Strona 10 z 13 PierwszyPierwszy 12345678910111213 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 100 z 127

Temat: Chip tuning CONMIR

  1. #91
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2019
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta
    Postów
    299

    Domyślnie

    Odniose sie do wszystkiego z przyjemnościa
    - przyjezdzam na pb 95 - tak, nie wiedzialem ze trzeba przyjechac na 98. Pisalem na chacie, gadalismy telefonicznie, skad ja mialem wiedziec? To chyba w Pana kwestii lezy, zeby mnie o tym poinformowac, przeciez ja sie tym nie zajmuje
    - "wymagam jak najwiecej" - zadne takie slowa nie padly. Przyjechalem zwyczajnie, na chiptuning ktory oferujecie, okreslone w promocji jako "stage 1" i sam mnie Pan informowal ile wychodzi po modyfikacjach, a nie ile ja wymagam
    - pseudo "problemy" na wykresie dopiero uslyszalem po 15 (samochod odstawiony o 10) jak sam zadzownilem do Pana jak sytuacja, o tym ze gory nie trzyma. Jedyne o czym Pan wspomnial o 11 to o paliwie, czy 95 zalany, jak potwierdzilem to pytalem czy przyjechac kiedy indziej na wlasciwym paliwie, dostalem odpowiedz ze Pan sobie poradzi, czy tam bardziej "bede probowal". Pytalem sie tez o gore, czy to swiadczy o jakiejs usterce, Pan powiedzial ze katalizator najpewniej zapchany.. W innym poscie zostalo wskazane, ze turbiny w tych silnikach niedomagają. Z innej strony, pewnie sie powtorze: jesli bylyby jakies podejrzenia z Pana strony, to po co kolejne proby z oprogramowaniem? Z reszta, czemu przy 2 sofcie wyszlo Panu dobrze, sam mi Pan to powiedzial?
    - "spodziewalem sie ze tak sie skonczy" - tak. Zajechalem do Pana, zobaczylem miejsce tej hamownii w blaszaku na tyłach opuszczonych budynkow ze stertą rozgrzebanych aut na podworku, od razu dostalem pik zeby zabierac stamtad samochod, ale stwierdzilem, ze zaufam. Prosze mi nie wciskac bzdur o rzekomych litrach oleju i jakis minimalnych stanach, przyznalem sie od razu ze od zawsze brala 100/150ml i pytalem czy to moglo miec znaczenie. Sam Pan powiedzial ze nie, po tygodniu jak wiedzialem ze zadne rozrzady ani inne bzdury ktore Pan sugerowal nie mialy odwierciedlenia zadzwonilem to wyjasnic, to Pan odwraca kota ogonem
    - "Właściciel wydawało się, że to rozumiał" - skoro nie stalo sie to co mi wciskaliscie oczywistym jest, ze bede domagał się pokrycia kosztow z Waszej strony chodzby w minimalnym stopniu, polubownie. Stalo sie to sie stalo, wydawal sie Pan inteligentym czlowiekiem
    - telefonicznie nie bylo zadnych gruzb ani wyzwisk z zadnej strony. Nikogo nigdzie nie obrazilem ani publicznie ani prywatnie, jezeli mial Pan rejestrator rozmów w telefonie dobrze Pan wie, że nic takiego nie miało miejsca. Opisalem jasno sytuacje ktora miala miejsce. Nikogo nie szantazowalem grozbami, skoro Pan sie nie poczuwa do jakiejkolwiek odpowiedzialnosci mam pelne prawo wystawic opinie na temat tego zdarzenia.

    Najbardziej w tym wszystkim bawi mnie fakt , że przypisuje mi Pan rzeczy, których nie powiedziałem i wypisuje Pan historie, ktora nie miala miejsca
    Jak sie dowiedzialem ze to wszystko co mi wciskano nie mialo pokrycia po ogledzinach silnika to co, mialem sobie zapomniec o sprawie? Zapomniec o tych paru tysiacach ktore trzeba teraz wylozyc na remont?

    - - - Updated - - -

    A co do zycia studenckiego, nie wiem czy sie odnosic. Tak mam duzy z tym problem, mam 30km do pracy, na studia podobnie. Uziemienie auta na dlugi okres czasu jest dla mnie duzym problemem finansowym i taniej mi naprawic i jak najszybciej wrocic do pracy niz tulac sie miesiacami bez samochodu celem wyjasnienia sprawy. Nie zamierzam sie tym zaslaniac ani brac nikogo na litosc, nieprawdą jest ze mnie nie stac na naprawe, bo inna droga, dlaczego mialoby mnie wtedy stac na taki samochod? Jeszcze mialem szczypte zaufania do momentu jak zaczal Pan kręcic "zeznaniami", a tym bardziej dzis, jak widze kolejne kłamstwa. Przykre, po prostu przykre

  2. #92
    Użytkownik Pasjonat Avatar @sdero
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    RAV4 / Ducati Diavel Carbon
    Postów
    3,133

    Domyślnie

    Nie pisałem o żadnych wyzwiskach. Tego nie było z żadnej ze stron. Nie wiem gdzie pan doczytał się takich treści. Kolejna konfabulacja ? Zastraszanie na temat wpływania na opinię owszem było i teraz jest właśnie przykład realizacji tego "Na razie tylko zacząłem temat ale nie podałem nazwy firmy. Jak się dogadamy chociażby w stosunku 60:40 to tego nie podam" i właśnie po naszej rozmowie telefonicznej pan to realizuje. Nie interesuje mnie pana stan materialny, jednak słowa o byciu studentem i braku finansów padły. Gdyby tak nie było, to nie tłumaczył by pan tutaj jakim to majątkiem pan dysponuje i że stać pana na Giuliettę.
    I najważniejsze, to trzeba rozróżniać pomiędzy opinią a publicznymi pomówieniami.
    To co pan powiedział słyszało wiele osób, nie tylko ja. Niemniej jeśli ten fakt pana bawi...
    Tam są warsztaty mechaniczne i to są ich samochody. Powszechnie jest wiadomo, że ja nie wykonuję ani napraw ani mechanicznych modyfikacji. Tak hamownia raczej nie będzie stała w pokoju z dywanami czy w hali gdzie robi się mechanikę. A ekspres do kawy stoi w pomieszczeniach w hali. Więc proszę na siłę nie szukać argumentów poniżających firmę w opinii publicznej. Rozumiem, że chce pan tym narazić mnie na utratę zaufania, które potrzebne jest do prowadzenia działalności ale proszę pamiętać, że to są środki masowego komunikowania i robi to pan publicznie. Jak już pisałem są pewne granice. Ja _tutaj_ temat zakończyłem.
    Chip tuning, EGR off , DPF off, SCR off, Lambda off , modyfikacja dawki startowej oraz inne.

    Więcej informacji: www.conmir.pl, lub Fanpage na FACEBOOK
    Trochę o korektach - > Motoblog - wpływ korekt pod obciążeniem
    Trochę o DPF - > Motoblog - co warto wiedzieć o DPF

  3. #93
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2019
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta
    Postów
    299

    Domyślnie

    Mi sie nie chce spierac o czesc argumentow bo ja jedno, Pan drugie, bedziemy sie tak wymieniac
    Tak, zaczalem temat na forum i nie podalem nazwy firmy nigdzie, orientowalem sie w odpowiedziach, dostawalem tez odpowiedzi od mechanika i zadzwonilem wprost do Pana z cala sytuacja, bo liczylem na ludzkie podejscie do sprawy, w koncu stalo sie to u Was. Zapytalem sie wprost Pana, ze skoro nie ma potwierdzenia w tym na co wskazywaliscie i gdy wyjdzie suma kosztow za naprawe czy mozna liczyc na jakies pokrycie finansowe z Waszej strony chodzby 60:40. Powiedzial Pan wyraznie ze nie, ze sie Pan nie poczuwa na jakiekolwiek pokrycie kosztow w zaistnialej sytuacji. No to odpowiedzialem ze opisze cala sytuacje na forum, Pan odpowiedzial ze no to proszę. Skoro sie ktos pyta o opinie na czyjs temat, to mam prawo jej udzielic

  4. #94
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2021
    Auto
    Alfa 159 sportwagon 1.9jtdm 8v
    Postów
    228

    Domyślnie

    "Czyli masz pretensje, że używany i źle od początku traktowany silnik padł w trakcie pracy tunera na hamowni?"
    Bardzo kategoryczne stwierdzenie. Czyżbyś znał ten samochód?

  5. #95
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2019
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta
    Postów
    299

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Czyli masz pretensje, że używany i źle od początku traktowany silnik padł w trakcie pracy tunera na hamowni?
    Chip tuning zawsze wiąże się z ryzykiem. Nikt Ciebie do tego nie zmuszał i moim zdaniem powinieneś wziąć to na klatę. Byłoby dziwne, gdyby chip tuner brał odpowiedzialność za takie przypadki. Ty jesteś odpowiedzialny za stan swojego silnika, nawet jeśli nie znasz się na motoryzacji.
    Używane - no, a nowe robią?
    Zle traktowany - bo ktos zrobil 2 interwaly zgodnie z zaleceniami nad ktorymi mozna polemizowac ich slusznosc? Ja wymienialem co 13k
    Wiaze sie z ryzykiem - no, to bylo pewne. To teraz kazdy moze dlubac w silniku bez odpowiedzialnosci, a nawet oskarzyc klienta ze to on jest jeszcze bardziej winien
    Nie znasz sie na motoryzacji - cos sie znam. I chyba kwintesencja wszystkich wypowiedzi powinien byc fakt, ze wszelkie kity ktore probowano mi wciskac zostaly zdementowane w serwisie
    Wziasc to na klate - musze to komentowac?

  6. #96
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Czy po rozebraniu silnika stwierdzono, co było przyczyną usterki?
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  7. #97
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2021
    Auto
    Alfa 159 sportwagon 1.9jtdm 8v
    Postów
    228

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Czy po rozebraniu silnika stwierdzono, co było przyczyną usterki?
    Jak dla mnie to ważne pytanie.

  8. #98
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2019
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta
    Postów
    299

    Domyślnie

    Skoro Pan obiera inną drogę to nie będzie tu kontynuowana. Pozdrawiam

  9. #99
    Użytkownik Znawca Avatar bobby
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Franny 159 2.4 JTDm 06'
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    Niecały rok temu w aucie na gwarancji rozleciał mi się silnik. Pękł tłok i td. ...
    Auto nie było tuningowane, dwa dni wcześniej przy wyprzedzaniu na chwilę zabrakło mu mocy, poza tym wszystko grało.
    Gdybym pojechał akurat wtedy na hamownie silnik mógłby się rozpaść w czasie testów, najpewniej też miałbym pretensje do tunera.

    Przecież są czujniki spalania stukowego, sondy lambda etc, sterowniki mają sporo limiterow bezpieczeństwa. Trudno jest mimo wszystko zniszczyć silnik jakimś typowym programem modyfikującym serię. Co innego kiedy jest nowe wielkie customowe turbo, wydajniejsze wtryski i tp klimaty.. Nie ferowałbym tak szybko wyroku.


    Mnie ciekawi, który tak naprawdę dzwonił do którego i jak wyglądała rozmowa, czy było tak że tuner mówil że jest coś nie tak, a klient nalegał by próbować dalej?

    Czy tuner miał OC?


    [MENTION=53974]piotr[/MENTION]ix, bo z drugiej strony możesz przecież powiedzieć - wiesz że silnik niedomaga - pojedź do tunera niech go rozwali i kupuje nowy. Nie mówię absolutnie że tak było, a jedynie że medal ma dwie strony.

    To zużycie oleju o którym wspominają obaj, jest standardowe dla tych silników czy nie?
    Ostatnio edytowane przez bobby ; 24-10-2021 o 09:27
    ... large brakes, turbos, alu rims, aero…everything large as if there was something small to compensate for.

  10. #100
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Wolsztyn
    Auto
    159 SW 2.4 JTD Q-Tronic
    Postów
    1,622

    Domyślnie

    Napisz czemu uważasz że tuner rozwalił ci silnik? co się stało dokładnie? Pękł tłok czy co?

    Mam znajomych w serwisie autoryzowanym , też robią tuning i jak na razie mieli jeden przypadek że rozwalili silnik, wtryskiwacz lał, podlali paliwa i stopili tłok. Co prawda był to Abarth nie Alfa ale mieli oc, wzieli to na klate i z ubezpieczenia pokryli wymiane silnika.

    Nie musisz uziemiać auta do czasu rozprawy sądowej. Jest coś takiego jak zabezpieczenie dowodu przed wszczęciem postępowania.
    Tuner odpowiada za swoje błędy podobnie jak każdy warsztat. Jeśli silnik wcześniej miał usterkę tuning go dobił

Podobne wątki

  1. CHIP Tuning JTD?
    Utworzone przez samsung12 w dziale Podlaskie
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 16-06-2016, 19:42
  2. Chip tuning CONMIR
    Utworzone przez aromeo w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 17-03-2016, 17:12
  3. CHIP TUNING 1.9 jtd???
    Utworzone przez P.E.S w dziale Emigranci
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 10-12-2011, 23:50
  4. [166] Chip-tuning
    Utworzone przez bella-hella w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 02-03-2010, 19:12
  5. Chip tuning TS
    Utworzone przez MARIN w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 26-11-2007, 11:15

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory