Strona 1 z 6 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 59

Temat: Parktronic i czujniki parkowania przód

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Klonek
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    159 2.0 JTDm
    Postów
    878

    Lightbulb Parktronic i czujniki parkowania przód

    Witam wszystkich

    Mam problem z czujnikami parkowania. Szukałem na forum, ale konkretnej odpowiedzi na moje pytania nie ma.

    Wg EPER'a mam fabrycznie tylko czujniki z tyłu. I one działają.
    Sprawdziłem jednak w aucie i okablowanie na przód jest również puszczone.
    Wydaje mi się, że czujniki również są z przodu zainstalowane, a przynajmniej nie uważam, że to atrapy:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	18
Rozmiar:	54.0 KB
ID:	216008

    Z przodu przy skrzynce bezpieczników nie mam buzzera. Jest tylko biała wtyczka.
    Sprawdziłem rodzaj centralki i wygląda, że mam tylko taką obsługującą tylne czujniki (ma 3 wtyczki):
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	32
Rozmiar:	33.8 KB
ID:	216009

    Auto mam stosunkowo niedługo i w związku z tym pytania.
    1) Czy na foto są czujniki czy atrapy?
    2) Czy możliwe, że montowali czujniki z przodu, a centralkę tylko do obsługi tyłu?
    3) Nie wiem czym się różnią centralki, ale chyba wtyczki pasują plug & play.
    W związku z tym: czy wymiana centralki na taką, która obsługuje przód i tył wystarczy, aby czujniki z przodu zadziałały (+ aktywacja w MES)?

    Dzięki z góry za pomoc.
    Klonek

  2. #2
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AlfaRomeo Brera 2.4 / Stelvio MY20
    Postów
    1,612

    Domyślnie

    Ktoś chyba coś rzeźbił. Raczej nie ma opcji, aby w standardzie dostać czujniki niepodłączone. A atrap nigdy nie widziałem, chociaż wystarczy zaglądnąć od środka zderzaka.
    Znasz dobrze historię samochodu? Zderzak jest oryginalny, czy przeszczep od innej wersji?
    Jeśli masz komplet - tzn. wszystkie 4 czujniki z przodu, oraz instalację, to wystarczy zmienić centralkę, dokupić głośniczek do przedniej centralki, podpiąć wszystko i aktywować.

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Klonek
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    159 2.0 JTDm
    Postów
    878

    Domyślnie

    Zderzak oryginał wg mnie.
    I w centralce są 3 wtyczki, więc wychodzi, jakby była cała instalacja już...

  4. #4
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AlfaRomeo Brera 2.4 / Stelvio MY20
    Postów
    1,612

    Domyślnie

    Może był problem z centralką, i ktoś wymienił na tańszą?
    Czekaj jeszcze, może ktoś, kto ma PDC przód, napisze, czy to oryginalne czujniki, czy dokładane (podobno niektóre ASO instalowały jakieś takie nieoryginalne czujniki... ale czy to prawda? tego nie wiem).

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Klonek
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    159 2.0 JTDm
    Postów
    878

    Domyślnie

    A to jeszcze pytanie:
    jak jest centralka przód+tył i nie działa jeden z czujników, powiedzmy z przodu, to cały system nie działa? Czy też tył będzie działał bez problemu i informował o przeszkodzie?

  6. #6
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    SŁOPNICE
    Auto
    Giulia 2.0 280KM Q4 TI Veloce - była Alfa Romeo 159 2.4 JTDm 200KM EGR i DPF off
    Postów
    1,087

    Domyślnie

    Kolego centralka to jest od opcji tylko tył i przód na niej nie będzie działał. Musisz sobie dokupić taka z napisem Ant zamiast Pos i wymienić.
    Głośniczek tez można zakupić i wpiąć do tej białej kostki
    Myśle że albo ktoś zaczął dokładać czujniki i nie dokończył i sprzedał tak autko albo miał stłuczke i wymienił cały zderzak z wersji z czujnikami.
    Dokupić co potrzeba zmienić i próbować podłączyć wszystko zrobić osiowanie proxy i powinno działać a i można jeszcze włączyć funkcję aby pokazywało odległość w słupkach między zegarami na wyświetlaczu.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Klonek Zobacz post
    A to jeszcze pytanie:
    jak jest centralka przód+tył i nie działa jeden z czujników, powiedzmy z przodu, to cały system nie działa? Czy też tył będzie działał bez problemu i informował o przeszkodzie?
    Będzie system cały czas piszczał. Czujnik kosztuje ok. 50zł kupić i wymienić

  7. #7
    Użytkownik Znawca Avatar olo_84
    Dołączył
    06 2013
    Auto
    Alfa 159 16V 150KM Distinsive SW 2006
    Postów
    1,850

    Domyślnie

    Zapewne jak zadzwonisz do ASO to potwierdzą że seryjnie z fabryki wyjechała bez czujników przód. Auto pewnie jest po przygodzie przód więc komisant kupił zderzak pod kolor tyle że z czujnikami. Centralna tył i centralka przód/tył mają 3 wtyczki. Centralka przód/tył zaczyna się cyfrą 6 i w rogu zamiast "pos" jest napisz "ant". W twoim przypadku by uruchomić czujniki przód musisz wymienić centralke dokupić brzeczyk i sprawdzić czy jest wiązka wpieta do czujników w zderzaku jeśli to wszytko ogarniesz wykonaj procedurę proxy uwczesniej należy w MES włączyć czujniki przód/tyl

    Wysłane z mojego E6553 przy użyciu Tapatalka
    EGR - OFF
    klapki - OUT
    DPF - ON

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar olo_84
    Dołączył
    06 2013
    Auto
    Alfa 159 16V 150KM Distinsive SW 2006
    Postów
    1,850

    Domyślnie

    Jeśli jeden czujnik nie działa cały układ jest zdezaktywowany

    Wysłane z mojego E6553 przy użyciu Tapatalka
    EGR - OFF
    klapki - OUT
    DPF - ON

  9. #9
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał Klonek Zobacz post
    Zderzak oryginał wg mnie.
    I w centralce są 3 wtyczki, więc wychodzi, jakby była cała instalacja już...
    sprawdz. po VIN w ePerze, moze pokaze dokladna liste opcji (tylko nowsze roczniki, starszr nie pokazuje dokładnej listy opcji)

    sam czujnik na zdjeciu z pietwszego posta troche dziwnie wyglada, ta obwodka jakby niepomalowana, tylko tak jak w surowym/nowym czujniku przed malowaniem (czarny mat plastik ). normalnie wszystko jest pomalowane

    centralki pasuja p&p jak masz instalacje, ja nie mialem i dorabialem caly przod i tez hula. dokladasz tylko buzzer na przod i aktywujesz wyswietlanie w Mesie.

    jesli nie miales ori pdc przodu, to wtyczka laczaca wiazke ze zderzaka koło filtra powietrza raczej jest skorodowana(nie zabezpieczali wiekszosci nadmiarowych wtyczek) i moga byc jaja z bledami. w razie czego zmiana wtyczki lub zlutowanie kabli na stale

  10. #10
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Czujnik ze zdjęcia nie został pomalowany, na czarnym lakierze to nie rzuca się w oczy. Jeśli pozostałe również tak wyglądają, to zapewne ktoś chciał te czujniki dołożyć i nie zdążył.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Czujniki parkowania przód - jakie dołożyć
    Utworzone przez Jbart w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 02-01-2019, 19:38
  2. [159] Czujniki parkowania przód
    Utworzone przez Kwiatu w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 30-04-2017, 22:39
  3. [Giulietta] Czujniki parkowania przód , jakieś konkrety ?
    Utworzone przez andrzejm36 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 23-08-2016, 06:30
  4. [159] Czujniki parkowania przód nie działają? Nie zakodowane?
    Utworzone przez radial w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 30-08-2013, 13:06

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory