Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26

Temat: urwany uchwyt lampy przedniej

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar awj1
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Szczytno, War-Maz
    Auto
    AR 159 1,9 JTDm 8V + mapa EGR Off by maly_777
    Postów
    693

    Domyślnie urwany uchwyt lampy przedniej

    Po bliskim spotkaniu z sarenką przy prędkości około 70 km//h troszkę ucierpiała moja bella. Dobrze, że to była sarenka i to mała a nie byk. Zderzak troszku wyszedł ze ślizgów ale już jest na miejscu ale za to poszedł mi górny uchwyt lampy ten który jest bliżej karoserii. Lampa więc minimalnie skacze na wybojach i się trochę rozregulowała bo wiedzę jak świeci na ścianie. Ale tragedii nie ma. Znalazłem takie coś http://allegro.pl/uchwyt-reflektora-...75008223.html#
    Tylko wydaje mi się że moje uchwyty są zlane z ramką reflektora a nie są przykręcane. Ktoś już miał z tym do czynienia? A i jeszcze silniczek regulacji wysokości świateł przestał działać.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20160501_205141.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	81.1 KB
ID:	199476Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20160501_205147.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	68.0 KB
ID:	199477
    PS.
    Trasa Chojnice - Czersk około godziny 0,00. Po awaryjnym hamowaniu i trafieniu sarny mój 7-letni syn się przebudził i pierwsze co powiedział
    "Chcę zobaczyć! Chcę zobaczyć!"
    a moja Pani - Ciekawe czy przeżyła?
    JA - Ciekawe jakie zniszczenia? Mam nadzieje że żadne.
    Moja Pani - Chyba tak po dalej pobiegła
    JA - Nie mówiłem o sarnie.
    Dalej - kłótnia, że nie mam uczuć i nie jestem człowiekiem.
    Kiedyś już też zaliczyłem małą sarenkę (Szczytno - Olsztyn i prędkości podobne) ale passeratti. Tam tylko ramka od rejestracji się połamała a sarenka zesrała się na maskę.
    Ostatnio edytowane przez awj1 ; 01-05-2016 o 21:45
    Na parkingu przed hipermarketem. Rodzina pakuje zakupy do pancerwagena. Dziecko, chłopiec około 5-6 lat:
    -Mamo co to za auto?
    -Przeczytaj. Na rejestracji jest napisane
    -A-L-F-A R-O-M-E-O. Dlaczego muszę jeździć VW albo Audi?
    Matka patrzy na ojca, a ojciec na mnie.
    Mina ojca BEZCENNA !!!


  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    ELW
    Auto
    159, 2.4 JTDm, 2006, sedan + 147, 1.9 JTD, 2001
    Postów
    54

    Domyślnie

    Łapka za to osrane Passerati :-)


    Wysłane z ☎️

  3. #3
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    Cytat Napisał awj1 Zobacz post
    Po bliskim spotkaniu z sarenką przy prędkości około 70 km//h troszkę ucierpiała moja bella. Dobrze, że to była sarenka i to mała a nie byk. Zderzak troszku wyszedł ze ślizgów ale już jest na miejscu ale za to poszedł mi górny uchwyt lampy ten który jest bliżej karoserii. Lampa więc minimalnie skacze na wybojach i się trochę rozregulowała bo wiedzę jak świeci na ścianie. Ale tragedii nie ma. Znalazłem takie coś http://allegro.pl/uchwyt-reflektora-...75008223.html#
    Tylko wydaje mi się że moje uchwyty są zlane z ramką reflektora a nie są przykręcane. Ktoś już miał z tym do czynienia? A i jeszcze silniczek regulacji wysokości świateł przestał działać.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20160501_205141.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	81.1 KB
ID:	199476Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20160501_205147.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	68.0 KB
ID:	199477
    PS.
    Trasa Chojnice - Czersk około godziny 0,00. Po awaryjnym hamowaniu i trafieniu sarny mój 7-letni syn się przebudził i pierwsze co powiedział
    "Chcę zobaczyć! Chcę zobaczyć!"
    a moja Pani - Ciekawe czy przeżyła?
    JA - Ciekawe jakie zniszczenia? Mam nadzieje że żadne.
    Moja Pani - Chyba tak po dalej pobiegła
    JA - Nie mówiłem o sarnie.
    Dalej - kłótnia, że nie mam uczuć i nie jestem człowiekiem.
    Kiedyś już też zaliczyłem małą sarenkę (Szczytno - Olsztyn i prędkości podobne) ale passeratti. Tam tylko ramka od rejestracji się połamała a sarenka zesrała się na maskę.
    Z tego co wiem da się kupić dokręcane uchwyty, zobacz sobie że obok każdego są 2 dziurki na wkręty, może będziesz musiał coś tam dociąć czy zeszlifować żeby weszło. Pytaj w ASO albo pogoogluj, nie znam numeru części.
    Co do niedziałającego silniczka regulacji - sprawdź czy przy uderzeniu nie wyskoczył Ci któryś z zatrzasków odbłyśnika/modułu z żarówkami - może to taka głupota że spadł i/lub się zablokował. Sprawdź czy ten moduł/odbłyśnik np nie pękł. Do tego lampę wyjmij, przy okazji sobie ją wyczyść (woda destylowana, wrzucony gazik, jest gdzie indziej opisywane). A jak to nie to i nie naprawisz regulacji, to olej to - korzystasz z tego?

    Trochę empatii do sarny nie zaszkodzi, tymbardziej że nie jej wina że ludzie wdarli się na ich tereny z czymś takim jak drogi i auta. Alfę naprawisz kwestia tylko jakiś tam pieniędzy mniejszych czy większych, a sarny byłoby szkoda.

    BTW, jeśli nie było znaku uwaga dzikie zwierzęta, to gdybyś zgłosił na policję i spisał protokół to mógłbyś to likwidować z OC zarządcy drogi czy lasu. Nie wiem jak to jest gdy jest znak, ale na czuja myślę że wtedy zarządca może nie odpowiadać
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 01-05-2016 o 22:41

  4. #4
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Obejrzyj dokładnie lampę, czy nie ma wewnętrznych uszkodzeń. Kiedyś miałem podobną stłuczkę (ok 70 km/h, ale sarenka nie przeżyła). I też światło było niestabilne - mocowanie żarówki do odbłyśnika pękło i również nie było regulacji wysokości. Na szczęście miałem AC.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  5. #5
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    SŁOPNICE
    Auto
    Giulia 2.0 280KM Q4 TI Veloce - była Alfa Romeo 159 2.4 JTDm 200KM EGR i DPF off
    Postów
    1,083

    Domyślnie

    W Bielsku masz ASO podjedź tam do nich i zakup sobie uchwyty serwisowe do tej prawej lampy cena nie powinna być większa niż 60zł

  6. #6
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    03 2016
    Mieszka w
    Łódź/Sieradz
    Auto
    159 2.4 SW jtdm+ Q-Tronic 2007 HIGH
    Postów
    132

    Domyślnie

    Dokładnie, cena to okolo 60zl. Stary musisz zeszlifowac na równo, tak zeby ten nowy przykrecany pasowal idealnie. Nie jest to trudne, maja wypustki ktore naprowadzaja uchwyt tak jak ma byc.

  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar szampan33
    Dołączył
    04 2016
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    159, 2.4 JTD
    Postów
    185

    Domyślnie

    Nie wiem jak to jest gdy jest znak, ale na czuja myślę że wtedy zarządca może nie odpowiadać[/QUOTE]

    Jak jest znak, to lepiej nic nie zgłaszać. Bo masz od razu mandat.

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar awj1
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Szczytno, War-Maz
    Auto
    AR 159 1,9 JTDm 8V + mapa EGR Off by maly_777
    Postów
    693

    Domyślnie

    Chłopaki ale ja już w pierwszym poście napisałem że uchwyty znalazłem. Zastanawiał mnie ich montaż.
    http://allegro.pl/uchwyt-reflektora-...75008223.html#
    Na parkingu przed hipermarketem. Rodzina pakuje zakupy do pancerwagena. Dziecko, chłopiec około 5-6 lat:
    -Mamo co to za auto?
    -Przeczytaj. Na rejestracji jest napisane
    -A-L-F-A R-O-M-E-O. Dlaczego muszę jeździć VW albo Audi?
    Matka patrzy na ojca, a ojciec na mnie.
    Mina ojca BEZCENNA !!!


  9. #9
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał szampan33 Zobacz post
    Jak jest znak, to lepiej nic nie zgłaszać. Bo masz od razu mandat.
    Bzdury kolego. Dwa razy zgłaszałem taką szkodę i ani razu nie miałem nieprzyjemnosci. Panowie policjanci są świadomi, że ich zadaniem jest sporządzenie notki służbowej w razie by poszkodowany chciał likwidować szkodę z AC. A jak ktoś przyjął za to mandat, to sfrajerzył.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar awj1
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Szczytno, War-Maz
    Auto
    AR 159 1,9 JTDm 8V + mapa EGR Off by maly_777
    Postów
    693

    Domyślnie

    Magil sam mam kolegę policjanta z drogówki i mówi kiedy jest znak o zwierzynie leśnej i dojdzie do zdarzenia ze zwierzęciem to winny jest zawsze kierowca i dostaje mandat. Poza tym Twój ubezpieczyciel AC nie sprawdzał gdzie doszło do zdarzenia z sarenką? Mi się wydaje że jeśli był znak o zwierzynie to łatwo mogą się przed sądem wywinąć od płacenia odszkodowania. Co innego gdy nie ma takiego znaku. Wtedy nawet jak nie masz AC to zarządca drogi czy nawet nadleśnictwo a nawet koło łowieckie płaci odszkodowanie. Oczywiście policja musi być wtedy wezwana aby to zdarzenie udokumentować.
    Na parkingu przed hipermarketem. Rodzina pakuje zakupy do pancerwagena. Dziecko, chłopiec około 5-6 lat:
    -Mamo co to za auto?
    -Przeczytaj. Na rejestracji jest napisane
    -A-L-F-A R-O-M-E-O. Dlaczego muszę jeździć VW albo Audi?
    Matka patrzy na ojca, a ojciec na mnie.
    Mina ojca BEZCENNA !!!


Podobne wątki

  1. [159] Urwany uchwyt wykładziny bagażnika SW
    Utworzone przez bami159 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 30-12-2015, 13:10
  2. urwany uchwyt do schowka na desce rozdzielczej
    Utworzone przez Jacenty w dziale 147
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 23-03-2014, 13:29
  3. mocowanie lampy przedniej
    Utworzone przez szefo79 w dziale 156
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 09-03-2013, 11:49
  4. wymiana lampy przedniej
    Utworzone przez mnosal w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 29-04-2009, 20:04
  5. [166] Polerowanie przedniej lampy
    Utworzone przez sergiusz1988 w dziale 166
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 06-07-2008, 19:58

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory