu, a nawet dostępu do kanału testowałem wielu mechaników w tym bardzo polecanych odnośnie włoszczyzny: arkuszowa 2, pablogarage, separts i in. co do których mam bardzo negatywne bądź mieszane zdanie. Najlepsze to jest to, że taki amator jak ja ma średniej klasy klucz dynamometryczny, a większość z tych mechaników specjalistów nie ma, nie używa lub w życiu nie widziała.
    Dopiero niecały rok temu znalazłem specjalistę, który jakością wykonanej pracy zasługuje na moje uznanie i jest to wieloletni pracownik ASO casrerwis w W-wie (uznawany za specjalistę od alf), który ma również swój prywatny warsztat.
    Jak chciałem tę uszczelkę wymieniać to mi to odradził i stwierdził że w Giuliettach nie spotkał się z takim problemem. Tutaj nie ma problemu takiego jak w oplach, że kontrolka ciśnienia oleju sygnalizuje zbyt niskie ciśnienie za późno i brak smarowania przy rozruchu załatwia motor.
    Uważam, że można się tym zajmować w alfach z tym silnikiem (również 159) po pojawieniu się pierwszych objawów.
    Wg mojej ocenie w giuliettach nie ma potrzeby żeby robić to prewencyjnie, a tym bardziej żeby nie spać po nocach.

    Nie chcę tu nikogo obrażać, ale większość z tych pseudo fachowców na forum to "producenci postów", którzy powielają zasłyszane informacje. Jest tu jednak kilka osób mających sporą wiedzę takich jak maciek156 od których się sporo dowiedziałem.

    Jeśli ktoś miał kiedykolwiek problem z uszczelką smoka w giuliettach 2,0 jtdm to proszę żeby się ujawnił To, że silnik teoretycznie jest taki jak w 159 nie oznacza, że uszczelka jest identyczna (skład chemiczny, producent).
    Pozdrawiam fanów włoskiej motoryzacji.

  4. #164
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    A czy ktoś pokusił się, żeby sprawdzić, czy uszczelka w obu przypadkach jest taka sama? (nr OE, chociażby kształt i wymiary, nr OE pompy).
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  5. #165
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2013
    Auto
    Giulia
    Postów
    293

    Domyślnie

    Mam od nowości Bravo Sport 2.0 Multijet z 2010 roku, po lifcie.
    Silnik (wg forumowej wiedzy) z wadliwą uszczelką.
    Ale od początku kontrolka oleju gaśnie po 1-2 sekundach.
    Komunikat o niskim ciśnieniu miałem dosłownie raz: dawno temu, na początku, kiedy zdusiłem silnik.
    Pytałem kilka lat temu w ASO, to stwierdzili, że nie mieli żadnego zgłoszenia wymiany tej uszczelki w silnikach 2.0 Multijet.
    Szczerze mi odradzili profilaktyczną wymianę.
    Uszczelkę kupiłem bo chciałem wymienić właśnie profilaktycznie.
    Mam ją do dzisiaj, oryginalnie zapakowaną.
    Przychylam się do opinii "Anzelmo" w kwestii wymiany.

  6. #166
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Klonek
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    159 2.0 JTDm
    Postów
    878

    Domyślnie

    Od 2016 na pewno jest nowy numer tej uszczelki.
    Ja jeszcze kupowałem przy zmianie u siebie tą poprzednią o nr 7xxxxxxx.
    Do Giulietty jest ta sama:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zzz.jpg
Wyświetleń:	82
Rozmiar:	8.3 KB
ID:	254353
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ddd.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	52.5 KB
ID:	254356

    Wg opisu nowa jest niby poprawiona:
    https://allegro.pl/oferta/alfa-romeo...326-7203234545

    Czy to prawda, to nie wiem. Można se spekulować.

  7. #167
    Użytkownik Świeżak Avatar Zefir
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta JTDm 170 TCT
    Postów
    195

    Domyślnie

    Dziękuję Anzelmo za merytoryczny post. Człowiek chce jak najlepiej dla swojego auta i można popaść w jakąś paranoję. Czasami nawet przedobrzyć. A co do ASO ja pytałem o Giuliettę i może rzeczywiście oni nie mieli takiego przypadku i dlatego zbyt pochopnie można wyciągać wnioski co do ich kompetencji.
    Na forum Giulietty też nie zgłaszał problemu oprócz akcji zapobiegawczych. Może rzeczywiście zgodnie z dewizą starszych mechaników pewnych rzeczy nie tykać póki tego nie wymagają lub nie dają objawów.
    Pozdrawiam

  8. #168
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2010
    Auto
    146 1.4TS, GTV 2.0TS, Giulia. Była: 159 2.0JTDm
    Postów
    682

    Domyślnie

    159 przestali sprzedawać/produkować wiele lat temu. Giulietty sprzedają do dziś. Mieli sporo czasu na dopracowanie tego feleru. Problem pojawiał się w 159, Insigniach może w Fiatach i innych. Stwierdzili, że uszczelka ma zły skład i to poprawili.
    Z drugiej strony jeżeli ktoś ma wątpliwości to dlaczego nie wymienić uszczelki. Koszt 30 zł. pracy też nie za wiele. Więc dlaczego nie.

  9. #169
    Użytkownik Świeżak Avatar Anzelmo
    Dołączył
    05 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 2,0 JTDM2 170KM
    Postów
    109

    Domyślnie

    Cytat Napisał Klonek Zobacz post
    Od 2016 na pewno jest nowy numer tej uszczelki.
    Ja jeszcze kupowałem przy zmianie u siebie tą poprzednią o nr 7xxxxxxx.
    Do Giulietty jest ta sama:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zzz.jpg
Wyświetleń:	82
Rozmiar:	8.3 KB
ID:	254353
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ddd.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	52.5 KB
ID:	254356

    Wg opisu nowa jest niby poprawiona:
    https://allegro.pl/oferta/alfa-romeo...326-7203234545

    Czy to prawda, to nie wiem. Można se spekulować.
    Mi się jednak wydaje, że nawet jeśli nr części z EPERA jest taki sam to nie ma pewności czy w tym przypadku uszczelka smoka (do teoretycznie tych samych silników lub podobnych) jest wykonana przez tego samego producenta i zakład produkcyjny. Myślę że może być kilku oemowych producentów dostarczających "niby takie same" części do produkcji nowych aut. Pewne jest natomiast, że częstą praktyką jest wytwarzanie takich samych części (teoretycznie) przez kilka zakładów produkcyjnych danej firmy.

    Dla przykładu wahacze górne do 156 TRW produkowane były w kilku zakładach TRW, dostawcami komponentów do tych wahaczy w tym samym czasie też były różne firmy. Kiedyś porównywałem oryginały z pewynch źródeł (na jednych były elementy gumowe Boge na drugich inne). Jakość też podobno była różna tych wahaczy.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał jacool.n Zobacz post
    159 przestali sprzedawać/produkować wiele lat temu. Giulietty sprzedają do dziś. Mieli sporo czasu na dopracowanie tego feleru. Problem pojawiał się w 159, Insigniach może w Fiatach i innych. Stwierdzili, że uszczelka ma zły skład i to poprawili.
    Z drugiej strony jeżeli ktoś ma wątpliwości to dlaczego nie wymienić uszczelki. Koszt 30 zł. pracy też nie za wiele. Więc dlaczego nie.
    Tylko, że prewencyjnie to można zrobić przy okazji zdjętej miski oleju, w innej sytuacji niby prosta rzecz założyć z uszczelniaczem miskę, a jednak i takie rzeczy można spaprać. Z autopsji wiem, w przypadku polskich mechaników to na dwoje babka wróżyła (uda się albo nie). Dopiero jak sam robię to mam 100% pewność, że jest ok (a mam do siebie ograniczone zaufanie i sprawdzam po sobie wszystko).
    Na pewno zależy od zaufania do konkretnego mechanika (a nie zakładu mechanicznego gdzie różni ludzie pracują). Jak mamy super świetnego fachowca to nawet prewencyjnie możemy wymienić pół auta ale pamiętajmy, że i najlepsi się mylą.
    Nadgorliwość gorsza od faszyzmu, jak jest dobrze to lepiej pewnie nie będzie, a tylko można popsuć .

  10. #170
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2010
    Auto
    146 1.4TS, GTV 2.0TS, Giulia. Była: 159 2.0JTDm
    Postów
    682

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anzelmo Zobacz post
    Tylko, że prewencyjnie to można zrobić przy okazji zdjętej miski oleju, w innej sytuacji niby prosta rzecz założyć z uszczelniaczem miskę, a jednak i takie rzeczy można spaprać. Z autopsji wiem, w przypadku polskich mechaników to na dwoje babka wróżyła (uda się albo nie). Dopiero jak sam robię to mam 100% pewność, że jest ok (a mam do siebie ograniczone zaufanie i sprawdzam po sobie wszystko).
    Na pewno zależy od zaufania do konkretnego mechanika (a nie zakładu mechanicznego gdzie różni ludzie pracują). Jak mamy super świetnego fachowca to nawet prewencyjnie możemy wymienić pół auta ale pamiętajmy, że i najlepsi się mylą.
    100% racji. Dlatego tą nieszczęsną uszczelkę wymieniłem sam. Przy okazji okazało się że 1/5 smoka zatkana była silikonem - pamiątka po poprzednim ściągnięciu miski (kto, gdzie, kiedy nie wiem).

Podobne wątki

  1. [146] Pompa oleju
    Utworzone przez goska w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 04-04-2015, 10:38
  2. [146] Pompa Oleju i Pompa Wspomagania
    Utworzone przez TheRomanist w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 18-02-2013, 15:49
  3. [146] pompa oleju
    Utworzone przez krzyś345 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 13-09-2010, 20:55
  4. [156] pompa oleju jtd
    Utworzone przez Arek 146 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27-03-2008, 19:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory